Προς το περιεχόμενο

[4K Smart TV]F&U FL2D5507UH €259 @germanos [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, tsaftsif said:

Δοκίμασες αν παίζει ο media player  όλα τα αρχεία?

Γενικά δε χρησιμοποιώ τον ενσωματωμένο player, αλλά θα δοκιμάσω τουλάχιστον avi αργότερα(επειδή αναφέρθηκαν προβλήματα) . Αν θέλετε και κάτι άλλο συγκεκριμένο πολύ ευχαρίστως στείλτε μου σε πμ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η τηλεόραση όπως ανέφερε και ένας άλλος συμφορουμίτες είναι όντως ληστεία σε αυτά τα λεφτά. Το σετάρισμα και το σκανάρισμα των καναλιών έγινε σε 5 λεπτά, το μενού πάει σφαίρα, η σύνδεση με το WiFi έγινε απροβλημάτιστα. Τα μαύρα έτσι και έτσι, γωνίες θέασης καλές. Το μόνο αρνητικό είναι τα κακά πλαστικά. Εμένα μου ήρθε με ζελατινάτο ραγισματακι στο πίσω μέρος. Δείτε και τις εικόνες.

241857B1-5C2A-4F20-9933-F07CB6242E3F.jpeg

07BDD91D-EBBA-4F5C-8F35-0AB1454AFEF4.jpeg

4C58D95D-082E-4A90-9D58-D648653FBA77.jpeg

C418AEB8-86FA-4C1E-9A0A-89276725A567.jpeg

6F7717C0-FE86-4653-A7F9-F9F79C193F3F.jpeg

8E90CCA5-DB0D-4388-9569-A2FFA65A60D6.jpeg

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, xgol είπε

Aνεβάστε μια  φωτογραφία της βάσης!! 😂

Ακριβώς πάνω από το ποστ σου φαίνεται η βάση στις φωτογραφίες που ανέβηκαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βαση ειναι ακριβώς όπως φαινεται και στο σαιτ του γερμανου. Ενα πλατυ επιπεδο γυαλιστερο πλαστικό κάτω, πάνω στο οποίο μπαινει (βιδώνει) ένα κοντό πλαστικό πόδι το οποίο κουμπώνει στην τηλεόραση (+ βιδώνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, baskon είπε

Η βαση ειναι ακριβώς όπως φαινεται και στο σαιτ του γερμανου. Ενα πλατυ επιπεδο γυαλιστερο πλαστικό κάτω, πάνω στο οποίο μπαινει (βιδώνει) ένα κοντό πλαστικό πόδι το οποίο κουμπώνει στην τηλεόραση (+ βιδώνει)

Αρα δεν αποτελειται απο 2 κομματια που εγραψε καποιος πριν. Ειναι η βαση - αυτουσια - στην οποια κουμπωνεις τον βραχιονα, και ολο αυτο κουμπωνει στην τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, xgol said:

Αρα δεν αποτελειται απο 2 κομματια που εγραψε καποιος πριν. Ειναι η βαση - αυτουσια - στην οποια κουμπωνεις τον βραχιονα, και ολο αυτο κουμπωνει στην τηλεοραση.

Οπως θελει ο καθένας ας το πει. Συγκεκριμένα το έχω ξαναπει από την αρχή ότι η βαση είναι ένα ενιαίο κεντρικό πόδι το οποίο όμως δεν ειναι ενιαίο αλλά είναι ακριβώς όπως το ανέλυσα και πριν (δυο κομματια που βιδώνουν μεταξύ τους για να φτιάξουν τη κεντρική βάση η οποία ενώνεται με την τηλεόραση στο κεντρο της). Μη μπλέκουμε τη τρίχα με τη τριχια. 

Τώρα κάποιος φίλος είπε ότι έλαβε τηλεόραση με δυο ίδιες(κεντρικές) βασεις. Οκ. Shit happens.. Ίσως ο συσκευαστής έκανε λάθος.. Ίσως του έστειλαν ανοιγμένη.

