Προς το περιεχόμενο

[Tablet] SAMSUNG Galaxy Tab S4 10.5 Wi-Fi /4G+ @germanos 349€/369€


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kkatzos είπε

Ναι, το S5e 6GB/128GB 😀

Η 4g έκδοση βλέπω ότι ξεκινάει στο skroutz από 586 ευρώ, δηλαδή 217 ευρώ παραπάνω. 

Για τα Ipad 2019 που αναφέρθηκε προηγουμένως, το φθηνότερο Ipad 64gb με 4g είναι το 9,7 του 2018 με 559 ευρώ. Η έκδοση των 32gb στα 465. 

Επεξ/σία από Sethiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει παραγγελία το s5e WiFi στα 366.

Είμαι στο τσακ να το ακυρώσω για να πάρω το s4 στα 349.

Νομίζω ότι το s5e θα με βολεύει καλύτερα μιας και δεν χρησιμοποιώ pen και δεν θα παίζω παιχνίδια.Η χρήση θα είναι αποκλειστικά για Netflix/YouTube και διάβασμα pdf.

Από ήχο πως τα πάει το s4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Sethiros είπε

Η 4g έκδοση βλέπω ότι ξεκινάει στο skroutz από 586 ευρώ, δηλαδή 217 ευρώ παραπάνω. 

Για τα Ipad 2019 που αναφέρθηκε προηγουμένως, το φθηνότερο Ipad 64gb με 4g είναι το 9,7 του 2018 με 559 ευρώ. Η έκδοση των 32gb στα 465. 

Καλά, μην κοιτάμε μόνο την εγχώρια αγορά.

Κατέληξα συνειδητά μετά από πολύωρες συγκρίσεις S4 vs S5e στο S5e 6/128 WiFi στα 390€ από Amazon.

Μεγάλο μείον η διαχείριση μνήμης στις υλοποιήσεις της Samsung, τα 4GB οριακά επαρκούν και κλείνουν συχνά οι εφαρμογές παρασκηνίου.

Αυτό απλά δεν υπάρχει στην έκδοση των 6GB και για εμένα ήταν πρωταρχικής σημασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και εγώ μια παραγγελία αλλά δεν είναι 100% σίγουρος... Δεν με ενδιαφέρει το S-Pen και δεν παίζω παιχνίδια...

Μήπως το S5e είναι καλυτερη επιλογή τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, godjet είπε

 νομιζω η καλυτερη προσφορα του γερμανου ητανε το  tab s3  σε τιμη χωμα 200 ευρω 

μικρες διαφορες στη αποδοση και πολυ φθηνοτερο.

Είμαι κι εγώ της ίδιας άποψης. Ήταν πολύ μεγάλη η διαφορά στη τιμή για μικρές διαφορές στα specs.
Εξου και εξαφανίστηκε τάχιστα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kkatzos είπε

Καλά, μην κοιτάμε μόνο την εγχώρια αγορά.

Κατέληξα συνειδητά μετά από πολύωρες συγκρίσεις S4 vs S5e στο S5e 6/128 WiFi στα 390€ από Amazon.

Μεγάλο μείον η διαχείριση μνήμης στις υλοποιήσεις της Samsung, τα 4GB οριακά επαρκούν και κλείνουν συχνά οι εφαρμογές παρασκηνίου.

Αυτό απλά δεν υπάρχει στην έκδοση των 6GB και για εμένα ήταν πρωταρχικής σημασίας.

Μόνος σου γράφεις για την έκδοση Wifi (και αυτή η τιμή σε προσφορά για Ευρώπη με ευρωπαϊκή εγγύηση με βάση την κανονική τιμολόγηση ακόμα και στο amazon, εκτός κι αν εννοείς από αμερικανικό amazon) οπότε δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. 

36 λεπτά πριν, cdrov είπε

Έκανα και εγώ μια παραγγελία αλλά δεν είναι 100% σίγουρος... Δεν με ενδιαφέρει το S-Pen και δεν παίζω παιχνίδια...

Μήπως το S5e είναι καλυτερη επιλογή τελικά?

Θεωρητικά ναι, λόγω και του ότι είναι ελαφρύτερο, για αποκλειστικά multimedia χρήση το S5e συμφέρει περισσότερο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Innersense είπε

Είμαι κι εγώ της ίδιας άποψης. Ήταν πολύ μεγάλη η διαφορά στη τιμή για μικρές διαφορές στα specs.
Εξου και εξαφανίστηκε τάχιστα 

Πολύ καλή τιμή ήταν αλλά μιλάμε για μεγάλη απόσταση σε σχεδίαση, αναλογίες, όπως επίσης και σε SoC.

