Προς το περιεχόμενο

IPAD 2 ΕΙΠΣΚΕΥΗ ΑΞΙΖΕΙ;


georho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας !!έχω ένα ipad 2 το οποίο η κόρη πέταξε κάτω και έσπασε . το παράτησα γιατί το κόστος ήταν μεγάλο . τώρα βλέπω στο ebay οτι υπάρχουν lcd σε σχετικά καλή τιμη . εννοείτε οτι δεν θα ειναι ίδια ποιότητα αλλα θα είναι καθαρά και μόνο για youtube για την μικρή .τα υπολόγισα όλα μαζι στα 70 ευρω μαζί με την εγκατάσταση .τι λέτε αξίζει το κόπο ; θα δουλεύει  σχετικά καλα ;σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν λες έσπασε εννοείς το digitizer (το εξωτερικό τζάμι) ή και η οθόνη εσωτερικά? Επίσης να έχεις υπόψιν, ότι αν το είχες παρατημένο καιρό, ενδεχομένως να χρειάζεται και αλλαγή μπαταρίας εκτός άλλων. Οπότε το κόστος ανεβαίνει. Εγώ όμως δε μπορώ να σου πω μην το φτιάχνεις γιατί είμαι και υποστηρικτής της ανακύκλωσης και δεν μου αρέσει να πετάω συσκευές που επισκευάζονται. Επομένως σίγουρα δεν το πετάς. Αν σε συμφέρει το φτιάχνεις. Αν όχι το αφήνεις έτσι για περισσότερο καιρό. Όσο περνά ο καιρός τα ανταλλακτικά γίνονται πάντα φθηνότερα. Επίσης πρέπει να έχεις υπόψιν σου ότι και να το επισκευάσεις δε ξέρω πόσο λειτουργικό θα είναι διότι έχεις χρόνια να το ανοίξεις, και από άποψη λειτουργικού (νομίζω σταμάτησε στο ios 8/9 επομένως πολλές εφαρμογές παιχνίδια δε θα λειτουργούν καν με το τάμπλετ αυτό). Συν της άλλοις δε θα μπορείς να κατεβάζεις την τελευταία συμβατή έκδοση εφαρμογών για τη συσκευή γιατί αυτό προυποθέτει ότι όλα αυτά τα χρόνια το χρησιμοποιούσες και είχες κατεβάσει με το Apple ID σου έστω μία φορά τις σχετικές old app versions.

Επεξ/σία από ramarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...