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο που καταλαβα απο τα καμια δεκαρια σχολια επι αυτου, ειναι οτι με 260ευρω εκτος απο τηλεοραση βρήκατε και ενα παιχνιδι τυπου γριφου για το πως θα βαλετε την βαση. Τσαμπα πραμα! 😛

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, baskon είπε

αν κάποια στιγμή ξαναπαίξει η Thomson στα 300-310 ευρώ  με επιστροφή θα είναι καλύτερη περίπτωση απτην Funai..

Τα έχουμε ξαναπεί. Δεν είναι funai, ούτε η μάρκα f&u έχει κάποια σχέση με τη μάρκα funai.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dirtybits είπε

Η τηλεόραση όπως ανέφερε και ένας άλλος συμφορουμίτες είναι όντως ληστεία σε αυτά τα λεφτά. Το σετάρισμα και το σκανάρισμα των καναλιών έγινε σε 5 λεπτά, το μενού πάει σφαίρα, η σύνδεση με το WiFi έγινε απροβλημάτιστα. Τα μαύρα έτσι και έτσι, γωνίες θέασης καλές. Το μόνο αρνητικό είναι τα κακά πλαστικά. Εμένα μου ήρθε με ζελατινάτο ραγισματακι στο πίσω μέρος. Δείτε και τις εικόνες.

241857B1-5C2A-4F20-9933-F07CB6242E3F.jpeg

07BDD91D-EBBA-4F5C-8F35-0AB1454AFEF4.jpeg

4C58D95D-082E-4A90-9D58-D648653FBA77.jpeg

C418AEB8-86FA-4C1E-9A0A-89276725A567.jpeg

6F7717C0-FE86-4653-A7F9-F9F79C193F3F.jpeg

8E90CCA5-DB0D-4388-9569-A2FFA65A60D6.jpeg

Το ράγισμα στην τελεταία φωτό, εσύ το προκάλεσες ή προυπήρχε;;;;

-

Ευχαριστώ @matrixxx.

Δεν το πρόσεξα.

Επεξ/σία από aiantas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, dirtybits είπε

Το μόνο αρνητικό είναι τα κακά πλαστικά. Εμένα μου ήρθε με ζελατινάτο ραγισματακι στο πίσω μέρος. Δείτε και τις εικόνες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη σε όλους που παρέλαβαν.

ΥΓ.

Η δίκη μου είχε επίσης 2 βάσεις από το σετ''βάση - βραχίωνας''  και η κούτα ήταν κλειστή με εργοστασιακή ταινία.Υποθέτω για λάθος κατά τη συσκευασία της σειράς αυτής. 

Χρώματα μέτρια ,αποκλείεται για VA panel, γρήγορα συντόνισε τα κανάλια και ήχος οκ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Οράτιος είπε

Καλορίζικη σε όλους που παρέλαβαν.

ΥΓ.

Η δίκη μου είχε επίσης 2 βάσεις από το σετ''βάση - βραχίωνας''  και η κούτα ήταν κλειστή με εργοστασιακή ταινία.Υποθέτω για λάθος κατά τη συσκευασία της σειράς αυτής. 

Χρώματα μέτρια ,αποκλείεται για VA panel, γρήγορα συντόνισε τα κανάλια και ήχος οκ.

IPS ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, yianniss said:

Η f&u είναι funai & united,,,

Χαρην συντομιας και για να μη νομιζει ο κοσμος οτι τον βριζουμε εγραψα funai 😅.. Κάποιοι κολλάτε στις λεπτομέρειες  οποτε απο δω και πέρα θα το γραφουμε οπως ειναι και πανω στο τηλεκοντρολ F&U ακριβώς έτσι και με αυτό το μέγεθος γραμμάτων. Το Panel είναι τελικά IPS 100%. Η βαση ειναι πανευκολη στη τοποθετηση, ενώ κάποιοι πήραν και δευτερο σετάκι να χουν μη χαλάσει το πρώτο από ότι φαίνεται!

Επεξ/σία από baskon
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...