Προς το περιεχόμενο

Coinbase και verify διευθυνση


ExTaCy1337

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, ειμαι σε λιγο περιεργη φαση τωρα που πηγα να κανω λογαριασμο στο coinbase.

Εστειλα ταυτοτητα και τωρα ζηταει verify την διευθυνση.

Οι 3 επιλογες ειναι bank statement (εχω λογαριασμο στην Εθνικη, αλλαξα τα i-statements να ερχονται online, Και το pdf μεσα δεν εχει καν την διευθυνση μου)
credit card statement (δεν εχω πιστωτικη καρτα)

και Utility bill (Δεν ειναι στο ονομα μου).

Γνωριζει κανεις καναν αλλον τροπο ή να παρω κατι απο την Εθνικη κάποιο "statement" με την διευθυνση μου;;
Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογαριασμός κινητής. Ακόμα και εάν έχεις καρτοκινητή μπορείς να πάρεις που να φαίνεται η διεύθυνση σου. Επίσης Coinbase; Αυτοί δεν ήταν που δεν είχαν segwit και σε χρέωναν τεράστια ποσά ; 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πάρεις το PDF της Εθνικής με snipping tool ---> paste in paint  και να προσθέσεις "Α" μια γραμμή με την διεύθυνση. To βάζεις σε ένα νέο pdf και τους το στέλνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Κάβουρας είπε

Λογαριασμός κινητής. Ακόμα και εάν έχεις καρτοκινητή μπορείς να πάρεις που να φαίνεται η διεύθυνση σου. Επίσης Coinbase; Αυτοί δεν ήταν που δεν είχαν segwit και σε χρέωναν τεράστια ποσά ; 🙃

Πως το κανω αυτο με καρτοκινητη what's up? :o 

Δεν εχω ιδεα εψαχνα να ψωνισω btc και απ'οτι ειδα ητανε απο τα καλυτερα site με χαμηλα fees, εχετε κατι αλλο να προτεινετε;
Επισης εχει κατι περιεργα cryptos μεσα που σου δινει δωρεαν αν απαντας κατι ερωτησεις, και δεν ξερω ειπα να δω τι παιζει 😛 

7 ώρες πριν, GRat είπε

Μπορείς να πάρεις το PDF της Εθνικής με snipping tool ---> paste in paint  και να προσθέσεις "Α" μια γραμμή με την διεύθυνση. To βάζεις σε ένα νέο pdf και τους το στέλνεις.

Αυτο δεν θεωρειτε πλαστογραφια; 😅

 

Εντωμεταξυ τους εστειλα email και πηρα κλασσικα αυτοματη απαντηση και ειδα και αυτο:

-We aren’t able to process documents written in non-latin characters. For documents in a different language with other type of characters, please provide a translated version.
Θα πρεπει να παω σε καμια να μου το κανουν translate με σφραγιδες; τι ειναι αυτα ρε :P 

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε ένα κατάστημα κοσμοτε και λες θέλω ένα λογαριασμό κινητής για την τράπεζα για να επιβεβαιώσω την διεύθυνση μου. Θα σου δώσουν έναν ακόμα και εάν έχεις καρτοκινητή. Πάνω θα γράφει το όνομα σου το τηλέφωνο σου και τη διεύθυνση και τι πακέτο έχεις πχ what’s app φοιτητικό. Η what’s app καρτοκινητή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Κι εγώ το ίδιο θέμα αντιμετώπισα εχθές και προσπάθησα να φορτώσω λογαριασμό ηλεκτρικού, κινητής, τράπεζας, δε δεχόταν τίποτα.  Έκανα αίτημα για να μου πουν τι να κάνω και πήρα αυτοματοποιημένη απάντηση στην οποία όμως απάντησα εκ νέου και είπα ότι δε μου λένε τι να κάνω και πως θα λυθεί το πρόβλημα. 

