Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft πληρώνει έως και $20 χιλιάδες για bugs στο Xbox Live


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

πειρατεία των παιχνιδιών τους στις παρούσες κονσόλες XBOX One δεν παίζει καθώς απαιτεί "Always Online" για να παίξεις παιχνίδια όπως άλλωστε νομίζω ότι συμβαίνει αντίστοιχα και στην αντίπαλη όχθη την SONY και το PLAYSTATION.

αλλά "cheating" των παιχνιδιών γίνεται με πολλούς τρόπους ακόμα και στο Multiplayer/Online.

κατά τα άλλα γνωρίζω πολύ καλά σε ποιους απευθύνεται η ανακοίνωση της Microsoft

πειρατεία πάντα παίζει και για αυτό πληρώνουν. Ένα απλό παράδειγμα να παρακάμψεις το always online :) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

πειρατεία πάντα παίζει και για αυτό πληρώνουν. Ένα απλό παράδειγμα να παρακάμψεις το always online :) 

δεν έχει βρεθεί τρόπος φίλε μου (το γνωρίζω) για αυτό στο λέω (αν κυκλοφορούσε κάτι "γνωστές πηγές παράνομου λογισμικού" θα ήταν γεμάτες από υλικό για τις κονσόλες)

αν είχε βρεθεί τρόπος και για το XBOX One και για το PLAYSTATION θα είχε γίνει χαμός

δεν θα πλήρωνε κανείς στα επίσημα store κάμποσα ευρώ για να αγοράζει παιχνίδια αλλά θα τα είχε σπασμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, ikorolis είπε

δεν έχει βρεθεί τρόπος φίλε μου (το γνωρίζω) για αυτό στο λέω (αν κυκλοφορούσε κάτι "γνωστές πηγές παράνομου λογισμικού" θα ήταν γεμάτες από υλικό για τις κονσόλες)

αν είχε βρεθεί τρόπος και για το XBOX One και για το PLAYSTATION θα είχε γίνει χαμός

δεν θα πλήρωνε κανείς στα επίσημα store κάμποσα ευρώ για να αγοράζει παιχνίδια αλλά θα τα είχε σπασμένα

Δεν έχει βρεθεί ακόμη δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κόσμος που το ψάχνει και αυτό προσπαθεί η MS να προλάβει τι δεν καταλαβαίνεις ; Σχεδόν ποτέ έτσι και αλλιώς δεν χακάρονται αυτά τα πράματα με το που βγαίνει μια κονσόλα θέλει χρόνο και προσπάθεια πολλών ανθρώπων για να γίνει κάτι τέτοιο. 

 

Με ένα γρήγορο google  https://wololo.net/xbox-one-hack/comment-page-1/ που δείχνει ότι υπάρχει πρόοδος. 

Επεξ/σία από TopicStrarter
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Δεν έχει βρεθεί ακόμη δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κόσμος που το ψάχνει και αυτό προσπαθεί η MS να προλάβει τι δεν καταλαβαίνεις ; Σχεδόν ποτέ έτσι και αλλιώς δεν χακάρονται αυτά τα πράματα με το που βγαίνει μια κονσόλα θέλει χρόνο και προσπάθεια πολλών ανθρώπων για να γίνει κάτι τέτοιο. 

Με ένα γρήγορο google  https://wololo.net/xbox-one-hack/comment-page-1/ που δείχνει ότι υπάρχει πρόοδος. 

φίλε μου όπως σου είπα (το γνωρίζω) τι υπάρχει και τι δεν υπάρχει και σε τι στάδιο είναι/βρίσκεται όλο το project

αν γίνει κάτι και κυκλοφορήσει θα είμαι από τους πρώτους που θα το μάθει ... πριν βγει στις "γνωστές ιστοσελίδες"

αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα πειράξω καμία από τις υπάρχουσες κονσόλες XBOX One - XBOX One X καθώς δεν υπάρχει περίπτωση να ρισκάρω μόνιμο αποκλεισμό από την Microsoft για πολλούς λόγους

