Προς το περιεχόμενο

Οι αποστολές tablet υποχώρησαν κατά 0,6% το τέταρτο τρίμηνο του 2019


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλη η απαξίωση των Android tablets ξεκινάει από το γεγονός ότι το οικοσύστημα δεν έβγαλε ποτέ dedicated εφαρμογές για tablet πρακτικα. Δεν κάνουν καλό scale up, μιλάμε πρακτικά για hulk mode κινητό. Αν άλλαζε αυτό, μια χαρά θα βλέπαμε δυνατά tablets. 

Από την άλλη η Apple έκανε το αντίθετο, έχει εφαρμογές 100% για ipads. Και έχει και πολλές επαγγελματικες εφαρμογές μόνο για ipads, όπως στη βιομηχανία ήχου.

Τώρα για όποιον κάνει απλή ανάλωση περιεχομένου στο tablet του και δεν ανήκει σε fanboy-κες κλικες, δίνει ένα κατοστάρι και κάτι ψηλά και παίρνει ένα amazon fire 10 fhd. Και σε 2 λεπτά κάνει sideload και Google play και είναι οκ. Μην τρελαθούμε τώρα ότι χρειάζεται 1+ χιλιάρικο για ένα tablet για να βλέπεις αραχτός σειρές στο κρεβάτι. 

Επίσης πέρα από τους λίγους που όντως χρειάζονται ένα επαγγελματικό tablet, αν θες παραπάνω πράγματα, υπάρχουν όμορφα λεπτά και ωραία ultrabooks (ναι και macbook air, για να μην τσακώνεστε) για να κάνεις τα παραπάνω πράγματα... 

Επεξ/σία από gthe
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 hour ago, Arkin said:

Απο otg εννοεις? Δεν εχω δοκιμασει.

Ναι αυτό επειδή ξέρω όλα τα Android υποστηρίζουν fat32 σε περιορίζει σε μεγάλα αρχεία αν θες από κινητό σε usb και το ανάποδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, speedman_26 είπε

Ναι αυτό επειδή ξέρω όλα τα Android υποστηρίζουν fat32 σε περιορίζει σε μεγάλα αρχεία αν θες από κινητό σε usb και το ανάποδο. 

Αυτό το πρόβλημα δεν λύνει το exfat? Ότι στικακι έχω πάρει τελευταία έρχεται από default σε exfat, και αν δεν κάνω λάθος το κινητό το φορμαρει αυτόματα επίσης σε exfat. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, apostolisk86 said:

Αυτό το πρόβλημα δεν λύνει το exfat? Ότι στικακι έχω πάρει τελευταία έρχεται από default σε exfat, και αν δεν κάνω λάθος το κινητό το φορμαρει αυτόματα επίσης σε exfat. 

Ισχύει, Αν και πολλά πλέον υποστηρίζουν ntfs τουλάχιστον για reading. Δεν είμαι σίγουρος και για writing. Τουλάχιστον το Mediapad της Huawei τα παίζει μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/1/2020 στις 7:13 ΜΜ, Grimson είπε

λογικό είναι αν έχεις το se να αγοράσεις iPad.ο άλλος που έχει το xiaomi mi max 3 τι να το κάνει το τάμπλετ?

Έχω το mi max 3 αλλά και το δεκάρι mi pad 4 plus. Καλό και χρυσό το Max3, σαν λύση ανάγκης πρώτης τάξεως. Αλλά καμιά σχέση με μια δεκάρα οθόνη αναλογίας 16/10.

Στις 31/1/2020 στις 7:13 ΜΜ, Grimson είπε

 

 

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Έχω το mi max 3 αλλά και το δεκάρι mi pad 4 plus. Καλό και χρυσό το Max3 σαν λύση ανάγκης πρώτης τάξεως. Αλλά καμιά σχέση με μια δεκάρα οθόνη αναλογίας 16/10.

με την ίδια λογική και κάποιος άλλος έχει 32 οθόνη pc τι να το κάνει το τάμπλετ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Grimson είπε

με την ίδια λογική και κάποιος άλλος έχει 32 οθόνη pc τι να το κάνει το τάμπλετ

Τι δεν κατάλαβες..... Εννοώ ότι ακόμη και ένα μεγάλο smartphone λόγω του στενομακρου κάδρου του, δεν μπορεί να αντικαταστήσει ένα  δεκάρι ταμπλετ με αναλογία 16/10 όσον αφορά την θέαση multimedia περιεχόμενου. Εν κινήσει σαφώς αλλά όχι εν στάση... Εκεί κουράζει όσο να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Τι δεν κατάλαβες..... Εννοώ ότι ακόμη και ένα μεγάλο smartphone λόγω του στενομακρου κάδρου του, δεν μπορεί να αντικαταστήσει ένα  δεκάρι ταμπλετ με αναλογία 16/10 όσον αφορά την θέαση multimedia περιεχόμενου. Εν κινήσει σαφώς αλλά όχι εν στάση... Εκεί κουράζει όσο να ναι

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις!Σίγουρα ενα δεκαρι τάμπλετ είναι καλύτερο από ένα mi max 3 των 6,9" αλλά τα phablets έχουν περιορίσει κατά πολύ την χρήση των tablets

Επεξ/σία από Grimson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Grimson είπε

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις!Σίγουρα ενα δεκαρι τάμπλετ είναι καλύτερο από ένα mi max 3 των 6,9" αλλά τα phablets έχουν περιορίσει κατά πολύ την χρήση των tablets

Σαφώς και και την έχει περιορίσει αλλά για πολύωρη θέαση από δέκα ίντσες και πάνω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Grimson είπε

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις!Σίγουρα ενα δεκαρι τάμπλετ είναι καλύτερο από ένα mi max 3 των 6,9" αλλά τα phablets έχουν περιορίσει κατά πολύ την χρήση των tablets

Επίσης  τα phablet και τα ταμπλετ έχουν κατά πολύ την χρήση των laptop και των pc γενικότερα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...