Προς το περιεχόμενο

Samsung 70'' 4K UHD @ 699€


iosif1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, invisiblesurfer είπε

Σε αυτές τις ιντσες δεν εχει περισσότερο νόημα ένας projector?

Όχι. Έχω 100" projector και ψάχνω για 70-75" TV. Θέλει σκοτάδι ο προβολέας, έχει θόρυβο, ιδιαίτερες απαιτήσεις χωροταξικά κτλ. Είχε νόημα όταν οι μεγάλες  τηλεοράσεις είχαν 2000€+. Τώρα; Μόνο για dedicated home theater με 150"+.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Con_stantine είπε

Όχι. Έχω 100" projector και ψάχνω για 70-75" TV. Θέλει σκοτάδι ο προβολέας, έχει θόρυβο, ιδιαίτερες απαιτήσεις χωροταξικά κτλ. Είχε νόημα όταν οι μεγάλες  τηλεοράσεις είχαν 2000€+. Τώρα; Μόνο για dedicated home theater με 150"+.

Αδερφε εγω εχω τον epson tw9400 σε 135'' και δε συγκρινεται με καμια τηλεοραση.

φυσικα θελει σκοταδι αλλα το οτι δε το θες εσυ να βλεπεις ετσι ή για καποιον λογο δε μπορεις να εχεις δε βαζειτο προτζεκτορα γενικα σε χειροτερη μοιρα. ουτε θελει ντε καικαλα dedicated.

Στο σαλονι μου τον εχω, με δυο μεγαλα μαυρα ρολα κρυμενα σε γυψοσανιδα ,κατεβαινουν με διακοπτη ιδιο με το διακοπτη των φωτων του σαλονιου μου, το σαλονι βαμενο καφε σοκολά για ναναι σκουροι οι τοιχοι, και οποιος μπαινει σπιτι μου λεει απορει γιατι ολοι βαφουν τυς τοιχους ανοιχτοχρωμους οταν παιζουν τοσο ωραια χρωματα.

θορυβος απο τον προβολεα μηδεν.

και πηγαινοντας στο village καθε φορα, ξενερωνω γιατι η εικονα σπιτι μου ειναι δεκα φορες καλυτερη .

το προβολικο σκοτωνει.

τελος

Επεξ/σία από Hamurabi
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι βάφουν τους τοίχους ανοιχτόχρωμους για να «ανοίξει» ο χώρος, γι' αυτό και βάφουν τα ταβάνια λευκά.

Αν εσύ έχεις σαλόνι 60m² δε λέει κάτι, άλλοι ζουν σε σπίτια μικρότερα απ' το σαλόνι σου.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 ώρες πριν, Hamurabi είπε

Αδερφε εγω εχω τον epson tw9400 σε 135'' και δε συγκρινεται με καμια τηλεοραση.

φυσικα θελει σκοταδι αλλα το οτι δε το θες εσυ να βλεπεις ετσι ή για καποιον λογο δε μπορεις να εχεις δε βαζειτο προτζεκτορα γενικα σε χειροτερη μοιρα. ουτε θελει ντε καικαλα dedicated.

Στο σαλονι μου τον εχω, με δυο μεγαλα μαυρα ρολα κρυμενα σε γυψοσανιδα ,κατεβαινουν με διακοπτη ιδιο με το διακοπτη των φωτων του σαλονιου μου, το σαλονι βαμενο καφε σοκολά για ναναι σκουροι οι τοιχοι, και οποιος μπαινει σπιτι μου λεει απορει γιατι ολοι βαφουν τυς τοιχους ανοιχτοχρωμους οταν παιζουν τοσο ωραια χρωματα.

θορυβος απο τον προβολεα μηδεν.

και πηγαινοντας στο village καθε φορα, ξενερωνω γιατι η εικονα σπιτι μου ειναι δεκα φορες καλυτερη .

το προβολικο σκοτωνει.

τελος

Κακως "τσιμπας" απο το σχολιο και μπαινεις σε διαδικασια να απαντησεις. Κακως, επειδη ειναι οφτοπικ το αρχικο σχολιο εννοω. Ενταξει, ειναι προφανες, ο ανθρωπος εχει εναν προβολεα μαλλον προβληματικο ή ισως των 80 ευρω και με βαση αυτο κρινει. Απο την αλλη, αν υπηρχε τηλεοραση 135'' στο χιλιαρικο πολλοι θα προτιμουσαν τηλεοραση αντι για προβολεα, ισως και εσυ. Αναλογα με την αισθητικη του χωρου και αλλα πολλα βεβαια.

Τωρα να μας λες τι εχεις σπιτι σου με λεπτομερειες μεχρι και χρωματικες ωστε να μπουμε σε προβολικης φυσης αναλυση, δεν νομιζω οτι αφορα το τοπικ. Μπορουμε να φτιαξουμε αν δεν υπαρχει ενα τοπικ προβολικο VS τηλεοραση να μεταφερει ο καθενας την γνωση του και ο,τι αλλο θελει.

3 ώρες πριν, phanispal είπε

Όλοι βάφουν τους τοίχους ανοιχτόχρωμους για να «ανοίξει» ο χώρος, γι' αυτό και βάφουν τα ταβάνια λευκά.

Αν εσύ έχεις σαλόνι 60m² δε λέει κάτι, άλλοι ζουν σε σπίτια μικρότερα απ' το σαλόνι σου.

Ειπε καπου οτι εχει 60τμ σαλονι; Τι στο διαολο, αλλο σχολιο διαβαζω εγω; Δεν εχω προσβαση; 😛

Οι 135 ιντσες υπαρχουν ανετα σε χωρο απο 20τμ. Αλλα λεω ξανα, οτι αυτη η κουβεντα που πατε να ανοιξετε ειναι οφτοπικ. Δεν θα συνεχιστει παρακαλω!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...