Προς το περιεχόμενο

Συνεργασία Huawei με TomTom για την αντικατάσταση των Google Maps


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην εφαρμογή πλοήγησης sygic πάντως,που χρησιμοποιεί χάρτες tom tom,είναι για τ ανάθεμα μιας και δεν βρίσκει βασικές οδούς που έχω ψάξει,δεν έχει πολλές εναλλακτικές διαδρομές όπως η google,ακόμη και οι χιλιομετρικές αποστάσεις είναι λάθος.μακάρι να τα διορθώσει όλα αυτά ώστε να ξαναχρησιμοποιήσω την εφαρμογή,αλλά προς το παρόν εμπιστεύομαι google

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, georgepppo είπε

2 φορές έκαψα στενά με τους χάρτες της google , επίσης σήμερα ήμουν στον πειραιά και ως δια μαγείας ενώ η απόσταση ήταν 500 μέτρα απο μένα και δεν θυμόμουν που ήταν μου έλεγε 1.7 χιλιόμετρα 6 λεπτά διαδρομή και να περάσω απο τον κεντρικό(για κάποιο λόγο έχει φετίχ με τους κεντρικούς) και φυσικά την αγνώησα παντελώς την googlίτσα και πήγα όπως έπρεπε όταν είδα που ήταν χωρίς να πάω κανένα στενό ανάποδα και χωρίς να κάνω παράβαση αλλά το κορυφαίο το είχαν κάνει οι microsoft maps που παραλίγο να μπω ανάποδα στην κάρπου στον νέο κόσμο που είναι μεγάλος δρόμος και όπως βγάζω το φλας και τους βλέπω σταματημένους στο φανάρι να περιμένουν κατάλαβα ότι δεν έπρεπε να το κάνω.

επίσης για τις εθνικές έχει επιλογή αποφυγείς διοδίων.

  

η ιστορία έχει αποδείξει πως ουδείς αναντικατάστατος 

σίγουρα αλλά για τα επόμενα 10-20 χρόνια θα είναι πάνω από όλα... δεν θα αλλάξει κάτι. 

31 λεπτά πριν, kxtsao είπε

στην εφαρμογή πλοήγησης sygic πάντως,που χρησιμοποιεί χάρτες tom tom,είναι για τ ανάθεμα μιας και δεν βρίσκει βασικές οδούς που έχω ψάξει,δεν έχει πολλές εναλλακτικές διαδρομές όπως η google,ακόμη και οι χιλιομετρικές αποστάσεις είναι λάθος.μακάρι να τα διορθώσει όλα αυτά ώστε να ξαναχρησιμοποιήσω την εφαρμογή,αλλά προς το παρόν εμπιστεύομαι google

εγώ έχω αγοράσει πλήρες πακέτο συτζικ παγκόσμιο αλλά χρησιμοποιώ μόνο google...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Vangelis_D9 είπε

Πράγματι, αν θυμάμαι σωστά η TomTom προϋπήρχε του Google Maps και είχε αξιοσέβαστο μερίδιο πριν η Google επιβάλλει σχεδόν μονοπωλιακά την παρουσία του Maps. Βέβαια υπάρχει και το Here Maps που αν δεν λαθεύω είναι η στάνταρ εφαρμογή πλοήγησης σε πολλές ευρωπαϊκές μάρκες αυτοκινήτων οπότε καλό κάνει που ταρακουνιέται ο ανταγωνισμός.


Τίποτα δεν επέβαλε η google, ίσα ίσα  που όλες οι εταιρίες έχουν τις εφαρμογές τους στο play store.  
 

