Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S20 Ultra είναι 5G ready, 8K εγγραφή βίντεο και έχει κάμερα 108MP με zoom 100X


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πιστευω αν η oneplus με το 8 δωσει αντιστοιχη ποιοτητα σε φωτογραφια και βιντεο τοτε θα κοψει απο τις πωλησεις του ultra λογω τιμης και μονο.επισης περιμενω να δω και τα xiaomi 10 pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, sbdev είπε

Εγω πιστευω αν η oneplus με το 8 δωσει αντιστοιχη ποιοτητα σε φωτογραφια και βιντεο τοτε θα κοψει απο τις πωλησεις του ultra λογω τιμης και μονο.επισης περιμενω να δω και τα xiaomi 10 pro.

Το μονο που μπορει να κοψει πωλησεις στο S20 ειναι το ιδιο το S20 με αυτο που εκαναν με τα 120hz που δεν παιζει σε QHD, ας ελπισουμε να το διορθωσουν με update αφου το hardware εχει τις δυνατοτητες.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Από ποτέ έχεις να ακουμπήσεις samsung συσκευή; Γιατί τελευταία φορά που κοίταξα το iPhone έχει περισσότερο bloat από τα galaxy

Ποιος μίλησε για iPhone; Εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oldnew είπε

14 σελίδες για ενα κινητο που θα αγοράσουν 500 άτομα στα 10 εκατομμύρια .. Ποιος δινει 1400€ για κινητο?

Σε πολη 100x++ κατοίκων δεν εχω δει ακομα ουτε 1 νοτε 10. Ολοι με προηγ ναυαρχιδες ειναι ή φθηνά μεσαία.

Ρε παιδιά ο κυκλος σας και οι random αγνωστοι στο δρομο δεν ειναι στατιστικο δειγμα ελεος. Δηλαδή εγω που ξερω προσωπικά 5 ατομα με Note 10+ πρεπει να ημαινει οτι ολοκληρη η Αθηνα εχει Note 10+ κανενα αλλο τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, NamelessDead said:

Ρε παιδιά ο κυκλος σας και οι random αγνωστοι στο δρομο δεν ειναι στατιστικο δειγμα ελεος. Δηλαδή εγω που ξερω προσωπικά 5 ατομα με Note 10+ πρεπει να ημαινει οτι ολοκληρη η Αθηνα εχει Note 10+ κανενα αλλο τηλεφωνο

Ή ότι γνωρίζεις το 100% όσων έχουν Note 10+ στην Αθήνα! 😛 

btw: https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s20-ultra-960fps-1083265/

"The most expensive Galaxy S20 variant doesn’t offer real 960fps super slow-mo"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Ρε παιδιά ο κυκλος σας και οι random αγνωστοι στο δρομο δεν ειναι στατιστικο δειγμα ελεος. Δηλαδή εγω που ξερω προσωπικά 5 ατομα με Note 10+ πρεπει να ημαινει οτι ολοκληρη η Αθηνα εχει Note 10+ κανενα αλλο τηλεφωνο

Παλιότερα γιατι έβλεπα παντου ναυαρχιδες (οταν κανανε 800€ και τα παιρναν μετα 6-8 μήνες στα 450-500) και τωρα δεν τα βλεπω πουθενα? Κατι galaxy a50, a70 και xiomi βλεπεις παντού . Τα μονά ακριβά που βλεπεις ειναι iPhone . Δεν τα παω μια, αλλα οι αλήθειες πρεπει να λέγονται.

Επειδη ασχολουμε πολυ, με παιρνουν τηλ καμια 10ρια άτομα, που συχνα δεν ξερω καν, φίλοι φίλων, να με ρωτήσουν τι να πάρουν. Ουτε ενας δεν ήθελε κινητο πάνω απο 500€.

