Προς το περιεχόμενο

[4K Smart TV]F&U FL2D5507UH €259 @germanos [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

F&U μια χαρα ειναι :P Τελικα ο player παιζει τιποτα ;

Μόλις τώρα, baskon είπε

Χαρην συντομιας και για να μη νομιζει ο κοσμος οτι τον βριζουμε εγραψα funai 😅.. Κάποιοι κολλάτε στις λεπτομέρειες  οποτε απο δω και πέρα θα το γραφουμε οπως ειναι και πανω στο τηλεκοντρολ F&U ακριβώς έτσι και με αυτό το μέγεθος γραμμάτων. Το Panel είναι τελικά IPS 100%. Η βαση ειναι πανευκολη στη τοποθετηση, ενώ κάποιοι πήραν και δευτερο σετάκι να χουν μη χαλάσει το πρώτο από ότι φαίνεται!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω βρει κάτι να μη παίζει o player, αλλά τη δοκίμασα στα γρήγορα..Δεν ασχολήθηκα ακόμα με αλχημίες του τυπου h264 σε AVI container...που κάπου αναφέρθηκε ότι δεν παίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα , σε αυτά τα χρήματα σίγουρα μία εξαιρετική αγορά!

Γωνίες θέασης καλές , ήχος ικανοποιητικός (σίγουρα άνω του μετρίου) και χρώματα επίσης καλά.

Το σμαρτ της αρκετά γρήγορο , μπαίνεις netflix/youtube σε 2-3 δευτερόλεπτα από το χειριστήριο. Κανένα κόλλημα στην αναπαραγωγή ούτε σε Netflix αλλά ούτε σε YouTube.

Η αναζήτηση των καναλιών πήρε 3 λεπτάκια και το wifi συνδέεται σε δευτερόλεπτα αφού την ανοίξεις.

Πρόλαβα επίσης να παίξω λίγο Overwatch και Pro συνδέοντας τον υπολογιστή με hdmi 2.0.

Στο Pro παρατήρησα στην αρχή πως το πράσινο χρώμα στο χορτάρι "τρεμόπαιζε". Βάζοντας το "παιχνίδι" σαν mode από τις ρυθμίσεις εικόνας της τηλεόρασης , το πρόβλημα λύθηκε.

Σαν panel μου φαίνεται αρκετά γρήγορο παίζοντας λίγο Overwatch , δεν παρατήρησα σχεδόν καμία διαφορά σε σχέση με την οθόνη του λάπτοπ σε θέμα delay, οπότε σίγουρα προτείνεται και για gaming. Δυστυχώς το καημένο το Legion σερνόταν με την 1050ti σε 4k , οπότε χαμήλωσα την ανάλυση σε 1080p. Η εικόνα παρέμεινε καθαρή , σίγουρα όχι όσο crispy ήταν σε 4k αλλά σε καμία περίπτωση θολή. 

Στικάκι για να ελέγξω ποια formats υποστηρίζονται δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω.

Τέλος η ποιότητα κατασκευής είναι πράγματι φθηνή όπως έχει προαναφερθεί. Δηλαδή ακόμα και το χειριστήριο ενός Samsung tv monitor των 100 ευρώ που έχω , είναι πιο ποιοτικό. Η τηλεόραση πάντως είναι όμορφη και τα bezels αρκετά λεπτά , πράγμα που δεν το περίμενα.

Προσωπικά πάντως δεν θεωρώ ότι η ποιότητα κατασκευής αποτελεί παράγοντα για να μην την αγοράσει κάποιος. Μην ξεχνάμε ότι είναι μια 55αρα 4k τηλεόραση στα 260 ευρώ.

Θα επανέλθω για να προσθέσω φωτογραφίες και πιθανότατα κάποιο σχόλιο που θα μου διέφυγε.

 

Επεξ/σία από TrevieL
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, tsaftsif said:

Όσοι την αγοράσατε, τι συμπεράσματα και εντυπώσεις αποκτήσατε , αξίζει η αγορά της?

Το είπα και θα το ξαναπώ. Η τηλεόραση δεν είναι η ευκαιρία του αιώνα, αλλά για 260 ευρώ είναι μια χαρά. Όπως κινούνται αυτοί τη στιγμή οι προσφορές δε βλέπω κάτι καλύτερο. Αν βγει 55αρα thomson, sharp κλπ στα έως 300 ευρώ είναι σίγουρα καλύτερες περιπτώσεις.. Αλλα δε ξέρει κανείς το αν και πότε θα βγουν.

Κλεινοντας, αν θες σήμερα τηλεόραση είναι καλή ευκαιρία. Αν δε καίγεσαι περίμενε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, baskon είπε

Το είπα και θα το ξαναπώ. Η τηλεόραση δεν είναι η ευκαιρία του αιώνα, αλλά για 260 ευρώ είναι μια χαρά. Όπως κινούνται αυτοί τη στιγμή οι προσφορές δε βλέπω κάτι καλύτερο. Αν βγει 55αρα thomson, sharp κλπ στα έως 300 ευρώ είναι σίγουρα καλύτερες περιπτώσεις.. Αλλα δε ξέρει κανείς το αν και πότε θα βγουν.

Κλεινοντας, αν θες σήμερα τηλεόραση είναι καλή ευκαιρία. Αν δε καίγεσαι περίμενε. 

Για Sharp τα entry models δεν λένε πολλά δυστυχώς πήρα και απογοητεύτηκα πλήρως!

Εδώ είναι το manual της τηλεόρασης για όσους ενδιαφέρονται

https://www.amiridis-savvidis.gr/datafiles/files/FL2D5507UH IM Gre.pdf

Επεξ/σία από Kenny McCormick
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sharp εννοούσα συγκεκριμένα αυτές τους κωτσου με Android. (BL2 κάτι). Φίλος πήρε μια σε BF και μου λέει καλά λόγια + λέγαν ότι έχει panel Samsung στο αντίστοιχο θέμα + πολύ καλό ηχο

Να χαμε να λέγαμε όλα τα παραπάνω μιας και τώρα δε παίζουν σε αξιόλογες προσφορές. 

Η FU του θέματος καλή είναι αλλά πιο άθλια ποιότητα κατασκευής δεν έχω ξαναδεί(εγώ και όλοι οι υπόλοιποι που παραλάβαμε) . Ελπίζω εσωτερικά να είναι καλύτερη και να αντέξει...

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Spoiler

Για την sharp bl2 (και οχι μονο) μακρια ειναι η δικη μου αποψη, θα συμφωνησω με τον kenny. Θεματα που δεν εχω δει προσωπικα σε καμια αλλη.  Επισης, τι πανελ samsung; Με τοσο χαλια γωνιες +-45μοιρες; Δεν παιζει. Λεω, 100 φορες παρτε καλυτερα vestel δεν το συζητω. (σε μια σαρπ μαλιστα πριν 2 μηνες σε μαγαζι, ειδα πιξελ αντι της οριζοντιας διαταξης, σε καθετη!)

Νομιζω οτι εχει μεινει περαν του δεοντος ανοικτο το τοπικ, οι παραλαβες εχουν γινει φανταζομαι και δεν υπαρχει εκκρεμοτητα αφου δεν εχω διαβασει κατι σχετικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...