Προς το περιεχόμενο

Πολλά χαμένα δέματα από εξωτερικό


funkopop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/1/2020 στις 6:33 ΜΜ, DTsuras είπε

Που είναι το πακέτο μου; Από aliexpress είναι η παραγγείλεια. Έχω 3 διαφορετικά πακέτα για την ακρίβεια και τα 3 βρίσκονται σε αυτην κατάσταση.Εγινε η αγορά την ίδια ημερα

F76DB6C9-ED61-4316-96B6-36FC1CA6333D.jpeg

Σε συνέχεια του προηγούμενου ποστ μου,

Αφησα ο Ταχυδρομος την ειδοποίηση(1 tracking number) πριν μερικές μέρες και πήγα να παραλάβω σήμερα. 
 

Μου δώσανε ένα αντικείμενο αλλά είχα ρωτήσει εάν υπάρχει κάτι άλλο στο όνομα μου και ειπε όχι.

γινεται να τα έχεις παραγγείλει την ίδια στιγμή και τα αλλά να μην έρθουν ακόμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, DTsuras είπε

γινεται να τα έχεις παραγγείλει την ίδια στιγμή και τα αλλά να μην έρθουν ακόμη;

Σαφώς και γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2020 στις 11:06 ΠΜ, Damned7 είπε

Laptop 1200 ευρώ από Amazon.com αγορά 25-12-2019 χάθηκε.

Περιμένω να περάσουν οι μέρες για να ξαναγίνει αποστολή.

2020-01-16_110548.jpg

2020-01-16_112055.jpg

Συμφέρει αγορά laptop από amazon.com;

Δεν θα πάρει άλλα τόσα λεφτά το τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Damned7 είπε

Συμφέρει  για ακριβό μηχάνημα.  

2020-01-20_143915.jpg.952a1e499479279ac6580722fb311d5b.jpg

Πες μας μόλις φτάσει στα χέρια σου το μοντέλο και το τελωνείο που πλήρωσε να δούμε αν συμφέρει, όπως λες, και δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τελωνείο το πληρώνεις από πριν,ότι γράφει το Amazon.

Δεν πληρώνεις τίποτα παραπάνω.

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. Θα ήθελα την βοήθεια σας για ένα θέμα έχω κάνει δύο παραγγελίες από το εξωτερικό συγκεκριμένα από το wish έχω σβήσει όμως καταλάθος το ιστορικό παραγγελιών και τώρα δεν μπορώ να παρακολουθήσω την πορεία των δεμάτων μου... Μπήκα στο site  των ΕΛΤΑ για να παρακολουθήσω από εκεί εάν έχει έρθει κάποιο από τα δέματα μου αλλά μου εμφανίζει ότι ο κωδικός δεν αντιστοιχεί ... Μήπως γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση? 

Και αν υπάρχει τρόπο να ξανά εμφανίσω το ιστορικό των παραγγελιών μου?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάλε εδώ το tracking να δεις τι σου βγάζει.

 

http://parcelsapp.com/en

------------------------------------------------------------

Μίλησα σήμερα με Amazon για το χαμένο Laptop και μου στέλνουν άλλο χωρίς χρέωση με express shipping.

Άντε να δούμε.

 

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί που έγραφα πως δεν είχα χάσει ποτέ δέμα. Τσουπ σήμερα το μεσημέρι ένα παλικαράκι με καλεί - να ναι καλά ο άνθρωπος - και μ λέει αν είμαι ο τάδε κ έχω παραγγείλει το τάδε, κ λέω α θα είναι ο ταχυδρόμος. Αμ δε... Ήταν κάποιος που είχε παραλάβει το δέμα μου στην Πάτρα!!! Στην Πάτρα!!! Εγώ είμαι Περιστέρι και ενώ ρώτησα, έμαθα πως είχε κανονικά όλα τα στοιχεία μου επάνω το δέμα. Οδό, τκ, τηλ κλπ. Έκαναν μια λάθος παράδοση εκεί στα ΕΛΤΑ, 200 χιλιομετρακια μόνο μακρυά. Το ερώτημα μου είναι, μπορώ να τους κάνω παράπονα εκεί στα ΕΛΤΑ ή θα χάσω το χρόνο μου;  μόνο κ μόνο για να μην ξαναγίνει γτ τα περίμενα πως κ πως. 

