Προς το περιεχόμενο

GeForce NOW - streaming cloud gaming πλατφόρμα της NVIDIA


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι τόσο νέα αλλά πλέον είναι διαθέσιμη προς όλους. 90 μέρες free και μετά με 5 ευρώ το μήνα για κανά χρόνο και παίζεις μέσω cloud όποιος game υπάρχει στην βιβλιοθήκη τους ενώ δίνει και διάφορα free game με την συνδρομή. 

Μιλάμε χτυπάει στα ίσια την google και το Stadia

https://hothardware.com/news/geforce-now-public-launch-founders-tier-free

Οι συνδρομές για την Ευρώπη είναι εδώ

 

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/memberships/

 

geforce_now_3.png

geforce_now_4.png

 

μόλις αγόρασα την συνδρομή με την χρέωση να είναι πρώτη τον Μάιο. Tώρα αν βρω χρόνο θέλω να δοκιμάσω πως τρέχει. 

Για όποιον τρέξει κάποιο game καλό είναι να ποστάρει και την ταχύτητα του που έχει στο internet και πως έτρεξε το game.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 386
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

cloud gaming και ελληνικές γραμμές πάνε μαζί;

δεν ξέρω. Θα το ανακαλύψουμε σύντομα με αυτό εδώ :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνείται πεισματικά να συνδεθεί με τον λογαριασμό μου στο steam και να παίξει παιχνίδι από εκεί.Στο epic store συνδέθηκα και έτρεξα το Metro exodus αλλά όχι καλά.Εχω 50 vdsl της Voda που κλειδώνει στα 43 αλλά γενικά αντιμετωπίζω προβλήματα με τη γραμμή.Σε λίγες μέρες θα έχω την οπτική ίνα 200/20 του ΟΤΕ και πιστεύω εκεί να πηγαίνω άψογα.Εκανα και εγώ συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με 50άρα Vodafone είχα δοκιμάσει πριν κανα χρόνο το Tomb Raider 2013 και μερικά άλλα του Geforce Now που δίνονται τζάμπα με το Nvidia Shield και έπαιζαν μια χαρά . Θεωρητικά ήθελε minimum 25+ Mbps (recommended 50) και περίπου 80ms latency (40 recommended) αλλά και με 60ms που έχω εγώ δεν είδα κολλήματα ή εμφανές lag.

Πιθανώς δεν θα είναι η πρώτη επιλογή αλλά οπωσδήποτε αποτελεί μεγάλη απόλαυση να πατάς το start, να περιμένεις 1 λεπτό μαξ και να αρχίζεις να παίζεις στην τηλεόραση. Ούτε αναμονές, ούτε εγκαταστάσεις, ούτε τίποτα. Το μεγάλο μείον ήταν οι τιμές των τίτλων (τυπικά 50 ευρώ και άνω) αλλά τώρα με τη μηναία συνδρομή στο cloud φαίνεται να αξίζει. Θα βάλω να το δοκιμάσω πάραυτα.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις γραμμή για την παραπάνω ανάλυση;Αν θέλει 50mbps για το 1080/60 τότε τα βλέπω ζόρικα με το 4κ.Παντως γνωστός με 100αρα ΟΤΕ,του πήγαινε τρένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρένο θα σου πηγαίνει εσένα.Εγω απο μέρα σε μέρα περιμένω τον τεχνικό του ΟΤΕ να μου φέρει το ρούτερ για να ξεκινήσω το ταξίδι με την οπτική.Και εγώ 200αρα έβαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Gorbatsof είπε

Έχεις γραμμή για την παραπάνω ανάλυση;Αν θέλει 50mbps για το 1080/60 τότε τα βλέπω ζόρικα με το 4κ.Παντως γνωστός με 100αρα ΟΤΕ,του πήγαινε τρένο.

Eχω 200αρα,δεν νμζ να εχω προβλημα απο την δικη μου πλευρα..

Απο την δικη τους τωρα δεν ξερω....

1 λεπτό πριν, Gorbatsof είπε

Τρένο θα σου πηγαίνει εσένα.Εγω απο μέρα σε μέρα περιμένω τον τεχνικό του ΟΤΕ να μου φέρει το ρούτερ για να ξεκινήσω το ταξίδι με την οπτική.Και εγώ 200αρα έβαλα.

Δεν θα σου την ενεργοποιησουν με το που θα παρεις το ρουτερ,θα πρεπει να περιμενεις και αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να παίξω παιχνίδι από το steam ενώ δύο γνωστοί μου παίζουν κανονικά.Δε τα μπορώ αυτά.

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Eχω 200αρα,δεν νμζ να εχω προβλημα απο την δικη μου πλευρα..

Απο την δικη τους τωρα δεν ξερω....

Δεν θα σου την ενεργοποιησουν με το που θα παρεις το ρουτερ,θα πρεπει να περιμενεις και αλλο..

Τι να περιμένω;Έχουν κάνει την εγκατάσταση,έχουν κάνει τις μετρήσεις στο διαμέρισμα και στην πολυκατοικία και τώρα μου είπαν ότι θα έρθει ο τεχνικός να φέρει το ρούτερ και να σεταρει κάνα δυο πράγματα.Ταμα πρέπει να κάνω για να τελειώσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,χθες έκαναν τις μετρήσεις και μπήκαν και στο σπίτι να μετρήσουν από την πρίζα που μου έβαλαν.Μου είπαν ότι όλα είναι άψογα και πλέον μένει να έρθει ο οτετζης για να φέρει τον εξοπλισμό και να συνδεθώ.Το θέμα είναι ότι άκουσα για απεργίες σε αυτούς και με βλέπω να κλαίω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α, τώρα κατάλαβα πως παίζει. 🤦‍♂️

Δεν είναι πως έχει βιβλιοθήκη με games και παίζεις όποιο σου γυαλίσει. Υπάρχουν ορισμένα (λίγα) free αλλά κατά βάση μπορείς να παίξεις μόνο όσα έχεις ήδη αγοράσει, τα περισσότερα μέσω Steam Big Picture. Πρακτικά σου δίνει την ευκολία να στριμάρεις στις συσκευές σου χωρίς να χρειάζεται να έχεις κάνει εγκατάσταση ή να έχεις μηχάνημα με τα κατάλληλα specs κλπ.

Δοκίμασα λίγο το Batman Origins και ήταν μια χαρά.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...