Προς το περιεχόμενο

Σωματικός έλεγχος αστυνομίας σε πεζό χωρίς λόγο


Leo98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση σε όποιον γνωρίζει μιας και υπάρχει τόση άνεση στο θέμα δημόσιου ελέγχου χωρίς λόγο. Τι παίζει με ανθρώπους που έχουν ψυχολογικά προβλήματα ( π.χ κρίσεις πανικού/φοβίες/άτομα που έχουν υποστεί σωματική βία κτλπ ), κανένα θέμα στα τέτοια μας και πάμε παρακάτω; 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, ifaist είπε

Προσωπικα πιστευω οτι καλα κανουν. Γενικα δεν εχω κανενα θεμα με τους "μπατσους" 2-3 φορες σε κατι παραδωσε που ειχα, η συμπεριφορα τους ηταν αψογη. Για εξακριβωση μας σταματατησαν και τους ειπα δεν εχω πανω μου ταυτοτητα αλλα συναινω σε οτι θελουν, ελεγχο, ψαξιμο, και να παμε σε Α.Τ. Τα ειπαμε καμια 15 λεπτα με τα παιδια (νταξ και λιγο ψαρεμα πηγαν να κανουν) και ολα καλα. Μια φορα με σταματησαν 12:00 το βραδυ για αλκοοτεστ το οποιο και αρνηθηκα. Τους ειπα οτι τωρα βγαινω εξω για ποτακι , οτι σε αυτη την αηδια δε βαζω το στομα μου γτ σιχαίνομαι και οτι δεχομαι να παω σε νοσοκομειο για εξετασεις. Μ'αφησαν να φυγω... Με 185km/h με χτυπησε ρανταρ μεγαλη εβδομαδα, σε δρομο (εθνικη) με οριο 110 και δεν με εγραψε, λεγοντας μου οτι θα με θυμαται. Πιτσιρακαδες πηγαμε με μηχανες χωρις κρανη για μπανιο , εγραψαν τους 3ης φιλους μου και εμενα οχι. Οπως ειπα και αρχικα δεν εχω κανενα προβλημα με την αστυνομια και την δουλεια τους δεν ξερω αν το εκπεμπω αυτο, παντως τα παραπανω μου αφησαν καλες εντυπωσεις.

το λιγοτερο να σε χωσουν μεσα επρεπε 

ετσι κανουν σε δολοφονους σαν εσενα 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα γνώριζα πως ο σωματικός έλεγχος που θα μου κάνουν γίνεται για συγκεκριμένο λόγο όπως ότι έγινε κάποιο έγκλημα πριν λίγο και θα βοηθήσει στην εξιχνίασή του, και αν επίσης γινόταν με αξιοπρέπεια και σεβασμό τότε δεν θα είχα κανένα πρόβλημα.

Αλλά επειδή η αστυνομία είναι αυτή που είναι και υπάρχουν άπειρες μαρτυρίες και ντοκουμέντα σχετικά με κατάχρηση εξουσίας διαχρονικά, αλλά και πρόσφατα, δεν εμπιστεύομαι ότι ισχύει το παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, IT chef είπε

Δεν είναι πως τα καινούρια μηχανάκια δεν χρειάζονται ακροφύσιο,δεν έχουν κονδύλι για τα ακροφύσια,και η φάση είναι,έ φύσα και ό,τι πιάσει.

Ο τύπος που πήγαινε με 185 και έχει καλή εντύπωση για την αστυνομία,να μη ζητήσει ούτε κλήση σε αυτόν που θα πέσει με τόσα πάνω στο παιδί του.

Και αφού αυτού δε του κάναν και τίποτα οπότε όλα καλά,όταν θα δείρουν τον συνταξιούχο πατέρα του που θα είναι σε πορεία γιατί δε ζει με 400 ευρώ σύνταξη,πάλι μη μιλήσει.

Ούτε αν ξεβρακώσουν την γυναίκα του στη μέση της Πατησίων για έλεγχο να μιλήσει,όπως κάναν με την κοπελίτσα.

Νοικοκυραίοι όλοι.

Παρακαλώ txchellas

Επειδη έχω κουραστεί με αυτού του είδους τις κριτικές. Κακοί άνθρωποι και επαγγελματίες, κρατικοι λειτουργοι και υπάλληλοι υπάρχουν παντού, σε όλους τους τομείς και σε ολους τους κλάδους. Αυτό δεν σημαίνει πως θα καταργήσουμε τους ελέγχους της αστυνομίας, να φροντίσουν να τους διεξάγουν μέσα στα οριζόμενα πλαίσια. Όσο για τις καραμέλες με τον συνταξιούχο και την κοπέλα, ο μεν πρώτος ας μην κατέβαινε σε πορεία, όταν κατεβαίνεις σε πορείες μη περιφρουρημενες που εισέρχονται μπαχαλακηδες η πας με σκοπό να βαράς τους αστυνομικούς με τις σημαίες και τα κοντάρια επειδή έκλεισαν την είσοδο και τον δρόμο και δεν σε άφησαν να μπεις στο γραφείο του υπουργού για να πουλήσεις τσαμπουκαδες μπροστά στις κάμερες τότε αυτά θα περίμενεις να γίνουν. Η μεν δεύτερη ας έκανε μήνυση και οχι τζάμπα κλαψες στα κανάλια και τα social media για να δώσει τροφή στους αριστεροκουλτουρε.

