Προς το περιεχόμενο

GeForce NOW - streaming cloud gaming πλατφόρμα της NVIDIA


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

@thleorasakias Χρησιμοποιείς το Bitdefender ή/και κάποιο firewall;

6 μηνες που επαιζα το εσετ security  δεν ειχε θεμα.Αλλα επειδη μου ειπαν απο το τσατ να το κανω unistall το εκανα.Μετα να δοκιμασω εναλλακτικα τους σερβερ τα ιδια.Εκανα απεγκατασταση εγκατασταση ξανα μια φορα ετρεξε το metro exodus.Εσβησα ορισμενα παιχνιδια και τα εκανα παλι εγκασταση επιπλεον εκαθαριση μνημης.Ε ακομη μεχρι να ερθει το ρουτερ κατι θα βρουμε να κανουμε χαχαχα.Απο οτι εχω καταλαβει μαλλον θελει port fordwing-qos αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη με το root pass.Γι αυτο ρωτησα μηπωςςςςς κατα τυχη εχει τρεξει την μπακατελα το zte με geforcenow.Αυτα μου ειπαν να περασω 

49003-udp inbound audio

49004-udp outbound audio

49005-udp inbound viseo

49006-tcp/udp oundbound-inbound remote input

rsz_img_20210106_011016.jpg

Επεξ/σία από thleorasakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το geforce now είναι πλέον διαθέσιμο και μέσω chrome browser. Τώρα το δοκίμασα πήγα να παίξω δύο game που έχω στην βιβλιοθήκη αλλά με έβαλε σε αναμονή. 

Μάλλον γίνετε χαμός από τον κόσμο που έχει πέσει να παίξει πάντως γενικά φοβερά εξελίσετε αυτή η υπηρεσία. 

https://www.cnet.com/news/geforce-now-cloud-gaming-now-available-on-chrome-browser/

 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, infin1tyGR είπε

Ήταν εδώ και πάρα πολύ καιρό, απλώς τώρα ίσως αρχίσουν να το κάνουν πιο optimized. Ουρές στο Free πάντα έχει.

πάντως η είδηση το γράφει από τις 29 Ιανουαρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω, είναι περίεργο που το ανακοίνωσαν τώρα, είχα παίξει μέσω Chrome πριν καιρό. Πολύ παλιότερα μόνο άφηνε μόνο από ChromeOS νομίζω. Και μάλιστα ήταν η κλασική πρόταση στο reddit να δοκιμάσει κάποιος γιατί σε 4K αναλύσεις ο client της nVidia έχει κάποια θέματα με το scaling και φαίνονται θολά ενώ σε Chrome πάντα ήταν οκ αυτό. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οταν ειχε πρωτοβγει, στο closed beta και με 500αρα ftth στην Ισπανία, ειχα πιστεψει ότι εχει ερθει το τέλος των κονσολών και των gaming PC's.

Τωρα που γυρισα Ελλάδα, με γραμμη 7mbps σε ωρες μη-αιχμης, πιστεύω ότι κονσόλες και ντηζελ αυτοκίνητα θα κυριαρχουν σε χώρες του 3ου κόσμου (τεχνολογικά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Ελλαδιτσα ομως η τριτοκοσμικη δεν εχει data cap limit που να εχουν επιβαλει οι providers.

Για πηγαινε και στο Αμερικα να ζησεις να δεις πως τα μετρανε εκει τα κουκια για να μην το ξεπερασουν..

Προσπαθησε να στριμαρεις εκει παιχνιδι σε 4k να δεις ποτε θα σου κοπει η ορεξη και θα πιασεις την κονσολα ξανα..

Γιατι εσυ πιστευεις οτι το Netflix εχει χαμηλο bitrate στο ultra hd?(υπο φυσιολογικες συνθηκεςεννοω,οχι λογω covid).

Γιατι φοβουνται μην πεσει το ιντερνετ?

Γιατι αυτοι που εχουν data cap θα κοψουν τις συνδρομες τους και θα πανε αλλου..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ετρεξα το Shadow Warrior 2 μεσα απο τον Chrome, παει μια χαρα. Αυτο που μου αρεσει με αυτην την υπηρεσια, ειναι οτι μπορεις να εχεις τα παντα φορτωμενα στο PC σου , να κανεις multitasking και να παιζεις κανονικα, χωρις να επιβαρυνεται το συστημα παραπανω. σιγουρα το game streaming ειναι το μελλον, αν και θα αργησει μαλλον να γινει το standard.

το μονο παραπονο μου ειναι οτι δεν σε ειδοποιει οταν εισαι ετοιμος να παιξεις αφου περιμενεις μια ωρα στην ουρα. να στειλει μια ειδοποιηση στο κινητο, να παιξει ενα συναργεμο κατι. οπως εγινε και τωρα, εχασα την σειρα μου, επειδη εκανα κατι αλλο και ξεχασα οτι περιμενα, και μετα ξαναβαλα να περιμενω.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KilliK είπε

ετρεξα το Shadow Warrior 2 μεσα απο τον Chrome, παει μια χαρα. Αυτο που μου αρεσει με αυτην την υπηρεσια, ειναι οτι μπορεις να εχεις τα παντα φορτωμενα στο PC σου , να κανεις multitasking και να παιζεις κανονικα, χωρις να βαρυνεται το συστημα παραπανω. σιγουρα το game streaming ειναι το μελλον, αν και θα αργησει μαλλον να γινει το standard.

