Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Handheld Vaccum Cleaner - 199 @Mi-Stores


skrpl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
50 λεπτά πριν, Doubt είπε

200 ευρώ εγώ δεν τα δίνω για κάτι επειδή είναι "προσφορά", αν δεν μου είναι απαραίτητο. 

Ποσο μαλλον οταν ειναι και οριακη προσφορα με ουτε 10% διαφορας, εχει μονο το "επισημο" του εισαγωγεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμα βάζουν τόκο και μάλιστα τόσο μεγάλο στις δόσεις είναι μεγάλο φάουλ... 

Edit:

Βλέπω πριν την "ολοκλήρωση" σύνολο 199 μεν (σε 6 δόσεις) αλλά πιο πάνω "κόστος δόσεων 33,17" .. τι εννοεί ο ποιητής;

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΑ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ:
199,00 €
ΑΞΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΩΝ:
0,00 €
ΚΟΣΤΟΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗΣ:
0,00 €
ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΔΟΣΕΩΝ:
0,00 €
ΚΟΣΤΟΣ ΔΟΣΕΩΝ:
33,17 €
ΣΥΝΟΛΟ:
199,00 € 
 
Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Doubt said:

200 ευρώ εγώ δεν τα δίνω για κάτι επειδή είναι "προσφορά", αν δεν μου είναι απαραίτητο. Πόσο μάλλον αν πρόκειται να "πεινάσω".

Από κει και πέρα, ο καθένας κανονίζει τα οικονομικά του όπως νομίζει καλύτερα.

Δε θα πεινάσει κανείς... Μια πλακίτσα κάναμε. 

15 minutes ago, Craven said:

Άμα βάζουν τόκο και μάλιστα τόσο μεγάλο στις δόσεις είναι μεγάλο φάουλ... 

Edit:

Βλέπω πριν την "ολοκλήρωση" σύνολο 199 μεν (σε 6 δόσεις) αλλά πιο πάνω "κόστος δόσεων 33,17" .. τι εννοεί ο ποιητής;

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΑ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ:
199,00 €
ΑΞΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΩΝ:
0,00 €
ΚΟΣΤΟΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗΣ:
0,00 €
ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΔΟΣΕΩΝ:
0,00 €
ΚΟΣΤΟΣ ΔΟΣΕΩΝ:
33,17 €
ΣΥΝΟΛΟ:
199,00 € 
 

Δοκίμασα 3 δόσεις μου βγάζει τιμή 260 ευρώ...

Δοκίμασα 6 δόσεις μου βγάζει τιμή 235 ευρώ...

Ενώ γράφει επιβάρυνση δόσεων 0 ευρώ...

Μόνο στις 12 δόσεις μου βγάζει επιβάρυνση κατά 7 περίπου ευρώ...

Τεσπα, δε θα μπλέξω με αυτά...

Πληρωμή εφάπαξ και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Craven είπε

Άμα βάζουν τόκο και μάλιστα τόσο μεγάλο στις δόσεις είναι μεγάλο φάουλ... 

Edit:

Βλέπω πριν την "ολοκλήρωση" σύνολο 199 μεν (σε 6 δόσεις) αλλά πιο πάνω "κόστος δόσεων 33,17" .. τι εννοεί ο ποιητής;

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΑ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ:
199,00 €
ΑΞΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΩΝ:
0,00 €
ΚΟΣΤΟΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗΣ:
0,00 €
ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΔΟΣΕΩΝ:
0,00 €
ΚΟΣΤΟΣ ΔΟΣΕΩΝ:
33,17 €
ΣΥΝΟΛΟ:
199,00 € 
 

To 33,17 είναι η μηναία δόση για 6 μηνες. Δεν υπάρχει τόκος

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Physics_Rulez είπε

Αυτή εδώ η xiaomi στο bg έχει 120AW και 60min working time.

Τι φάση; είναι πιο νέο μοντέλο μάλλον

Aυτην περιμενω εγω και 33 ευρω πιο φθηνα! 2019 μοντελο ενω αυτη του θεματος παλιο μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω ρε μάγκες μεγάλο δίλημμα, αυτή του τίτλου που παράγγειλα να την ακυρώσω και να πάω στο νεότερο μοντέλο από αλί; Κολλάω στην εγγύηση. Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, argosixna είπε

Aυτην περιμενω εγω και 33 ευρω πιο φθηνα! 2019 μοντελο ενω αυτη του θεματος παλιο μοντελο.

