Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft πληρώνει έως και $20 χιλιάδες για bugs στο Xbox Live


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

πόσο σίγουροι είστε...? για αυτό που λέτε

γιατί εγώ έχω αντίθετη άποψη και λέω ότι ισχύει κανονικά το "Always Online" σας θυμίζω ότι έχω το Ultimate Game Pass (XBOX Live Gold + PC Game Pass + XBOX Game Pass) αν η κονσόλα δεν είναι συνδεμένη online δηλαδή δεν έχω κάνει Sign in στο XBOX Live δεν παίζει κανένα παιχνίδι είτε αγορασμένο είτε από το XBOX Live Gold είτε από το XBOX Game Pass

το ίδιο συμβαίνει σε αρκετούς χρήστες/φίλους

αυτό που λέτε τώρα που μιλάμε το έχετε δοκιμάσει...

γιατί εγώ το δοκίμασα το Σ/Κ που μας πέρασε για αυτό το λέω.

 

Είμαι χίλια τοις εκατό σίγουρος. Ο μόνος λόγος να μην σου παίζουν τα παιχνίδια Offline είναι σε περίπτωση που έχεις ορίσει ως Home Console άλλη κονσόλα από αυτή που προσπαθείς να τρέξεις το παιχνίδι.

Στις 1/2/2020 στις 3:13 ΜΜ, ikorolis είπε

αυτά είναι να ζητάνε από τους "πελάτες" που τους πληρώνουν την αναζήτηση "Bugs" στην πλατφόρμα XBOX Live

τα συγχαρητήρια μου στον επικεφαλής της Microsoft για το XBOX.

 

Το ίδιο κάνει και η Nintendo και η Sony (και σχεδόν όλες οι εταιρίες σε όλους τους τεχνολογικούς κλάδους). Για την ακρίβεια, το bounty πρόγραμμα του PlayStation προσφέρει ως έπαθλο, όχι 20,000 ευρώ, αλλά ένα μπλουζάκι — ναι! καλά διαβάσατε. ΈΝΑ μπλουζάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, argipent είπε

Είμαι χίλια τοις εκατό σίγουρος. Ο μόνος λόγος να μην σου παίζουν τα παιχνίδια Offline είναι σε περίπτωση που έχεις ορίσει ως Home Console άλλη κονσόλα από αυτή που προσπαθείς να τρέξεις το παιχνίδι.

Το ίδιο κάνει και η Nintendo και η Sony (και σχεδόν όλες οι εταιρίες σε όλους τους τεχνολογικούς κλάδους). Για την ακρίβεια, το bounty πρόγραμμα του PlayStation προσφέρει ως έπαθλο, όχι 20,000 ευρώ, αλλά ένα μπλουζάκι — ναι! καλά διαβάσατε. ΈΝΑ μπλουζάκι.

Αρνητικό φίλε μου

Είναι ορισμένη η πρώτη κονσόλα  XBOX ONE ως Home

Αν δεν πατήσω την σύνδεση (sign in) με το Xbox Live και να συνδεθεί με το διαδίκτυο ο λογαριασμός μου [email protected] δεν παίζει

Σου λέω το δοκίμασα το Σ/Κ που μας πέρασε

Δεν δουλεύει ούτε στην δεύτερη κονσόλα XBOX ONE X που δεν είναι ορισμένη ως Home.

Αυτό το είχαν αναφέρει και φίλοι 

Έχει γίνει αναφορά και στην Microsoft δεν ξέρω το αποτέλεσμα...

Αν είναι θα το ξανακάνω σήμερα μόλις γυρίσω από την δουλειά και θα τραβήξω screenshot.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ikorolis είπε

Αρνητικό φίλε μου

Είναι ορισμένη η πρώτη κονσόλα  XBOX ONE ως Home

Αν δεν πατήσω την σύνδεση (sign in) με το Xbox Live και να συνδεθεί με το διαδίκτυο ο λογαριασμός μου [email protected] δεν παίζει

Σου λέω το δοκίμασα το Σ/Κ που μας πέρασε

Δεν δουλεύει ούτε στην δεύτερη κονσόλα XBOX ONE X που δεν είναι ορισμένη ως Home.

Αυτό το είχαν αναφέρει και φίλοι 

Έχει γίνει αναφορά και στην Microsoft δεν ξέρω το αποτέλεσμα...

Αν είναι θα το ξανακάνω σήμερα μόλις γυρίσω από την δουλειά και θα τραβήξω screenshot.

 

Μόλις το δοκίμασα (σε τρεις διαφορετικές κονσόλες, τρεις διαφορετικοί χρήστες), και λειτουργεί κανονικά. Δοκίμασε να δώσεις "Go Offline" στα Settings.

Επεξ/σία από argipent
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολείται κανείς Ms. Και 20.000 να δώσεις έτσι δωρεάν σε ps fan (χωρίς να ψάχνει bugs) θα τα απορρίψουν. Βασικά και σε ένα περαστικό στο δρόμο θα κοιτάει με απορία. Σε αυτή τη γενιά τα πήγες επιεικώς απαράδεκτα... 900p, χειριστήριο με μπαταρίες και αποκλειστικότητες κουκουρούκου. H Sony τα ξέσκισε όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, argipent είπε

Μόλις το δοκίμασα (σε τρεις διαφορετικές κονσόλες, τρεις διαφορετικοί χρήστες), και λειτουργεί κανονικά. Δοκίμασα να δώσεις "Go Offline" στα Settings.

θα το δοκιμάσω το απόγευμα μόλις γυρίσω από την δουλειά στο σπίτι

"Go Offline" από τα Settings.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...