Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια περί νόμου Τελωνείων


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και δεν γνωρίζω, παρά μόνον ελάχιστα, για τον νόμο που ισχύει αυτήν την στιγμή, θα ήθελα να μου πει κάποιος ή ακόμη καλύτερα να μου παραθέσει κάποιο άρθρο η κάποιον νόμο περί του τι επιτρέπεται να εισάγεις, φόρους και τα λοιπά. Ενδιαφέρομαι για προσωπική χρήση από μαγαζιά τύπου AlieExpress,bangood και τα λοιπά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dkrs23 είπε

Μιας και δεν γνωρίζω, παρά μόνον ελάχιστα, για τον νόμο που ισχύει αυτήν την στιγμή, θα ήθελα να μου πει κάποιος ή ακόμη καλύτερα να μου παραθέσει κάποιο άρθρο η κάποιον νόμο περί του τι επιτρέπεται να εισάγεις, φόρους και τα λοιπά. Ενδιαφέρομαι για προσωπική χρήση από μαγαζιά τύπου AlieExpress,bangood και τα λοιπά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν η μεταφορά είναι με priority line δεν πληρώνεις τελωνείο κατά 99% τουλάχιστον τόσες φορές που έχω αγοράσει,αν τυχών περάσει τελωνείο συνήθως για αγορές από 20+ πληρώνεις λογικά +24% φπα +3€ τα έξοδα εκτελωνισμού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dkrs23 είπε

Μιας και δεν γνωρίζω, παρά μόνον ελάχιστα, για τον νόμο που ισχύει αυτήν την στιγμή, θα ήθελα να μου πει κάποιος ή ακόμη καλύτερα να μου παραθέσει κάποιο άρθρο η κάποιον νόμο περί του τι επιτρέπεται να εισάγεις, φόρους και τα λοιπά. Ενδιαφέρομαι για προσωπική χρήση από μαγαζιά τύπου AlieExpress,bangood και τα λοιπά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Kατι πιο συγκεκριμένο, φαντασου οτι η νομοθεσία περι τελωνειων μπορει να ειναι τομοι ολόκληροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Αν η μεταφορά είναι με priority line δεν πληρώνεις τελωνείο κατά 99% τουλάχιστον τόσες φορές που έχω αγοράσει,αν τυχών περάσει τελωνείο συνήθως για αγορές από 20+ πληρώνεις λογικά +24% φπα +3€ τα έξοδα εκτελωνισμού. 

15ε εξοδα εκτελωνισμου οταν κατι ερχεται με απλο ταχυδρομειο + 24% ΦΠΑ πανω στην τελικη τιμη συμπεριλαμβανομενων των μεταφορικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...