Προς το περιεχόμενο

Τα νέα Xiaomi Mi 10 και Mi 10 Pro είναι 5G ready και έχουν κάμερες 108MP και Snapdragon 865


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Grimson είπε

Ίσως και παραπάνω από μια-δυο μονάδες.Με 512Gb δεν χρειάζεσαι sd.Εμένα με χάνει στην τιμή στα 550-500€ θα είναι μια καλή αγορά.

Το 512 θα φτανει 800αρι ανετα. Η καρτα μνημης ειναι κατι που θελω σε περιπτωση που χαλασει το κινητο βγαζω την καρτα και ειμαι κομπλε. Η xiaomi βαζει sd στα redmi poco και δεν βαζει στα κορυφαια mi/mix σειρες. Χανει πολυ κοσμο απο εκει. Και η τρυπα στην οθονη δεν μου αρεσει αλλα χωνεύεται η αφαιρεση sd card οχι. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελος η Xiaomi απο εμένα! Τα τελευταία 3 τηλέφωνα μου ειναι απο αυτή τη πρώην αγαπημένη εταιρία

Η σειρά mi mix με τη ποιότητα και τις τιμές που γλένταγε τον ανταγωνισμό που πήγε;

Δεν αγοράζω κινητό απο εταιρία που έγινε wanna be Samsung....

Αν και δεν το περίμενα με βλέπω για apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το 512 θα φτανει 800αρι ανετα. Η καρτα μνημης ειναι κατι που θελω σε περιπτωση που χαλασει το κινητο βγαζω την καρτα και ειμαι κομπλε. Η xiaomi βαζει sd στα redmi poco και δεν βαζει στα κορυφαια mi/mix σειρες. Χανει πολυ κοσμο απο εκει. Και η τρυπα στην οθονη δεν μου αρεσει αλλα χωνεύεται η αφαιρεση sd card οχι. 

θα μπορούσε να βάλει hybrid dual sim 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, macboy είπε

700 ευρώ για κινέζο 😂😂😂

Ποιός Κινέζος; Νομίζω απέχει πολύ αυτό το μοντέλο από έναν πραγματικό Κινέζο... Τα πάντα πάνω του είναι ισάξια με έναν μη Κινέζο αν όχι καλύτερα... Το μόνο κινέζικο πάνω του είναι το όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Arkin είπε

Το 512 θα φτανει 800αρι ανετα. Η καρτα μνημης ειναι κατι που θελω σε περιπτωση που χαλασει το κινητο βγαζω την καρτα και ειμαι κομπλε. Η xiaomi βαζει sd στα redmi poco και δεν βαζει στα κορυφαια mi/mix σειρες. Χανει πολυ κοσμο απο εκει. Και η τρυπα στην οθονη δεν μου αρεσει αλλα χωνεύεται η αφαιρεση sd card οχι. 

Πρώτη φορα πηρα κινητό που δεν παιρνει sd(honor 20 pro 8/256)...εχω πάρει φλασακι π μπαινει στο κινητό απευθειας με type-c..οποτε βγαζω φωτος η γενικα αν θελω κατι να μην χαθει τ περναω στο φλασακι αμεσως και τα σβηνω απο τ κινητό. Λ.. Ειναι υπερβολικα μικρο.. Σαν κέρμα 2€ σε διαστασεις... Οποτε τ κουβαλαω κ παντα μαζί μ.. Ειτε γ να αποθηκεύσω κατι ειτε για να δειξω κατι σε αλλους. Σκεψου το σαν λυση (αν σε κραταει απο το να αγορασεις κινητό χωρις sd υποδοχή) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Anthony3091 είπε

ποια ειναι η επομενη xiaomi τωρα? με flagship killer στα 300-400 για να παμε σε αυτην? ξεφυγε και η xiaomi και απολυτως λογικο. Παντως τα specs ειναι εντυπωσιακα σιγουρα!

REALME

15 ώρες πριν, oldnew είπε

Τωρα θα έκραζα και εδω για τις τιμές, αλλα οταν η σαμσουγκ πουλαει στα 1400, τοτε τι να πεις.. Ολοι τον leader ακολουθούν και προσαρμοζονται, σε ολα τα προϊόντα. Αν η σαμσουγκ πουλαγε ακομα στα 800 ναυαρχίδα, η xiomi θα έβγαζε στα 500 βαρια..

Η νεα xiomi που ρωτάνε παραπανω, ειναι η realme. Ηταν της xiomi, για εμπορικούς λογους πλεον θεωρηται αλλη εταιρια. Βασικά ειναι xiomi, απλα για χαμηλοτερα εργατικά φτιάχνεται στην Ινδία.. Ναι η Κίνα ειναι ακριβή στα ημερομισθια πλεον, και για μείωση κόστους πήγαν Ινδία..

