Προς το περιεχόμενο

Τα νέα Xiaomi Mi 10 και Mi 10 Pro είναι 5G ready και έχουν κάμερες 108MP και Snapdragon 865


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Τα 180hz της οθόνης του σαομι αφορούν την ευαισθησία και την απόκριση του touch.... Τα 240 του Samsung που τα έχεις διαβάσει να τα δω και εγώ.... 

Το είδα στη παρουσίαση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, x.ristos1980 είπε

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα.η Xiaomi δίνει αξιοπρεπέστατα τηλέφωνα σέ αρκετά χαμηλές τιμές,την ώρα πού στις περισσότερες εταιρείες,όταν πάρεις φτηνό τηλέφωνο,σέρνεται καί πρέπει αναγκαστικά να πάς σέ ακριβές λύσεις

Το συγκεκριμένο είναι flagship της xiaomi όταν αλλων εταιριών με τέτοια specs θα κοστίζουν άνω των 1300+ ευρώ ...η xiaomi από ότι φαίνεται ακολουθεί την γραμμή μισή τιμή day one απο τα flagship των άλλων επωνύμων εταιρειών....σε έξι μηνακια θα το αγοράζουμε 30% κάτω. Για όποιον κρίνει οτι το θέλει ...

12 ώρες πριν, blaxos είπε

Αααρε xiaomi πες αλεύρι;;

Ο Τραμ σε γυρεύει..😋

 

Αυτό είναι ένα θέμα σοβαρό ...ότι ανταγωνίζεται τις ΗΠΑ ο Χρυσομάλλης το ξεπαστρευει άνετα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Δεν το βλέπω στο επίσημο σαιτ της Samsung κάπου να αναγράφεται 

Είδες να αναγραφει  κάτι άλλο;

Το γράφει στο gsmarena 

A key point on that list this year is the high refresh rate. 120Hz, to be exact, accompanied by a 240Hz touch screen polling rate

Επεξ/σία από kabamaru2372
Added info
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kabamaru2372 είπε

Είδες να αναγραφει  κάτι άλλο;

Το γράφει στο gsmarena 

A key point on that list this year is the high refresh rate. 120Hz, to be exact, accompanied by a 240Hz touch screen polling rate

Η samsung το λέει κάπου επίσημα? Αν όντως ισχύει είναι ένα καλό feature 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Η samsung το λέει κάπου επίσημα? Αν όντως ισχύει είναι ένα καλό feature 

Πλάκα κάνεις; Το είπε λέμε στην παρουσιαση... Αν ακόμα δεν πιστεύεις μπες δες την παρουσίαση στο YouTube... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, kabamaru2372 είπε

Πλάκα κάνεις; Το είπε λέμε στην παρουσιαση... Αν ακόμα δεν πιστεύεις μπες δες την παρουσίαση στο YouTube... 

Εγώ πάλι είδα λαγκ σε ορισμένα βίντεο.... Ποτέ δεν θα καταφέρει να έχει ένα smooth κέλυφος η σαμμυ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι hardware κ να βάλεις . Με αυτή την μλκια τ miui που συνέχεια έχει bug's κ ποτέ δεν φτιάχνονται . Πάνω από 350 είναι πεταμένα λεφτά . Όταν με 400 κ πάνω πας σε op7 sm s10 κ πολλά άλλα . Γνώμη άποψη μου γούστο μου καπέλο μου . Μου έβγαλε κινητό 500 ευρο με τ σάπιο λογισμικό χαχαχα οκ

Στις 13/2/2020 στις 1:38 ΜΜ, stafaf είπε

Η αλήθεια είναι πως με τέτοια specs η τιμή είναι λογική.

Σίγουρα πολλοί εδώ μέσα θα περίμεναν να έχει κανα 400ρι αλλά ξαναρίξτε μια ματιά στα specs και θα δείτε πως είναι μια χαρά η τιμή.

Αλλά ξέχασα, εδώ ο,τιδήποτε ξεπερνάει τις δυνατότητες της τσέπης μας, χαρακτηρίζεται αυτομάτως ως "πανάκριβο" και τους υποψήφιους αγοραστές "κορόιδα".

