Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Handheld Vaccum Cleaner - 199 @Mi-Stores


skrpl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά μην αναλύουμε και τις βιδες!την δοκίμασα και τα σπάει! Ειδικά καναπέ και κρεβάτι δεν περίμενα να βγάλει τίποτα αλλά έβγαλε τρομερή βρωμιά χωρίς να το καταλάβω! Στο αμάξι δε; Απίστευτη!! η μισή ώρα φτάνει και περισσεύει για να κάνεις τζιπ όχι μόνο απλο αμάξι!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, Faqade είπε

Λοιπόν παιδιά μην αναλύουμε και τις βιδες!την δοκίμασα και τα σπάει! Ειδικά καναπέ και κρεβάτι δεν περίμενα να βγάλει τίποτα αλλά έβγαλε τρομερή βρωμιά χωρίς να το καταλάβω! Στο αμάξι δε; Απίστευτη!! η μισή ώρα φτάνει και περισσεύει για να κάνεις τζιπ όχι μόνο απλο αμάξι!

Σε σχέση με μια κανονική (μέση) σκούπα σε χαλιά κτλ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως την αγόρασα χθες από το κατάστημα της Αθήνας. Από ότι μου είπαν έχουν ελάχιστα κομμάτια ακόμα διαθέσιμα. Πρώτες εντυπώσεις:

  • Ευκολία Συναρμολόγησης - Αποσυναρμολόγησης
  • Η μπαταρία όντως κρατάει 30' . Είναι υπεραρκετή για ένα σπίτι 100 τετραγωνικών
  • Τρομερή δουλειά σε χαλιά(και όύτε καν την δούλεψα στο MAX). Καλύτερα και από την ενσύρματη Miele που έχω
  • Όλα τα παραπάνω τα λέει ένας άνθρωπος με 2 σκυλιά στο σπίτι και άρα μπόλικη τρίχα.

Όποιος το ψήνει τη συνιστώ με κλειστά τα μάτια!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Craven είπε

Σε σχέση με μια κανονική (μέση) σκούπα σε χαλιά κτλ; 

Θα σου πω ότι έχω κατοικίδιο με τρίχα και σκούπισα μέρα παρά μέρα με την απλή σκούπα (100€) περίπου και έβλεπα το σπίτι καθαρό.οταν καθάρισα με αυτήν κατάλαβα ότι όλη η τριχα-βρωμια πήγαινε στο χαλί με αποτέλεσμα να το δω καθαρό το σπίτι για πρώτη φορά μετά από καιρό!κάνει τρομερή δουλειά!

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Faqade είπε

Θα σου πω ότι έχω κατοικίδιο με τρίχα και σκούπισα μέρα παρά μέρα με την απλή σκούπα (100€) περίπου και έβλεπα το σπίτι καθαρό.οταν καθάρισα με αυτήν κατάλαβα ότι όλη η τριχα-βρωμια πήγαινε στο χαλί με αποτέλεσμα να το δω καθαρό το σπίτι για πρώτη φορά μετά από καιρό!κάνει τρομερή δουλειά!

Φαντάζομαι χαλί βάζεις την βούρτσα που είναι και για τα στρώματα (μιλάμε για χαλί με τρίχα όχι για μοκέτα).. 

Άντε με πείσατε θα την παραγγείλω και εγώ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βοηθήσω και εγώ με την σειρά μου ως κάτοχος της jimmy jv51 (https://www.skroutz.gr/s/20758306/Xiaomi-Jimmy-JV51.html) search banggood για τεχνικά χαρακτηριστικα 

η οποία είναι κατά 95 % ίδια με του θέματος (πρέπει συνέχεια να βγάζει παρόμοιους κωδικούς η xiaomi, το έχει στο αίμα της :-))

Για να μπω στην ουσία, η σκούπα έχει αντικαταστήσει μια καλωδίου της σειράς  (bosch 150 euro), σκουπάκια κλπ, δουλεύω μόνο αυτή, σπίτι, αποθήκη, αυτοκίνητο, πατάρι, παντού

Σε δάπεδα, πλακάκι, παρκέ είναι πάρα πολύ καλή, σε χαλιά χαμηλού προφίλ κάνει καλή δουλειά (όπως η bosch) και τα βρίσκει σκούρα σε βάρια χάλια με μεγάλη τρίχα (όπως η bosch κ οι περισσότερες σειράς). Αν υπάρχει εσωτερική σκάλα στο σπίτι είναι η σωτηρία σας, σε στρώματα και καναπέδες με την μικρή βούρτσα δεν θα πιστεύεται στα μάτια σας τι βγάζει. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, η βούρτσα που περιστρεφεται και κάνει την ουσιαστική δουλειά δεν βρομίζει σχεδόν ποτέ, το φίλτρο hepa δεν αφήνει τίποτα να φύγει από την σκούπα, λύνει σε δευτερόλεπτα για πλύσιμο κλπ (εγώ το κάνω κάθε 2ο σκούπισμα).

