Προς το περιεχόμενο

Devolo Magic 1 WiFi Mini Starter Kit Review


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως από περιορισμό για εξοικονόμηση χώρου τοποθετήθηκε fast ethernet και όχι gigabit.

Γι` αυτά που πρσφέρει όμως, το βλέπω πολύ "τίμιο" σε σχέση με την τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, htaccess said:

Ίσως από περιορισμό για εξοικονόμηση χώρου τοποθετήθηκε fast ethernet και όχι gigabit.

Γι` αυτά που πρσφέρει όμως, το βλέπω πολύ "τίμιο" σε σχέση με την τιμή του.

δεν νομιζω οτι ειναι θεμα χωρου.απλα αν θες gigabit πας devolo magic 2

1 hour ago, link_z said:

Πόσο χώρο περισσότερο θέλει το gigabit???

δεν θες.απλα κοβεις πραγματα για να βγαλεις και αλλα μοντελα με gigabit πχ ή με 2 gigabit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρέψτε μου να διατηρώ τις αμφιβολίες μου κατά πόσο μπορεί να λειτουργήσει σωστά και απρόσκοπτα με gigabit σε αυτές τις διαστάσεις.

csm_Meassurements_Comparison_Magic_mini_Creditcard_1200x652px_88e9b35bf1.png

Όπως και να έχει, ο αρχικός σχεδιασμός του προφανώς ήταν αυτός για το λόγο που αναφέρθηκε.

12 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν θες.απλα κοβεις πραγματα για να βγαλεις και αλλα μοντελα με gigabit πχ ή με 2 gigabit

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, SiLeNtOne-- said:

Το πιο σταθερό powerline που έχω δοκιμάσει, παράλληλα το πιο γρήγορο. Η τιμή είναι λιγο υψηλότερη απο άλλα στην αγορά αλλα αξίζει.

και η devolo και η avm(fritz) ειναι πιο ακριβες απο tp link κτλ αλλα τις θεωρω και τις ς πολυ καλυτερες για διαφορους λογους.

1 hour ago, htaccess said:

Επιτρέψτε μου να διατηρώ τις αμφιβολίες μου κατά πόσο μπορεί να λειτουργήσει σωστά και απρόσκοπτα με gigabit σε αυτές τις διαστάσεις.

csm_Meassurements_Comparison_Magic_mini_Creditcard_1200x652px_88e9b35bf1.png

Όπως και να έχει, ο αρχικός σχεδιασμός του προφανώς ήταν αυτός για το λόγο που αναφέρθηκε.

και ενα εκατοστο μεγαλυτερο να ηταν κανεναν δεν θα τον πειραζε.αλλα αν βαλεις και gigabit αυτοματα ειναι σαν να ακυρωνεις τις μεγαλυτερες σειρες.κατι πρεπει να διαφερει απο τις μεγαλυτερες σειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική εμπειρία, μην παίρνετε χωρίς σουκου πρίζα. Είχα πάρει παλιότερα και έχασα δύο μπριζες και δεν είναι καθόλου βολικό αυτό. Τώρα που πήρα τα devolo magic 2 με βόλεψαν περισσότερο γιατί και τα δύο έχουν πρίζα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα κιτ αλλά δεν έχω διαθέσιμες πρίζες να μπει, μπορεί να μπει σε πολύμπριζο ή θα πρέπει να παω αναγκαστικά στο Magic Wifi 1 που έχει pasthrough adapters;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/02/2020 at 13:58, speedman_26 said:

Προσωπική εμπειρία, μην παίρνετε χωρίς σουκου πρίζα. Είχα πάρει παλιότερα και έχασα δύο μπριζες και δεν είναι καθόλου βολικό αυτό. Τώρα που πήρα τα devolo magic 2 με βόλεψαν περισσότερο γιατί και τα δύο έχουν πρίζα. 

μπορει να μπει και σε πολυπριζο απλα κοβει ταχυτητα

1 hour ago, Mzoutsos said:

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα κιτ αλλά δεν έχω διαθέσιμες πρίζες να μπει, μπορεί να μπει σε πολύμπριζο ή θα πρέπει να παω αναγκαστικά στο Magic Wifi 1 που έχει pasthrough adapters;

παιζει και πανω σε πολυπριζο αλλα χανεις σε ταχυτητα.

On 09/02/2020 at 14:23, GrMikeD said:

το αγόρασα και σώθηκα. Με τα απλά Devolo dLAN είχα πολύ συχνά διακοπές λόγω τριφασικού ρεύματος. Τα Magic έως τώρα (2 μήνες) δουλεύουν τέλεια!

το καλο ειναι αν μπορει καποιος να τα βαλει στην ιδια φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...