Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Handheld Vaccum Cleaner - 199 @Mi-Stores


skrpl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, Craven είπε

Τα watt δεν παίζουν και τόσο μεγάλο ρόλο όσο ο τρόπος αναρρόφησης..

Η κακομοίρα η Philips μου των 100-120 ευρώ είναι 1800 watt (350 airwatts θεωρητικά) και με το ζόρι την παλεύει να μαζέψει κάνα ψίχουλο απο κάνα χαλί... η kirby πχ των 2500 ευρώ είναι 500 watt και ρουφάει ακόμα και ότι υπάρχει κάτω απ το χαλί :) Όπως και να χει όμως αυτή του θέματος δεν είναι 100 watt αλλά 350 watt (εκτός αν σε μπέρδεψε το 100aw που είναι άλλο πράγμα... airwatts) βέβαια παίζουν και άλλα πράγματα.. πχ η philips μου είναι 350airwatts και αυτή 100.. σίγουρα μια "ενσύρματη" είναι καλύτερη αλλά είναι 3,5 φορές καλύτερη μια ενσύρματη των 100 ευρώ; πιθανόν όχι αφού μιλάμε για μεγάλο άνοιγμα για την ροή του αέρα σε σχέση με αυτή, δεν έχει το moter στην βούρτσα κτλ κτλ... οπότε μόνο αν την έχει κάποιος και μας κάνει σύγκριση θα ξέρουμε

Μακάρι αυτή του θέματος να έκανε και για υγρά...

Τώρα εγώ λόγω άσθματος κτλ με εξίταρε η λειτουργία για τα ακάρεα... τελικά την έχει κάποιος να την έχει δοκιμάσει σε στρώμα κτλ;

Σε ένα σχόλιο στο Skroutz ένας έχει γράψει ότι έχει πάθει πλάκα με το τι μάζεψε από το κρεββατι του και τον καναπέ του παρότι φαινόταν καθαρά!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα watts δεν εχουν πραγματι...τα airwatts ομως εχουν γιατι μετραει τη δυναμη αναρρόφησης στη ακροστομιο της συσκευης ..εκει που θελεις δηλαδη να ρουφηξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω τον ts

Την τσιμπησα,το μονο αρνητικο ειναι τα 30 λεπτα χρησης.

Ευτυχως που θελει μονο 1 ωρα για φορτιση

Μας εχει ξεβρακωσει η Xiaomi με το οικοσυστημα...😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kukukali είπε

Ευχαριστω τον ts

Την τσιμπησα,το μονο αρνητικο ειναι τα 30 λεπτα χρησης.

Ευτυχως που θελει μονο 1 ωρα για φορτιση

Μας εχει ξεβρακωσει η Xiaomi με το οικοσυστημα...😛

Αν δεν εβλεπα το σχολιο σου , ακομη θα νομιζα οτι αγορασα αυτην του θεματος. Επειδη θυμομουν οτι εχει 60 λεπτα αυτονομια , εκανα ελεγχο και καταλαβα οτι πηρα την "xiaomi 2019 miijiia 1c'' που ειναι πιιο δυνατη και με διπλασια αυτονομια..

Μας εχει τρελανει με τους κωδικους και τα μοντελα που εχει! 

177 την εχει τωρα την 1c το bg αλλα παιζουν συνεχεια κουπονια

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, argosixna είπε

2019 Xiaomi Mijia 1C Handheld Cordless Vacuum Cleaner

ναι!! μετα το ειδα οτι υπαρχει με το ιδιο ονομα και χειρος!

ειναι και πιο δυνατη ,αλλα μου κανει εντυπωση πως εχουν το ιδιο βαρος (1,5 kg)με τη διπλασια αυτονομια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kukukali είπε

ναι!! μετα το ειδα οτι υπαρχει με το ιδιο ονομα και χειρος!

