Προς το περιεχόμενο

[Ηχεία] Edifier R1280T 58,90€ @ Cosmodata


Tantalord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5ο μόνο που με φοβίζει με τα bt είναι τυχών latency. Τα eris βγήκαν και με bt πρόσφατα. Απλά bt5, οπότε δεν ξέρω αν υποστηρίζουν backwards compatibility. 

 

Δουλειά έχουμε τα eris σε σωστά ηχητικά χώρο. Στο γραφείο που θέλω να τα βάλω δεν παίζει κάτι τέτοιο. Πρακτικά λέτε ότι ίσως είναι καλύτερα να πάω σε edifier η μία μπάρα για monitoring στο γραφείο πάρα σε eris κτλπ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, logo15 είπε

5ο μόνο που με φοβίζει με τα bt είναι τυχών latency. Τα eris βγήκαν και με bt πρόσφατα. Απλά bt5, οπότε δεν ξέρω αν υποστηρίζουν backwards compatibility. 

Δουλειά έχουμε τα eris σε σωστά ηχητικά χώρο. Στο γραφείο που θέλω να τα βάλω δεν παίζει κάτι τέτοιο. Πρακτικά λέτε ότι ίσως είναι καλύτερα να πάω σε edifier η μία μπάρα για monitoring στο γραφείο πάρα σε eris κτλπ? 

Mε bt5 κ στον αποστολεα κ στον δεκτη δε θα εχεις θεμα. Υπαρχει backwards compatibility.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Telumetar είπε

bump.

Είχα ψηθεί για τα R1700 χωρίς bluetooth απλά επειδή απεχθάνομαι τα καλώδια λέω να δω για αυτα που εχουν BT. Γνωρίζει κανένας να μου απαντήσει την προηγούμενη ερώτηση;

Ευχαριστω

Έλα βρε συ, αφού έχουν ΒΤ στο όνομα για να υποδηλώνει τη bluetooth δυνατότητα, λολ επίσης ένα γρήγορο γκουγκλ μακριά...Τα συνδέω με λάπτοπ αποκλειστικά μέσω bluetooth και δουλεύουν/ακούγονται εξαιρετικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Telumetar είπε

bump.

Είχα ψηθεί για τα R1700 χωρίς bluetooth απλά επειδή απεχθάνομαι τα καλώδια λέω να δω για αυτα που εχουν BT. Γνωρίζει κανένας να μου απαντήσει την προηγούμενη ερώτηση;

Ευχαριστω

Είμαι κάτοχος των 1700ΒΤ. Αν καταλαβα καλα, ρωτας αν στη συσκευασία περιλαμβανει dongle για να βαλεις στο pc ωστε να έχει δυνατότητα bluetooth το pc σου; Όχι δεν σου δίνει. Αν δεν έχει bluetooth η μητρικη σου πρέπει να αγοράσεις ένα dongle εσυ. Εγώ πήρα ένα Logilink με περιπου 10-12 ευρω.

Δοκίμασα και το 2ο ερώτημα σου, σύνδεσα ηχεία και xbox controller μέσω bluetooth στο pc και παίζουν ταυτόχρονα και τα δυο.

Επεξ/σία από dinosz750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dinosz750 είπε

Είμαι κάτοχος των 1700ΒΤ. Αν καταλαβα καλα, ρωτας αν στη συσκευασία περιλαμβανει dongle για να βαλεις στο pc ωστε να έχει δυνατότητα bluetooth το pc σου; Όχι δεν σου δίνει. Αν δεν έχει bluetooth η μητρικη σου πρέπει να αγοράσεις ένα dongle εσυ. Εγώ πήρα ένα Logilink με περιπου 10-12 ευρω.

Δοκίμασα και το 2ο ερώτημα σου, σύνδεσα ηχεία και xbox controller μέσω bluetooth στο pc και παίζουν ταυτόχρονα και τα δυο.

Ακριβώς αυτό. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2020 στις 9:02 ΠΜ, Telumetar είπε

bump.

Είχα ψηθεί για τα R1700 χωρίς bluetooth απλά επειδή απεχθάνομαι τα καλώδια λέω να δω για αυτα που εχουν BT. Γνωρίζει κανένας να μου απαντήσει την προηγούμενη ερώτηση;

Ευχαριστω

Δεν ειναι χωρις καλωδια (!). Μεταξυ τους συνδεονται με καλωδιο τα ηχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, overpower είπε

Δεν ειναι χωρις καλωδια (!). Μεταξυ τους συνδεονται με καλωδιο τα ηχεια.

Άρα δώρο άδωρο για τον τροπο με το οποιο το ειχα φανταστει. Αναγκαστικά λοιπον πρέπει να κάνω πατέντα για να τα κρύψω. Συνεπώς απο τη στιγμη που δεν ζητάω κατι εξεζητημένο δεν βρισκω κ το λογο να παω για το παραπανω κοστος του R1700 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MetronAriston είπε

αξιζουν τα ηχεια για το pc?

για αντικατασταση αυτων εδω logitech 2,1

https://www.skroutz.gr/s/315477/Logitech-X-210.html

θα εχει μεγαλη διαφορα?

Εννοείται! Είναι για κλέψιμο σε αυτή τη τιμή!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 λεπτά πριν, olimpiakos 7 είπε

Εννοείται! Είναι για κλέψιμο σε αυτή τη τιμή!

Τι εννοεις; Για ποια ηχεια μιλας; Ποια τιμη;

Αν μιλας για του τιτλου, θυμιζω οτι ειναι μια οριακη προσφορα, ουτε κλεψιμο ουτε καν να τρεξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, MetronAriston είπε

αξιζουν τα ηχεια για το pc?

για αντικατασταση αυτων εδω logitech 2,1

https://www.skroutz.gr/s/315477/Logitech-X-210.html

θα εχει μεγαλη διαφορα?

Σαν την μέρα με τη νύχτα, πλαστικά κουτάκια μπουμ μπουμ κι έτσι κοινώς ηχορύπανση vs κανονικά ηχεία με woofer & tweeter και ξύλινη καμπίνα σε πάρα πολύ καλή τιμή για τα κυβικά τους...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

Σαν την μέρα με τη νύχτα, πλαστικά κουτάκια μπουμ μπουμ κι έτσι κοινώς ηχορύπανση vs κανονικά ηχεία με woofer & tweeter και ξύλινη καμπίνα σε πάρα πολύ καλή τιμή για τα κυβικά τους...

Ζαχαρη τα ίδια ηχεία στο λευκό θεωρείς πως υστερούν ποιοτικά , σε θέμα ήχου, από ότι τα ξύλινα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Ζαχαρη τα ίδια ηχεία στο λευκό θεωρείς πως υστερούν ποιοτικά , σε θέμα ήχου, από ότι τα ξύλινα;

Οχι, ίδια καμπίνα έχουν, μόνο το χρώμα της επένδυσης αλλάζει...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα γραφω μολις τα εστησα

τελεια παιδια πραγματικα χαλαλι αξιζαν και με το παραπανω

 

τωρα κανενας αν ειναι φουλ ψαγμενος μπορει να μην μενει ευχαριστημενος για νορμαλ χρηστη ειναι παραπανω απο καλα  👏

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πηρα για να αντικαταστησω κατι 7.1 creative Που ειχα (κυριως για να γλιτωσω καλωδια)

αλλα ο ηχος δεν με ενθουσιασε, δε ξερω καν αν εχω δει διαφορα ποιοτητας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...