Μπα, τελικά πρέπει να είναι παραπλανητική η περιγραφή στο BG. To review λέει μισή ώρα σε balanced mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, argosixna είπε

Aυτην περιμενω εγω και 33 ευρω πιο φθηνα! 2019 μοντελο ενω αυτη του θεματος παλιο μοντελο.

Αφού βγήκε μέσα στο 19 του θέματος (Μάρτιο στην Κίνα απ όσο είδα σε reviews) πως είναι παλιό;

Επίσης Suction: 20000Pa, Suction Power: 120AW η μια Suction: 22000Pa, Suction Power: 100AW η άλλη... άντε βγάλε άκρη τώρα τι και πως αμα δεν σκαμπάζεις πολλά..

Εμένα μου την σπάει η Xiaomi που βγάζει 800 μοντέλα απο διάφορες συνεργαζόμενες εταιρείες αλλά μια τιμημένη που να έχει και βούρτσα για χαλιά είναι ΤΟΣΟ δύσκολο να βγάλει.

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διλληματα ειναι για τις γυναικες.😛

Πεταξα το μπαλακι στη γυναικα και αποφασισε το μοντελο του τιτλου.

Η επιλογη εγινε λογω της "γρηγορης " φορτισης της μιας ωρας εναντι του μεγαλυτερου χρονου χρησης.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, billmcris είπε

Για να βοηθήσω και εγώ με την σειρά μου ως κάτοχος της jimmy jv51 (https://www.skroutz.gr/s/20758306/Xiaomi-Jimmy-JV51.html) search banggood για τεχνικά χαρακτηριστικα 

η οποία είναι κατά 95 % ίδια με του θέματος (πρέπει συνέχεια να βγάζει παρόμοιους κωδικούς η xiaomi, το έχει στο αίμα της :-))

Για να μπω στην ουσία, η σκούπα έχει αντικαταστήσει μια καλωδίου της σειράς  (bosch 150 euro), σκουπάκια κλπ, δουλεύω μόνο αυτή, σπίτι, αποθήκη, αυτοκίνητο, πατάρι, παντού

Σε δάπεδα, πλακάκι, παρκέ είναι πάρα πολύ καλή, σε χαλιά χαμηλού προφίλ κάνει καλή δουλειά (όπως η bosch) και τα βρίσκει σκούρα σε βάρια χάλια με μεγάλη τρίχα (όπως η bosch κ οι περισσότερες σειράς). Αν υπάρχει εσωτερική σκάλα στο σπίτι είναι η σωτηρία σας, σε στρώματα και καναπέδες με την μικρή βούρτσα δεν θα πιστεύεται στα μάτια σας τι βγάζει. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, η βούρτσα που περιστρεφεται και κάνει την ουσιαστική δουλειά δεν βρομίζει σχεδόν ποτέ, το φίλτρο hepa δεν αφήνει τίποτα να φύγει από την σκούπα, λύνει σε δευτερόλεπτα για πλύσιμο κλπ (εγώ το κάνω κάθε 2ο σκούπισμα).

Η μπαταρία κρατάει πάνω από 30 λεπτά, σε turbo mode ούτε 10 (εκεί η σκούπα τραβάει πολύ δυνατά αλλά το χρησιμοποιώ σε σπάνιες περιπτώσεις πχ να τραβήξω κάτι από απόσταση σε δύσκολα σημεία). Η δικιά μου θέλει κάνα 5ωρο να φορτίσει, αλλά όσο και να ήθελε, είτε 1 ώρα είτε 5 σου κόβει την δουλειά στην μέση, συνήθως την φορτίζεις το βράδυ στην βάση της και την έχεις ετοιμοπόλεμη, θα πρέπει να το σκεφτείτε σαν επαναφορτιζομενο εργαλείο (δραπανο κλπ) και όχι σαν κινητό, αν μείνει ή θα την βάλεις να φορτίζει ή θα έχεις 2η μπαταρία ~80 euro

Εγώ με άλλες σκούπες δεν ασχολούμαι ξανά και να χαλάσει πάλι τέτοια θα πάρω, την αγόρασα από ελληνικό μαγαζί γιατί δεν είχε διαφορά στην τιμή με έξω και μου έδωσαν και 2 χρόνια εγγύηση (όχι αντιπροσωπειας), όταν την πήρα του θέματος είχε 300, οπότε τώρα στα 200 από την επίσημη αντιπροσωπεια είναι πολύ καλά.

Μη την συγκρίνεται με blitzwolf κλπ που έχουν 80 - 90 euro, έχουν την μισή ισχύ και την μισή μπαταριά χοντρικά , επίσης δεν έχουν hepa, είναι περισσότερο σκουπακια χειρός με κοντάρι.