Δεν αξίζει να τσακωνοκαστε καν , πλεον για κινητά των 1500€ . Ολοι αυτοι που σχολιάζουν εδω μεσα (που δεν αποτελεί καν το μέσο ορο), ζήτημα να το αγορασει το 1%, και αυτοι σε κανα 6μηνο+

Οι μεγάλες αλυσίδες στην περιοχή μου, σχεδον καμια (για 1η φορα) δεν εφερε στην έκθεση τα νοτε 10. Με παραγγελία στα φέρνουν, αλλα δεν τα εχουν στην έκθεση. Σε ερώτηση φίλου μου που δουλευει εκει, μα δεν τα αγοράζει και κανεις.

Εσυ μείνε στον κύκλο σου που ολοι εχουν νοτε 10+. Ολοι καταλαβαίνουν ποιος γραφει αλήθεια.

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δε σχολιάζει το αρνητικό οτι δεν ειναι πια dual aperture? Αντί για f1.5/2.4  ή κυρία κάμερα ειναι fixed στα f1.8

Και ως αποτελεσμα θα πρεπει να ανεβασει το iso  για να αντεπεξέλθει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2020 στις 12:26 ΠΜ, NamelessDead είπε

Eγω αλλάζω συσκευή κάθε 3 χρόνια. Απο το S8 που εχω τώρα θα παω στο S20 Ultra και σε 3 χρονια, θεωρητικά, στο S23. Απλά, δε νομίζεις οτι το να κράζεις οσους τα παιρνουν ενω τα πήρες όλα είναι λιγο υποκριτικο;

 

Στο S20 ισχύει, για μενα τουλάχιστον, οτι ισχυε και στο iPhone. Ασχημο αλλά το συνηθίζεις

 

 

Το πρόβλημα δεν ειναι οτι κοιτάτε. Προφανως θα το κανετε. Το θεμα ειναι πως σε καθε αρθρο λετε ακριβως τα ιδια. Ναι, ξερουμε οτι ο Exynos ειναι κατωτερος. Ναι ειναι βλακεια της Samsung που το κανει. Οχι δεν ειναι σαπακι απλα ειναι κατώτερος. Δεν λετε ομως ΤΙΠΟΤΑ καινουριο. Γράφετε τα ιδια 5 πράγματα σε ΚΑΘΕ σελιδα ΚΑΘΕ άρθρου. Φτάνει

Οταν δεν μπορει ο εξινος να παιξει ουτε πακμαν στα 60 fps ναι ειναι σαπακι και δεν ειναι τυχαιο που το πασαρει μονο στην Ευρωπη.Και αυτη που λενε σιγα τις διαφορες ανρε βαστε καμια μπελβεντερε η κανα στορυ και πατε να δινεται 1400 ευρω μονο και μονο για λεζαντα.Οι ψαγμενοι και αυτοι που ασχολουνται οτνως σοβαρα ξερουν οτι ειναι μια σαπιλα και μιση και οτι και 50 γιγα ραμ να βαλει δεν παυει να ειναι αντροιντ.Απο τα 12 γιγα και τα 16 τα 10'χρησιμοποιουνται χωρις να κανεις τπτ γτ απλα ειναι τοσο βρωμικο λογισμικο πιυ τραβαει την ραμ οπως το καλαμακι τον φραπε.Αμα δεν ξερετε μην μπαινετε εδω για σχολια.Και δεν το λεω σε σενα αδερφε μου μην παρεξηγηθω το λεω γενικα σε αυτους που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα.Μονο νουμερα ειναι και τπτ παραπανω.Καλως η κακως στην σαμυ το μονο που της εμεινε ειναι καμια καμερα και τπτ αλλο.Απο λογισμικα επεξεργαστικη δυναμη κτλπ ειναι πολυ πισω.

