Προς το περιεχόμενο

GeForce NOW - streaming cloud gaming πλατφόρμα της NVIDIA


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/2/2020 στις 12:53 ΠΜ, theripper7 είπε

Δοκίμασα και εγώ την υπηρεσία και αγόρασα το founders membership. Έχω 50 vdsl και παίζω από wifi 2,5GHz, όσων αφορά την αποδοση είμαι αρκετά ικανοποιημενος με βάση την σύνδεση μου και την σύνδεση του wifi.  Είναι μια καλή λύση για casual gamers που παιζουν ελάχιστα games τον χρόνο και δεν θέλουν να χαλάσουν λεφτά  για αγορά pc και κονσόλας. Επισης αυτο που ήθελα να πω είναι να τα βλέπει αυτά η google πως προμοταρουν ένα νέο προϊόν, δεν μπορεί σε μια καινούργια υπηρεσία να ζητάς 120 ευρώ χωρίς δοκιμαστική περίοδο.

Παρε router που υποστηριζει 5GHz και θα εχεις καλυτερη συνδεση στην υπηρεσια.εχω 100αρα και παιζει με wifi εξαιρετικα.Επισης δεν χρειαζεται να εχεις pc για να παιξεις.Απλα steam λογαριασμο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 386
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να κάνω και εγώ το δικηγόρο του διαβόλου, η υπηρεσία πιο πολύ είναι χρήσιμη για κάποιον μακριά από το σπίτι του και τον προσωπικό του υπολογιστή. Και πάλι εκεί που θα βρίσκεται σε ξενοδοχείο/airbnb για διακοπές/δουλειά θα πρέπει να υπάρχει αξιοπρεπής σύνδεση που ειδικά Ελλάδα συνήθως δεν είναι η περίπτωση. Για 4G κλπ ούτε κατά διάνοια σκέψη γιατί το latency θα είναι στον Θεό ακόμα και σταθερή να είναι η σύνδεση και θα σκίσετε και τα GBs σας. Μόνο για τίποτα TBS, card games κλπ.

Δύο είναι τα σενάρια που είναι χρήσιμο για μέσα στο σπίτι. Αν το main pc είναι κατειλημμένο (πχ κάνει rendering) ή αν σε αφήνει να παίξεις δεύτερο παιχνίδι στο steam ταυτόχρονα μαζί με το main pc που δε νομίζω να το αφήνει ο Gaben.😁 Για remote play (σε LAN κυρίως εκτός αν έχετε κανένα τρελό FTTH), υπάρχει πάντως εδώ και καιρό η δυνατότητα και από τον ίδιο τον steam client και με το remote ps play για το ps4, αρκεί να συνδεθείτε με ethenet ή έστω powerline για minimum input lag.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχεις μια τέτοια υπηρεσία, η οποία δουλεύει σωστά, στο τέλος της ημέρας σου προσφέρει επιδόσεις σε τιμή πολύ χαμηλότερη από αυτή ενός αντίστοιχου PC. 

4κ/60fps, με High settings, play from any device, και τιμή ας πούμε 20 ευρώ το μήνα για unlimited playing time, για ποιο λόγο να σκάσεις 2 χιλιάρικα για PC? 

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panther_512 είπε

Αν έχεις μια τέτοια υπηρεσία, η οποία δουλεύει σωστά, στο τέλος της ημέρας σου προσφέρει επιδόσεις σε τιμή πολύ χαμηλότερη από αυτή ενός αντίστοιχου PC. 

4κ/60fps, με High settings, playing from any device, και τιμή ας πούμε 20 ευρώ το μήνα για unlimited time, για ποιο λόγο να σκάσεις 2 χιλιάρικα για PC? 

Αυτο σκεφτομαι και εγω, θα βγαλουν τα ματια τους και θα καταργηθουν οι καρτες γραφικων. Θα ειναι σαν τις ατμομηχανες ποιος θα καθεται να φτιαχνει καρτες για ποιον? Αντε για κανενα καμμενο που κανει mining και θελει να "πλουτισει"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Αυτο σκεφτομαι και εγω, θα βγαλουν τα ματια τους και θα καταργηθουν οι καρτες γραφικων. Θα ειναι σαν τις ατμομηχανες ποιος θα καθεται να φτιαχνει καρτες για ποιον? Αντε για κανενα καμμενο που κανει mining και θελει να "πλουτισει"...

πως θα καταργηθουν, οι backend servers με τι τρεχουν τα παιχνιδια με intel integrated? 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ubuntu21 είπε

Παρε router που υποστηριζει 5GHz και θα εχεις καλυτερη συνδεση στην υπηρεσια.εχω 100αρα και παιζει με wifi εξαιρετικα.Επισης δεν χρειαζεται να εχεις pc για να παιξεις.Απλα steam λογαριασμο

Δεν υποστηρίζει το pc μου 5GHz γιατί είναι παλιό αλλά σύντομα θα το συνδέσω με ethernet καλώδιο το οποίο είναι η καλύτερη λύση. Τώρα όσων αφορά τον steam λογαριασμό εννοείτε πως χρειάζεται να έχει κάποιος για να παίξει αφού πολλά games ανήκουν στο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να παίξεις και όσα παιχνίδια έχεις στο origin και είναι κάτω από 35-40gb.