Σταματηστε μερικοί αγρό το επαναστατικό, ποπολαρικο ύφος. Πολύ απλά είχε και έχει την καλύτερη εφαρμογή και με διαφορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ καθημερινά Google maps και Αυτά που λέτε δεν ισχύουν σε καμία την περιπτώσεων.  Πρώτον σου βγάζει διαδρομή να γλυτώσεις άπειρες κινήσεις. Και ας κάνει κύκλο γλυτώνεις χρόνο. Δεύτερον ότι ώρα σου λέει να φτάσεις είναι κατά 99% μέσα.  Τρίτον εχει μια αστοχία στους μονόδρομους 2% . Τέταρτον επειδή το δούλευα με την μηχανή χωρίς να το κοιτάω (ταυτόχρονα άκουγα και ράδιο) Όταν σου λέει στρίψε δεξιά δεν εννοεί όπου να'ναι αλλά το πρώτο που πάει.  Το βάζω για να γυρίσω σπίτι και ας ξέρω την διαδρομή και εχω γλυτώσει πολύ κίνηση. Λίγο πρόβλημα εχει με τα μικρά στενάκια που  σε κάνει κύκλο αλλά αν κοιτάς και λίγο τον χάρτη το βλέπεις και στρίβεις. Είμαι πολύ ευχαριστημένος.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nikchris είπε


Τίποτα δεν επέβαλε η google, ίσα ίσα  που όλες οι εταιρίες έχουν τις εφαρμογές τους στο play store.  
 

Σταματηστε μερικοί αγρό το επαναστατικό, ποπολαρικο ύφος. Πολύ απλά είχε και έχει την καλύτερη εφαρμογή και με διαφορά. 

Ας μην ηταν προεγκατεστημενοι οι χαρτες της σε ολα τα κινητα και ας μην εβγαινε πρωτη επιλογη σε αναζητησεις στο google και θα σου λεγα εγω 

Επεξ/σία από georgepppo
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, georgepppo είπε

2 φορές έκαψα στενά με τους χάρτες της google , επίσης σήμερα ήμουν στον πειραιά και ως δια μαγείας ενώ η απόσταση ήταν 500 μέτρα απο μένα και δεν θυμόμουν που ήταν μου έλεγε 1.7 χιλιόμετρα 6 λεπτά διαδρομή και να περάσω απο τον κεντρικό(για κάποιο λόγο έχει φετίχ με τους κεντρικούς) και φυσικά την αγνώησα παντελώς την googlίτσα και πήγα όπως έπρεπε όταν είδα που ήταν χωρίς να πάω κανένα στενό ανάποδα και χωρίς να κάνω παράβαση αλλά το κορυφαίο το είχαν κάνει οι microsoft maps που παραλίγο να μπω ανάποδα στην κάρπου στον νέο κόσμο που είναι μεγάλος δρόμος και όπως βγάζω το φλας και τους βλέπω σταματημένους στο φανάρι να περιμένουν κατάλαβα ότι δεν έπρεπε να το κάνω.

επίσης για τις εθνικές έχει επιλογή αποφυγείς διοδίων.

  

η ιστορία έχει αποδείξει πως ουδείς αναντικατάστατος 

Συμφωνω,και το google maps οταν πρωτο βγηκε στην αγορα δεν ηταν το καλυτερο,αλλα εγινε.Προσωπικα το θεωρω πολυ ανώτερο απο τον ανταγωνισμο,εδω και πολυ καιρο δεν χρησιμοποιώ ουτε το map app του αυτοκινητου ουτε ενα ξεχωριστό tom tom που εχω!google auto και ολα γίνονται πιο ευκολα!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, georgepppo είπε

Ας μην ηταν προεγκατεστημενοι οι χαρτες της σε ολα τα κινητα και ας μην εβγαινε πρωτη επιλογη σε αναζητησεις στο google και θα σου λεγα εγω 

στο λειτουργικο της;

στο store της;

το πληρωνεις το android;

ολο τσαμπα και επαναστα ειστε .

παρε συσκευη με aosp android .

τι ; δεν υπαρχει ; 

μα γιατι ; οι κακομοιροι οι oem δεν τους αφηνει ;

τωρα με την huawei θα εχεις την ευκαιρια να βλεπεις αλλους χαρτες ΠΡΟΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥΣ και ΠΡΩΤΟΥΣ στο store .

