Προς το περιεχόμενο

Λίγη βοήθεια σε εναν αρχάριο


lonelywolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Μπαίνω αμέσως στο ψητό.
 Τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι με τα κρυπτονομίσματα και μου έχουν γεννηθεί μερικές απορίες που ελπίζω κάποιος να μου απαντήσει.
    1) Είμαι στην πλατφόρμα της kriptomat ( δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία, απλά τον αναφέρω)
    2) Ας πούμε οτι αγοράζω κάποια κρυπτονομίσματα και κάποια στιγμη τα πουλάω μέσα απο την πλατφόρμα. Ποιός τα αγοράζει; και γιατί ;
    3) Εαν Η αξία του νομίσματος πέσει κάτω απο την αξία που το αγόρασα τότε σημαίνει οτι είμαι χαμένος ; Η απλά περιμένω να ανέβει πάλι ;
    4) Με ποιό κριτήριο ανεβαίνει ή πέφτει η αξία ενός νομίσματος ;

Ελπίζω να μην σας κούρασα, θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος απαντούσε έστω στα μισά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, lonelywolf είπε

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Μπαίνω αμέσως στο ψητό.
 Τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι με τα κρυπτονομίσματα και μου έχουν γεννηθεί μερικές απορίες που ελπίζω κάποιος να μου απαντήσει.
    1) Είμαι στην πλατφόρμα της kriptomat ( δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία, απλά τον αναφέρω)
    2) Ας πούμε οτι αγοράζω κάποια κρυπτονομίσματα και κάποια στιγμη τα πουλάω μέσα απο την πλατφόρμα. Ποιός τα αγοράζει; και γιατί ;
    3) Εαν Η αξία του νομίσματος πέσει κάτω απο την αξία που το αγόρασα τότε σημαίνει οτι είμαι χαμένος ; Η απλά περιμένω να ανέβει πάλι ;
    4) Με ποιό κριτήριο ανεβαίνει ή πέφτει η αξία ενός νομίσματος ;

Ελπίζω να μην σας κούρασα, θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος απαντούσε έστω στα μισά.

1) -

2) Εσύ για τι τα αγόρασες; Για τον ίδιο λόγο τα αγοράζει και ο άλλος.

3) Αν τα αγόρασες ένα bitcoin 10.000 και τώρα μπορείς να το πουλήσεις 5.000 τι είσαι κερδισμένος;

4) Προσφορά ζήτηση και μόνο.

Υ.Γ.: Οι ερωτήσεις σου είναι αστείες, δεν γνωρίζεις τι είναι το trading αρχικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

1) -

2) Εσύ για τι τα αγόρασες; Για τον ίδιο λόγο τα αγοράζει και ο άλλος.

3) Αν τα αγόρασες ένα bitcoin 10.000 και τώρα μπορείς να το πουλήσεις 5.000 τι είσαι κερδισμένος;

4) Προσφορά ζήτηση και μόνο.

Υ.Γ.: Οι ερωτήσεις σου είναι αστείες, δεν γνωρίζεις τι είναι το trading αρχικά.

Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις. Ξέρω οτι οι ερωτήσεις μου είναι αστείες αλλά τώρα μπαίνω στο κλίμα και προσπαθώ να μάθω . Μπορείς να μου προτείνεις κάποια σελίδα ,forum  η οτιδήποτε θα μπορούσε να με βοηθήσει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lonelywolf είπε

Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις. Ξέρω οτι οι ερωτήσεις μου είναι αστείες αλλά τώρα μπαίνω στο κλίμα και προσπαθώ να μάθω . Μπορείς να μου προτείνεις κάποια σελίδα ,forum  η οτιδήποτε θα μπορούσε να με βοηθήσει ;

Πρώτα θα'πρεπε να μάθεις και μετά να μπείς στο κλίμα.
Στράφι θα πάνε τα χρήματα που άλλαξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, lonelywolf είπε

Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις. Ξέρω οτι οι ερωτήσεις μου είναι αστείες αλλά τώρα μπαίνω στο κλίμα και προσπαθώ να μάθω . Μπορείς να μου προτείνεις κάποια σελίδα ,forum  η οτιδήποτε θα μπορούσε να με βοηθήσει ;

Λοιπόν αρχικά το trading κρύβει πολλούς κινδύνους, πόσο μάλλον trading κρυπτονομισμάτων. Υπάρχει πολύ υλικό για να διαβάσεις αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα βγεις κερδισμένος. Υπάρχουν πολλές στρατηγικές για day trading long term investing. Το τι θα ακολουθήσεις είναι καθαρά δικό σου θέμα και ανάλογα το κεφάλαιο που μπορείς να διαθέσεις. Αν θα ρισκάρεις με κλιμάκωση σε traders όπως etoro/plus500, ή απλά θα αγοράσεις κρυπτο και θα περιμένεις να ανέβει η αξία τους για να τα πουλήσεις.

Γενικά δεν είναι τόσο απλό θέλει πολύ ψάξιμο και έχει πολλούς κινδύνους, αλλά αρχικά ξεκίνα με το να googlareis τι είναι το trading. Επίσης πριν ξεκινήσεις να παίζεις τα πραγματικά σου χρήματα πρέπει να εξασκηθείς με εικονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...