Βάζεις να παίξεις apex, κανεις login στο origin και κατεβάζεις όποιο παιχνίδι θες απο τη library.

Τα κατεβάζει σε 5-6 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ilos είπε

Για να κάνω και εγώ το δικηγόρο του διαβόλου, η υπηρεσία πιο πολύ είναι χρήσιμη για κάποιον μακριά από το σπίτι του και τον προσωπικό του υπολογιστή. Και πάλι εκεί που θα βρίσκεται σε ξενοδοχείο/airbnb για διακοπές/δουλειά θα πρέπει να υπάρχει αξιοπρεπής σύνδεση που ειδικά Ελλάδα συνήθως δεν είναι η περίπτωση. Για 4G κλπ ούτε κατά διάνοια σκέψη γιατί το latency θα είναι στον Θεό ακόμα και σταθερή να είναι η σύνδεση και θα σκίσετε και τα GBs σας. Μόνο για τίποτα TBS, card games κλπ.

Δύο είναι τα σενάρια που είναι χρήσιμο για μέσα στο σπίτι. Αν το main pc είναι κατειλημμένο (πχ κάνει rendering) ή αν σε αφήνει να παίξεις δεύτερο παιχνίδι στο steam ταυτόχρονα μαζί με το main pc που δε νομίζω να το αφήνει ο Gaben.😁 Για remote play (σε LAN κυρίως εκτός αν έχετε κανένα τρελό FTTH), υπάρχει πάντως εδώ και καιρό η δυνατότητα και από τον ίδιο τον steam client και με το remote ps play για το ps4, αρκεί να συνδεθείτε με ethenet ή έστω powerline για minimum input lag.

Δε ξαναγοραζεις gaming pc αν έχεις σωστή σύνδεση.Εγω με τη 1080 δε μπορώ να παίξω με rtx ενώ με αυτή την υπηρεσία θα έχω raytracing.Μιλαμε για επανάσταση εδώ.Τα έχεις μετρήσει λίγο λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panther_512 είπε

Αν έχεις μια τέτοια υπηρεσία, η οποία δουλεύει σωστά, στο τέλος της ημέρας σου προσφέρει επιδόσεις σε τιμή πολύ χαμηλότερη από αυτή ενός αντίστοιχου PC. 

4κ/60fps, με High settings, play from any device, και τιμή ας πούμε 20 ευρώ το μήνα για unlimited playing time, για ποιο λόγο να σκάσεις 2 χιλιάρικα για PC? 

Έχει άλλη χάρη να έχεις το rig εσύ με την high-end GPU μέσα. Εάν μπορείς να το αντέξεις οικονομικά εννοείται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχει άλλη χάρη να έχεις το rig εσύ με την high-end GPU μέσα. Εάν μπορείς να το αντέξεις οικονομικά εννοείται.

Νομίζω ότι αν αυτές οι συνδρομητικες υπηρεσίες δουλέψουν σωστά, οι gamers του τώρα, με τα δικά τους custom gaming rigs, θα αποτελέσουν είδος προς εξαφάνιση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Νομίζω ότι αν αυτές οι συνδρομητικες υπηρεσίες δουλέψουν σωστά, οι gamers του τώρα, με τα δικά τους custom gaming rigs, θα αποτελέσουν είδος προς εξαφάνιση. 

Σε κάμια 10ετία μπορεί, ως τότε έχουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Νομίζω ότι αν αυτές οι συνδρομητικες υπηρεσίες δουλέψουν σωστά, οι gamers του τώρα, με τα δικά τους custom gaming rigs, θα αποτελέσουν είδος προς εξαφάνιση. 

Ναι προς τα εκεί πάει το θέμα.Αν μέχρι του χρόνου που θα πάρω 4Κ τηλεόραση, δοθεί το 4Κ/60 στην υπηρεσία, τότε γλυτώνω κάνα διχιλιαρο για τον καινούργιο υπολογιστή που θα έφτιαχνα για 4κ.Ολα αυτά βέβαια αν η 200αρα οπτική, μου επιτρέπει 4Κ/60.

15 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχει άλλη χάρη να έχεις το rig εσύ με την high-end GPU μέσα. Εάν μπορείς να το αντέξεις οικονομικά εννοείται.

Σαφώς και έχει άλλη χάρη να θες 1500 ευρώ κάρτα για 4Κ/60 High settings.Not.

Επεξ/σία από Gorbatsof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Νομίζω ότι αν αυτές οι συνδρομητικες υπηρεσίες δουλέψουν σωστά, οι gamers του τώρα, με τα δικά τους custom gaming rigs, θα αποτελέσουν είδος προς εξαφάνιση. 

Εννοείς ότι δεν είναι ήδη είδος προς εξαφάνιση; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...