  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Istelios είπε

Οταν δεν μπορει ο εξινος να παιξει ουτε πακμαν στα 60 fps ναι ειναι σαπακι και δεν ειναι τυχαιο που το πασαρει μονο στην Ευρωπη.Και αυτη που λενε σιγα τις διαφορες ανρε βαστε καμια μπελβεντερε η κανα στορυ και πατε να δινεται 1400 ευρω μονο και μονο για λεζαντα.Οι ψαγμενοι και αυτοι που ασχολουνται οτνως σοβαρα ξερουν οτι ειναι μια σαπιλα και μιση και οτι και 50 γιγα ραμ να βαλει δεν παυει να ειναι αντροιντ.Απο τα 12 γιγα και τα 16 τα 10'χρησιμοποιουνται χωρις να κανεις τπτ γτ απλα ειναι τοσο βρωμικο λογισμικο πιυ τραβαει την ραμ οπως το καλαμακι τον φραπε.Αμα δεν ξερετε μην μπαινετε εδω για σχολια.Και δεν το λεω σε σενα αδερφε μου μην παρεξηγηθω το λεω γενικα σε αυτους που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα.Μονο νουμερα ειναι και τπτ παραπανω.Καλως η κακως στην σαμυ το μονο που της εμεινε ειναι καμια καμερα και τπτ αλλο.Απο λογισμικα επεξεργαστικη δυναμη κτλπ ειναι πολυ πισω.

Ας το μεταφρασει καποιος  και ας γραψει  απο  κατω την περιληψη.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, oldnew είπε

Παλιότερα γιατι έβλεπα παντου ναυαρχιδες (οταν κανανε 800€ και τα παιρναν μετα 6-8 μήνες στα 450-500) και τωρα δεν τα βλεπω πουθενα? Κατι galaxy a50, a70 και xiomi βλεπεις παντού . Τα μονά ακριβά που βλεπεις ειναι iPhone . Δεν τα παω μια, αλλα οι αλήθειες πρεπει να λέγονται.

Επειδη ασχολουμε πολυ, με παιρνουν τηλ καμια 10ρια άτομα, που συχνα δεν ξερω καν, φίλοι φίλων, να με ρωτήσουν τι να πάρουν. Ουτε ενας δεν ήθελε κινητο πάνω απο 500€.

Δεν αξίζει να τσακωνοκαστε καν , πλεον για κινητά των 1500€ . Ολοι αυτοι που σχολιάζουν εδω μεσα (που δεν αποτελεί καν το μέσο ορο), ζήτημα να το αγορασει το 1%, και αυτοι σε κανα 6μηνο+

Οι μεγάλες αλυσίδες στην περιοχή μου, σχεδον καμια (για 1η φορα) δεν εφερε στην έκθεση τα νοτε 10. Με παραγγελία στα φέρνουν, αλλα δεν τα εχουν στην έκθεση. Σε ερώτηση φίλου μου που δουλευει εκει, μα δεν τα αγοράζει και κανεις.

Εσυ μείνε στον κύκλο σου που ολοι εχουν νοτε 10+. Ολοι καταλαβαίνουν ποιος γραφει αλήθεια.

Ειναι λογικό όταν κάποτε η ναυαρχίδα ηταν προσβάσιμη σε κάποιον στα 700€, να μην μπορεί να φτάσει τα 1400€. 

Αυτο που λένε -και συμφωνώ κι εγω- ειναι πως δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα απο τον κύκλο μας ή απο ο,τι παίρνει το μάτι στις καφετέριες ή απο το ενα μαγαζί που λες πως έχεις τον γνωστό. 

Να στο πω αλλιώς... έχω πολλούς γνωστούς που κάνουν πολυ άνετη ζωή, πολυ ομως που τα s20 και τα iPhone ειναι αστεία γι αυτούς. Και δεν ειναι 2-3 άνθρωποι. Άρα αν εγώ έκρινα απο τον κύκλο μας οικογενειακώς, θα έλεγα οτι εχουμε ακόμα βαθύ ΠΑΣΟΚ. Μονο κ μονο στο γυμναστήριο που πάω (Holmes place) έχω δει οοο,τι υπάρχει σε χρυσό και two tone rolex. Τωρα ναι, αν πήγαινα στα Yava με 100€ ετήσιο , θα ταν λιγότερο πιθανό να τα δω.

