Προς το περιεχόμενο

Η Google δίνει τέλος στα Apps του Chrome OS


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, aypnia είπε

Το emulation είναι πάντα η χειρότερη επιλογή, πόσο μάλλον να τρέχεις 2 λειτουργικά ταυτόχρονα και να γονατίζεις το σύστημα σου για ένα android app

 

Ε ναι, η καλυτερη λυση ειναι το multiboot με άλλο inferior os 🙄

Android apps τρεχεις φιλε μου στο emulated os, σιγα τους πορους που θελει, για κινητα ειναι φτιαγμενο.

Ασε που ακριβως επειδη κατα 99% ειναι  φτιαγμενα για κινητα, δεν εχει νοημα το να τα εχεις και σε desktop (που κατα πασα πιθανοτητα το app θα μπορει να τρεχει απο το web στον chrome οπως πχ τρεχουν οι google maps σε browser)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, nikchris είπε

Android apps τρεχεις φιλε μου στο emulated os, σιγα τους πορους που θελει, για κινητα ειναι φτιαγμενο.

Τότε φίλε μου γιατί φτάσαμε στο σημείο ένα μεσαίας κατηγορίας κινητό να θέλει οκταπύρινο επεξεργαστή, μνήμη πάνω από τέσσερα γίγα και κάρτα γραφικών που κάνει τις ενσωματωμένες των pc να ντρέπονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikchris είπε

Ε ναι, η καλυτερη λυση ειναι το multiboot με άλλο inferior os 🙄

Android apps τρεχεις φιλε μου στο emulated os, σιγα τους πορους που θελει, για κινητα ειναι φτιαγμενο.

Ασε που ακριβως επειδη κατα 99% ειναι  φτιαγμενα για κινητα, δεν εχει νοημα το να τα εχεις και σε desktop (που κατα πασα πιθανοτητα το app θα μπορει να τρεχει απο το web στον chrome οπως πχ τρεχουν οι google maps σε browser)

Δεν νομίζω να θέλει κάποιος να τρέχει το facebook app ή το google maps app.

Δεν υπάρχει κάποιος λόγος να το κάνει. Όσους ξέρω τρέχουν τέτοιους emulators για συγκεκριμένα mobile games.

Κι αυτά δεν είναι τόσο ελαφριά όσο το παρουσιάζεις, πόσο μάλλον που έχουμε να κάνουμε και με GPU Acceleration μηδέν.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, keysmith είπε

Σωστά! αλλά κατά τη γνώμη μου "όχι γιάννης, γιαννάκης".

Και το linux unixοδιές είναι στις "αρχές" λειτουργίας του και θα έλεγα ίδια "φάρα" :) 

Δεν θα το έλεγα. Οι πυρήνες του λειτουργικού είναι εντελώς διαφορετικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dr_Slump είπε

Η πιο αναποφάσιστη εταιρία στην ιστορία της πληροφορικής. Μέτρια πειράματα συνέχεια και τσεκούρι όποτε τους έρθει.

κοίτα υπάρχουν όντως projects που δείχνουν (φαινομενικά σε εμάς) αυτό που λες..

.. αλλά κοιτώντας ποια είναι η google (alphabet) εντάξει.. respect 😎. έτσι πως το έγραψες θα σου απαντήσει κανένας "ok ότι πεις" 🤣😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, keysmith είπε

κοίτα υπάρχουν όντως projects που δείχνουν (φαινομενικά σε εμάς) αυτό που λες..

.. αλλά κοιτώντας ποια είναι η google (alphabet) εντάξει.. respect 😎. έτσι πως το έγραψες θα σου απαντήσει κανένας "ok ότι πεις" 🤣😂

Μιλώντας με αριθμούς...

https://www.androidauthority.com/failed-google-products-list-943812/

https://killedbygoogle.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...