Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή χρημάτων...


Doupas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σας...Πριν 2 περίπου μήνες έκανα μία μικρή αγορά 12 περίπου ευρώ στο ebay...και πλήρωσα με φυσική κάρτα revolut μέσω paypal...Στο μεταξύ πριν περίπου 1 μήνα διέγραψα τον λογαρασμ'ό μου στο revolut λόγω του ότι με ενοχλούσαν συνεχώς για να ανανεώσω τα στοιχεία της ταυτότητάς μου που παρόλο ότι την έστειλα 20 περίπου φορές δεν την αποδέχονταν λόγω του ότι είναι χειρόγραφα τα στοιχεία της...Κουράστηκα με τις συνεχείς ειδοποιήσεις να στείλω στοιχεία και επειδή μου είχαν μπλοκάρει την κάρτα την οποία σημειωτέον είχα παραλάβει πρίν 3 περίπου μήνες πληρώνοντας 5 η 6 ευρώ αποφάσισα να διαγράψω τον λογαριασμό μου απο την revolut ζητώντας και την επιστροφή των χρημάτων που είχα κάτι το οποίο έγινε άμεσα...Πρίν μία εβδομάδα έστειλα email στον πωλητή της αγοράς απο το ebay ζητώντας να μου εξηγήσει γιατί δεν είχα παραλάβει ακόμα την παραγγελία μου και μου απάντησε ότι δεν θα έρθει για κάποιους λόγους και μου είπε να την επαναλάβει η να μου επιστρέψει τα χρήματα  ..Του ζήτησα να μου επιστρέψει τα χρήματα 11,56 ευρώ κάτι το οποίο εκανε και έλαβα το κάτωθι email απο την paypal..

Το ποσό επιστράφηκε στην κάρτα MASTER_CARD x-9703. Μπορεί να χρειαστούν μερικές ημέρες για να εμφανιστεί στο αντίγραφο κινήσεων του λογαριασμού σας. Αν πάρει περισσότερο, επικοινωνήστε απευθείας με τον εκδότη της κάρτας.Επιστροφή χρημάτων στον λογαριασμό MASTER_CARD x-9703    11,56 EUR

Θεώρησα ότι παρόλο ότι είχα διαγράψει τον λογαριασμό μου στην revolut η κάρτα θα λειτουργεί και θα μπορούσα να πάρω τα χρήματά μου απο ένα atm η να πληρώσω εναν ισόποσο λογαριασμό σε ένα εμπορικό κατάστημα...

Δυστυχώς μάλλον έχουν ακυρώσει και την καρτα μου παρόλο ότι έχει ημερομηνία λήξεως 06/24..

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να μου επιστραφούν τα χρήματα...

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια...

Επεξ/σία από Doupas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Doupas είπε

Καλημέρα σας...Πριν 2 περίπου μήνες έκανα μία μικρή αγορά 12 περίπου ευρώ στο ebay...και πλήρωσα με φυσική κάρτα revolut μέσω paypal...Στο μεταξύ πριν περίπου 1 μήνα διέγραψα τον λογαρασμ'ό μου στο revolut λόγω του ότι με ενοχλούσαν συνεχώς για να ανανεώσω τα στοιχεία της ταυτότητάς μου που παρόλο ότι την έστειλα 20 περίπου φορές δεν την αποδέχονταν λόγω του ότι είναι χειρόγραφα τα στοιχεία της...Κουράστηκα με τις συνεχείς ειδοποιήσεις να στείλω στοιχεία και επειδή μου είχαν μπλοκάρει την κάρτα την οποία σημειωτέον είχα παραλάβει πρίν 3 περίπου μήνες πληρώνοντας 5 η 6 ευρώ αποφάσισα να διαγράψω τον λογαριασμό μου απο την revolut ζητώντας και την επιστροφή των χρημάτων που είχα κάτι το οποίο έγινε άμεσα...Πρίν μία εβδομάδα έστειλα email στον πωλητή της αγοράς απο το ebay ζητώντας να μου εξηγήσει γιατί δεν είχα παραλάβει ακόμα την παραγγελία μου και μου απάντησε ότι δεν θα έρθει για κάποιους λόγους και μου είπε να την επαναλάβει η να μου επιστρέψει τα χρήματα  ..Του ζήτησα να μου επιστρέψει τα χρήματα 11,56 ευρώ κάτι το οποίο εκανε και έλαβα το κάτωθι email απο την paypal..

