Προς το περιεχόμενο

Αγορά πλυντηρίου 9-10 kg τιμή εως 600€


strawhat_91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Θέλουμε να αγοράσουμε πλυντήριο 9 ή 10 κιλών. Θα είναι στο μπαλκόνι σε σημείο που δε βρέχεται και θα είναι μέσα σε ντουλάπι για καλύτερη προστασία. Έχετε κάτι αξιόπιστο να προτείνετε? Η τιμή που μπορώ να φτάσω είναι 600€ μάξιμουμ. Η χρήση για τώρα ειναι για δύο άτομα αλλά σε κάποια χρόνια θα αυξηθεί ο πληθυσμός στο σπίτι (3μελης ή 4μελης οικογενεια)

Για το μοναδικό που έχω βρει αρκετές καλές κριτικές είναι αυτό  PitsosWQP1400G9 

Επίσης σκεφτόμαστε αυτά :

LG F4J7VY1W

LG F4WV510S0 

Bosch WAT28661BY

Αλλά για τα συγκεκριμένα δε μπορώ να βρω αρκετές καλές κριτικές για να νιώσω μια "σιγουριά".

Έχετε προτίμηση σε κάποιο από τα προαναφερθέντα? Ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο σε αυτο το budget? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά για τις συγκεκριμένες μάρκες και θα προσθέσω και LG καθότι είναι η μοναδική αν δεν κάνω λάθος που δίνει σε μερικά μοντέλα, αν όχι σε όλα (όπως αυτό που αγόρασα πριν 3 μήνες) 10 έτη εγγύηση για το μοτέρ τους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχναμε πριν ένα χρόνο για πλυντήριο, μας είπαν να αποφύγουμε τα lg γιατί έχουν άξονα αντί για ιμάντες και μια λάθος φόρτωση τους έσπαγε. Αυτό μας είπαν, αυτό γράφω..... Εμείς bosch πήραμε, 10 κιλών και μέχρι σήμερα δεν έχουμε θέμα. Επίσης, το άλλο που μας είπαν είναι ότι όλα τα καινουρια πονάνε σε πλακέτα, και αυτό δεν έχει να κάνει αν είναι φτιαγμένα στην Ρουμανία η στην Γερμανία... Αυτό γιατί 2 ίδια μοντέλα ειχαν, πρακτικα, 200€ διαφορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bosch k pitsos... Eνα κ το αυτο ειναι. Προσωπικα πηρα pitsos το ειχε προσφορα.

Παντως αυτο που μου ειχαν προτεινει και συμφωνω πλεον, ειναι να εχει πολλα προγραμματα το πλυντηριο. Το δικο μου εχει απο 15 λεπτα πλυση ως και 3 ωρες νομιζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτά είνια πλέον αναλώσιμα  και η ποιότητα κατασκευής παρόμοια. Εκεί που υποφέρουν ειναι στις πλακέτες.

Μην περιμένετε οτι επειδή το παλαιό σας πλυντήριο / ψυγείο / κουζίνα κράτησε 20 χρόνια αυτό θα ισχύει και για το καινουργιο (εκτός αν το έχετε μόνο για να το καμαρώνετε...)

Οπότε διαλέξτε με κριτήριο την οικονομία  (Α++) και το χαμηλό θόρυβο. Εμείς πήραμε LG πριν τέσσερα χρόνια και είναι άψογο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον από πάνω, θεωρώ πως Bosch- Siemens, Miele, δεν είναι όπως κάποτε που ήταν ψιλοστανταράκι ότι θα σου βγάλουν 20-30 χρόνια.

Έχουν αλλάξει και οι (φυτεμένες) απαιτήσεις ούτως ή άλλως, και ο κόσμος δεν έχει πρόβλημα να αλλάζει αρκετά συχνότερα συσκευές κ.λπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το  LG F4J7VY1W το εχω ενα χρονο , στην αρχη οσο ημουν με την κοπελα μου βαζαμε 2-3 πλυντηρια τη βδομαδα, για κανα 3 μηνο ολο αυτο, μετα οταν εφυγε για δουλεια και ημουν μονος βαζω 1 πλυντηριο τη βδομαδα αλλα σχεδον γεμιζει ο καδος (παντα αφηνω 1 χερι κενο). Το πηρα 500 ευρω +30 τοποθετηση - αφαιρεση του παλαιου + εξτρα εγγυηση 5 χρονια γιατι εδινε 10 στο μοτερ αλλα στην πλακετα 2. Μεχρι στιγμης δεν εχει κανει κιχ θα μου πεις 1 χρονο το εχω, αυτο που ενοιαζε εμενα ηταν να πλενει καλα και να μην καιει τπτ, το εχω μετρησει απειρες φορες στις 1400 στροφες με 40 βαθμους το προγραμμα 1 ωρα και 30-40 λεπτα μου καιει 0,8kw (σχεδον 1 kw) x 0,89 που δινω ρευμα βγαινει 71 λεπτα του ευρω η πλυση. Ο πατερας μου ειχε παρει πριν 5 χρονια ενα miele 7κιλο 1200 ευρω, μεγαλη διαφορα για το ιδιο αποτελεσμα πλυσης και καλυτερο θα ελεγα το  LG. Στο προτεινω το LG, βαλε εξτρα εγγυηση αν μπορεις κυριως για την πλακετα και προστατεψε την πριζα σου με καποιο πολυμπριζο προστασιας και εισαι ετοιμος :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, mindphreak said:

και προστατεψε την πριζα σου με καποιο πολυμπριζο προστασιας

Τελείως ψυχολογικό αυτό. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2020 στις 10:18 ΠΜ, mindphreak είπε

Εχω το  LG F4J7VY1W το εχω ενα χρονο , στην αρχη οσο ημουν με την κοπελα μου βαζαμε 2-3 πλυντηρια τη βδομαδα, για κανα 3 μηνο ολο αυτο, μετα οταν εφυγε για δουλεια και ημουν μονος βαζω 1 πλυντηριο τη βδομαδα αλλα σχεδον γεμιζει ο καδος (παντα αφηνω 1 χερι κενο). Το πηρα 500 ευρω +30 τοποθετηση - αφαιρεση του παλαιου + εξτρα εγγυηση 5 χρονια γιατι εδινε 10 στο μοτερ αλλα στην πλακετα 2. Μεχρι στιγμης δεν εχει κανει κιχ θα μου πεις 1 χρονο το εχω, αυτο που ενοιαζε εμενα ηταν να πλενει καλα και να μην καιει τπτ, το εχω μετρησει απειρες φορες στις 1400 στροφες με 40 βαθμους το προγραμμα 1 ωρα και 30-40 λεπτα μου καιει 0,8kw (σχεδον 1 kw) x 0,89 που δινω ρευμα βγαινει 71 λεπτα του ευρω η πλυση. Ο πατερας μου ειχε παρει πριν 5 χρονια ενα miele 7κιλο 1200 ευρω, μεγαλη διαφορα για το ιδιο αποτελεσμα πλυσης και καλυτερο θα ελεγα το  LG. Στο προτεινω το LG, βαλε εξτρα εγγυηση αν μπορεις κυριως για την πλακετα και προστατεψε την πριζα σου με καποιο πολυμπριζο προστασιας και εισαι ετοιμος :) 

Καλησπέρα και ευχαριστω πολύ για τις πληροφοριες.

Να σου κανω μια ερώτηση.. Στο πλυντηριο δεν υπαρχει προγραμμα για πλυσιμο στο χέρι και πρόγραμμα για μάλλινα. Οπότε εσυ τα μάλλινα σου ρούχα και τα πολυ ευαίσθητα σε ποιο προγραμμα τα πλένεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Εγώ πριν ένα μήνα πήρα το Siemens WM14T4E9GR και πραγματικά έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος...

Ειχα ένα Bosch 10ετιας και με αυτό πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί.

Από τιμή ο Κωτσόβολος νομίζω το έχει κοντά στα 500Ευρώ.
Είναι Α+++-30%, 9Kgr με πολλά προγράμματα και σχεδόν αθόρυβο ειδικά για μένα που ήθελα να το προγραμματίζω να πλένει τα ξημερώματα και να τελειώνει μόλις ξυπνάω.

 

Ααα ξέχασα να σου πω ότι με γεμάτο κάδο, στους 40 ή 60 βαθμούς και 1200 στροφες στο γρήγορο τα πλένει στην 1 ώρα περίπου και τα βγάζει σχεδόν στεγνά. Αν και λέει ότι το γρηγορο είναι για 5 κιλά ρούχα και τα 8-9 τα βγάζει πεντακάθαρα και είναι ρούχα παιδιών 4 και 6 χρόνων που έχουν όλες τις βρωμιές πάνω.

Επεξ/σία από DTInfinity
Επιπλέον πληροφορίες
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, strawhat_91 είπε

Καλησπέρα και ευχαριστω πολύ για τις πληροφοριες.

Να σου κανω μια ερώτηση.. Στο πλυντηριο δεν υπαρχει προγραμμα για πλυσιμο στο χέρι και πρόγραμμα για μάλλινα. Οπότε εσυ τα μάλλινα σου ρούχα και τα πολυ ευαίσθητα σε ποιο προγραμμα τα πλένεις? 

Δοκιμασε τα προγραμματα απο το κινητο σου με την εφαρμογη της LG μεσω NFC εχει καμια 40αρια ακομα προγραμμματα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ και τρία ή τέσσερα χρόνια πανευχαριστημενοι με AEG Lavamat 9 κιλο.

Γενικά ότι συσκευή AEG πήραμε ήταν κορυφή στην ποιότητα.Αλλά δεν ήταν φτηνές.

Πριν ,Bosch πλυντήριο ρούχων, δεν μας ικανοποίησε τόσο,όχι ότι δεν είναι καλά,απλά έτσι έτυχε...θέμα τύχης πιστεύω.
Mεγάλο + το ότι καθαρίζει και φρεσκάρει με ατμό

Επεξ/σία από palawiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...