Είναι προφανές ότι θέλουν αγγλικό κείμενο ή τουλάχιστον λατινικούς χαρακτήρες για να  αποδεχθούν επιβεβαίωση διεύθυνσης!  Τα πήρα όμως στο κρανίο γιατί έχουν τόσο κόσμο από άλλες χώρες, θα έπρεπε να μπορούν με κάποιο τρόπο να το έχουν λύσει το θέμα...  Μάλλον θα παίξω με bitpanda ή karken γιατί τους βαρέθηκα... είναι και πανάκριβοι....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2021 στις 8:52 ΠΜ, XEN είπε

Κι εγώ το ίδιο θέμα αντιμετώπισα εχθές και προσπάθησα να φορτώσω λογαριασμό ηλεκτρικού, κινητής, τράπεζας, δε δεχόταν τίποτα.  Έκανα αίτημα για να μου πουν τι να κάνω και πήρα αυτοματοποιημένη απάντηση στην οποία όμως απάντησα εκ νέου και είπα ότι δε μου λένε τι να κάνω και πως θα λυθεί το πρόβλημα. 

Είναι προφανές ότι θέλουν αγγλικό κείμενο ή τουλάχιστον λατινικούς χαρακτήρες για να  αποδεχθούν επιβεβαίωση διεύθυνσης!  Τα πήρα όμως στο κρανίο γιατί έχουν τόσο κόσμο από άλλες χώρες, θα έπρεπε να μπορούν με κάποιο τρόπο να το έχουν λύσει το θέμα...  Μάλλον θα παίξω με bitpanda ή karken γιατί τους βαρέθηκα... είναι και πανάκριβοι....  

bitpanda μεγαλες προμηθειες εκτός αν κανεις hodl.. αλλα λένε καλό ανταλλακτήριο και customer service

Kraken δέχονται ελληνικους χαρακτηρες στο λογαριασμο  τηλεφ... μικρες προμηθειες σχετικα 0,15/0,26  . Κάθε φορά που πάει κατα διαόλου η αγορά καταρρέει ..δεν μπορεις ουτε να πουλησεις ουτε να αγοράσεις. Αλλά λένε οτι τα ιδια συμβαίνουν και με άλλα μεγάλα ανταλλακτήρια binance κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η coinbase τελικά απάντησε ότι υπήρχε κάποιο glitch στο σύστημά τους που δεν επέτρεπε την επιβεβαίωση διεύθυνσης και τώρα την έφτιαξαν...  πάντως εμένα με πιστοποίησαν πλέον και είμαι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έφτιαξα λογαριασμό εδώ, μόνο και μόνο για να αφήσω αυτό το μήνυμα, ώστε να είναι εδώ αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα στο μέλλον. 

Κατέβασα το debit card statment σε pdf από το e-banking(το οποίο μόνο του το είχαν απορρίψει πολλές φορές)

πρόσθεσα μια σελίδα στο τέλος με το εξής κείμενο:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

-We aren’t able to process documents written in non-latin characters. For documents in a different language with other type of characters, please provide a translated version.

Below you can find the transled version.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και έβαλα από κάτω το ίδιο pdf με "πλαστογραφημένο" το όνομα και την διεύθυνση ώστε να είναι σε greeklish. Το μαγείρεμα έγινε με το να γράψω σε ένα word αυτό που ήθελα να μπει, και μετά με printscreen το πήρα ως εικόνα και το έβαλα πάνω από το original αρχείο, πάνω από τα ελληνικά. Στο τέλος δηλαδή έστειλα ένα pdf με 5 σελίδες(2 οι original, 1 στη μέση με το παραπάνω κείμενο, και 2 "πλαστογραφημένες". Το δέχτηκαν σε 3 λεπτά. Και κατά την άποψη μου, δεν καταπατώ κάποιο νόμο περί πλαστογραφίας , τους λέω ότι είναι "transled version", οχι original της τράπεζας.

Μπορεί να χρειαστείτε ένα pdf editor. Ταλαιπωρήθηκα πολύ με τους μαλακές που τίποτα δεν τους έκανε. Να ψηφήσουν

Καλά μαγειρέματα!!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και εγώ τους έχω στείλει οτι έχω και δεν έχω και μου τα απορρίπτουν ενώ πέρασε κανονικά η ταυτότητα. Άλλη λύση εκτός της πιο πάνω υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σας

Κατεβάστε ένα estatement από την κάρτα που έχετε δηλώσει, κάντε edit pdf γράψτε όνομα και διεύθυνση στα λατινικά και θα το δεχτούν,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...