Προς το περιεχόμενο

[4K Smart TV]F&U FL2D5507UH €259 @germanos [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και παρήγγειλα δε θεωρώ τη προσφορά ληστεία αλλά απλώς καλή για όποιον θέλει τώρα μια μεγάλη τηλεόραση. Προσωπικα θα παραλάβω εκτός αν βγει κάτι μεγαλύτερο + καλύτερο σε προσφορά μέχρι να έρθει στο κατάστημα. 

Ps: Και εγώ θεωρώ τη fu και τις βεστελ γενικότερα μάπα.. Αλλα οκ. Η ανάγκη βλέπεται καθώς μου χάλασε μια που είχα και δε ξανά αγοράζω ακριβή.. Και προσφορές τις τελευταίες βδομάδες δε βλέπω.. 

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Τους έκανες μεγάλη ζημιά φίλε.

Παρόλα αυτά εγώ θεωρώ την προσφορά ληστεία.

εσύ είσαι που δίνεις τις δωροεπιταγές στον τροχό της τύχης;

  

1 λεπτό πριν, baskon είπε

Αν και παρήγγειλα δε θεωρώ τη προσφορά ληστεία αλλά απλώς καλή για όποιον θέλει τώρα μια μεγάλη τηλεόραση. Πρέπει να σωπικα θα παραλάβω εκτός αν βγει κάτι μεγαλύτερο + καλύτερο σε προσφορά μέχρι να έρθει στο κατάστημα. 

Πριν λίγο καιρό έπαιζε στα ΜΜ 299€ σίγουρα τα 40€ (15%) δεν είναι άσχημα αλλά δεν είναι και τρεχάτε χωριανοί.

Επεξ/σία από Kenny McCormick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα, παντα καποιο θεμα εχουν τοσο φτηνα . Παντα εχεις καποιο tradeoff πχ ο media player δε παιζει .avi /mpeg , η εικονα μετρια και ο ηχος χαλια . ( Τα γραφω για να μη κλαινε οσοι δε πηραν :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Σιγα, παντα καποιο θεμα εχουν τοσο φτηνα . Παντα εχεις καποιο tradeoff πχ ο media player δε παιζει .avi /mpeg , η εικονα μετρια και ο ηχος χαλια . ( Τα γραφω για να μη κλαινε οσοι δε πηραν :P)

MKV φανταζομαι παιζουν οκ οι F&U ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι, παρελαβα σημερα. Και ο ηχος ικανοποιητικός. Συγκριτικά, μια blaupunkt του ιδιου price range 49' ειχε χειροτερη εικονα, και για τον ηχο αναγκάστηκα να αγορασω ηχομπαρα.

Εξαιρετική αγορά για την τιμη της.

Υ.Γ. Είχε 2 βάσεις μεσα η συσκευασία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, xgol said:

Μια χαρα ειναι, παρελαβα σημερα. Και ο ηχος ικανοποιητικός. Συγκριτικά, μια blaupunkt του ιδιου price range 49' ειχε χειροτερη εικονα, και για τον ηχο αναγκάστηκα να αγορασω ηχομπαρα.

Εξαιρετική αγορά για την τιμη της.

Υ.Γ. Είχε 2 βάσεις μεσα η συσκευασία!

Από μαύρα πως είναι; γωνίες θέασης; 

Τι εννοείς είχε δύο βάσεις; Διαλέγεις ποια απτις δύο θέλεις να βαλεις; 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λογικα αυτο που εχω δει σε αλλη vestel πριν 2 χρονια. Ποδαρακια και κατι πολυ απλα πλαστικακια για χρηση σαν βαση τοιχου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Σιγα, παντα καποιο θεμα εχουν τοσο φτηνα . Παντα εχεις καποιο tradeoff πχ ο media player δε παιζει .avi /mpeg , η εικονα μετρια και ο ηχος χαλια . ( Τα γραφω για να μη κλαινε οσοι δε πηραν :P)

Παντως στο μανιουαλ της λεει οτι υποστηρίζει avi και mpeg, πως εχει προκύψει οτι δεν παιζει? Την δοκιμασες ο ιδιος? Παραθετω screenshot

Screenshot_20200130-075537.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου ηρθε μυνημα να παω να παραλαβω στο κοντινό κατάστημα.. 

Οπότε περιμένω με αγωνία τις εντυπώσεις όσων παρέλαβαν για να τη τσιμπήσω και εγώ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά δεν άντεξα και την παρέλαβα οπότε φυσικά και την άνοιξα.. 

H τηλεόραση έχει μέσα μια κεντρική βάση (πλαστικούρα σε 2 κομμάτια που απλά τα ενώνεις μεταξύ τους). Αυτό που αναφερθηκε για 2 βάσεις είναι λάθος. 

