Προς το περιεχόμενο

O Roh Tae-moon είναι ο νέος επικεφαλής του τμήματος mobile της Samsung


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Panagioths94 είπε

Απο τότε που βγηκε το one ui μπορεις να τις σβησεις ή να μην τις κανεις καν εγκατάσταση. Ενημερωθείτε λιγο πριν γράψετε κατι. Οσο για την μπαταρία, με το one ui 2 που πηρε το note 9 μου, ειδα βελτίωση. Δεν ξερω πως ειναι σε σχέση με τον sd αλλα μια χαρά μου βγάζει ολη μέρα με βαρια χρήση. Οσο για το standby, αν το αφησω εκτος πριζας ολο το βράδυ, 5% μου τρωει.

Εγώ μαλλον έχω άλλο κινητό...s10e και μαλιστα με ενα σωρό adb sideloader scripts για να κόψω processes ...που έχω την δυνατότητα να μην τα εγκαταστήσω .... ? Ακομα και σε safemode να πειράξεις πάλι δεν τις γλυτώνεις ολος ο κοσμος ψάχνει *how to debloat s10*

Από μπαταρία τι να σχολιασω τώρα...exynos   εγγύηση drain 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα στο S3, το μίσησα πραγματικά, πιο πολύ βέβαια μίσησα το LG G3. Εδώ και 2 χρόνια έχω σαν προσωπική συσκευή το Note 8, και σαν εταιρικό το iphone XS. Ε το το Note είναι η 1η συσκευή που αν εξαιρέσω την μπαταρία είναι η μόνη συσκευή που στα 2 χρόνια δεν τρώγομαι να αλλάξω και τελικά την προτιμώ από το XS. Όσοι λοιπόν μιλούν για το λογισμικό της ενώ έχουν Xiaomi (αλήθεια πως την παλεύετε με το άθλιο της UI;) δεν μπορούν να μιλούν και πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Panagioths94 είπε

Απο τότε που βγηκε το one ui μπορεις να τις σβησεις ή να μην τις κανεις καν εγκατάσταση. Ενημερωθείτε λιγο πριν γράψετε κατι. Οσο για την μπαταρία, με το one ui 2 που πηρε το note 9 μου, ειδα βελτίωση. Δεν ξερω πως ειναι σε σχέση με τον sd αλλα μια χαρά μου βγάζει ολη μέρα με βαρια χρήση. Οσο για το standby, αν το αφησω εκτος πριζας ολο το βράδυ, 5% μου 

Βαριέμαι να απαντήσω...χιλιάδες σελίδες σε myphone xda και samsung forums  λενε ότι ακομα και  στο one ui υπάρχει τεραστιο bloatware . Και θέλει κόλπα safe mode ,debloat scripts με adb sideloader κτλ για να βγαλεις κάποια και πάλι τρέχει πολλα processes 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, fsbmaniac είπε

Βαριέμαι να απαντήσω...χιλιάδες σελίδες σε myphone xda και samsung forums  λενε ότι ακομα και  στο one ui υπάρχει τεραστιο bloatware . Και θέλει κόλπα safe mode ,debloat scripts με adb sideloader κτλ για να βγαλεις κάποια και πάλι τρέχει πολλα processes 

τεράστιο; μάλλον δεν έχεις ζήσει εποχές touchwiz. Πάντα θα υπάρχουν σελίδες στο xda, για να βγάλεις το bloatware και είναι φυσιολογικό, γιατί πλέον τα κινητά κάνουν πολλά παραπάνω από τα βασικά. Τόσες υπηρεσίες της samsung που νομίζεις ότι βρίσκονται; 

Προσωπική συμβουλή, μετά από 8 χρόνια rooting και modifying το Android, δεν χρειάζεται πλέον ούτε το rooting. Πλέον οι συσκευές πετάνε και ο αποθηκευτικός χώρος είναι άπειρος. Ελάχιστα stutter, η μπαταρία από τη φύση της είναι πολύ μεγάλη, καμία εφαρμογή δεν θα πλησιάσει την default της κάμερας αν είσαι σε exynos, το greenify δεν χρειάζεται πλέον, ούτε το xposed, για να κόβεις permissions με το xPrivacy (πλέον σε μεγάλο βαθμό το κάνει το OS). 

Απόλαυσε την συσκευή σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...