Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμος ο νέος, ταχύτερος και ασφαλέστερος Chromium-based browser της Microsoft, Edge


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yandex forever. Chromium based, αέρας, με πολλά καλούδια κάτω από το καπώ και τη σιγουριά της ρωσικής κοινότητας. From Russia with love

2 ώρες πριν, lazlo1992 είπε

Νομίζω θα το εχουν αναφέρει και άλλοι. Μερικές επιχειρήσεις χρησιμοποιούν κάποιες διαδικτυακές πλατφόρμες intranet όπου λειτουργούν μόνο στον internet explorer σωστά 

Έτσι. Μέχρι και η πλατφόρμα ermis για την έκδοση ψηφιακών κλειδιών θέλει ie6 (activeX)

Επεξ/σία από link_z
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, zleepy είπε

Το ίδιο έχει κάνει και ο Opera τα τελευταία χρόνια και αυτή τη στιγμή είναι Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ BROWSER που έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και σε desktop και σε android.

Και εμένα είναι ο main μου πάνω από 3 χρόνια, ξέρω ότι έχει σχέση με Κίνα κτλπ αλλά ποσως με ενδιαφέρει σαν πως οι άλλοι δε κάνουν τα ίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Federer είπε

Όταν κυκλοφορήσει browser που θα ξεπεράσει σε ασφάλεια, συμβατότητα, παραμετροποίηση, κατανάλωση πόρων και καλαισθησία τον Internet Explorer 5, το συζητάμε μήπως τον δοκιμάσω...Για βασικό browser ούτε καν. Κάτι chrome, mozilla, gozilla, Εdge, Medge κτλ έχουν να φάνε πολλά ψωμιά ακόμα για να τον φτάσουν! Σε συνδυασμό με τον Flash Player αποτελούν τους ΗΓΕΤΕΣ στον χώρο του παγκόσμιου ιστού!

IE-5.0.png

Είναι όπως με την παραγωγή ρεύματος.

Σαν το χειροκίνητο σύστημα δεν έχει!

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον είχα δοκιμάσει στην beta αλλά και στην σταθερή έκδοση νομίζω θέλει πολύ δουλειά για να φτάσει στα επίπεδα του Chrome και Firefox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, asmilon είπε

Πριν το κρινεις το δοκιμασες; Τι προβλημα εχεις βρει στον Chromium based Edge;

Σε αυτό που λες έχεις απόλυτο δίκιο, τον Chromium Based Edge δεν τον έχω δοκιμάσει απλά γιατί δεν δουλέυω πλέον windows πουθενά. Κρίνω όμως βάση όλων των προηγούμενων browsers της MS όπου στην καλύτερη των περιπτώσεων ήταν απλά επαρκείς και διαβάζοντας σχόλια για τον CBE όχι μόνο στο insomnia αλλά και σε άλλα forums όπου η συντριπτική πλειοψηφία είτε τον βρίσκει προβληματικό ή θεωρεί ότι οι υπόλοιποι CB browsers είναι μακράν πιο ώριμοι. Προσωπικά ποτέ δεν μου άρεσε ούτε ο Chrome ούτε κανένας άλλος CB browser. Πες το προσωπική μου αίσθηση άρα και υποκειμενική μου γνώμη αλλά τους θεωρώ κάπως ανομοιογενείς. Πολύ λιτοί (χάρην διακριτικότητας) στο περιβάλλον που δουλεύεις και κάπως - αν όχι πολύπλοκοι - ασαφείς όσον αφορά τις ρυθμίσεις τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, earinos1975 είπε

έβαλα ελληνικά, αλλά δεν άλλαξε τίποτα

Πρέπει να επιλέξεις ποια θα είναι η γλώσσα εμφάνισης από τις τρεις τελείες δεξιά από τη γλώσσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2020 στις 11:21 ΜΜ, Federer είπε

Όταν κυκλοφορήσει browser που θα ξεπεράσει σε ασφάλεια, συμβατότητα, παραμετροποίηση, κατανάλωση πόρων και καλαισθησία τον Internet Explorer 5, το συζητάμε μήπως τον δοκιμάσω...Για βασικό browser ούτε καν. Κάτι chrome, mozilla, gozilla, Εdge, Medge κτλ έχουν να φάνε πολλά ψωμιά ακόμα για να τον φτάσουν! Σε συνδυασμό με τον Flash Player αποτελούν τους ΗΓΕΤΕΣ στον χώρο του παγκόσμιου ιστού!

IE-5.0.png

 

Τι ωραίες εποχές με windows 95, 98 plus, Millenium... Θυμάμαι και τον Mozilla αργότερα στα XP στις πρώτες εκδόσεις του που είχε για λογότυπο έναν δεινόσαυρο και όχι την αλεπού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Έχει κάποιες ωραίες προσθήκες όπως η διαγραφή του ιστορικού κατά το κλείσιμο αλλά, σε γενικές γραμμές,  είναι ξαναζεσταμένο φαγητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giwrgostr είπε

Πρέπει να επιλέξεις ποια θα είναι η γλώσσα εμφάνισης από τις τρεις τελείες δεξιά από τη γλώσσα.

Έβαλα ελληνικά αλλα δεν αλλαξε κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...