Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για Adventure παιχνίδια για PS4


nasalk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα αναζητώ τόσο καιρό παιχνίδια στο στυλ Σέρλοκ Χολμς παιχνίδια που θέλουν ψάξιμο που έχουν λύσιμο γρίφων όχι απαραίτητα αστυνομικά και η αλήθεια είναι πως δεν βρίσκω , ψάχνω για ps4 κονσολα, υπάρχει κανένας ψαγμενος με αυτό το είδος που να μπορεί να μου προτείνει κάποια? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και βγαινουν πολυ λιγότερα στο PS4 απότι στο PC, μπορώ να σου προτείνω αρκετά αξιόλογα παιχνιδια στο είδος, για όλα τα γούστα. 1ου προσώπου, και τρίτου προσώπου, πολύ εύκολα και πολύ δυσκολα, μικρά και μεγάλη, αστεία και σκοτεινά :)

Μια γενική λίστα με αξιόλογους τίτλους που θα βρεις στο PS4 σου ετοίμασα εδώ αλλά αν έχεις κάποια απορία, θα χαρώ να βοηθήσω:

 

Dreamfall: Chapters

The Pillars of the Earth

Thimbleweed Park

The Inner World

Yesterday Origins

Silence

Broken Sword 5

Book of Unwritten Tales 2

Deponia (σειρα 4 τιτλων)

Obduction

Life is Strange 1-2

Remasters της Lucas Arts (Day of the Tentacle, Full Throttle, Grim Fandango, Monkey Island 1-2)

Πολλα παιχνίδια της Telltale (Walking Dead series, Batman Series, Wolf Among us, Tales from the Borderlands, Sam & Max)

Heavy Rain

Detroit: Become Human

Machinarium

Until Dawn

The Raven

Dead Synchronicity 

 

 

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Thimbleweed Park είναι πολύ καλό και παρόμοιο με το στυλ της Lucas Arts.

Τα Heavy Rain/Beyond Two Souls/Detroit Become Human είναι Adventure χωρίς τα παζλς και χρήση αντικειμένων.

Το Broken Sword 5 είναι απογοήτευση εμένα μου άρεσαν όλα της σειράς εκτός από αυτό.

Επεξ/σία από Choutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σου φιλε, δεν ξερω αν εχεις ήδη καταλήξει σε κάποιο αλλα εχω να προτείνω :  

A Plague Tale: Innocence

Ενα παιχνιδι με πολυ ωραία γραφικα/ιστορία αλλα κ με αρκετούς γρίφους όπως ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...