συνεπως τι πουλάει μπορούμε να το κρίνουμε απο τα επίσημα στοιχεία και μονο, that’s the point 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, oldnew είπε

Επειδη ασχολουμε πολυ, με παιρνουν τηλ καμια 10ρια άτομα, που συχνα δεν ξερω καν, φίλοι φίλων, να με ρωτήσουν τι να πάρουν. Ουτε ενας δεν ήθελε κινητο πάνω απο 500€.

Συμφωνώ με τκυς παραπάνω, ο κύκλος μας δεν αποτελεί στατιστικό δειγμα.

Επισης αν θελει καποιος να παρει κινητο 1000+ ευρω, ε τι να ρωτήσει, 2-3 επιλογές εχει ξερωγω.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stormrain είπε

Επισης αν θελει καποιος να παρει κινητο 1000+ ευρω, ε τι να ρωτήσει, 2-3 επιλογές εχει ξερωγω.

Σε αυτό συμφωνώ μαζι σου.. :)

Ειναι λογικο. 

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Ειναι λογικό όταν κάποτε η ναυαρχίδα ηταν προσβάσιμη σε κάποιον στα 700€, να μην μπορεί να φτάσει τα 1400€. 

Αυτο που λένε -και συμφωνώ κι εγω- ειναι πως δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα απο τον κύκλο μας ή απο ο,τι παίρνει το μάτι στις καφετέριες ή απο το ενα μαγαζί που λες πως έχεις τον γνωστό. 

Να στο πω αλλιώς... έχω πολλούς γνωστούς που κάνουν πολυ άνετη ζωή, πολυ ομως που τα s20 και τα iPhone ειναι αστεία γι αυτούς. Και δεν ειναι 2-3 άνθρωποι. Άρα αν εγώ έκρινα απο τον κύκλο μας οικογενειακώς, θα έλεγα οτι εχουμε ακόμα βαθύ ΠΑΣΟΚ. Μονο κ μονο στο γυμναστήριο που πάω (Holmes place) έχω δει οοο,τι υπάρχει σε χρυσό και two tone rolex. Τωρα ναι, αν πήγαινα στα Yava με 100€ ετήσιο , θα ταν λιγότερο πιθανό να τα δω.

συνεπως τι πουλάει μπορούμε να το κρίνουμε απο τα επίσημα στοιχεία και μονο, that’s the point 

Μονη σου το λες.. 1400€ κινητό απευθύνεται σε πλούσιους κατα κύριο λογο, που δεν θα τους πόνεσει η τιμη. 

Αυτοι είναι συντριπτική μειοψηφία εκ των πραγμάτων. 

Οι ναυαρχίδες της σαμσουνγκ έχουν γίνει πλεον είδος πολυτελείας. 

Δεν τους κατακρίνω αυτούς. Αμα βγάζεις 4χ το μηνα ακοπα δε σε νοιάζει ιδιαίτερα να δώσεις και 1 μηνα 1400€ για κινητο. 

Το ξέρω γιατί το εχω ζήσει, εβγαζα τοσα καποτε. 

Επισης οκ οποίος είναι γκατζετακιας και το έχει καψα, δικαιολογηται. Όλοι έχουμε ενα χομπι που τα σκαμε. 

Εγω γράφω και το μεσο χρήστη. Ο οποίος έδινε καποτε για ναυαρχίδες. Κανανε 700? Περίμενε και 4-5 μηνες έσκαγε ενα 500ευρω το έπαιρνε. 

Και δικαιολογούνταν τοτε γιατι τα φθηνότερα ηταν πολυ χειρότερα. Τωρα υπάρχουν κινηταρες που ουτε σε ταχύτητα δε βλέπεις διάφορες. 