ετσι για το λαβαρο της επαναστασης !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nikchris είπε


Τίποτα δεν επέβαλε η google, ίσα ίσα  που όλες οι εταιρίες έχουν τις εφαρμογές τους στο play store.  
 

Σταματηστε μερικοί αγρό το επαναστατικό, ποπολαρικο ύφος. Πολύ απλά είχε και έχει την καλύτερη εφαρμογή και με διαφορά. 

Αυτό που σας τον ακουμπάνε αλλά χαίρεστε να το κοιτάξετε λίγο...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nikchris είπε


Τίποτα δεν επέβαλε η google, ίσα ίσα  που όλες οι εταιρίες έχουν τις εφαρμογές τους στο play store.  
 

Σταματηστε μερικοί αγρό το επαναστατικό, ποπολαρικο ύφος. Πολύ απλά είχε και έχει την καλύτερη εφαρμογή και με διαφορά. 

ΔΕΝ επέβαλλε μονοπώλιο αλλά εμάς που δεν μας αρέσει το μονοπώλιο της είμαστε ποπολάροι. Μάλιστα και περαστικά σας.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, georgerapp είπε

στο λειτουργικο της;

στο store της;

το πληρωνεις το android;

ολο τσαμπα και επαναστα ειστε .

παρε συσκευη με aosp android .

τι ; δεν υπαρχει ; 

μα γιατι ; οι κακομοιροι οι oem δεν τους αφηνει ;

τωρα με την huawei θα εχεις την ευκαιρια να βλεπεις αλλους χαρτες ΠΡΟΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥΣ και ΠΡΩΤΟΥΣ στο store .

ετσι για το λαβαρο της επαναστασης !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλά έκανε και το προώθησε στο λειτουρικό της προς δικό της όφελος αλλά δεν έγινε πρώτη επιλογή λόγω ανωτερότητας αλλά λόγω προώθησης είτε σου αρέσει είται όχι άσχετα αν έπεσε τρελή ανάπτυξη με τα χρόνια, στις αρχές ήταν κάτι σαν τους χάρτες του gta επίπεδο τώρα όσο για το τσάμπα και επανάστα και λοιπές μακακίες απλά γελάω.

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, georgepppo είπε

καλά έκανε και το προώθησε στο λειτουρικό της προς δικό της όφελος αλλά δεν έγινε πρώτη επιλογή λόγω ανωτερότητας αλλά λόγω προώθησης είτε σου αρέσει είται όχι άσχετα αν έπεσε τρελή ανάπτυξη με τα χρόνια, στις αρχές ήταν κάτι σαν τους χάρτες του gta επίπεδο τώρα όσο για το τσάμπα και επανάστα και λοιπές μακακίες απλά γελάω.

γιατι γελας ; εγω ετσι το εκλαμβάνω αυτο που λετε .

την εχετε στο πυρ και δε καταλαβαινω το γιατι την google .

δε σας αναγκασε σε κατι , δικο της ειναι το google android πως να το κανουμε .

την βριζουνε χρηστες που τρεχουν τωρα να βαλουν σαν πεινασμενοι gcam  να σου δωσω ενα παραδειγμα .

σου δινει απεριοριστο back up σε φωτογραφιες και διαφορα αλλα καλουδια , χωρια οι συνχρονισμοι που απο εικονες επαφες ημερολογια σημειωσεις και ποσα αλλα γινετε ενα η μια συσκευη με την αλλη.

εγω δε βλεπω καποιο δρακο που πρεπει να κυνηγήσω.

ναι να πετυχει και η huawei να υπαρχει εναλλακτικη αλλα αυτο δε παει να πει οτι θα παρω θεση σε καποιο στρατοπεδο , και με τους 2 δεν γινετε;

οσο για τους χαρτες εμενα με βολευουν , λαθος δεν εχουν κανει , με πανε με αμαξι με πανε με τα ποδια με ΜΜΜ , με πηγανε σε ενα ταξιδι στο εξωτερικο , μου λενε για μερη για φαγητο για πολλα πραγματα.