Για την ιστορία ήταν ένα δέμα 15€ από ebay 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακόμα δεν έχει φανεί κανένα δέμα, όλα έχουν φτάσει Ελλάδα από τις 1/12-20/12 και από εκεί και πέρα άφαντα.Κατά το Φεβρουάριο & αν.Είναι όλα μέσω Yanwen που προωθούνται Τουρκία 😞 🤬

1 ώρα πριν, greekbusters είπε

Και εκεί που έγραφα πως δεν είχα χάσει ποτέ δέμα. Τσουπ σήμερα το μεσημέρι ένα παλικαράκι με καλεί - να ναι καλά ο άνθρωπος - και μ λέει αν είμαι ο τάδε κ έχω παραγγείλει το τάδε, κ λέω α θα είναι ο ταχυδρόμος. Αμ δε... Ήταν κάποιος που είχε παραλάβει το δέμα μου στην Πάτρα!!! Στην Πάτρα!!! Εγώ είμαι Περιστέρι και ενώ ρώτησα, έμαθα πως είχε κανονικά όλα τα στοιχεία μου επάνω το δέμα. Οδό, τκ, τηλ κλπ. Έκαναν μια λάθος παράδοση εκεί στα ΕΛΤΑ, 200 χιλιομετρακια μόνο μακρυά. Το ερώτημα μου είναι, μπορώ να τους κάνω παράπονα εκεί στα ΕΛΤΑ ή θα χάσω το χρόνο μου;  μόνο κ μόνο για να μην ξαναγίνει γτ τα περίμενα πως κ πως. 

Για την ιστορία ήταν ένα δέμα 15€ από ebay 

Είσαι τυχερός που έπεσες σε καλό άνθρωπο και σε πήρε τηλ να σου πει ότι του πήγαν κατα λάθος το δέμα σου.Δεν θα βρεις το δίκιο σου αν κάνεις παράπονα, απλά θα σου πουν δικαιολογίες.Οπότε αν δεν θες να χάσεις το χρόνο σου μην μπεις στην διαδικασία🤷🏼‍♀️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, funkopop είπε

Εμένα ακόμα δεν έχει φανεί κανένα δέμα, όλα έχουν φτάσει Ελλάδα από τις 1/12-20/12 και από εκεί και πέρα άφαντα.Κατά το Φεβρουάριο & αν.Είναι όλα μέσω Yanwen που προωθούνται Τουρκία 😞 🤬

 

...και εμενα εκει ειναι ακομα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως διαβαζω οτι κλεινουν πολλα καταστηματα ΕΛΤΑ ξεκινωντας απο Θεσσαλονικη.Εγω ειχα κανει δυο παραγγελιες απο αμαζον αγγλια και μου ηρθε ενημερωση και για τα δυο οτι θα αργησουν και να τους ενοχλησω απο 1 του μηνα αν δεν εχουν ερθει.Αποτομα χθες το απογευμα ερχεται καποιος απο ελτα και μου φερνει το ενα δεμα(τοσα χρονια η τα πεταγαν στην εισοδο η αφηναν χαρτι)και απο το σοκ δεν το ρωτησα τι πως γιατι....!Δεν ειχα πληρωσει παραπανω για συστημενο κ.τ.λ.Μηπως αλλαξε κατι;;;;Το αλλο δεμα ακομα να ερθει.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2020 στις 3:26 ΜΜ, Damned7 είπε

Το τελωνείο το πληρώνεις από πριν,ότι γράφει το Amazon.

Δεν πληρώνεις τίποτα παραπάνω.

Αυτό έχει τσεκαριστεί στην πράξη ή είναι θεωρητικό.

Αν ισχύει τότε οι τελωνιακοί υπάλληλοι τι δουλειά κάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...