Προς το περιεχόμενο
Μηνιαια εξοδα σπιτιου

gthanosnik100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, mp123 είπε

Φυσικά όχι.δεν λεω αυτο.

Εγω λεω ποσα χρειάζεστε κάποιος για να ζήσει καλα.οχι πλούσια αλλα καλα.να μην τρελαθούμε τωρα πως ζεις με 500 ευρω με νοίκι και χωρίς καμμια βοήθεια.

Το καλά το χτίζεις με τον καιρό. Από κάπου αρχίζεις όμως και σίγουρα όχι από το "καλά". Αν δεν κάνεις αυτό το βήμα μην περιμένεις τίποτα (παρεκτός κι αν σε υιοθετήσει κάποιος πρίγκηπας ή κάποια πριγκίπισσα με porsche cayenne!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Ζωάρα κάνει!

Άποψη μου και μόνο. Αν ρωτάς τους άγνωστους μέσω ίντερνετ να σου υπολογίσουν τα δικά σου έξοδα, μάλλον ξανασκέψου το πριν πας να μείνεις μόνος σου.

500 euro τον μήνα όλα τα έξοδα μαζί , βάλε κανένα τόνο!!! Φτιάξε το συντακτικό σού!!!!

11 λεπτά πριν, vgeovai είπε

400 euro για σουπερμάρκετ.. Πάρε σουβλάκια καλύτερα, 3 euro για 30 μέρες 90 euro και καθάρισες…

Φίλε που βρίσκεις 4 σουβλάκια με 3 ευρώ; Για ένα φίλο ρωτάω!

• Haha 7
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
21 λεπτά πριν, mp123 είπε

Χοντρικά τα βγάζω να μην τρελαθούμε με οτι ακουω εδω.

200 νοίκι (τουλαχιστον σε καμμια τρυπα )  150 για φως νερο ( θερμανση , ψύξη) τηλ , 400 ευρώ σούπερ μάρκετ να φας.αρα 750.Δεν θες την ημερα και 5 ευρώ να παρεις έναν καφέ και κάτι να φας.αρα παμε στα 900 τον μήνα.τωρα για διασκέδαση τουλαχιστον 100 ευρώ την εβδομάδα να βγεις δυο φορές σαν άνθρωπος.αρα παμε στα 1300 ετσι χαλαρά.τωρα βαλε βενζίνες, ρουχα , έκτακτα στο χαλαρό το 1500αρι ετσι για πλάκα να πεις πως ζεις μια νορμάλ ζωη.συτα τα λίγα απο μένα.

Πολύ υπερβολικό σε βρίσκω. 100 Ευρώ τουλάχιστον διασκέδαση την εβδομάδα; Τι είναι αυτή η πολυέξοδη διασκέδαση; 😯

Επίσης 5€ την ημέρα από έξω; Αν τα φτιάχνεις στο σπίτι, το κόστος πέφτει στα Τάρταρα! Αυτό και μόνο σου εξοικονομεί πολλά.

400€ ΣΜ;; Ούτε οικογένεια τόσα λεφτά! Άμα τρως 5€ από έξω και τρως άλλα 100 για διασκέδαση- εξόδους, τότε τι να τα κάνεις τόσα στο ΣΜ; Κάθε μέρα κρέας;

Αυτό που περιέγραψες απέχει πολύ από το "νορμάλ"! Πλουσιοπάροχη ζωή περιέγραψες!

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, spectaculator είπε

Θα βρεις μια γυναίκα/άνδρα και σαν ζευγάρι πάει ευκολότερα.

Να βάλω αγγελία; γιατί ό,τι έχω βρει μέχρι στιγμής δεν έχει δουλέψει ιδιαίτερα καλά. Και αν είναι σαν εμένα και δεν βρει κάτι ενδιαφέρον τότε τι; φανάρι;

τι λεμε μωρε

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, spectaculator είπε

Θα βρεις μια γυναίκα/άνδρα και σαν ζευγάρι πάει ευκολότερα.

Α οκ τώρα κατάλαβα αλλά σκέψου ότι ανεβαίνουν και τα έξοδα οπότε μία η άλλη.

Ρε ts είσαι εδώ ή τσάμπα τα λέμε?

• Haha 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, simplemaths είπε

Να βάλω αγγελία; γιατί ό,τι έχω βρει μέχρι στιγμής δεν έχει δουλέψει ιδιαίτερα καλά. Και αν είναι σαν εμένα και δεν βρει κάτι ενδιαφέρον τότε τι; φανάρι;

τι λεμε μωρε

Μάλλον δεν είναι θέμα ποσού, αλλά ικανότητας για αυτοσυντήρηση τελικά!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, afragorn είπε

100 Ευρώ τουλάχιστον διασκέδαση την εβδομάδα;

Δεν κατάλαβες, είπε 100€ για να βγεις δυο φορές σαν άνθρωπος, δηλαδή ~50€ τη φορά.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, frapes87 είπε

Α οκ τώρα κατάλαβα αλλά σκέψου ότι ανεβαίνουν και τα έξοδα οπότε μία η άλλη.

Ρε ts είσαι εδώ ή τσάμπα τα λέμε?

Ναι, αλλά αλλο να μαγειρεύεις και να τρώνε δυο, άλλο να συμβάλουν δυο στο νοίκι, και γενικότερα άλλο α συμβάλουν δυο για την ίδια στέγη.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, phanispal είπε

Δεν κατάλαβες, είπε 100€ για να βγεις δυο φορές σαν άνθρωπος, δηλαδή ~50€ τη φορά.

Ισχύει. Αυτό είναι οκ σαν ποσό. Να βγείς να πιείς να φας, καφέ, να ξεσπάσεις βρε αδελφέ από την μιζέρια

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, frapes87 είπε

Ισχύει. Αυτό είναι οκ σαν ποσό. Να βγείς να πιείς να φας, καφέ, να ξεσπάσεις βρε αδελφέ από την μιζέρια

ρε μάγκες ή εγώ είμαι τρομερά γίφτος ή δεν ξέρω τι συμβαίνει. 2 εξόδοι την εβδομάδα 50 ευρώ τη φορά; άντε να χαλάσω και 20-30 ευρώ τη βδομάδα σε 2-3 εξόδους

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, phanispal είπε

Το ίδιο κατάλαβα και εγώ! Τι έξοδος είναι αυτή όμως που θέλει 50+ τη φορά; Δε μπορώ να φανταστώ τι έξοδα μπορούν να γίνουν για να φτάνουμε τέτοιο ποσό εβδομαδιαίως. Για 1 μήνα σου φτάνουν τόσα λεφτά!

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, afragorn είπε

Το ίδιο κατάλαβα και εγώ! Τι έξοδος είναι αυτή όμως που θέλει 50+ τη φορά; Δε μπορώ να φανταστώ τι έξοδα μπορούν να γίνουν για να φτάνουμε τέτοιο ποσό εβδομαδιαίως. Για 1 μήνα σου φτάνουν τόσα λεφτά!

Ε θα πας Kozi(35-40) ευρώ το άτομο και μετά ενα ποτάκι, χαλαρή καθημερινή έξοδο ενός μέσου Έλληνα

• Like 1
  • Haha 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 λεπτά πριν, frapes87 είπε

να ξεσπάσεις βρε αδελφέ από την μιζέρια

Αν βγαίνεις δυο φορές τη βδομάδα, δηλαδή οχτώ φορές το μήνα και κάθε φορά του δίνεις και καταλαβαίνει στο φαΐ και στο ποτό, όντως για διαφυγή απ' τη μιζέρια μου κάνει, και δεν κάνω πλάκα.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.