Προς το περιεχόμενο

Εκτελωνισμος αυτοκινητου 2020


fanatilas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 μαρτιου ειναι η ημερομηνία που δηλωσαν οτι θα ισχυσουν τα νεα μετρα αλλα κ παλι δεν ειναι σιγουρο,μιας κ συζητιέται εδω κ μηνες,τουλάχιστον τωρα εχουμε ενα νομοσχέδιο στα χερια μας.

Βέβαια μιση δουλειά κανανε αλλα κατι ειναι κι αυτο.

Επειδη γραφτηκαν πολλες ανακρίβειες κ αερολογίες πιο πανω,το τελος ταξινομισης υπολογιζεται βάση αγοραστικης αξιας προ φόρων .βλεπεις βάση της αξιας σε πια κλιμακα φορολογιας εισαι κ βγαινει το ποσο υπολογιζοντας τις απομειωσεις απο χρονολογια, κλαση ρυπων κ χιλιομετρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bill_zaf είπε

10 μαρτιου ειναι η ημερομηνία που δηλωσαν οτι θα ισχυσουν τα νεα μετρα αλλα κ παλι δεν ειναι σιγουρο,μιας κ συζητιέται εδω κ μηνες,τουλάχιστον τωρα εχουμε ενα νομοσχέδιο στα χερια μας.

 

Φίλε μου την ημερομηνία που την βρήκες? Σε ρωτάω γτ καίγομαι και ψάχνω κάθε μέρα για κάποιο νέο. 

Επεξ/σία από Jake07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, bill_zaf είπε

Εχω εταιρια με εισαγωγες οχηματων και το κοιταω συχνα. Ο εκτελωνιστης μου μου την εχει πει

Μακάρι φίλε μου! Μου έφτιαξες τη μέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bill_zaf είπε

Τι περιμενεις να εκτελωνισεις?

Εχω κάνει κίνηση για αγορά καινούριου από αντιπροσωπεία, και μου λέει ο άνθρωπος να περιμένω λίγες μέρες γτ θα γλιτώσω κοντά στα 1800 ευρώ με την αλλαγη στο τέλος ταξινόμησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι αμαξι κατεληξες?αν δεν εχεις προβλημα να το αναφερεις δημοσια, διαφορετικα συγχωρεσε με κ αγνοησε την ερωτηση.καθαρη περιεργεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill_zaf είπε

Σε τι αμαξι κατεληξες?αν δεν εχεις προβλημα να το αναφερεις δημοσια, διαφορετικα συγχωρεσε με κ αγνοησε την ερωτηση.καθαρη περιεργεια

Hyundai Kona. Κανένα πρόβλημα, το έχω χιλιοσυζητησει κιόλας σε διπλανό νήμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που συζητάτε για εκτελωνισμούς μπορείτε να μου λύσετε και μένα μια απορία; Αξίζει να αγοράσω καινούριο υβριδικό από Γερμανία και να το εκτελωνίσω μόνος στην Ελλάδα ή θα μου βγει πάνω κάτω το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο post το γράφω εδώ, εγώ θέλω να φέρω αμάξι από Αγγλία αλλά για ανταλλακτικά. Πρέπει να το εκτελωνίσω αναγκαστικά εφόσον δεν θα είναι για κυκλοφορία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειδα οτι ατομο το οποιο ειναι μεσα στα πραγματα εβγαλε βιβλιο τελωνειακη νομοθεσια και φορολογια αυτοκινητων οποτε μηπως και δεν θα βγει τπτ προς το παρων?

περιμενω το βιβλιο απο μεσα σε μερα..

απο οτι γνωριζω οι εμπειροι ζητανε να σταματησουμε να κοιταμε την αξια του αυτοκινητου και τα καυσαερια και να γυρισουμε πισω στα κυβικα αλλα δεν θελουν καποιοι φωστηρες.......

 

υπαρχει κανενας εκτελωνιστης συναδελφος στο insomnia?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sirboux είπε

εγω ειδα οτι ατομο το οποιο ειναι μεσα στα πραγματα εβγαλε βιβλιο τελωνειακη νομοθεσια και φορολογια αυτοκινητων οποτε μηπως και δεν θα βγει τπτ προς το παρων?

περιμενω το βιβλιο απο μεσα σε μερα..

απο οτι γνωριζω οι εμπειροι ζητανε να σταματησουμε να κοιταμε την αξια του αυτοκινητου και τα καυσαερια και να γυρισουμε πισω στα κυβικα αλλα δεν θελουν καποιοι φωστηρες.......

υπαρχει κανενας εκτελωνιστης συναδελφος στο insomnia?

Σε ποιο βιβλίο αναφέρεσαι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιο νεοτερο με το θεμα της νομοθεσιας;

να ξερουμε να ψαξουμε αμαξι γιατι δε θα δουμε χαιρι μεχρι του χρονου με αυτους που μπλεξαμε χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2020 στις 11:53 ΠΜ, Jake07 είπε

Σε ποιο βιβλίο αναφέρεσαι? 

τελωνειακη νομοθεσια του λυμπερη(2020) ακομα δεν το εχω λαβει για να ξερω περισσοτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sirboux είπε

τελωνειακη νομοθεσια του λυμπερη(2020) ακομα δεν το εχω λαβει για να ξερω περισσοτερα

Οκ, thanks, αλλά δε νομίζω να κολλήσουν να αλλάξουν κάποιο νόμο, επειδή κάποιος επιστήμονας εξέδωσε βιβλίο. Και δε το λέω μόνο επειδή με βολεύει να το κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...