Οποιος νομίζει οτι με κινητό με snapdragon 855 (υπάρχει ναυαρχίδα xiaomi στα 300€ και με καλη καμερα), θα δει σοβαρές διάφορες απο τον exynos που βάζει η σαμσουνγκ στο κινητό των 1400€ είναι ητε άσχετος η αφελής. 

Δεν υπάρχουν διάφορες στη χρήση. Ακομα και σε τεστ που θα βγάλουν που ανοίγουν 10 εφαρμογές, οι διαφορές θα ειναι κατω του 1/10 του δεύτερου (και μάλιστα οχι πάντα υπέρ του exynos .. 

Οποιος νομίζει ότι για τέτοιες διαφορες δικαιολογηται να σκάσει 1100€ παραπανω οκ. 

Ουτε ντιζάιν δεν κερδίζεις. Θα πάρεις το κινητο κοσμημα των 1400€, θα το βαλεις σε μια πλαστικούρα χοντρή θηκη (ποιος μπιπ θα έχει κινητό 1400€ γυμνό?). 

Τι διαφορά θα έχει ετσι στο ντιζάιν από εναν που έχει πχ το galaxy A71 παλι σε θηκη? 

Ολοιδια θα είναι. Μη σου πω αυτος θα είναι ποιο μάγκας, τον παίρνει και χώρες θηκη με κανα αυτοκόλλητο πχ που θα είναι ποιο λεπτό και ποιο όμορφο και αν πεσει 400€ κανει οχι 1400..

I rest my case.. 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Istelios είπε

Οταν δεν μπορει ο εξινος να παιξει ουτε πακμαν στα 60 fps ναι ειναι σαπακι και δεν ειναι τυχαιο που το πασαρει μονο στην Ευρωπη.Και αυτη που λενε σιγα τις διαφορες ανρε βαστε καμια μπελβεντερε η κανα στορυ και πατε να δινεται 1400 ευρω μονο και μονο για λεζαντα.Οι ψαγμενοι και αυτοι που ασχολουνται οτνως σοβαρα ξερουν οτι ειναι μια σαπιλα και μιση και οτι και 50 γιγα ραμ να βαλει δεν παυει να ειναι αντροιντ.Απο τα 12 γιγα και τα 16 τα 10'χρησιμοποιουνται χωρις να κανεις τπτ γτ απλα ειναι τοσο βρωμικο λογισμικο πιυ τραβαει την ραμ οπως το καλαμακι τον φραπε.Αμα δεν ξερετε μην μπαινετε εδω για σχολια.Και δεν το λεω σε σενα αδερφε μου μην παρεξηγηθω το λεω γενικα σε αυτους που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα.Μονο νουμερα ειναι και τπτ παραπανω.Καλως η κακως στην σαμυ το μονο που της εμεινε ειναι καμια καμερα και τπτ αλλο.Απο λογισμικα επεξεργαστικη δυναμη κτλπ ειναι πολυ πισω.

