Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S20 Ultra είναι 5G ready, 8K εγγραφή βίντεο και έχει κάμερα 108MP με zoom 100X


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι ο μόνος που έχει 500euro, iPhone 8 plus, απ΄τα καινούργια (Χ εώς 11 + models)
που είχε s8plus και του άρεσε, ενω από note 9 και ανω δεν μου άρεσε εκτός το S10+?

Να δω από ζημίες πως θα πηγαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, billdanos είπε

Yeah right... Είδατε τελικά; Όλα μια ιδέα είναι! :P 
 

Άσχετο, για το 5G γιατί χαιρόμαστε αφού μέχρι να έχουμε κάλυψη δικτύου θα έχει βγει το S40... 

Και το pro max το θεωρώ υπερβολικά μεγάλο. Ποσο μάλλον το ultra που είναι σχεδόν 1cm πιο ψηλό! 

Δεν ξερω γιατι το λες ειρωνικα, σε οτι apple related source μπαινω (reddit/macrumors κλπ) υπαρχουν αρκετοι που νιωθουν ακριβως το ιδιο για το design του 11 pro, στην αρχη ξενιζει αλλα μετα "it grows on you" που λενε και το ιδιο ετυχε και σε εμενα. Δεν ειπα οτι του S20 ειναι καλυτερο ισα ισα ενα μαυρο τουβλο φαινεται απλα, το point μου ειναι οτι δεν εχει το distinct design των 11 pro για να συγκρινεις και οχι ποιο ειναι ομορφότερο στην τελικη. 

11 pro max εχω btw και δεν το θεωρω υπερβολικα μεγαλο, λιγο πιο βαρυ απο οσο θα ηθελα ναι αλλα μεχρι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vasilissouvlaki είπε

Ναι ενώ το iphone στα ίδια λεφτά αξιζει ε?

Ξερεις τώρα τελευταία και η Μενεγάκη δεν αξίζει αλλά δεν το κάνω θέμα... 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Με 1400 ευρώ πάω Ταϊλάνδη και μένω 2 μήνες και αράζω όλη μέρα παραλίες 😋

Αμα ψαχνεις για πεακι, πηγαινε και στα Γιαννενα που ειναι και πιο κοντα

Αποτέλεσμα εικόνας για πεακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Είναι γνωστό από προηγούμενους λογαριασμούς ότι ο @Grimson @Istros @Deadpool 1  @king2009 κτλ είναι... παλαιοημερολογίτης. Θεωρεί ό,τι βγαίνει από Σεπτέμβριο και μετά ως συσκευή της επόμενης χρονιάς.

Όλο αυτό επειδή τον βολεύει πολύ να συγκρίνει τα τελευταίας γενιάς Samsung που βγαίνουν Μάρτη/Απρίλη με περσινά μοντέλα. Το αστείο είναι ότι φαντάζεται ότι οι υπόλοιποι εδώ μέσα τον παίρνουμε στα σοβαρά...

Φιλαράκια σου?Η apple και η Google βγάζουν συσκευή τον Οκτώβριο για να πουλήσουν τα Χριστούγεννα.

Δηλαδή η συσκευή της apple για το 2020 θα βγει τον Οκτώβριο του 2020?

Ότι σε βολεύει

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Grimson είπε

Φιλαράκια σου?Η apple και η Google βγάζουν συσκευή τον Οκτώβριο για να πουλήσουν τα Χριστούγεννα.

Δηλαδή η συσκευή της apple για το 2020 θα βγει τον Οκτώβριο του 2020?

Ότι σε βολεύει

Δηλαδή το note με ένα μήνα διαφορά πάει και αυτό για σύγκριση με κινητά που θα βγουν το 20??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, oldnew είπε

Είδα ένα review στο YouTube και λέει 5x.. 

Αλλα λογικο να έχεις λανθασμένη εντύπωση, αφου αυτο στόχευε η σαμσουνγκ. Ποτε δεν το ανέφερε, τονίζε το 100x και ποσο απίστευτα κοντα έφερνε το αλκατραζ χωρίς να σχολιάζει οτι στο 100x φαινότανε θεοθολα.. 

