Προς το περιεχόμενο

Πως να ξεπεράσω την αρρωστοφοβια μου;


Tapeinoxamomili

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που με τρομάζει περισσότερο απ'όλα δεν είναι η αρρώστια. Τον πόνο δεν αντέχω... Κάθε φορά που πονάω κάπου έστω και λίγο μου χαλάει όλη η διάθεση. Νιώθω χάλια. Και όταν πονάω, αγχώνομαι κιόλας. Για το πώς θα περάσει. Κι αν θα περάσει. Κι αν περάσει και μετά με ξαναπιάσει; Όπως τώρα ας πούμε με πονάει το δάχτυλο που πριν κάτι μήνες είχε πρηστεί είχε γίνει τούμπανο και ποναγε. Και ορθοπαιδικό πήγα και πλάκα έβγαλα. Τίποτα δεν βρήκαν. Μόνο ότι κάπου θα το χτύπησα και δεν το κατάλαβα. Αλλά τώρα έχω αγχωθει. Γιατί με πονάει; Σίγουρα δεν το χτύπησα ούτε τώρα. Πως να ξεπεράσω το φόβο μου. Πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση πας ξανά σε γιατρό να το δεί.

Σε δεύτερη ψυχολόγο.

Περαστικά!

2 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Λογικά θα το χτύπησες εκεί που έφτιαχνες νέο μαιλ, για θυμήσου καλύτερα

Κρύο....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Tapeinoxamomili είπε

Αυτό που με τρομάζει περισσότερο απ'όλα δεν είναι η αρρώστια. Τον πόνο δεν αντέχω... Κάθε φορά που πονάω κάπου έστω και λίγο μου χαλάει όλη η διάθεση. Νιώθω χάλια. Και όταν πονάω, αγχώνομαι κιόλας. Για το πώς θα περάσει. Κι αν θα περάσει. Κι αν περάσει και μετά με ξαναπιάσει; Όπως τώρα ας πούμε με πονάει το δάχτυλο που πριν κάτι μήνες είχε πρηστεί είχε γίνει τούμπανο και ποναγε. Και ορθοπαιδικό πήγα και πλάκα έβγαλα. Τίποτα δεν βρήκαν. Μόνο ότι κάπου θα το χτύπησα και δεν το κατάλαβα. Αλλά τώρα έχω αγχωθει. Γιατί με πονάει; Σίγουρα δεν το χτύπησα ούτε τώρα. Πως να ξεπεράσω το φόβο μου. Πως;

Υπάρχουν ειδικοί να απευθυνθείς .Απέφυγε τις κακοτοπιές.Μην γράφεις στο φόρουμ,μπορεί να χτυπήσεις καθώς πληκτρολογείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...