Από το Android gingerbread πρέπει να έχεις να δουλέψεις αντροιτ εσυ... δεν εξήγηται αλλιώς . Όταν  έχεις 12 ή και 16 γιγα ραμ και την μισή στην δεσμεύει το σύστημα , δεν σημαίνει ότι την χρησιμοποιεί όλη εκείνη την στιγμή ... απλά στην έχει δεσμεύσει για να είναι άμεσα πρόσβασημη. Στα iPhone που έχουν 4 γιγα , ποσα νομίζεις ότι δεσμεύει το σύστημα ? Θα σ πω εγώ ότι δεσμεύει 2 με 3 γιγα ααανετα ... όποτε μην λέμε ότι θελουμε . Επίσης με 12 και με 16 γιγα όσο μα όσο και να σ φάει το σύστημα , και έτσι όπως λες εσυ να είναι ,που δεν είναι , παλι θα τρέχει άνετα τα πάντα . Δεν τρέχει και αλγόριθμος της ΝΑΣΑ πίσω ... ότι και να τρέξει είναι αδύνατο να γεμίσει τα 12•16 γιγα ραμ. Εκτός αν γίνει εσκεμμένα όπως στα τεστ. Επίσης οι exynos είναι ίσως λίγο πιο αδύναμοι και πιο ενεργοβοροι , αλλά μερικοί ξεφτιλίσατε τα πάντα ... Σαπακια και σαπακια , λες και τρέχετε πάνω πρόγραμμα εκτόξευσης πυραύλων της ΝΑΣΑ . Ένα fb kai ένα messenger θέλει το 99% από όλους εσάς ... Επίσης στην γενιά των σ10 ο έξυνος ήταν πιο αργός και πιο ενεργοβορος αλλά σε θέμα φωτογραφιών είχε καλύτερο integration  με την κάμερα και τους αισθητήρες και ανταποκρινόταν πιο καλά στους αλγόριθμους , και έτσι το snap s10+ τράβαγε λίγο χειρότερες φωτό από το exynos s10+. Έχουν τα + έχουν και τα μειών και οι 2 επεξεργαστές ... 

Αυτή είναι η γνώμη μου ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Istelios είπε

Οταν δεν μπορει ο εξινος να παιξει ουτε πακμαν στα 60 fps ναι ειναι σαπακι και δεν ειναι τυχαιο που το πασαρει μονο στην Ευρωπη.Και αυτη που λενε σιγα τις διαφορες ανρε βαστε καμια μπελβεντερε η κανα στορυ και πατε να δινεται 1400 ευρω μονο και μονο για λεζαντα.Οι ψαγμενοι και αυτοι που ασχολουνται οτνως σοβαρα ξερουν οτι ειναι μια σαπιλα και μιση και οτι και 50 γιγα ραμ να βαλει δεν παυει να ειναι αντροιντ.Απο τα 12 γιγα και τα 16 τα 10'χρησιμοποιουνται χωρις να κανεις τπτ γτ απλα ειναι τοσο βρωμικο λογισμικο πιυ τραβαει την ραμ οπως το καλαμακι τον φραπε.Αμα δεν ξερετε μην μπαινετε εδω για σχολια.Και δεν το λεω σε σενα αδερφε μου μην παρεξηγηθω το λεω γενικα σε αυτους που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα.Μονο νουμερα ειναι και τπτ παραπανω.Καλως η κακως στην σαμυ το μονο που της εμεινε ειναι καμια καμερα και τπτ αλλο.Απο λογισμικα επεξεργαστικη δυναμη κτλπ ειναι πολυ πισω.

Ελπιζω να κανεις πλακα!!

Μαλλον δεν ξερεις αρκετα πραγματα  περι RAM και CPU!

Ακομη και το ταπεινο μου Α7 με την ram που κουβαλαει δεν μου εχει κολησει πουθενα και σε βαρια παιχνιδια! Φαντασου τι θα κανει το S20!! 

Λες επειδη ειναι android τρωει RAM ακομη και να μην κανει τιποτα.... Τι συσκευη εχεις? ελπιζω οχι καμια με android 4 γιατι μετα την εκδοση 8 δεν εχει κανενα θεμα! Δουλευω σε τμημα service-πωλησεις κινητων και μετα την εκδοση 8 πλεον ηρεμισε το τμημα απο παραπονα χρηστων.

Επισης που λες για την ευρωπη.... στο Αμερικα ΔΕΝ γουσταρουν Ασιατικη τεχνολογια 5G. Δες τι ντορος και σαματας εγινε με το 5G της Huawei.