ακομα καθε πρωι που ξεκινω για δουλεια κανω ενα τσεκ να δω απο που μου λεει και το κλεινω καπακι , παντα πεφτει μεσα στον χρονο.

ολο στρατοπεδα φταιχνετε , για το software για τους oem για τις καμερες , εσυ γελας; εγω τι θα επρεπε να κανω που μεγαλοστομητε  διαρκως και σηκωνετε μπαιρακια !!!!!

μα να σας ειχαμε στους δρομους για τα προβληματα της χωρας ολους εσας και της πραγματικοτητας και τι στον κοσμο !!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, georgepppo είπε

Ας μην ηταν προεγκατεστημενοι οι χαρτες της σε ολα τα κινητα και ας μην εβγαινε πρωτη επιλογη σε αναζητησεις στο google και θα σου λεγα εγω 

Δηλαδή ποπολάρε μου να αγοράζεις κινητό και να μην έχει τίποτα μέσα Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikchris είπε

Δηλαδή ποπολάρε μου να αγοράζεις κινητό και να μην έχει τίποτα μέσα Ε;

  Για να καταλαβαινόμαστε λίγο τι λέμε και όχι ότι θέλει καταλαβαίνει ο καθένας είπα εγώ ότι δεν θα έπρεπε να είναι μέσα? ποπολαρε μου είπα ας μην ήταν μέσα σε κάθε συσκευή και θα σου λεγα εγώ εννοώντας αν δεν τρώγανε προώθηση δεν θα φτάνανε να τους ξέρει και η κουτσή μαρία και να τους χρησιμποιεί!

1 ώρα πριν, georgerapp είπε

γιατι γελας ; εγω ετσι το εκλαμβάνω αυτο που λετε .

την εχετε στο πυρ και δε καταλαβαινω το γιατι την google .

δε σας αναγκασε σε κατι , δικο της ειναι το google android πως να το κανουμε .

την βριζουνε χρηστες που τρεχουν τωρα να βαλουν σαν πεινασμενοι gcam  να σου δωσω ενα παραδειγμα .

σου δινει απεριοριστο back up σε φωτογραφιες και διαφορα αλλα καλουδια , χωρια οι συνχρονισμοι που απο εικονες επαφες ημερολογια σημειωσεις και ποσα αλλα γινετε ενα η μια συσκευη με την αλλη.

εγω δε βλεπω καποιο δρακο που πρεπει να κυνηγήσω.

ναι να πετυχει και η huawei να υπαρχει εναλλακτικη αλλα αυτο δε παει να πει οτι θα παρω θεση σε καποιο στρατοπεδο , και με τους 2 δεν γινετε;

οσο για τους χαρτες εμενα με βολευουν , λαθος δεν εχουν κανει , με πανε με αμαξι με πανε με τα ποδια με ΜΜΜ , με πηγανε σε ενα ταξιδι στο εξωτερικο , μου λενε για μερη για φαγητο για πολλα πραγματα.

ακομα καθε πρωι που ξεκινω για δουλεια κανω ενα τσεκ να δω απο που μου λεει και το κλεινω καπακι , παντα πεφτει μεσα στον χρονο.

ολο στρατοπεδα φταιχνετε , για το software για τους oem για τις καμερες , εσυ γελας; εγω τι θα επρεπε να κανω που μεγαλοστομητε  διαρκως και σηκωνετε μπαιρακια !!!!!

μα να σας ειχαμε στους δρομους για τα προβληματα της χωρας ολους εσας και της πραγματικοτητας και τι στον κοσμο !!!!!!

καταρχάς ποιοι λένε ? τσουβαλιάζεις όποιον πει το ότι δήποτε δεν είναι θετικό για την google σαν επαναστάτη και για ποιά στρατόπεδα ?

μήπως είσαι κανένας 50άρης που μπήκε μέσα και δεν μπορεί να συμβαδίσει με τίποτα και αρίζει τα δικά του? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...