Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S20 Ultra είναι 5G ready, 8K εγγραφή βίντεο και έχει κάμερα 108MP με zoom 100X


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, Grimson είπε

Δεν νοείται νέο μοντέλο να βγαίνει τέλος του χρόνου.

Εάν όμως σε βολεύει θα περιμένουμε τέλος του χρόνου να δούμε τις συσκευές της apple για το 2020.

Ρε φίλε μου,  τα κινητά δεν είναι βασιλόπιτες που πρέπει να τις κόβουμε αρχές του χρόνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Ρε φίλε μου,  τα κινητά δεν είναι βασιλόπιτες που πρέπει να τις κόβουμε αρχές του χρόνου...

Όσοι γεννήθηκαν μεταξύ Σεπτέμβρη-Δεκέμβρη, δεν μετράει. Θεωρούνται ότι είναι γεννημένοι από Ιανουάριο του επόμενου έτους.

Παρακαλώ να ενημερώσουν άμεσα το αστυνομικό τμήμα για αλλαγή ημερομηνίας στην ταυτότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Μην τα λέτε απότομα αυτά για μπορεί κανείς να τα πιστέψει κατά λάθος! :)

 

iPhone 11 Pro Max pre-installed apps: FaceTime, Calendar, Photos, Mail, Clock, Maps, Weather, Reminder, Notes, Stocks, News, Books, Podcasts, TV, Health, Home, Wallet, Files, Find My, Shortcuts, Tips, Watch, Clips, GarageBand, iMovie, iTunes U, Keynote, Numbers, Pages, Voice Memos, Compass, Measure, Calculator. Συνολο, 30 εφαρμογές. Δεν μετράω κάμερα, dialer, contacts και app store

Galaxy Note 10+ pre-installed apps: 10 Google apps, 4 MS apps, Calendar, Gallery, Notes, Facebook, Wear, Internet, My Files, Penup, Health, SmartThings, Members. Σύνολο 25 εφαρμογές. Δεν μετράω, ξανά, κάμερα, dialer, contacts, app store κτλ κτλ. 

Το iPhone εχει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ εφαρμογές εγκατεστημενες. Επιπλεον οι 3 απο τις Samsung εφαρμογές, οι 4 MS και οι 8 απο τις 10 Google apps μπορουνε να γινουν uninstall/disable χωρίς root.

Tώρα λοιπόν που δεν τα λέω απότομα και δεν θα με πιστεψει κανείς κατα λάθος ξαναρωτάω. Εχεις ακουμπήσει τα τελευταία χρόνια Samsung συσκευή ή απλά γράφεις βλακείες που ίσχυαν πριν χρονια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, NamelessDead said:

iPhone 11 Pro Max pre-installed apps: FaceTime, Calendar, Photos, Mail, Clock, Maps, Weather, Reminder, Notes, Stocks, News, Books, Podcasts, TV, Health, Home, Wallet, Files, Find My, Shortcuts, Tips, Watch, Clips, GarageBand, iMovie, iTunes U, Keynote, Numbers, Pages, Voice Memos, Compass, Measure, Calculator. Συνολο, 30 εφαρμογές. Δεν μετράω κάμερα, dialer, contacts και app store

Galaxy Note 10+ pre-installed apps: 10 Google apps, 4 MS apps, Calendar, Gallery, Notes, Facebook, Wear, Internet, My Files, Penup, Health, SmartThings, Members. Σύνολο 25 εφαρμογές. Δεν μετράω, ξανά, κάμερα, dialer, contacts, app store κτλ κτλ. 

Το iPhone εχει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ εφαρμογές εγκατεστημενες. Επιπλεον οι 3 απο τις Samsung εφαρμογές, οι 4 MS και οι 8 απο τις 10 Google apps μπορουνε να γινουν uninstall/disable χωρίς root.