κατσε και διαβασε ....αυριο εχουμε διαγωνισμα, αλλιως με τον κηδεμονα σου!😋

4 ώρες πριν, oldnew είπε

Παλιότερα γιατι έβλεπα παντου ναυαρχιδες (οταν κανανε 800€ και τα παιρναν μετα 6-8 μήνες στα 450-500) και τωρα δεν τα βλεπω πουθενα? Κατι galaxy a50, a70 και xiomi βλεπεις παντού . Τα μονά ακριβά που βλεπεις ειναι iPhone . Δεν τα παω μια, αλλα οι αλήθειες πρεπει να λέγονται.

Επειδη ασχολουμε πολυ, με παιρνουν τηλ καμια 10ρια άτομα, που συχνα δεν ξερω καν, φίλοι φίλων, να με ρωτήσουν τι να πάρουν. Ουτε ενας δεν ήθελε κινητο πάνω απο 500€.

Δεν αξίζει να τσακωνοκαστε καν , πλεον για κινητά των 1500€ . Ολοι αυτοι που σχολιάζουν εδω μεσα (που δεν αποτελεί καν το μέσο ορο), ζήτημα να το αγορασει το 1%, και αυτοι σε κανα 6μηνο+

Οι μεγάλες αλυσίδες στην περιοχή μου, σχεδον καμια (για 1η φορα) δεν εφερε στην έκθεση τα νοτε 10. Με παραγγελία στα φέρνουν, αλλα δεν τα εχουν στην έκθεση. Σε ερώτηση φίλου μου που δουλευει εκει, μα δεν τα αγοράζει και κανεις.

Εσυ μείνε στον κύκλο σου που ολοι εχουν νοτε 10+. Ολοι καταλαβαίνουν ποιος γραφει αλήθεια.

Πλεον δεν χρειαζεται να αγορασεις πανω απο 500€ καθως δεν υπαρχει τοση αναγκη επεγεργαστικης δυναμης και RAM.

Πολυ ανετα ενα ταπεινο κινητο με 3-4 RAM και 8πυρινες τρεχει σφεντονα.

Τα παραπανω λεφτα σου δινουν καλυτερη οθονη σε αναλυση, χρωμα και ξεκουραστη θεαση, καλυτερη καμερα αλλα ΜΟΝΟ για οσους ξερουν απο φωτο καθως οι περισσοτεροι που βλεπω απλα πατανε το κουμπι και βγαζουν χωρις να πειραξουν τιποτα! (μεγα σφαλμα).

To note που λες πηγα στον κωτσοβολο το ειχαν στην βιτρινα και το δοκιμασα. Δεν ξερω για τις αλλες.

Το Note και καθε Note δεν ειναι για τον απλο χρηστη.

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Ας το μεταφρασει καποιος  και ας γραψει  απο  κατω την περιληψη.

Ευχαριστω.

Μεταφραση:

"Επειδη ειναι ακριβο.....το βγαζω σαπακι"😛

 

Υ.Γ. Βεβαια ΟΥΤΕ εγω προκειται να το παρω καθως και εγω ειμαι τελειος αντιθετος να δωσω για ενα μπλιμπλικι ΤΟΣΑ πολλα λεφτα. Το θεωρω ...... σπαταλη.

Οσο και καποιος να μου το δειχνει το ποσο τελειο ειναι ..... απλα θα προσπερασω.

Επεξ/σία από scientlaz
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, scientlaz είπε

Ελπιζω να κανεις πλακα!!

Μαλλον δεν ξερεις αρκετα πραγματα  περι RAM και CPU!

Ακομη και το ταπεινο μου Α7 με την ram που κουβαλαει δεν μου εχει κολησει πουθενα και σε βαρια παιχνιδια! Φαντασου τι θα κανει το S20!! 

Λες επειδη ειναι android τρωει RAM ακομη και να μην κανει τιποτα.... Τι συσκευη εχεις? ελπιζω οχι καμια με android 4 γιατι μετα την εκδοση 8 δεν εχει κανενα θεμα! Δουλευω σε τμημα service-πωλησεις κινητων και μετα την εκδοση 8 πλεον ηρεμισε το τμημα απο παραπονα χρηστων.

