Προς το περιεχόμενο

Πηγα απο οτε σε InaLan


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σου φέρει τα χαρτιά που χρειάζονται ο τεχνικός που θα έρθει να κάνει την αυτοψία. Ενημέρωση του διαχειριστή χρειάζεται (φυσικά αν έχεις το ΟΚ από τον ιδιοκτήτη), καθώς θα πρέπει να αποφασισθεί από που μπορεί να περάσει η ίνα μέχρι το διαμέρισμα, με την μικρότερη όχληση.

Υπόψη ότι σε σπάνια περίπτωση ενδέχεται να μην είναι εφικτή η σύνδεση, διότι έχει καλυφθεί το όριο απωλειών από τις ήδη υπάρχουσες συνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Twoface είπε

Όχι ! Το θέμα είναι αν υπάρχει ήδη κουτί της ina τότε η τοποθέτηση θα γίνει αμέσως. 

Αλλιώς πρέπει να σκάψουν μέχρι την πολυκατοικία για να σου φέρουν το κουτί τους και εκεί εμπλέκεται και ο δήμος που θα χρειαστεί άδεια. 

Αλλά και για το σκάψιμο που λες άμα χρειαστεί εκεί και πάλι δεν θέλω έγκριση από κάποιον στη πολυκατοικία, μόνο από τον δήμο, σωστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ εμπλέκεσαι μόνο σε ότι έχει να κάνει με την εγκατάσταση στην οικοδομή. Για τις εργασίες που θα χρειασθούν για να φθάσει η ίνα μέχρι την οικοδομή, είναι αποκλειστικό θέμα της εταιρείας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Όσοι είστε σε inalan δώστε κριτικές στο trustpilot ώστε να ξέρουμε και οι υπόλοιποι.

Πάντως με τα λίγα που διάβασα φαίνονται οκ και ζητάνε λογικά πράγματα. Δεν είναι λαμόγια σαν τους υπόλοιπους παρόχους μακάρι ο κόσμος να τους στηρίξει. Μπας και δούμε άσπρη μέρα σε ταχύτητες γιατί στο Λονδίνο έχουν μέχρι 3 Gbps παρακαλώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 27/11/2021 στις 8:46 ΜΜ, neo80 είπε

Όσοι είστε σε inalan δώστε κριτικές στο trustpilot ώστε να ξέρουμε και οι υπόλοιποι.

Υπάρχει σελίδα για την Inalan στο Trustpilot;

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την Inalan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός απο την inalan υπάρχει και η HCN για την οποία ακούω καλά λόγια.

Άντε σιγά σιγά να φεύγουμε όλοι για να βάλουν μυαλό οι πάροχοι οι υπόλοιποι που το έχουν κάνει καρτέλ κανονικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει αιτηση απο 28 Οκτωβριου, πηρα και στις 29 για επαληθευση και ειπαν οτι αναμενω τηλ απο το τεχνικο τμημα. Περνανε 10 εργασιμες τπτ, παιρνω τηλ και λενε θα με καλεσουν, ακομα περιμενω 12/12..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σας.  Και Καλή Χρονιά σε όλους.  Μια ερώτηση ήθελα να κάνω...  μήπως υπάρχει κάποια εταιρεία σαν πχ.  inalan, για να καλύπτει περιοχή Αττική Αχαρνές?  Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από alexgr81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δίνουν μαζί και ρούτερ ή είναι έξτρα χρέωση? επίσης η εγκατάσταση γίνεται από αυτούς? Ξέρει κάποιος να μου πει.

Επίσης θα ήταν χρήσιμο να αναφερθεί αν κάποιος έχει ιναλαν και έχει κάποια αρνητικά. 

Εγώ για παράδειγμα καλώς έχω σταθερά 50ρα αλλά με την πρώτη κακοκαιρία αντίο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Δίνουν μαζί και ρούτερ ή είναι έξτρα χρέωση? επίσης η εγκατάσταση γίνεται από αυτούς? Ξέρει κάποιος να μου πει.

Επίσης θα ήταν χρήσιμο να αναφερθεί αν κάποιος έχει ιναλαν και έχει κάποια αρνητικά. 

Εγώ για παράδειγμα καλώς έχω σταθερά 50ρα αλλά με την πρώτη κακοκαιρία αντίο....

δινουν δωρεαν ρουτερ αλλα ειναι ενα πολυ βασικο για να κουμπωσει η οπτικη ινα δεν εχει καν 5ghz . εχω εχω βαλει δικο μου για τα wifi κτλπ .  δεν ειχα  κανενα προβλημα ουτε με αποσυνδεσεις ουτε τπτ. δινουν και καλο ρουτερ αλλα ειναι με χρεωση ανα μηνα νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, billiboo είπε

δινουν δωρεαν ρουτερ αλλα ειναι ενα πολυ βασικο για να κουμπωσει η οπτικη ινα δεν εχει καν 5ghz . εχω εχω βαλει δικο μου για τα wifi κτλπ .  δεν ειχα  κανενα προβλημα ουτε με αποσυνδεσεις ουτε τπτ. δινουν και καλο ρουτερ αλλα ειναι με χρεωση ανα μηνα νομιζω.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις, θα τους πάρω κανένα τηλέφωνο να δω πως βγαίνουν τα οικονομικά γιατί η αλήθεια τώρα μπορεί να έχω αυτά τα θέματα με τις κακοκαιρίες που μένω άνευ ίντερνετ, αλλά πληρώνω μόλις 25€ μηνιαία με απεριόριστη σταθερή τηλεφωνία και κάτι ψιλά στα κινητά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tifa_LockHeart είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις, θα τους πάρω κανένα τηλέφωνο να δω πως βγαίνουν τα οικονομικά γιατί η αλήθεια τώρα μπορεί να έχω αυτά τα θέματα με τις κακοκαιρίες που μένω άνευ ίντερνετ, αλλά πληρώνω μόλις 25€ μηνιαία με απεριόριστη σταθερή τηλεφωνία και κάτι ψιλά στα κινητά 

28 Ε εχει η 200ρα χωρις τηλεφωνια και το απλο ρουτερ. παντως για μενα αξιζει γιατι εκτος απο 200 download εχει και 200 upload.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...