Προς το περιεχόμενο

[Ηχεία] Edifier R1280T 58,90€ @ Cosmodata


Tantalord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, archimidis είπε

Μπορεί να μου επιβεβαιώσει κάποιος αν έχει έξοδο για ακουστικά; Μάλλον όχι από όσο το έψαξα.

nope

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα έχω εδώ και καιρό, ανεξαρτήτως αυτής της προσφοράς θεωρώ ότι είναι εξαιρετικά για τα λεφτά τους. Στα θετικά τους θα συμπεριλάβω και την εμφάνισή τους, η επένδυση ξύλου μετράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω, επειδή τα θέλω για τηλεόραση , δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις, μεταξύ αυτών και του stage της creative , πιο λέτε;

Επεξ/σία από stefanidisg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, default είπε

Συγκρινεις 2.1 ηχομπαρα με 2.0 ηχεια. Για τηλεοραση θα ηταν προτιμοτερη η stage διοτι θα εχει περισσοτερα μπασα.

Κι όμως αν δεις διαφορά review τα θεωρούν προτιμότερη λύση από 2.1 της σειρας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Κι όμως αν δεις διαφορά review τα θεωρούν προτιμότερη λύση από 2.1 της σειρας

Είναι σα να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια. Το "προτιμότερη λύση" έχει πολλές ερμηνείες.


To the point, φαίνεται πως σε αυτό το price range για monitor είναι καλή επιλογή, όχι ότι δεν είναι στα +10ε.
Επειδή ψάχνομαι για monitor αυτό το διάστημα και επειδή είναι ένα κομμάτι που δεν αναβαθμίζεις κάθε χρόνο το ερώτημα μου είναι κατά πόσο αποκτούν αξία τα λεφτά σου με αυτή την αγορά.

Δηλαδή σε πόσο καλύτερη λύση μπορεί να πάει κάποιος διαθέτοντας 50€ παραπάνω?
Και κάπου εκεί χάθηκα στα φόρουμς... κάθε άποψη καλοδεχούμενη!

Επεξ/σία από Themos3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, default είπε

Συγκρινεις 2.1 ηχομπαρα με 2.0 ηχεια. Για τηλεοραση θα ηταν προτιμοτερη η stage διοτι θα εχει περισσοτερα μπασα.

τα εχω κ τα μπασα τους ειναι υπερβολικα καλα για 2.0 ηχεια ,στις μεσαιες χωλαινουν λιγο αλλα σε συγκριση με καθαρα monitors

βασικα για all around multimedia χρηση δεν θα βρειτε καλυτερα σε κοντινα λεφτα

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω κάτι αρχαία 5.1 creative (15 χρόνων περίπου) στον υπολογιστή άμα πάρω αυτά θα είναι καλύτερα; θέλω να περιορίσω τα καλώδια αλλά να έχω και καλό ήχο ή είναι προτιμότερο να στραφώ σε μία λύση 2.1 όπως τα Logitech 2.1 Z333;;;

Επεξ/σία από koystado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, seseji είπε

τα εχω κ τα μπασα τους ειναι υπερβολικα καλα για 2.0 ηχεια ,στις μεσαιες χωλαινουν λιγο αλλα σε συγκριση με καθαρα monitors

βασικα για all around multimedia χρηση δεν θα βρειτε καλυτερα σε κοντινα λεφτα

Για καλύτερη παραμετροποίηση και να αποδόσουν στο μέγιστο τα ηχεία προτείνω να κατεβάσετε το Equalizer APO + PC Equalizer (GUI) και να παίξετε με τα preset.Προσωπικά τα έχω στο "Rock" καθώς εκεί ακούγονται κρύσταλλο χωρίς παραμορφώσεις και όποια θεματάκια ίσως σας χωλαίνουν στο αυτί (😋) θα αφανιστόυν. 

https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

https://sourceforge.net/projects/pc-equalizer/

Επεξ/σία από Tantalord
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τα πήρα :) Φοβερά ηχεία παίδες για την τιμή τους, από το κατάστημα στην Στουρνάρη και τους είπα να μου δώσουν την τιμή που είχαν στo site 56.90.

Ολα καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Tantalord είπε

Για καλύτερη παραμετροποίηση και να αποδόσουν στο μέγιστο τα ηχεία προτείνω να κατεβάσετε το Equalizer APO + PC Equalizer (GUI) και να παίξετε με τα preset.Προσωπικά τα έχω στο "Rock" καθώς εκεί ακούγονται κρύσταλλο χωρίς παραμορφώσεις και όποια θεματάκια ίσως σας χωλαίνουν στο αυτί (😋) θα αφανιστόυν. 

https://sourceforge.net/projects/equalizerapo/

https://sourceforge.net/projects/pc-equalizer/

Προς θεού, σε καμία περίπτωση μην κάνετε κάτι τέτοιο στα συστήματα σας. Δεν αποδίδει κανένα ηχείο στο μέγιστο βάζοντας digital equalizer με οτι introduction σε aliasing σημαίνει αυτό για το σήμα, system-wide

Τα ηχεία έχουν τον ήχο τους, ο χώρος σας έχει τον δικό του. Αν θέλετε κάτι διαφορετικό είτε αλλάξτε τις ρυθμίσεις πάνω στα ηχεία, είτε επενδύστε σε acoustic treatment στον χώρο σας

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Themos3 είπε

Είναι σα να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια. Το "προτιμότερη λύση" έχει πολλές ερμηνείες.


To the point, φαίνεται πως σε αυτό το price range για monitor είναι καλή επιλογή, όχι ότι δεν είναι στα +10ε.
Επειδή ψάχνομαι για monitor αυτό το διάστημα και επειδή είναι ένα κομμάτι που δεν αναβαθμίζεις κάθε χρόνο το ερώτημα μου είναι κατά πόσο αποκτούν αξία τα λεφτά σου με αυτή την αγορά.

Δηλαδή σε πόσο καλύτερη λύση μπορεί να πάει κάποιος διαθέτοντας 50€ παραπάνω?
Και κάπου εκεί χάθηκα στα φόρουμς... κάθε άποψη καλοδεχούμενη!

Με 50 ευρω εξτρα παιρνεις https://www.skroutz.gr/s/5443078/Edifier-R1700BT.html ή https://www.skroutz.gr/s/4326038/Edifier-E25-Luna-Eclipse.html τα οποια εχουν καθαροτερο ηχο συμφωνα με τα περισσοτερα reviews

 

Επεξ/σία από marios46
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω τα 1700ΒΤ. Τα πήρα κυρίως για το bluetooth καθώς με βολεύει η ασύρματη συνδεσμολογία και τα έχω για χρήση κυρίως με λάπτοπ και προβολέα. Είναι όντως πάρα πολύ καλά και για 50Ε παραπάνω θα τα συνιστούσα, πιάνουν μπάσα πολύ καλά για 2.0...

Επεξ/σία από Feregorn
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή είναι σχεδόν 60€ παραπάνω και δεύτερον με 40€ παραπάνω πας για τα Presonus eris 3.5. Πάντως για 57€ με βάζουν σε σκέψεις μιας και είμαι στην αναζήτηση ηχείων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...