Ελπίζω να βοήθησα :-) 

αγαπαμε jimmy jv51. Την εχω παρει 120 ευρω σε προσφορα απο gearbest και θεωρω οτι τους εκλεψα πραγματικα. 

Και ενα ωραιο review απο το αγαπημενο vacuum wars

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://m.banggood.com/JIMMY-JV83-Cordless-Stick-Vacuum-Cleaner-135AW-Suction-60-Minute-Run-Time-Global-Version-p-1508683.html

Αυτή εδώ πρέπει να είναι καινούρια και πολύ δυνατή αλλά και με 60 λεπτα μπαταρία... 

Τι λέτε; 

Επεξ/σία από panos7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panos7 είπε

κρυμμένο affiliate στο link που κρύβεται!!!!

Αυτή εδώ πρέπει να είναι καινούρια και πολύ δυνατή αλλά και με 60 λεπτα μπαταρία... 

Τι λέτε; 

Δε θέλω να σχολιάσω.

Επεξ/σία από aiantas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, panos7 είπε

https://banggood.com/JIMMY-JV83-Cordless-Stick-Vacuum-Cleaner-135AW-Suction-60-Minute-Run-Time-Global-Version-p-1508683.html

Αυτή εδώ πρέπει να είναι καινούρια και πολύ δυνατή αλλά και με 60 λεπτα μπαταρία... 

Τι λέτε; 

Την εχω παρει σε προσφορα στα 220€. Την εχω περίπου ενα μηνα. Μεχρι στιγμής κανενα προβλημα. Την προτιμησα σε σχεση με του θεματος λογω των καλυτερων χαρακτηριστικών αλλα και των πολλων ακροφυσιων που περιέχει για διαφορες δουλειες. Στα πολυ θετικα για μενα η αποσπωμενη μπαταρια για ενδεχομενη αλλαγή στο μελλον και επισης ο καδος που είναι καθετος και πληρως αποσπωμενος για καθαρισμα/πλυσιμο σε σχεση με αλλα μοντελα. Του θέματος έχει δυσχρηστο καδο απο reviews που ειδα. Σε καποια συγκριτικά βιντεο που τις ειδα μαζι μου φανηκε ελαφρα καλυτερη η jv83. Επισης έχει μεγαλυτερο clearance απο το πατωμα το σκουπακι της επιτρεποντας να ρουφηξει μεγαλυτερου μεγεθους σκουπίδια χωρίς να τα σπρωχνει. Δεν εχει βουρτσα χαλιων και δεν μπορω να βρω και καποια σαν εξτρα στο ιντερνετ και δεν εχει led φωτισμου στο σκοταδι. Να συμπληρωσω οτι δεν χρειαζεται να κρατας πατημενο το κουμπί σκανδαλη οπως του θεματος για να την λειτουργησεις, είναι on/off σκανδαλη/διακοπτης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aiantas είπε

Δε θέλω να σχολιάσω.

Διορθώθηκε το link

1 ώρα πριν, fmnstr είπε

Την εχω παρει σε προσφορα στα 220€. Την εχω περίπου ενα μηνα. Μεχρι στιγμής κανενα προβλημα. Την προτιμησα σε σχεση με του θεματος λογω των καλυτερων χαρακτηριστικών αλλα και των πολλων ακροφυσιων που περιέχει για διαφορες δουλειες. Στα πολυ θετικα για μενα η αποσπωμενη μπαταρια για ενδεχομενη αλλαγή στο μελλον και επισης ο καδος που είναι καθετος και πληρως αποσπωμενος για καθαρισμα/πλυσιμο σε σχεση με αλλα μοντελα. Του θέματος έχει δυσχρηστο καδο απο reviews που ειδα. Σε καποια συγκριτικά βιντεο που τις ειδα μαζι μου φανηκε ελαφρα καλυτερη η jv83. Επισης έχει μεγαλυτερο clearance απο το πατωμα το σκουπακι της επιτρεποντας να ρουφηξει μεγαλυτερου μεγεθους σκουπίδια χωρίς να τα σπρωχνει. Δεν εχει βουρτσα χαλιων και δεν μπορω να βρω και καποια σαν εξτρα στο ιντερνετ και δεν εχει led φωτισμου στο σκοταδι. 

Ευχαριστούμε για το review :)

Επίσης μια αξιόλογη πρόταση φαίνεται να είναι dreame v10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...