Προς το περιεχόμενο

προβληματική μπαταρία αυοκινητου


iosifnew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλα πριν 7 μηνες μια μπαταρια στο αυτ/το μου vw tiquan 1.4 2008 και πριν δεκα μερες ξαφνικα αδειαζει δεν παιρνει μπροστα μονο με καλωδια και με πολλη κοπο και ταλαιπωρια κατεληξα στο οτι η εχει διαροη μεγαλη καπου το αυτοκινητο η δεν μπορει κανεις να βρη τι συμβαινει Με τα πολλα ενας ηλεκ/γος που το εψαξε κατεληξε οτι αν και καινουργια η μπαταρια  δεν ειναι βραχυκυκλωμενη  αλλα καποιο προβλημα εργοστασιακο εχει και δεν γεμιζουν και βαστανε τα στοιχεια με αποτελεσμα με καθε φορτιση με καλωδια να μην βασταει ρευμα και να αδειαζει ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΠΕΛΑΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΟΥΡΑ

Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, iosifnew είπε

Εβαλα πριν 7 μηνες μια μπαταρια στο αυτ/το μου vw tiquan 1.4 2008 και πριν δεκα μερες ξαφνικα αδειαζει δεν παιρνει μπροστα μονο με καλωδια και με πολλη κοπο και ταλαιπωρια κατεληξα στο οτι η εχει διαροη μεγαλη καπου το αυτοκινητο η δεν μπορει κανεις να βρη τι συμβαινει Με τα πολλα ενας ηλεκ/γος που το εψαξε κατεληξε οτι αν και καινουργια η μπαταρια  δεν ειναι βραχυκυκλωμενη  αλλα καποιο προβλημα εργοστασιακο εχει και δεν γεμιζουν και βαστανε τα στοιχεια με αποτελεσμα με καθε φορτιση με καλωδια να μην βασταει ρευμα και να αδειαζει ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΠΕΛΑΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΟΥΡΑ

Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα ? 

Μήπως αφήνεις πολύ καιρό ακίνητο το αυτοκίνητο και αδειάζει η μπαταρία;;;;; Αν όχι ,  ο δυναμός σου ελέγχθηκε και φορτίζει κανονικά τότε μάλλον ήταν προβληματική μπαταρία.

Οι φτηνές που βάζουμε οι περισσότεροι είναι Κινέζικο προιόν με ένα χρόνο εγγύηση και όχι δύο όπως οι άλλες για αυτό έχουν και τα ρίσκα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, iosifnew είπε

οχι δεν ειναι ακινητο καιρο το δυναμο ελεγθηκε και μου ειπανε ειναι με προβλημα η μπαταρια αν και bosh

ΕΓΓΥΗΣΗ δεν έχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχει την πηγα απο εκει που την πηρα και μου ειπε θα την στειλη αντιπροσωπεια θα περιμενω απαντηση αν και υποψιαζομε οτι η αντιπροσωπεια μπορει να πη δεν εχει τιποτα δεν στην αλλαζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iosifnew είπε

ναι εχει την πηγα απο εκει που την πηρα και μου ειπε θα την στειλη αντιπροσωπεια θα περιμενω απαντηση αν και υποψιαζομε οτι η αντιπροσωπεια μπορει να πη δεν εχει τιποτα δεν στην αλλαζω

Ασε τι υποψιάζεσαι,οταν και αν το πούνε τότε γκρινιάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iosifnew είπε

ναι εχει την πηγα απο εκει που την πηρα και μου ειπε θα την στειλη αντιπροσωπεια θα περιμενω απαντηση αν και υποψιαζομε οτι η αντιπροσωπεια μπορει να πη δεν εχει τιποτα δεν στην αλλαζω

Και θα μείνεις ΠΟΣΕΣ ημέρες χωρίς μπαταρία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εργοστασιακή μπαταρία μου είχε κρατήσει 6-7 χρόνια ,έβαλα καλή Bosch μπαταρία και χάλασε σε λιγότερο από 2 χρόνια με καθημερινή χρήση στο αυτοκίνητο ,ψιλότσακώθηκα με τον ηλεκτρολόγο που την ειχα βάλει γιατί είχε εγγύηση 2 χρόνια αλλά δεν βρήκα απόδειξη .Μαλλον είναι θέμα τύχης καμία φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά το πρόβλημα σου ειναι οτι εβαλες Bosch. Ειναι κάκιστη μπαταρία και εμφανίζονται διάφορα προβλήματα, την έχουμε πατήσει πολλοί. Τωρα ξερεις

Επεξ/σία από kabamaru21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετυχε και σε εμενα..

Περιπου στους 9 μηνες με 1 χρονο αδειασε, την ειχα βαλει απο γνωστο μαγαζι με μπαταριες και ηταν μεσα στην εγγυηση. Πηγα ελεγξαν αυτοι το αμαξι δωρεαν, μου εβαλαν μια προσωρινη και μου ειπαν να περιμενω μια εβδομαδα. Γενικα πηγαν να γκρινιαξουν και με ρωτουσαν αν καθοταν το αμαξι καιρο κτλ κτλ. Τους εκοψα λεγοντας την αληθεια οτι το αμαξι καθε μερα κανει 25+25 χλμ για την δουλεια μου και ΝΑΙ εκατσε το ΣΚ στην πυλωτη. Στο τελος της εβδομαδας αντικατασταθηκε με καινουργια χωρις κανενα εξοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosk1 είπε

Η εργοστασιακή μπαταρία μου είχε κρατήσει 6-7 χρόνια ,έβαλα καλή Bosch μπαταρία και χάλασε σε λιγότερο από 2 χρόνια με καθημερινή χρήση στο αυτοκίνητο ,ψιλότσακώθηκα με τον ηλεκτρολόγο που την ειχα βάλει γιατί είχε εγγύηση 2 χρόνια αλλά δεν βρήκα απόδειξη .Μαλλον είναι θέμα τύχης καμία φορά.

ΠΑΝΩ στην μπαταρία τσεκαρεται η ημερομηνία λήξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...