Η ουσία ειναι αν επαιρνες xiomi γιατι ήθελες το ποιο value for money, τοτε κοιτα realme + κάποιες άλλες. Μια χαρα τα xiomi, αλλα σε αυτές τις τιμές πέθανε ως value for money οσο και να πουλανε οι ανταγωνιστες.

 

H REALME ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΙΑΟΜΙ 

Η Realme είναι ΟPPO/One+

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MrHavoC είπε

Είμαι μια χαρά με των 190€ Redmi Note 8 pro μου :P

Καλό κινητό, βέβαια το mi 9t είναι πολύ καλύτερο και δεν έχει πολύ παραπάνω, αλλά καμία σχέση σε φωτογραφίες με το mi 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι δλδ ειναι ακριβο στα 570 ευρω η μη PRO εκδοση για ολα αυτα που προσφερει (αναφερω την απλη γτ απο οτι καταλαβα η μονη διαφορα τους ειναι οι καμερες). Ισως να μην εχω καταλαβει κατι καλα βεβαια αλλα μου φαινεται σε σχεση με τον ανταγωνισμο οτι η τιμη του ειναι τρομερη. Αν και μεγαλος fan των midrange συσκευων ισως να ειναι η πρωτη συσκευη που θα με κανει να σκεφτω την αγορα της για πιο ψηλη κατηγορια. Προσωπικα μιλωντας χρησιμοποιω το κινητο για καταναλωση περιεχομενου βιντεο twitch-youtube κτλ. emulators, και τις λοιπες βασικες λειτουργιες. Η "τελεια" συσκευη πρεπει να εχει φουλ επεξεργαστη, 8-12gb μνημη, επεκτασιμο χωρο αποθηκευσης σταθερο λογισμικο και πολυ καλη οθονη με μικρα bezel και ιδανικα pop-up καμερα. Εχει κανεις να μου προτεινει κατι; Αυτη τη στιγμη εχω ενα Redmi note 7 αλλα οφειλω να ομολογησω οτι δεν ειμαι ιδιαιτερα ευχαριστημενος, παρατηρω μερικα χαζοκολληματα ανευ λογου στην καθημερινη χρηση συν του οτι δεν υποστηριζει native PS4 controller και πρεπει καθε φορα που θελω να τρεξω κατι σε emulator να κανω remap keys. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παρόλο που μόλις 1 χρόνο έχω  το Xiaomi με τρώει η τσέπη για ένα από τα 2 μοντέλα (Mi10 και Mi10 Pro).

Θα δω πρώτα σε τι τιμές θα έρθουν Ελλάδα και θα αποφασίσω αν θα πάω day one ή αν θα περιμένω να πέσουν λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα! Τωρα που η τσιαομι ανεβάζει και αυτή τις τιμες της, καποια άτομα μπορείτε να κοιτάτε προς realme μεριά..  Και όταν και αυτη θα αυξήσει τις τιμες της, δειτε προς καποια άλλη κινεζια.. εμεις που δεν ξέρουμε θα παιρνουμε samsung. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostas7837aek είπε

Κρίμα! Τωρα που η τσιαομι ανεβάζει και αυτή τις τιμες της, καποια άτομα μπορείτε να κοιτάτε προς realme μεριά..  Και όταν και αυτη θα αυξήσει τις τιμες της, δειτε προς καποια άλλη κινεζια.. εμεις που δεν ξέρουμε θα παιρνουμε samsung. 

 

Αν δεν είχε όλο αυτό το bloatware η Sammy, θα συμφωνούσα μαζί σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, kabamaru2372 είπε

120hz αντι για 90hz στην οθονη,

511ppi αντί για 403ppi

3200x1440 ανάλυση αντί για 2340x1080

6.9 inches οθόνη αντί  για 6.67 inches

240hz scrolling αντί για 180hz

40mp μπροστινή κάμερα αντί για 20mp

100x space zoom αντί για 50x

5000mAh μπαταρία αντί για 4500mAh

ip68 αντί για καμία αδιαβροχοποίηση

και είναι και Samsung ( δεν το λέω για εμένα, δεν κάνει καμία διαφορά απλά έχει φτάσει να είναι πλέον λογικό να έιναι πιο ακριβή από όλους...)

Νομίζω ότι η διαφορά στην τιμή δικαιολογείται από την Samsung...

Βέβαια στα λεφτά του είναι μια χαρά το mi 10 ( και το Pro)

Πιστεύω το καλοκαίρι εάν παίζει το pro στα 500-600 θα είναι πολύ καλή τιμή

Τα 180hz της οθόνης του σαομι αφορούν την ευαισθησία και την απόκριση του touch.... Τα 240 του Samsung που τα έχεις διαβάσει να τα δω και εγώ.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...