αλλά σίγουρα θα δοκιμάσω με κονσόλα στην οποία δεν θα βάλω τα στοιχεία μου και δεν θα έχει επικοινωνία προς τα έξω

όπως έχω ένα XBOX 360 που παίζει αποκλειστικά "σπασμένα παιχνίδια" αλλά δεν έχει καμία επικοινωνία προς τα έξω

σε αντίθεση με το original XBOX 360 που έχει επικοινωνία προς τα έξω και παίζει αυθεντικά παιχνίδια

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ikorolis είπε

φίλε μου όπως σου είπα (το γνωρίζω) τι υπάρχει και τι δεν υπάρχει και σε τι στάδιο είναι/βρίσκεται όλο το project

αν γίνει κάτι και κυκλοφορήσει θα είμαι από τους πρώτους που θα το μάθει ... πριν βγει στις "γνωστές ιστοσελίδες"

αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα πειράξω καμία από τις υπάρχουσες κονσόλες XBOX One - XBOX One X καθώς δεν υπάρχει περίπτωση να ρισκάρω μόνιμο αποκλεισμό από την Microsoft για πολλούς λόγους

αλλά σίγουρα θα δοκιμάσω με κονσόλα στην οποία δεν θα βάλω τα στοιχεία μου και δεν θα έχει επικοινωνία προς τα έξω

όπως έχω ένα XBOX 360 που παίζει αποκλειστικά "σπασμένα παιχνίδια" αλλά δεν έχει καμία επικοινωνία προς τα έξω

σε αντίθεση με το original XBOX 360 που έχει επικοινωνία προς τα έξω και παίζει αυθεντικά παιχνίδια

Στο ps4 υπαρχει εδω και 4 χρονια.... απλα στο χβοχ δεν εχει δωσει κανεις σημασια γιατι δεν υπαρχει και λογος.. exclusive δεν εχει,  αυτα τα πολυ λιγα που εβγαλε, ειναι και στο pc.. οποτε πηγαν στην πρωτη κονσολα (ps4)

Επεξ/σία από fanboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, fanboy είπε

Στο ps4 υπαρχει εδω και 4 χρονια.... απλα στο χβοχ δεν εχει δωσει κανεις σημασια γιατι δεν υπαρχει και λογος.. exclusive δεν εχει,  αυτα τα πολυ λιγα που εβγαλε, ειναι και στο pc.. οποτε πηγαν στην πρωτη κονσολα (ps4)

σε ακούω πολύ "σίγουρο" για αυτά που λες για το PS4

σε αντίθεση με τις δικές μου πηγές που έχουν PS4 και είναι απογοητευμένοι...έτσι σκέφτονται και το επόμενο τους βήμα στο PS5

για το XBOX One και XBOX One X αλλά και το επόμενο XBOX Series X δεν θα σχολιάσω το γιατί...

γενικά τα συμφέροντα είναι πολλά όπως και το χρήμα

να είσαι σίγουρος φίλε μου ούτε την Microsoft συμφέρει ούτε την Sony αλλά ούτε τις εταιρείες που βγάζουν παιχνίδια

για αυτό κάνουν τα αδύνατα δυνατά να δυσκολέψουν την ζωή αυτών που σπάνε τα παιχνίδια με τα γνωστά αποτελέσματα στα περισσότερα παιχνίδια που δεν σπάει το κλείδωμα για διάφορους λόγους π.χ Denuvo αλλά και το Always Online...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ikorolis είπε

σε ακούω πολύ "σίγουρο" για αυτά που λες για το PS4

σε αντίθεση με τις δικές μου πηγές που έχουν PS4 και είναι απογοητευμένοι...έτσι σκέφτονται και το επόμενο τους βήμα στο PS5

για το XBOX One και XBOX One X αλλά και το επόμενο XBOX Series X δεν θα σχολιάσω το γιατί...

γενικά τα συμφέροντα είναι πολλά όπως και το χρήμα

να είσαι σίγουρος φίλε μου ούτε την Microsoft συμφέρει ούτε την Sony αλλά ούτε τις εταιρείες που βγάζουν παιχνίδια

για αυτό κάνουν τα αδύνατα δυνατά να δυσκολέψουν την ζωή αυτών που σπάνε τα παιχνίδια με τα γνωστά αποτελέσματα στα περισσότερα παιχνίδια που δεν σπάει το κλείδωμα για διάφορους λόγους π.χ Denuvo αλλά και το Always Online...