Επισης που λες για την ευρωπη.... στο Αμερικα ΔΕΝ γουσταρουν Ασιατικη τεχνολογια 5G. Δες τι ντορος και σαματας εγινε με το 5G της Huawei.

κατσε και διαβασε ....αυριο εχουμε διαγωνισμα, αλλιως με τον κηδεμονα σου!😋

Πλεον δεν χρειαζεται να αγορασεις πανω απο 500€ καθως δεν υπαρχει τοση αναγκη επεγεργαστικης δυναμης και RAM.

Πολυ ανετα ενα ταπεινο κινητο με 3-4 RAM και 8πυρινες τρεχει σφεντονα.

Τα παραπανω λεφτα σου δινουν καλυτερη οθονη σε αναλυση, χρωμα και ξεκουραστη θεαση, καλυτερη καμερα αλλα ΜΟΝΟ για οσους ξερουν απο φωτο καθως οι περισσοτεροι που βλεπω απλα πατανε το κουμπι και βγαζουν χωρις να πειραξουν τιποτα! (μεγα σφαλμα).

To note που λες πηγα στον κωτσοβολο το ειχαν στην βιτρινα και το δοκιμασα. Δεν ξερω για τις αλλες.

Το Note και καθε Note δεν ειναι για τον απλο χρηστη.

Μεταφραση:

"Επειδη ειναι ακριβο.....το βγαζω σαπακι"😛

Υ.Γ. Βεβαια ΟΥΤΕ εγω προκειται να το παρω καθως και εγω ειμαι τελειος αντιθετος να δωσω για ενα μπλιμπλικι ΤΟΣΑ πολλα λεφτα. Το θεωρω ...... σπαταλη.

Οσο και καποιος να μου το δειχνει το ποσο τελειο ειναι ..... απλα θα προσπερασω.

Μαλιστα δοκτωρα τα ξερω ολα.Μαλλον εσυ δεν εχεις ιδεα για πιο λογο εχει 60 γιγα ραμ τα αντροιντ και τα μηλα ακομα εχουν 4.Και μαλλον δεν ξερεις οτι ειναι πισω τουλαχιστον 3 χρονια σε επεξεργαστικη δυναμη και μαλλον δεν ξερεις οτι καθε 3 μερες τα αντροιντ θελει ρεσταρτ για να περνει μπρος λες και ειμαστε στο 1990 γτ ξεκινανε και λαγκαρουν και οχι δεν εχει ξεπεραστει αυτο μετα το σ7 οπως λενε αυτοι που θελουν να πιστευουν οτι δεν ειναι ετσι.Και δεν ειναι τυχαιο που εκτος απο το μεγα προβατο Ελλαδα ολες οι αλλες χωρες προτιμανε ενα μηκο 2 και 3 χρονων απο ενα αντροιντ τελευταιο μοντελο.Το ειχα ξαναπει και δεν μαλωνω μαζι σου ουτε με κανεναν αδερφε δεν περνουμε μεις τα λεφτα και θα δεις οτι αυτο που λεω ισχυει.Πλεον το λογισμικο ειναι το πιο σημαντικο πραγμα στα παντα!Οτι hardware να βαλεις αν δεν εχεις να το υποστηριξεις δεν παει μπροστα.Καλως η κακως η σαμι εμεινε σε οθονες και καμερες τπτ αλλο.Οσο ασχολουνται εταιριες να κρυψουν μια καμερα κατω απο μια οθονη που εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου το μηλο ασχολειται με αλλα βασικα πραγματα οπως ειναι λογισμικο.Το πιο βασικο που υπαρχει.Γνωμη μου ειναι και ξερω οτι δεν συμφωνεις αλλα τι να κανουμε γιαυτο τα συζηταμε.Και το xbox ειναι καλυτεροσε hardware αλλα ολοι προτιμανε το playstation αναρωτηθηκες γτ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...