ειναι και πιο δυνατη ,αλλα μου κανει εντυπωση πως εχουν το ιδιο βαρος (1,5 kg)με τη διπλασια αυτονομια

Έχει λιγότερη δύναμη 20000Pa αντί για 22000Pa του θέματος για αυτό μάλλον κρατάει παραπάνω.

 

Edited

Επεξ/σία από PaNtErAz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

Έχει λιγότερη δύναμη 20000Pa αντί για 22000Pa του θέματος και 120AirWatt αντί 150AirWatt του θέματος για αυτό μάλλον κρατάει παραπάνω.

• 100AW αναρρόφηση 100K rpm μοτέρ χωρίς ψήκτρες γραφει στο επισημο σαιτ.

Μηπως υπαρχει και αλλο μοντελο με 150?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δικιο ο @argosixna του θεματος ειναι 100AW

Και οπως λεει το αρθρο ειναι προτιμοτερη η διαρκεια της μπαταριας απο την δυναμη αναρροφησης

Ειναι οντως περιεργο πως μονο με 3000pa λιγοτερο ,αλλα ιδια μπαταρια με μεγαλυτερο χρονο φορτισης 3.5h vs 1h να διαρκει θεωρητικα διπλο χρονο

Σε review το turbo mode ειναι 6 λεπτα στην απλη και 8 λεπτα στην 1c

https://china-gadgets.com/xiaomi-mijia-1c-battery-powered-vacuum-cleaner/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πια είναι πιο δυνατή; αυτή του θέματος η ή 1c? 30', αν ισχύει είναι αρκετή αυτονομία για να καθαρίσεις όλο το σπίτι, από εκεί και πέρα έτσι και αλλιώς θα τα παίξεις και θα κάνεις διάλειμμα για fortnite or whatever 😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My 2 cents:
Εχω Dibea D18,  την ειχα παρει 80ευρω περυσι το καλοκαιρι απο gearbest και για τα λεφτα της ειναι παραπανω απο καλη.
Την χρησιμοποιω καθημερινα, εχω 2 σκυλια και την τριχα την μαζευει και απο χαλια.
Εχω και rowenta cyclonic με 5Χ την αναροφφηση της Dibea που ομως δεν καθαριζει πχ εξισου καλα τα χαλια, φαντζομαι ολη την δουλεια την κανει το μοτερ στην βουρτσα παρα η δυναμη αναρροφησης.
Για πατωματα δεν το συζηταμε ειναι σουπερ.

Εχω παρει και το εξαρτημα (ειναι εχτρα) για στρωμα και ρουφαει φουλ ακαρεα κλπ ( οχι σαν kirby για οσους ξερουν, αλλα βγαζει πραμα). 
Κανω ενα σπιτι 100τμ με μια φορτιση, αλλα αδειαζω μια φορα τον καδο στα μισα.
Και εχω παρει 2 φιλτρακι για να πλενω/αλλαζω και να ειναι παντα fresh και ετοιμη.
Δουλευει καθε μερα απροβληματιστα.

Η του θεματος φανταζομαι ειναι καλυτερη απο την δικια μου (ποσο δεν ξερω), αλλα εχει και 100% παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε δοκιμές που είχα δει κάποια στιγμή παλιότερα στο youtube (δεν θυμάμαι αν ήταν η C1 ή η Dreame v9...) είχα δει πως τα δήθεν 60 λεπτά, στην πραγματικότητα ήταν γύρω στα 45 (κάπου εκεί αν θυμάμαι καλά). Τώρα αν και σε αυτήν τα 30 είναι όντως 30, δεν ξέρω.

Πάντως σε ένα απ τα 2 άλλα μοντέλα πάλι (κρίμα που δεν θυμάμαι ποιο) υπήρχε θέμα με το καθάρισμα που δεν υπάρχει στου θέματος. Δεν λύνονταν όλα όπως σε αυτήν και υπήρχε θέμα με σκόνη που έμπαινε κατά τον καθαρισμό μέσα στο μοτέρ. Αν κάποιος έχει άποψη ας πει... θα ψάξω να τα ξαναβρώ όλα αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...