  • Like 9
  • Thanks 4
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει αθηναιος που να μη τρεχει σα το χαρο ; Δε καταλαβα και εγω αυτο το "νταξ λιγο ψαρεμα πηγαν να κανουν" με το που τους δείχνεις ταυτοτητα καλα θα κανουν να μαζευτούν οχι βρισκουμε ενα ακακο πολιτη για "ελεγχο" με μαγκια 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω, πω , σωματικοι ελεγχοι, να εχεις ταυτοτητα λεει συνεχως πανω σου..

Εμ , τι τις θελατε τις πρωτευουσες και τις πολυκοσμιες .Δεν σας αρεσε η επαρχια ε ? 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fotisdra είπε

Δίκιο έχεις φίλε στα καινούργια μηχανάκια φυσάς από απόσταση.πριν κάνα εξάμηνο που με σταμάτησαν για αλκοτεστ έτσι ηταν

 

1 ώρα πριν, panostza είπε

Δεν είναι;;;;;;;;;;;;;;;;

Πάντως αν θυμάμαι καλά δεν ακουμπάς τίποτα. Εγώ τουλαχιστον φυσούσα (έχει χρόνια να μου γίνει) από απόσταση. Αλλά και πάλι, δεν ξέρεις τι κάνουν όλοι οι άλλοι και τι έχει βάλει ο καθένας στο στόμα του!!!

Παίδες μιας κ για κάποιο λόγο έχω αλκοτεστομαγνητη 😝 να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα.

Το μηχάνημα με το χωνί ειναι μηχάνημα όπου βγάζει στο περίπου μια ένδειξη κ αναφέρει αν υπάρχει ποσοστό αλκοόλ στην αναπνοή.

Το μηχάνημα με το ακροφύσιο (είναι μιας χρήσης) είναι αυτό που βγάζει την σωστή μέτρηση. κ εκτυπώνεται κ το χαρτάκι.

Οπότε σε έλεγχο τσεκαρουν με το χωνί πρώτα κ μετά με το ακροφύσιο.

Αυτό ισχύει απο το 2008 οπου έκανα το πρώτο αλκοτεστ με μεσο ορο 2 αλκοτεστ το χρόνο (κακο να ρχε Ελλάδα στις διακοπές 😛

Επεξ/σία από bilya
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρισουμε κατι γιατι βλεπω οτι εχετε μπερδευτει μερικοι. Το αν εχεις πανω σου ταυτοτητα η οχι δεν εχει σχεση με το αν γινει σωματικος ελεγχος η οχι. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή μόνο να μη κουβαλάτε κανένα αιχμηρό αντικείμενο πάνω σας ή σε τσάντα (πχ μαχαίρι για να καθαρίσετε το πορτοκάλι σας). Σας πάνε μέσα κατευθείαν, γίνεται δικαστήριο και μπαίνει ευρωπρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sensai είπε

τι προβλέπει ο νόμος σχετικά με την ταυτότητα; μας υποχρεώνει να την έχουμε πάντα μαζί μας;

Ναι. Η διαβατηριο η διπλωμα οδηγησης η βιβλιαριο ασφαλιστικου φορεα. Εχουν ολα την ιδια ισχυ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα επιτρεπεται  ο τυχαιος σωματικος ελεγχος.
Εαν δεν εχετε ταυτοτητα,μπορουν να σας πανε για εξακριβωση.
Αν εχετε ταυτοτητα δε σημαινει κατι,μια χαρα θα σας ψαξουν,και ΝΟΜΙΜΑ.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα κανανε δικια μου αποψη βεβαια να το κανουν οχι μονο σε εμας ... διοτι πλεον ετσι οπως εχουμε καταντησει πρεπει να προσεχεις ειδικα σε καποιες περιοχες ,δεν πετυχανε εσενα  αλλα πλεον για πηγαινε καμια βολτα απο το κεντρο της αθηνας να δεις τι γινται κ σε μερικες αλλες καλες...περιοχες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ψαρώνετε πολλοί με την αστυνομία. Το θέμα είναι πως την χρησιμοποιεί η εκάστοτε κυβέρνηση (και τα φιλικά προς αυτήν μέσα μαζικής εξαπάτησης) αναλόγως το πολιτικό αφήγημα που θέλει να περάσει στην εκλογική της βάση, που συνήθως είναι κ πολύ εύκολα χειραγωγήσιμη σε τέτοια θέματα.

Η πραγματικότητα όμως είναι σχεδόν ίδια  ασχέτως πολιτικής ηγεσίας. Τα περισσότερα παιδιά δλδ που είναι στο σώμα είναι πολύ καλά κ εντάξει παλικάρια (εννοείται δεν μιλάμε για ματατζιδες, αυτοί είναι σχεδόν όλοι τους τα καθυστερημένα που είχαμε όλοι στο λύκειο που τα κορόιδευαν οι πάντες για το πόσο τούβλα κ αργόστροφα ήταν-ειναι ειδική κατηγορία ανθρώπων με πολλά κιλά απωθημένα και αντιστρόφως ανάλογο IQ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...