Η γενικότερη ποιότητα των υλικών δείχνει αρκετά φτηνή (συγκρίνω με μια φτηνή Thomson 50'' που πηρα πριν λίγο καιρό και η οποία είναι κλάσεις ανώτερη στα υλικά). Η ίδια χαμηλή ποιότητα των υλικών αντικατοπτρίζεται τόσο στην ίδια την τηλεόραση, τη βάση αλλά και στο χειριστήριο.

Ο ήχος δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά είναι άνω του μετρίου. 

Πάμε και στην εικόνα. Συνδέθηκε με υπολογιστή αμέσως καθώς δε με ενδιαφέρουν τα κανάλια. Σε γενικές γραμμές σε 4k περιεχόμενο στα γρηγορα που τσέκαρα είναι αρκετά καλή. Μαυρα αρκετά καλά και λίγο bleeding. Γωνίες θέασης καλές (έχω την εντύπωση πάντως ότι ειναι va panel). Σαν εικόνα με άλλα λόγια περίπου στα ίδια καλά επίπεδα της Thomson. Ισως ένα κλικ πιο κάτω. 

Μενού πολύ γρήγορο και φαίνεται να έχει τις βασικές εφαρμογές (δε με ενδιαφέρουν δε τις εψαξα)

Γενικά για 260 ευρώ είναι άψογη. Η ποιότητα κατασκευής είναι ψιλοάθλια το μόνο που με χαλάει γενικά.., αν κάποια στιγμή ξαναπαίξει η Thomson στα 300-310 ευρώ  με επιστροφή θα είναι καλύτερη περίπτωση απτην Funai.. Όπως έχουν οι τιμές τώρα όμως είναι μια χαρά και η τηλεόραση του θέματος.  

 

Επεξ/σία από baskon
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, matrixxx είπε

Λογικα αυτο που εχω δει σε αλλη vestel πριν 2 χρονια. Ποδαρακια και κατι πολυ απλα πλαστικακια για χρηση σαν βαση τοιχου;

Οχι, ειχε 2 πανομοιότυπες βασεις στηριξης!

Υ.Γ. Δεν συναρμολογησα εγω την τηλεοραση, και μολις διαβασα την παραπανω απαντηση! Ενωνεις οντως τις 2 βασεις; Πως; Αφου τα ποδαρακια απο καουτσουκ και οι βιδες επαρκουν μονο για τη μια!

Δηλαδη ενωνεις τη βαση με το βραχιονα στήριξης, και ολο το κομματι βιδωνει πανω στην tv!

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι άλλο θέμα το να χει δύο πανομοιοτυπες βάσεις (ανοιγμένη τηλεοραση..; λάθος κατά τη συσκευασία;) και άλλο δύο κομμάτια που ενώνονται μεταξύ τους και με τη τηλεόραση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, baskon είπε

Τελικά δεν άντεξα και την παρέλαβα οπότε φυσικά και την άνοιξα.. 

H τηλεόραση έχει μέσα μια κεντρική βάση (πλαστικούρα σε 2 κομμάτια που απλά τα ενώνεις μεταξύ τους). Αυτό που αναφερθηκε για 2 βάσεις είναι λάθος. 

Η γενικότερη ποιότητα των υλικών δείχνει αρκετά φτηνή (συγκρίνω με μια φτηνή Thomson 50'' που πηρα πριν λίγο καιρό και η οποία είναι κλάσεις ανώτερη στα υλικά). Η ίδια χαμηλή ποιότητα των υλικών αντικατοπτρίζεται τόσο στην ίδια την τηλεόραση, τη βάση αλλά και στο χειριστήριο.

Ο ήχος δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά είναι άνω του μετρίου. 

Πάμε και στην εικόνα. Συνδέθηκε με υπολογιστή αμέσως καθώς δε με ενδιαφέρουν τα κανάλια. Σε γενικές γραμμές σε 4k περιεχόμενο στα γρηγορα που τσέκαρα είναι αρκετά καλή. Μαυρα αρκετά καλά και λίγο bleeding. Γωνίες θέασης καλές (έχω την εντύπωση πάντως ότι ειναι va panel). Σαν εικόνα με άλλα λόγια περίπου στα ίδια καλά επίπεδα της Thomson. Ισως ένα κλικ πιο κάτω. 

Μενού πολύ γρήγορο και φαίνεται να έχει τις βασικές εφαρμογές (δε με ενδιαφέρουν δε τις εψαξα)

Γενικά για 260 ευρώ είναι άψογη. Η ποιότητα κατασκευής είναι ψιλοάθλια το μόνο που με χαλάει γενικά.., αν κάποια στιγμή ξαναπαίξει η Thomson στα 300-310 ευρώ  με επιστροφή θα είναι καλύτερη περίπτωση απτην Funai.. Όπως έχουν οι τιμές τώρα όμως είναι μια χαρά και η τηλεόραση του θέματος.  

Δοκίμασες αν παίζει ο media player  όλα τα αρχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...