Το ποσό επιστράφηκε στην κάρτα MASTER_CARD x-9703. Μπορεί να χρειαστούν μερικές ημέρες για να εμφανιστεί στο αντίγραφο κινήσεων του λογαριασμού σας. Αν πάρει περισσότερο, επικοινωνήστε απευθείας με τον εκδότη της κάρτας.Επιστροφή χρημάτων στον λογαριασμό MASTER_CARD x-9703    11,56 EUR

Θεώρησα ότι παρόλο ότι είχα διαγράψει τον λογαριασμό μου στην revolut η κάρτα θα λειτουργεί και θα μπορούσα να πάρω τα χρήματά μου απο ένα atm η να πληρώσω εναν ισόποσο λογαριασμό σε ένα εμπορικό κατάστημα...

Δυστυχώς μάλλον έχουν ακυρώσει και την καρτα μου παρόλο ότι έχει ημερομηνία λήξεως 06/24..

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να μου επιστραφούν τα χρήματα...

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια...

Αφού διέγραψες το λογαριασμό σου που περιμένεις να έρθουν τα χρήματα; 

Σαν να πηγαίνεις στην Alpha bank και να τους πεις κλείστε μου το λογαριασμό και να περιμένεις μετά από ένα μήνα ότι θα λειτουργεί η κάρτα...

Έχεις διαγραφεί από την τράπεζα και κάθε προϊόν που είχες έχει διαγραφεί και αυτό με τη σειρά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ..Αν όμως είναι έτσι τα χρήματα της επιστροφής..Που θα πιστωθούν???  Αν συνεπώς είναι έτσι θα πρέπει λογικά να επιστραφούν στην paypal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Doupas είπε

Εντάξει ..Αν όμως είναι έτσι τα χρήματα της επιστροφής..Που θα πιστωθούν???  Αν συνεπώς είναι έτσι θα πρέπει λογικά να επιστραφούν στην paypal...

Φαντάζομαι θα φανεί ότι αυτή η κάρτα είναι ανενεργή και θα πρέπει να σου ξαναστείλει για να συννενοηθείτε που θα μπουν τα λεφτά.

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Μιλα  με την Ρεβολουτ.

Πως τα κάνετε μερικά πράγματα τόσο μπερδεμένα............. δεν το καταλαβαίνω.

Πώς θα μιλήσει εφόσον δεν έχει πια revolut;

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών της Revolut που βρίσκεται στο Λονδίνο.

Το τηλ επικοινωνίας είναι: +44 2033228352

Σε περιπτωση που δεν γνωριζεις καλα Αγγλικα, ενημερωσε μας εδω και θα προσπαθησουμε να σου βρουμε λυσεις. Απο μεριας μου μπορω να ρωτησω καποια στελεχη της Revolut αν και λιγα θα μου πουνε λογω προσωπικων δεδομενων. Η καλυτερη λυση ειναι να καλεσεις ο ιδιος.

 

---

Ωστόσο, μια μικρή ιδεα. Αν μπορεις, ανοιξε εναν λογαριασμο με τα ιδια στοιχεια ακριβως και στην εφαρμοη πηγαινε στις καρτες και μετα πατα το "+" για να προσθεσεις νεα καρτα και θα δεις οτι γραφει "Already got a card? Link it here" ή στα Ελληνικα αντιστοιχα. Δοκιμασε να ξανασυνδεσεις την καρτα ετσι να δεις αν θα δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...