Πόσοι το παρατήρησαν αυτο και δεν επηρεάστηκανε απο τα γουαου και τα γιουπι των στημενων θεατών της σαμσουνγκ απο κατω? 

Το ότι είναι θολό στο 100x  φάνηκε οντως στην παρουσίαση. Εγώ απλά είπα ότι διάβασα πως είναι 10x το οπτικό. 

 

Πιο γενικά. Σταματήστε να παριστανετε τους ξερολες. Δεν είμαστε ηλιθιοι να αγοράζουμε πράγματα που δεν μας αρέσουν επειδή το επιτάσσει κάποια μόδα. Δεν είστε μάγκες που πήρατε xiaomi ούτε ηλιθιοι που πήρατε Galaxy η iPhone. Ο καθένας από εμάς βγάζει κάποια χρήματα που τα ξοδεύει όπως γουστάρει. Ακόμα και πρόβατα να είμαστε και να αγοράζουμε στα τύφλα ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΆ ΣΑΣ. 

Οπως είπα παραπάνω. Αγοραζω κινητό κάθε 3 χρόνια. Αυτό που έχω τώρα είναι το S8+. Δεν είναι το πρώτο ούτε το τελευταίο που έχω με exynos. Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει διάφορες. Στο κινητό ακόμα πετάει και αν δεν είχε ένα μικρό σπάσιμο στο πίσω μέρος δεν θα καταλάβαινε κάνεις ότι είναι 3 χρόνων. Καταλάβετε επιτέλους ότι οτιδήποτε δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης είναι θέμα γούστου. Κάποιοι δεν γουστάρουν τα iPhone. Είμαι ένας από αυτούς. Μπορώ να σας γραψω ολόκληρα κατεβατά γιατί δεν γουστάρω την Apple. Αλλά όχι. Είναι γνώμη μου και μένει εκεί. Δεν θα μπω σε 200 θέματα να κράξω την Apple και όσους αγοράζουν τα προϊόντα της. Κάντε το ίδιο μπας και καθαρίσει ποτέ το Forum που σε κάθε άρθρο πρέπει να προσπερνάμε δεκάδες ίδια ποστ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, baiosss είπε

Τώρα που έβαλε η Samsung 16GB ram, επιτέλους θα είναι απαραίτητα :D

Ειναι απαραίτητα για αυτά που κάνει πχ 8κ video και πολλαπλές ταυτόχρονες λήψεις από όλες τις κάμερες όλα αυτά χρειάζονται ram 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

To  iPhone είναι κατώτερο στο οτιδήποτε τι συγκρίνεις; χαχαχα 

Αυτό το άκουσα και από άλλους εδω .. ποιος σας τα λέει αυτά κανονικά είναι 120 hz στην full 1440p ανάλυση και με 240 hz  ευαισθησία αφής 

Και εγώ είδα σε video του MKBHD ότι αν βάλεις 120 πέφτει στα 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Grimson είπε

Φιλαράκια σου?Η apple και η Google βγάζουν συσκευή τον Οκτώβριο για να πουλήσουν τα Χριστούγεννα.

Δηλαδή η συσκευή της apple για το 2020 θα βγει τον Οκτώβριο του 2020?

Ότι σε βολεύει

Δεν χρειάζεται να κάνεις τον Κινέζο με τα "φιλαράκια" μου.. Έχει περισσότερο γέλιο και από τα ban που έχεις φάει. 

Μόλις πριν 1 μήνα από το iPhone 11 Pro βγήκε το Note 10. Μήπως και η Samsung το έβγαλε για να πουλήσει τα Χριστούγεννα και είναι και αυτο συσκευή του 2020?

Σε κάθε περίπτωση, εσύ μπορεί να γιορτάζεις Πρωτοχρονιά την 1η Σεπτέμβρη, αλλά οι υπόλοιποι τη γιορτάζουμε 1η Ιανουαρίου.

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, NamelessDead said:

Και εγώ είδα σε video του MKBHD ότι αν βάλεις 120 πέφτει στα 1080p

https://www.trustedreviews.com/news/the-galaxy-s20s-120hz-display-has-one-huge-catch-3983543

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...