Tώρα λοιπόν που δεν τα λέω απότομα και δεν θα με πιστεψει κανείς κατα λάθος ξαναρωτάω. Εχεις ακουμπήσει τα τελευταία χρόνια Samsung συσκευή ή απλά γράφεις βλακείες που ίσχυαν πριν χρονια;

Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και διάβασε πρώτα τι έγραψες περί bloatware, μετά διάβασε να μάθεις τι είναι και μετά έλα πίσω μπας και σώσεις κάπως την κατάσταση. :)

Είπαμε να trollάρουμε αλλά μην του βγάλουμε και τα μάτια! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

iPhone 11 Pro Max pre-installed apps: FaceTime, Calendar, Photos, Mail, Clock, Maps, Weather, Reminder, Notes, Stocks, News, Books, Podcasts, TV, Health, Home, Wallet, Files, Find My, Shortcuts, Tips, Watch, Clips, GarageBand, iMovie, iTunes U, Keynote, Numbers, Pages, Voice Memos, Compass, Measure, Calculator. Συνολο, 30 εφαρμογές. Δεν μετράω κάμερα, dialer, contacts και app store

Galaxy Note 10+ pre-installed apps: 10 Google apps, 4 MS apps, Calendar, Gallery, Notes, Facebook, Wear, Internet, My Files, Penup, Health, SmartThings, Members. Σύνολο 25 εφαρμογές. Δεν μετράω, ξανά, κάμερα, dialer, contacts, app store κτλ κτλ. 

Το iPhone εχει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ εφαρμογές εγκατεστημενες. Επιπλεον οι 3 απο τις Samsung εφαρμογές, οι 4 MS και οι 8 απο τις 10 Google apps μπορουνε να γινουν uninstall/disable χωρίς root.

Tώρα λοιπόν που δεν τα λέω απότομα και δεν θα με πιστεψει κανείς κατα λάθος ξαναρωτάω. Εχεις ακουμπήσει τα τελευταία χρόνια Samsung συσκευή ή απλά γράφεις βλακείες που ίσχυαν πριν χρονια;

Όπως και στο Note, έτσι και στο iPhone μπορείς να απεγκαταστήσεις τις περισσότερες από αυτές που αναφέρεις. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, D.Luffy said:

Όπως και στο Note, έτσι και στο iPhone μπορείς να απεγκαταστήσεις τις περισσότερες από αυτές που αναφέρεις. 

Στο IPHONE δεν θα βρεις ανοίγοντας το για πρώτη φορά 2 εφαρμογές για email, 2 για μηνύματα, 2-3 για οργάνωση φωτογραφιών, 2-3 για μουσική, κλπ κλπ κλπ. Και κυρίως δεν θα βρεις προεγκατεστημένα σκουπίδια ανάλογα με τον carrier/region  που «βάζει χέρι» στο λειτουργικό. Αυτά είναι το bloatware και όχι οι native εφαρμογές του λειτουργικού. :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Στο IPHONE δεν θα βρεις ανοίγοντας το για πρώτη φορά 2 εφαρμογές για email, 2 για μηνύματα, 2-3 για οργάνωση φωτογραφιών, 2-3 για μουσική, κλπ κλπ κλπ. Και κυρίως δεν θα βρεις προεγκατεστημένα σκουπίδια ανάλογα με τον carrier που «βάζει χέρι» στο λειτουργικό. Αυτά είναι το bloatware και όχι οι native εφαρμογές του λειτουργικού. :) 

Εγω στο Note της κοπέλας παντως απο οσα λες βρηκα μονο το διπλο μηνυμα (Gmai/Mail) και φωτογραφιες (Photos/Gallery). Tα sms ήταν 1 εφαρμογη (Samsung) ο music player 1 (Samsung). To τι εξτρα βάζει ο καθε carrier μου ειναι αδιάφορο καθώς ποτέ δεν εχω αγοράσει απο carrier παρα μονο unlocked. Κοιτάω τι εφαρμογές είχε το Note οταν το ανοιξαμε και τι ειχε το iPhone. Αν εσυ 2 εξτρα εφαρμογες τις θεωρεις απαραδεκτο bloatware δεν μπορω να σε βοηθησω. Εγω τις εσβησα και ειμαι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2020 στις 9:43 ΜΜ, Fulgore είπε

1400δολλαρια/ευρω στην Ελλαδα το φθηνοτερο μοντελο.

Τσαμπα πραγμα :)

 1400 ευρω με επεξεργαστή σαπακι

 

 

thanks but no thanks! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"..πισω απο μια καμερα 108 mpx παντα θα υπαρχει ενα σταθερο χερι που μπορει να τραβηξει κουνημενες φωτογραφιες.." 

Τι ειπε ο θεος!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

 1400 ευρω με επεξεργαστή σαπακι

thanks but no thanks! 

