Προς το περιεχόμενο

Διόρθωση των τετραγωνικών στα ακίνητα για το Δήμο μέχρι 31/8/2020


naive

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 900
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω διαφορά ανάμεσα στη ΔΕΗ και το Ε9 0,1 τ.μ.! Ποιος ξέρει να μου πει τι δικαιολογητικά χρειάζομαι για να αλλάξω τα τ.μ. στο λογαριασμό της ΔΕΗ και πόσο χρονοβόρα διαδικασία είναι;;

Στο τμήμα εσόδων του δήμου πρέπει να πάω (σε αυτή τη φάση covid... μπορεί να μην πηγαίνω καν) απ'οτι καταλαβαίνω. Ναι;;

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Έχω διαφορά ανάμεσα στη ΔΕΗ και το Ε9 0,1 τ.μ.! Ποιος ξέρει να μου πει τι δικαιολογητικά χρειάζομαι για να αλλάξω τα τ.μ. στο λογαριασμό της ΔΕΗ και πόσο χρονοβόρα διαδικασία είναι;;

Στο τμήμα εσόδων του δήμου πρέπει να πάω (σε αυτή τη φάση covid... μπορεί να μην πηγαίνω καν) απ'οτι καταλαβαίνω. Ναι;;

Η ΔΕΗ αναγράφει στρογγυλα τα τετραγωνικά και ίσως δεν έχεις διαφορά.

Αν πάλι πας αρκεί το Ε9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Η ΔΕΗ αναγράφει στρογγυλα τα τετραγωνικά και ίσως δεν έχεις διαφορά.

Αν πάλι πας αρκεί το Ε9.

Σοβαρά μιλάς;; Τότε που μαθαίνω αν έχω διαφορά;; Γιατί προσπαθώ να καταλάβω αν για αυτό το λόγο κολλάει το σύστημα στο εξοικονομώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Σοβαρά μιλάς;; Τότε που μαθαίνω αν έχω διαφορά;; Γιατί προσπαθώ να καταλάβω αν για αυτό το λόγο κολλάει το σύστημα στο εξοικονομώ!

Τι φαίνεται στην ΔΕΗ και τι στο Ε9 ?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Τι φαίνεται στην ΔΕΗ και τι στο Ε9 ?

113 φαίνεται στη ΔΕΗ και 113,1 στο Ε9.

Κοίτα, το πρόβλημα είναι πως δεν περνάει στην πλατφόρμα του εξοικονομώ και προσπαθώ να καταλάβω τον λόγο.

Σε αυτό το σημείο (έχω αφαιρέσει τα στοιχεία αλλά το ίδιο μου γράφει έτσι και αλλιώς) βγάζει αυτό το πρόβλημα που βλέπεις...

spacer.png

 

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

113 φαίνεται στη ΔΕΗ και 113,1 στο Ε9.

Κοίτα, το πρόβλημα είναι πως δεν περνάει στην πλατφόρμα του εξοικονομώ και προσπαθώ να καταλάβω τον λόγο.

Σε αυτό το σημείο (έχω αφαιρέσει τα στοιχεία αλλά το ίδιο μου γράφει έτσι και αλλιώς) βγάζει αυτό το πρόβλημα που βλέπεις...

spacer.png

 

ΜΑΛΛΟΝ, δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Έχω διαφορά ανάμεσα στη ΔΕΗ και το Ε9 0,1 τ.μ.! Ποιος ξέρει να μου πει τι δικαιολογητικά χρειάζομαι για να αλλάξω τα τ.μ. στο λογαριασμό της ΔΕΗ και πόσο χρονοβόρα διαδικασία είναι;;

Στο τμήμα εσόδων του δήμου πρέπει να πάω (σε αυτή τη φάση covid... μπορεί να μην πηγαίνω καν) απ'οτι καταλαβαίνω. Ναι;;

Δεν χρειάζεται φίλε, ουσιαστικά δεν υπάρχει διαφορά, στο λογαριασμό ΔΕΗ μπαίνει ακέραιος αριθμός τμ

Στις 30/11/2020 στις 4:12 ΜΜ, CptBill είπε

εχει ληξει η δυνατοτητα δηλωσης η υφισταται ακομα?

Δυνατότητα δήλωσης υπάρχει αλλά χωρίς διαγραφή προστίμου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ζητησαν συμβολαιο επειδη προεκυψε διαφορα 4 τμ απο αυτο που ηταν στον δημο με αυτο που δηλωνω στο ε9 πρεπει να βρω να δω τι γραφει στο συμβολαιο γιατι δεν ειμαι κ σιγουρος τι γραφει εκει.

Υπαρχει καποιο χρονικο περιθωριο? μου εστειλαν ενα μειλ να τους το στειλω εκει.το θεμα ειναι θελουν ολες τις σελιδες του συμβολαιου? οτι ναναι. Για αλλο ακινητο στον ιδιο δημο που η διαφορα ειναι 2 τμ δεν ζητησαν τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Εμενα μου ζητησαν συμβολαιο επειδη προεκυψε διαφορα 4 τμ απο αυτο που ηταν στον δημο με αυτο που δηλωνω στο ε9 πρεπει να βρω να δω τι γραφει στο συμβολαιο γιατι δεν ειμαι κ σιγουρος τι γραφει εκει.

Υπαρχει καποιο χρονικο περιθωριο? μου εστειλαν ενα μειλ να τους το στειλω εκει.το θεμα ειναι θελουν ολες τις σελιδες του συμβολαιου? οτι ναναι. Για αλλο ακινητο στον ιδιο δημο που η διαφορα ειναι 2 τμ δεν ζητησαν τπτ

Ποιος δήμος ?

3 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Εμενα μου ζητησαν συμβολαιο επειδη προεκυψε διαφορα 4 τμ απο αυτο που ηταν στον δημο με αυτο που δηλωνω στο ε9 πρεπει να βρω να δω τι γραφει στο συμβολαιο γιατι δεν ειμαι κ σιγουρος τι γραφει εκει.

Υπαρχει καποιο χρονικο περιθωριο? μου εστειλαν ενα μειλ να τους το στειλω εκει.το θεμα ειναι θελουν ολες τις σελιδες του συμβολαιου? οτι ναναι. Για αλλο ακινητο στον ιδιο δημο που η διαφορα ειναι 2 τμ δεν ζητησαν τπτ

Είχες κάνει οικειοθελώς δήλωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eidikos33 είπε

Ναι εγω εκανα την δηλωση και δηλωσα την διαφορα που ειχε προκυψει.Δημος Περιστεριου

Το συμφέρον σου είναι να διωρθωθει σωστά. 

Τώρα, αν ζητάνε και κάτι παραπάνω, το να κάνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα τους το στειλω καποια στιγμη,παντως στον λογαριασμο της δεη ηρθε με διορθωμενα τετραγωνικα,καλα δεν μιλαμε για μεγαλη αποκλιση αλλα λεμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τυχον βγει κανενα μπουγιουρντι, θα ερθει κανενα email? Κατι ψιλολογια διορθωσα την ανοιξη...

Δεν μπορω να εχω και αγχος, αν θα βγαλουν χρεωση για τα ψιλολογια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mindreader είπε

Αν τυχον βγει κανενα μπουγιουρντι, θα ερθει κανενα email? Κατι ψιλολογια διορθωσα την ανοιξη...

Δεν μπορω να εχω και αγχος, αν θα βγαλουν χρεωση για τα ψιλολογια...

12 δόσεις θα γίνουν.

Δεν θα το πάρεις χαμπάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...