Προς το περιεχόμενο

Αγορά αυτοκινητου SUV 14.000


ababapanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειμαι στο ίδιο δίλλημα δλδ κούτα με 14 15 η ελαφρώς μεταχειρισμένο.  θα σ πρότεινα να ανοίξεις λίγο το ευρος  των επιλογών και 3ετιας να είναι το αυτοκίνητο δεν χάλασε ο κόσμος.  πολλά γιαπωνέζικα η Κορεάτικα είναι ακόμα με εργοστασιακή εγγύηση και 20 με 40 χιλιάδες χιλιόμετρα. ειδικά τα Hyundai  καλά χρυσα αλλά τα παίρνεις και σε 3 χρόνια έχουν απαξιωθεί οι τιμές τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει και opel crossland X  120 edition 1 χρονου στα 14.500 

Οπως επισης με 400 ευρω παραπανω υπαρχει καινουριο το ΚΙΑ stonic  uptown  , αλλα με φοβιζει η οχι καλη ηχομόνωση που διαβαζω οτι δεν εχει στην καμπινα των επιβατων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Εχω βρει και opel crossland X  120 edition 1 χρονου στα 14.500 

Οπως επισης με 400 ευρω παραπανω υπαρχει καινουριο το ΚΙΑ stonic  uptown  , αλλα με φοβιζει η οχι καλη ηχομόνωση που διαβαζω οτι δεν εχει στην καμπινα των επιβατων 

και το opel μηχανη πεζο εχει.Τωρα αν θες κατι καλο παρε suzuki jimny

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, chrisv12 said:

και το opel μηχανη πεζο εχει.Τωρα αν θες κατι καλο παρε suzuki jimny

Μονο αν σε ενδιαφερει το καθαρο offroading. Αλλιως το Jimny για ταξιδι και πολη ειναι σχεδον ακαταλληλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν δε διευκρινίζεις τι ανάγκες έχεις απο το αυτοκίνητο, αν έχεις παιδιά, αν θες χώρους, αν κάνεις ταξίδια εκτός Κέρκυρας που λες οτι μένεις κλπ. Αν δε θες για πρακτικούς λόγους ψευτό-SUV, καλύτερα να πας σε μικρό που θα το πάρεις του γούστου σου και πιθανώς με καλύτερη μηχανή. ;) 

Επίσης για μια κατηγορία αυτοκινήτων που ούτως ή άλλως δε φημίζονται για την άνεση τους στο δρόμο, δε καταλαβαίνω την ψύχωση με τις 17άρες ζάντες, εκτός απο αισθητικούς λόγους για να δείχνουν πουλ-μουρ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω οικογένεια με δυο παιδιά , χρειάζομαι χώρους, και ένας από τους λόγους που κοιτάω σε αυτή την κατηγορία είναι αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ababapanos είπε

Έχω οικογένεια με δυο παιδιά , χρειάζομαι χώρους, και ένας από τους λόγους που κοιτάω σε αυτή την κατηγορία είναι αυτός.

Τα πράγματα απλουστεύουν. Θα κοιτάξεις Opel Crossland X και Skoda Kamiq διότι εχουν τους μεγαλύτερους χώρους στην κατηγορία και οικογενειακό προσανατολισμο

Και τα 2 φοράνε εξαιρετικά ροπατους και πολιτισμενους βενζινοκινητηρες,το opel τον εξαιρετικό 1.2 που βάζει το Group PSA στο 1/3 των μοντέλων του και ειναι δοκιμασμένος χρόνια και το Skoda τον 1.0 TSI που ειναι και αυτος αντίστοιχης αξιοπιστίας. 

Σχετικα μειονεκτηματα δεν έχουν, ωστε  να σου κανουν την ζωη δύσκολη, το Opel εχει λιγο παραπάνω θορυβο στην καμπινα στις υψηλές ταχύτητες και το Skoda μονο 2 χρονια εγγύηση. Απο εκει και περα να συγκρινεις εξοπλισμούς ωστε να δεις τι λειπει που σε ενδιαφέρει. 