το μονο παραπονο μου ειναι οτι δεν σε ειδοποιει οταν εισαι ετοιμος να παιξεις αφου περιμενεις μια ωρα στην ουρα. να στειλει μια ειδοποιηση στο κινητο, να παιξει ενα συναργεμο κατι. οπως εγινε και τωρα, εχασα την σειρα μου, επειδη εκανα κατι αλλο και ξεχασα οτι περιμενα, και μετα ξαναβαλα να περιμενω.

Πριν καμιά βδομάδα πήρα από reddit για λογαριασμό φίλου που δεν έχει κάρτα με 10 ευρώ συνδρομή για 1 χρόνο στο GeForce now. Από τότε μπαίνει άμεσα και μπορεί να παίξει 6 ώρες σερί. Τσέκαρε στο reddit έχει αρκετούς που πήραν κάποια ampere και πουλάνε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Arkin είπε

Πριν καμιά βδομάδα πήρα από reddit για λογαριασμό φίλου που δεν έχει κάρτα με 10 ευρώ συνδρομή για 1 χρόνο στο GeForce now. Από τότε μπαίνει άμεσα και μπορεί να παίξει 6 ώρες σερί. Τσέκαρε στο reddit έχει αρκετούς που πήραν κάποια ampere και πουλάνε. 

Με turing δεν κάνουμε δουλειά δηλαδή ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά σήμερα το δοκίμασα πρώτη φορά και μπορώ να πω οτι έχω συγκλονιστεί. 

Γιατι έχουμε κάρτες γραφικών είπαμε? Όλα θιν κλάιεντ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Errik είπε

Παιδιά σήμερα το δοκίμασα πρώτη φορά και μπορώ να πω οτι έχω συγκλονιστεί. 

Γιατι έχουμε κάρτες γραφικών είπαμε? Όλα θιν κλάιεντ!!

Για την ωρα υποστηριζει μονο 1920x1080 60fps. Eχουμε πολυ δρομο ακομα. 

Στις 15/2/2021 στις 7:21 ΜΜ, Nik1239 είπε

Με turing δεν κάνουμε δουλειά δηλαδή ε;

Οχι θελει ampere μονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και εγώ το free για λίγο μέσα απο google chrome σε linux και δείχνει να είναι μία χαρά

Για 28ε το 6μηνο έχει πολύ καλή τιμή , έχει κάποιος συνδρομή που να παίζει απο chrome να μοιραστεί μαζί μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως εχτες το εβαλα να παιξει το demo του Outriders. Μεχρι να ερθει η σειρα του, βαζω να παιξω Overwatch. Το παιχνιδι κολαγε randomly και με πεταγε εξω ο server, το οποιο αυτο το εκανε μονο αν ετρεχα τα κερατα μου στο συστημα. Κοιταω τo task manager και βλεπω το GFN app να πιανει κατι 20% και 50% σε cpu/gpu/hdd load. Ακομη και το Chrome που ειχα ανοιχτο, δεν επιανε πανω απο 5%. Υποψιν οτι ηταν ακομη σε queue, δεν ειχε ξεκινησει το παιχνιδι. Το κλεινω αμεσως, και ξαναβαζω το OW, το οποιο επαιζε μια χαρα χωρις κοληματα.

Εχει τυχει και σε κανεναν αλλο αυτο; Αν ειναι να τρωει τοσους πορους το app για να στρημαρεις ενα παιχνιδι, δεν αξιζει. Δεν τρεχω καλυτερα το ιδιο το παιχνιδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, KilliK είπε

εγω παντως εχτες το εβαλα να παιξει το demo του Outriders. Μεχρι να ερθει η σειρα του, βαζω να παιξω Overwatch. Το παιχνιδι κολαγε randomly και με πεταγε εξω ο server, το οποιο αυτο το εκανε μονο αν ετρεχα τα κερατα μου στο συστημα. Κοιταω τo task manager και βλεπω το GFN app να πιανει κατι 20% και 50% σε cpu/gpu/hdd load. Ακομη και το Chrome που ειχα ανοιχτο, δεν επιανε πανω απο 5%. Υποψιν οτι ηταν ακομη σε queue, δεν ειχε ξεκινησει το παιχνιδι. Το κλεινω αμεσως, και ξαναβαζω το OW, το οποιο επαιζε μια χαρα χωρις κοληματα.

Εχει τυχει και σε κανεναν αλλο αυτο; Αν ειναι να τρωει τοσους πορους το app για να στρημαρεις ενα παιχνιδι, δεν αξιζει. Δεν τρεχω καλυτερα το ιδιο το παιχνιδι;

Εντάξει φαντάζομαι αυτό είναι για κόσμο που δεν έχει αντίστοιχη κάρτα γραφικών (π.χ. εγώ είμαι με i7 και 32GB Ram αλλά κάρτα δεν έχω και ούτε πρόκειται να πάρω)

Είμαι επίσης με linux οπότε το να μπορώ να παίξω windows games μέσα απο τον chrome είναι απίστευτα βολικό

Τέλος αν αποφασίσω σε ένα μήνα ότι βαρέθηκα με τα games θα έχω χάσει απλά μία συνδρομή και δεν θα ψάχνω να πουλήσω το gaming pc μου για πολλοστή φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...