2 ώρες πριν, Sethiros είπε

Μόνος σου γράφεις για την έκδοση Wifi (και αυτή η τιμή σε προσφορά για Ευρώπη με ευρωπαϊκή εγγύηση με βάση την κανονική τιμολόγηση ακόμα και στο amazon, εκτός κι αν εννοείς από αμερικανικό amazon) οπότε δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. 

Ναι, με το 349€ συγκρίνω. Δεν ενδιαφέρονται όλοι για 4G. Επίσης ήταν προσφορά πριν από 3 μήνες. Από τότε όλο και πιο συχνά το βλέπω στο Amazon Ιταλίας κάτω από 400€ (το 6/128 WiFi). To "με ευρωπαική εγγύηση" δεν κατάλαβα. Εννοείς ότι δε θα το αναγνωρίζει το εδώ service;

--------------

Τώρα θυμήθηκα και άλλες διαφορές Tab S4 vs S5e. Μεγάλη διαφορά στην αυτονομία υπέρ του S5e

ενώ υπέρ του Tab S4 ότι είναι certified για HDR (το S5e δεν είναι).

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν 😁

Μόλις το τσίμπησα και εγω ✌️

Όταν το δοκιμάσω σήμερα η αύριο το βράδυ θα γράψω εντυπώσεις (πήρα το 4G μοντελο, με βολεύει και για την δουλειά στον δρόμο όταν είμαστε 😎

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Btw το samsung DeX είναι discontinued απ'ότι φαίνεται.

Μάλλον εννοούσα το linux DeX. το samsung dex απ'ότι φαίνεται είναι απλά η έξοδος σε οθόνη.

Επεξ/σία από Tetix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Λοιπόν 😁

Μόλις το τσίμπησα και εγω ✌️

Όταν το δοκιμάσω σήμερα η αύριο το βράδυ θα γράψω εντυπώσεις (πήρα το 4G μοντελο, με βολεύει και για την δουλειά στον δρόμο όταν είμαστε 😎

Καλορίζικο!

Πες αν μπορείς εντυπώσεις γιατί είμαι με το δάκτυλο στην σκανδάλη μέρες τώρα, αν και το Tab A 2019 με έχει βολέψει ιδιαίτερα. :) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη του είναι εξαιρετική με επιλογές προσαρμογής στο πόσο κορεσμένα θα είναι τα χρώματα.

Εξαιρετικά και τα ηχεία του και η απόδοση με ακουστικά. Αν πάτε μάλιστα στις σύνθετες ρυθμίσεις ήχου μπορείτε να ενεργοποιήσετε την επιλογή για Dolby Atmos που αυξάνει την πολυπλοκότητα στον ήχο.

Η απόδοση σε παιχνίδια όπως το Eternium είναι πολύ καλή, θέλω να δοκιμάσω περισσότερα. Γενικά ο 835 κρατάει καλά. Εκεί που χωλαίνει σε ταχύτητα το τάμπλετ είναι όταν υπάρχει downloading από παιχνίδι κτλ. 

Το πενάκι στα καλύτερα του, για όποιον το χρησιμοποιεί όπως εγώ. 

Το Dex δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. 

Με δεδομένο ότι το Note 9 κοστίζει 600+ ευρώ ακόμα στο skroutz, δεν μπορώ να σκεφτώ ποια άλλη επιλογή θα είχε κάποιος σχεδόν στη μισή τιμή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lionheart75 είπε

Καλορίζικο!

Πες αν μπορείς εντυπώσεις γιατί είμαι με το δάκτυλο στην σκανδάλη μέρες τώρα, αν και το Tab A 2019 με έχει βολέψει ιδιαίτερα. :) 

Το έχω βάλει να φορτίσει γιατι ήταν στο 8% όταν το άναψα. 

Ήθελε να ρίξει και καμιά 1387261 update αλλά είπα πρώτα φόρτιση και μετά ευχαρίστηση 😁

Πάντως 1 λεπτο που το είχα στα χέρια μου μέχρι να κάνω τις πρώτες ρυθμίσεις φαίνεται φοβερη η οθόνη, και είναι ταχύτατο. 

Επεξ/σία από stelios18120
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...