Το Crossland 120 eidtion ειναι μια πολυ καλη επιλογη, απλα οχι με τον αναιμικό 1.2/83hp (55αρι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tutuyo είπε

Τα πράγματα απλουστεύουν. Θα κοιτάξεις Opel Crossland X και Skoda Kamiq διότι εχουν τους μεγαλύτερους χώρους στην κατηγορία και οικογενειακό προσανατολισμο

Και τα 2 φοράνε εξαιρετικά ροπατους και πολιτισμενους βενζινοκινητηρες,το opel τον εξαιρετικό 1.2 που βάζει το Group PSA στο 1/3 των μοντέλων του και ειναι δοκιμασμένος χρόνια και το Skoda τον 1.0 TSI που ειναι και αυτος αντίστοιχης αξιοπιστίας. 

Σχετικα μειονεκτηματα δεν έχουν, ωστε  να σου κανουν την ζωη δύσκολη, το Opel εχει λιγο παραπάνω θορυβο στην καμπινα στις υψηλές ταχύτητες και το Skoda μονο 2 χρονια εγγύηση. Απο εκει και περα να συγκρινεις εξοπλισμούς ωστε να δεις τι λειπει που σε ενδιαφέρει. 

Το Crossland 120 eidtion ειναι μια πολυ καλη επιλογη, απλα οχι με τον αναιμικό 1.2/83hp (55αρι) 

To skoda ακριβαίνει πολύ δεν με βγάζει το budget.

Στα 14.500 μόνο 3 επιλογές έχω 

η μεταχειρισμένα Peugeot 2008 και opel crosland

η καινούριο Kia stonic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα κατεληξα στο opel xrosland X

Ειμαι σε ενα δίλημμα ομως  και θα ηθελα την βοηθεια σας.  Εχω βρει δυο μοντελα ενα crosland X το X-CITE  το οποιο εχει μολις 500 χιλιομετρα (ειναι απο τεστ drive)   στα 14.000

Και το 120 edition το οποιο ειναι (εταιρικο) στα 16.000 χιλιομετρα   παλι στα ιδια χρηματα 

 

οι διαφορες στις δυο εκδοσεις ειναι αρκετες υπερ του 120 edition αλλα το x-cite ειναι σχεδον καινουριο.  καμια γνωμη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω και νομίζω ότι δεν πρέπει να πας σε ατμοσφαιρικό κινητήρα καλύτερα αν πάρεις stonic να επιλέξεις τον 1000 Τούρμπο η τον ντίζελ ,για τον χίλια θα φοβόμουν προσωπικά λόγου κυβισμού αλλά αφού δίνουν 7 χρόνια εγγύηση πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, κουξκουκ είπε

Πιστεύω και νομίζω ότι δεν πρέπει να πας σε ατμοσφαιρικό κινητήρα καλύτερα αν πάρεις stonic να επιλέξεις τον 1000 Τούρμπο η τον ντίζελ ,για τον χίλια θα φοβόμουν προσωπικά λόγου κυβισμού αλλά αφού δίνουν 7 χρόνια εγγύηση πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα .

 Ξανα διαβασε λιγο παραπανω αν θες , στο το crossland x πιστευω θα καταλειξω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ababapanos είπε

Τελικα κατεληξα στο opel xrosland X

Ειμαι σε ενα δίλημμα ομως  και θα ηθελα την βοηθεια σας.  Εχω βρει δυο μοντελα ενα crosland X το X-CITE  το οποιο εχει μολις 500 χιλιομετρα (ειναι απο τεστ drive)   στα 14.000

Και το 120 edition το οποιο ειναι (εταιρικο) στα 16.000 χιλιομετρα   παλι στα ιδια χρηματα 

οι διαφορες στις δυο εκδοσεις ειναι αρκετες υπερ του 120 edition αλλα το x-cite ειναι σχεδον καινουριο.  καμια γνωμη?

έχουν τον ίδιο κινητήρα;

νομίζω ότι η 120 edition έχει μόνο αισθητικής φύσεως έξτρα. εάν είναι έτσι πας στο άλλο καθώς είναι κρίμα να απορρίψεις νέο αμάξι για κάποια επιπλέον χρώμια

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...