Η μπαταρία κρατάει πάνω από 30 λεπτά, σε turbo mode ούτε 10 (εκεί η σκούπα τραβάει πολύ δυνατά αλλά το χρησιμοποιώ σε σπάνιες περιπτώσεις πχ να τραβήξω κάτι από απόσταση σε δύσκολα σημεία). Η δικιά μου θέλει κάνα 5ωρο να φορτίσει, αλλά όσο και να ήθελε, είτε 1 ώρα είτε 5 σου κόβει την δουλειά στην μέση, συνήθως την φορτίζεις το βράδυ στην βάση της και την έχεις ετοιμοπόλεμη, θα πρέπει να το σκεφτείτε σαν επαναφορτιζομενο εργαλείο (δραπανο κλπ) και όχι σαν κινητό, αν μείνει ή θα την βάλεις να φορτίζει ή θα έχεις 2η μπαταρία ~80 euro

Εγώ με άλλες σκούπες δεν ασχολούμαι ξανά και να χαλάσει πάλι τέτοια θα πάρω, την αγόρασα από ελληνικό μαγαζί γιατί δεν είχε διαφορά στην τιμή με έξω και μου έδωσαν και 2 χρόνια εγγύηση (όχι αντιπροσωπειας), όταν την πήρα του θέματος είχε 300, οπότε τώρα στα 200 από την επίσημη αντιπροσωπεια είναι πολύ καλά.

Μη την συγκρίνεται με blitzwolf κλπ που έχουν 80 - 90 euro, έχουν την μισή ισχύ και την μισή μπαταριά χοντρικά , επίσης δεν έχουν hepa, είναι περισσότερο σκουπακια χειρός με κοντάρι.

Ελπίζω να βοήθησα :-) 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μας έβαλες και αυτή την Jimmy μέσα στο παιχνίδι της σύγκρισης και μας..... εντελώς.. 115aw και 45 λεπτά αντί για 30 ε; μάλιστα... άντε να δούμε τώρα πάνω που το είχαμε αποφασίσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι σε έξοδα θα μας βάλετε ;) 

Μπορεί κάποιος φίλος να απαντήσει αν και ποια xiaomi είναι η πιο δυνατή συγκριτικά με αυτές που έχω, δεν με νοιάζει η αυτονομία, αυτη τη στιγμή έχω τη hoover για στρώματα με τη λάμπα uv  500w

και για το σπίτι την AEG 

Αξίζει βρε παιδιά να τις στείλω όλες για αυτή του τίτλου να γλιτώσω και τα καλώδια; δεν με νοιάζει η uv lamp που θα χάσω 

 

edit...βρήκα να πουλήσω τα προαναφερθέντα και έφυγε παραγγελία....μας εχει αρρωστησει η xiaomi 

Επεξ/σία από satelitas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γνωρίζουμε τι μήκος έχει η ράβδος επέκτασης; Με ενδιαφέρει όταν θα σκουπιζω τα πατώματα, να μη με πιάνει η μέση μου από το σκυψιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, simaras είπε

Παιδιά γνωρίζουμε τι μήκος έχει η ράβδος επέκτασης; Με ενδιαφέρει όταν θα σκουπιζω τα πατώματα, να μη με πιάνει η μέση μου από το σκυψιμο. 

Η ράβδος είναι 90cm. Μαζί με την σκούπα πας στο 1,30μ. Εγώ πάντως που είμαι 1,75μ δεν σκύβω καθόλου.

Επεξ/σία από johnphc
Ορθογραφικό λάθος
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξερει κανεις γιατί βάζοντας να πληρωσω με την πιστωτικη και 6 δοσεις μου βγαζει 240 ευρω περιπου? 

Sorry αν θεωρειτε χαζη ερωτηση, αλλα ειναι η πρωτη μου αγορα με πιστωτικη (πιο πολυ δοκιμαστικη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, zacharias99 είπε

Παιδια ξερει κανεις γιατί βάζοντας να πληρωσω με την πιστωτικη και 6 δοσεις μου βγαζει 240 ευρω περιπου? 

Η εύκολη απάντηση είναι πως δεν είναι άτοκες οι δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Doubt said:

Η εύκολη απάντηση είναι πως δεν είναι άτοκες οι δόσεις.

Thought so!  ευχαριστώ παντως για την απαντηση. Το παίρνουμε λοιπον ντουκου και τρωμε μακαρονια τον υπολοιπο μηνα :')

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...