Σοβαρα τωρα το πιστευεις αυτο που λες; ο κολλητος μου το εχει cfw, και εδω μεσα πουλανε πολλα..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fanboy είπε

Σοβαρα τωρα το πιστευεις αυτο που λες; ο κολλητος μου το εχει cfw, και εδω μεσα πουλανε πολλα..... 

ναι σοβαρά το λέω φίλε μου

σου είπα "γνωρίζω" δεν είμαι άσχετος από τεχνολογία (θες εμπειρία/γνώσεις/ηλικία) βάλε ότι θες... 

ούτε τα λέω μόνο εγώ

τα λένε άνθρωποι που ασχολούνται επαγγελματικά με αυτό που το αποκαλούμε εμείς εδώ "παράνομο λογισμικό"  οι οποίοι έχουν κέρδος γιατί έχουν "γνωστά καταστήματα" στην αθήνα ή "γνωστές ιστοσελίδες" με απλά λόγια θέλουν να πουλήσουν ξέρεις...

δεν τα λένε μόνο κολλητοί που έχουν PS ή XBOX που ασχολούνται για πλάκα ή για το χόμπι τους.

αγγελίες εδώ μέσα στο insomnia.gr δεν παρακολουθώ ούτε αγοράζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε πάλι οι γνωστές ανακρίβειες για το Xbox One και το always online που είχα ξαναδεί σε άλλο νήμα...

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο! 

Ναι ήταν στα σχέδια της Microsoft, αλλά με τις αντιδράσεις που έγιναν το πήραν πίσω.

Μια χαρά παίζουν τα κατεβασμένα παιχνίδια offline είτε είναι αγορασμένα, είτε είναι από το Game Pass, είτε από το Games with Gold.

Επεξ/σία από johnpap21
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, johnpap21 είπε

Άντε πάλι οι γνωστές ανακρίβειες για το Xbox One και το always online που είχα ξαναδεί σε άλλο νήμα...

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο! 

Ναι ήταν στα σχέδια της Microsoft, αλλά με τις αντιδράσεις που έγιναν το πήραν πίσω.

Μια χαρά παίζουν τα κατεβασμένα παιχνίδια offline είτε είναι αγορασμένα, είτε είναι από το Game Pass, είτε από το Games with 

Αυτο ελειπε να το κρατησει.... λουκετακι χθες, οχι πως δεν εχει βαλει σε θεμα κονσολας, αλλα μιλαμε γενικα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fanboy είπε

Αυτο ελειπε να το κρατησει.... λουκετακι χθες, οχι πως δεν εχει βαλει σε θεμα κονσολας, αλλα μιλαμε γενικα μετα.

Έπαιξαν με πονηριά τα χαρτιά τους...

Ας «ρίξουμε στην πιάτσα» ότι θα βάλουμε DRM μέσω always online να «κόψουμε» αντιδράσεις...

Έφαγαν το κράξιμο της αρκούδας και λάκισαν με την ουρά στα σκέλια 😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πόσο σίγουροι είστε...? για αυτό που λέτε

γιατί εγώ έχω αντίθετη άποψη και λέω ότι ισχύει κανονικά το "Always Online" σας θυμίζω ότι έχω το Ultimate Game Pass (XBOX Live Gold + PC Game Pass + XBOX Game Pass) αν η κονσόλα δεν είναι συνδεμένη online δηλαδή δεν έχω κάνει Sign in στο XBOX Live δεν παίζει κανένα παιχνίδι είτε αγορασμένο είτε από το XBOX Live Gold είτε από το XBOX Game Pass

το ίδιο συμβαίνει σε αρκετούς χρήστες/φίλους

αυτό που λέτε τώρα που μιλάμε το έχετε δοκιμάσει...

γιατί εγώ το δοκίμασα το Σ/Κ που μας πέρασε για αυτό το λέω.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...