 

5 ώρες πριν, billdanos είπε

Στο IPHONE δεν θα βρεις ανοίγοντας το για πρώτη φορά 2 εφαρμογές για email, 2 για μηνύματα, 2-3 για οργάνωση φωτογραφιών, 2-3 για μουσική, κλπ κλπ κλπ. Και κυρίως δεν θα βρεις προεγκατεστημένα σκουπίδια ανάλογα με τον carrier/region  που «βάζει χέρι» στο λειτουργικό. Αυτά είναι το bloatware και όχι οι native εφαρμογές του λειτουργικού. :) 

Εγώ πιστεύω ότι Out of the box η samsung παρέχει ένα πολύ πιο ολοκληρωμένο πακέτο, όχι μόνο από iPhone αλλά από όλα τα αντροιτ . Τα κινητά της τρέχουν σχεδόν τα πάντα από αρχεία . Βίντεο σχεδόν  κάθε είδους , εικόνες το ίδιο ... Επίσης αποσυμπίεση αρχείων κλπ ... Χωρίς καν να χρειάζεται κάποια άλλη τρίτη εφαρμογή ... Είναι όλα ενσωματωμένα στο one ui.  Στο iOS και στο iPad που έχω 13.3.1 δεν τρέχει τον τπτ χωρίς τρίτη εφαρμογή από στορ, και σε ορισμένες περιπτώσεις ούτε τρίτες εφαρμογές το σώζουν ... επίσης αυτό με τις 2 εφαρμογές κλπ ... Εγώ πχ σε ότι κινητό πάρω δουλεύω το outlook . Σβηνω- απενεργοποιω τις άλλες εφαρμογές mail, και ενώ παλιά δεν γινόταν στο αντροιτ όπως σωστά λες , σήμερα γίνεται. Το ίδιο και στο iPad . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Μπράβο. Επιτέλους, ξαναβρήκες τον εαυτό σου. 

 

7 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Όσοι γεννήθηκαν μεταξύ Σεπτέμβρη-Δεκέμβρη, δεν μετράει. Θεωρούνται ότι είναι γεννημένοι από Ιανουάριο του επόμενου έτους.

Παρακαλώ να ενημερώσουν άμεσα το αστυνομικό τμήμα για αλλαγή ημερομηνίας στην ταυτότητα. 

 

7 ώρες πριν, AtiX είπε

Ρε φίλε μου,  τα κινητά δεν είναι βασιλόπιτες που πρέπει να τις κόβουμε αρχές του χρόνου...

Αυτό λέω και γω ότι δεν πας ημερολογιακά αλλά κάποιοι δεν καταλαβαίνουν.Δηλ αν κυκλοφορήσει συσκευή 20 Δεκεμβρίου είναι μοντέλο περσινό σε 10 μέρες ή για 3 μήνες.

Όπως και να χει το S20 ultra είναι η καλύτερη συσκευή που υπάρχει αυτή τη στιγμή

Επεξ/σία από Grimson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 σελίδες για ενα κινητο που θα αγοράσουν 500 άτομα στα 10 εκατομμύρια .. Ποιος δινει 1400€ για κινητο?

Σε πολη 100x++ κατοίκων δεν εχω δει ακομα ουτε 1 νοτε 10. Ολοι με προηγ ναυαρχιδες ειναι ή φθηνά μεσαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, oldnew είπε

14 σελίδες για ενα κινητο που θα αγοράσουν 500 άτομα στα 10 εκατομμύρια .. Ποιος δινει 1400€ για κινητο?

Σε πολη 100x++ κατοίκων δεν εχω δει ακομα ουτε 1 νοτε 10. Ολοι με προηγ ναυαρχιδες ειναι ή φθηνά μεσαία.

Τους τσεκαρες ολους εναν-εναν και τους 100 χιλιαδες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Τους τσεκαρες ολους εναν-εναν και τους 100 χιλιαδες ?

Καλά μην νομίζεις, σε λίγο θα στείλουν και ευχαριστήριες κάρτες προσωπικά στον καθένα τους... 🤣

2 ώρες πριν, Grimson είπε

Όπως και να χει το S20 ultra είναι η καλύτερη συσκευή που υπάρχει αυτή τη στιγμή

Τωρα το είπες σωστά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...