Εχει κι άλλα μοντέλα, πιο οικονομικά η xiaomi δεν χρειάζεται να αγοράσεις το flagship τους day one.

Μία σκέψη κάνω.

Οκ τα specs.  Τ σάπιο miui που έχει άπειρα bugs  δικαιολογεί την τιμή των 600 ευρο έναντι σε ένα op7 η s10 ? Τ να τα κάνω τα σπεκ όταν κολαει κάθε τρία κ λίγο . Δεν ανοίγει κάτι δεν βγάζει κάτι όλο buys 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Εγώ πάλι είδα λαγκ σε ορισμένα βίντεο.... Ποτέ δεν θα καταφέρει να έχει ένα smooth κέλυφος η σαμμυ... 

Μαζί σου είμαι ... Δεν έχω πάρει ποτέ σαμσουνγκ και δεν πρόκειται ... Ευτυχώς έχουν καποιοι γνωστοί μου ( λιγοι πλέον) και μαθαίνουμε από τα λάθη τους 😀😀😀😀

2 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

Ότι hardware κ να βάλεις . Με αυτή την μλκια τ miui που συνέχεια έχει bug's κ ποτέ δεν φτιάχνονται . Πάνω από 350 είναι πεταμένα λεφτά . Όταν με 400 κ πάνω πας σε op7 sm s10 κ πολλά άλλα . Γνώμη άποψη μου γούστο μου καπέλο μου . Μου έβγαλε κινητό 500 ευρο με τ σάπιο λογισμικό χαχαχα οκ

Οκ τα specs.  Τ σάπιο miui που έχει άπειρα bugs  δικαιολογεί την τιμή των 600 ευρο έναντι σε ένα op7 η s10 ? Τ να τα κάνω τα σπεκ όταν κολαει κάθε τρία κ λίγο . Δεν ανοίγει κάτι δεν βγάζει κάτι όλο buys 

Σε βρίσκω λίγο υπερβολικό .. εκτός και αν όντως έχεις τόσο θέματα με το miui...

Από την εμπειρία χρήσης που έχω τα τελευταία χρόνια σε Android βλέπω ότι όλοι οι κατασκευαστές όλο και κάποιο κουσουρι έχουν στα τηλέφωνα τους, τίποτα όμως σοβαρό που να μην λύνεται μετά από καιρό με μια αναβάθμιση... Όλοι όμως όχι μόνο η xiaomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν λάτρης του miui αλλά όταν πήρα android one κατάλαβα τη διαφορά, ναι μπορεί να είναι εντελώς γυμνό και μα μην έχει τις ευκολίες του miui αλλά τρέχει βούτυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω με καποιους που βρισκουν ΟΚ τις τιμες. Μιλαμε για Xiaomi, αρα μιλαμε για μια εταιρια που δεν δικαιουται να ξαναβγαλει ποτε κανενα κινητο πανω απο 300 αντε 400, ασχετα τι χαρακτηριστικα εχει, ποιοτητα κατασκευης, ανταγωνισμο, χρονολογια κτλ.

H Xiaomi που δεν θα μας πληγωσει ποτε βγαζοντας ενα κινητο που δεν μπορουμε να παρουμε. Ξερει οτι ειναι κινεζικη και της κανουμε την τιμη να την αγοραζουμε στην Ελλαδα.

Η Xiaomi που ξερουμε, η Xiaomi της καρδιας μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2020 στις 1:21 ΜΜ, YoungHOV είπε

Δεν θα επιβίωνε η εταιρεία αν πούλαγε κινητά μόνο με 5-10% κέρδος. Αφού έχτισε fan base και brand recognition, παίρνει σιγά σιγά τον δρόμο της Huawei όσον αφορά τις τιμές.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βλέπω να πουλάω το mi9t 6/64 στα 200 βαριά 180 για να πάρω το mi 10 pro πολύ ευχαριστημένος βέβαια με το mi9 t αλλά ελπίζω η κάμερα να τα αξίζει αυτά τα παραπάνω λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...