Προς το περιεχόμενο

Τα PlayStation 5 και Xbox Series X αναμένεται να στοιχίζουν σχεδόν $500 το καθένα


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Nos20VT είπε

O gamer δηλαδη στο pc εχει 1060...γιατι  gamer θα παει για 1070+ και τουλαχιστον 2Κ..και μετα απο 3 χρονια θα πουλησει την 1070 οπως κανουν πολλοι εδω στο ινσομνια για την 1060 για να παρει την επομενη.

Ναι οι περισσοτεροι gamers εχουν καρτες των 200-250€ και κατω οπως ηταν η 1060...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λίγο βαρετό και σιχαμένο που 1,5 χρόνο πριν κυκλοφορήσει η κονσόλα διαβάζουμε συνεχώς για αυτή λες και πρόκειται για την πρώτη αποστολή του ανθρώπου στην σελήνη! 

 

Άσε που με επεξεργαστή αλλά και κάρτα γραφικών από AMD δεν ξέρω κατά πόσο θα δουλεύει σωστά. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέκαθεν οι κονσόλες ήταν, είναι και θα εξακολουθούν για λίγο ακόμα τουλάχιστον να είναι ποιο vfm όσο αφορά το gaming. 

Επίσης έχω βαρεθεί να ακούω και να διαβάζω ότι δεν παίζουν ultra settings όταν με βάση επίσημα στοιχεία πχ από τη βάση δεδομένων του steam οι high end pc users ειναι μετρημενοι στα δάχτυλα. 

Καλός η κακός ως fixed hardware τα παιχνίδια έχουν καλύτερο optimisation,  αποτέλεσμα με χειρότερο hardware έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. 

Επίσης διαβάζω πολλές φορές εδώ μέσα στο forum να γράφει ο άλλος για παιχνίδια 70-80? Και συνδρομές 60 ευρώ? Είστε σε τεχνολογικό Forum η μόλις βρήκατε από σπηλιά;  έχει αμέτρητα site πλέον που αγοράζεις digital με 20-30 ευρώ,  προσφορές ακόμα και στα 10-15 ευρώ,  όπως και συνδρομές στα 30. 

Εκτός αν είναι καθαρά για εντυπωσιασμο,  να γράψω ότι οι κονσόλα έχει 70 ευρώ παιχνίδια και 60 ευρώ συνδρομή ώστε το pc να φαίνεται καλύτερο;;;;;  θα κερδίσεις κάτι εσύ που το γράφεις αυτό; το δικό σου είναι καλύτερο από το δικό μου; 

 

Πραγματικά ούτε μετοχές να έχετε,  ανέκαθεν δεν μπορώ να καταλάβω τη προσπάθεια κάποιου να απόδειξη ότι το pc είναι καλύτερο....  Έλεος ότι το PC είναι και θα είναι καλύτερο είναι fact,  τώρα αν έχεις ανασφάλεια γράφτο καμία 50αρια φορές για να ηρεμησεις.... 

Χάνετες όμως την ουσία η οποία είναι να απολαύσετε το gaming.  Τη με νοιάζει εμένα από ποια εταιρεία είναι και πως λέγεται; αν είναι pc η κονσόλα;  αν είναι XBOX η Ps4  από τη στιγμή που το απολαμβάνω όλα τα αλά είναι περιττά. 

P. S: Εγω προσωπικά έχω τα πάντα,  PC,  Ps4 και Xbox one X και απολαμβάνω ότι έχει να προσφέρει  το καθένα,  so simple. 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι να βγει να κοστιζει τα αντερα της, να καιει τα αντερα tης απο watt, να εχει ασχημο σχημα, να βγει το slim μοντελο, να βγουν παιχνιδια, να φτιαχτει το online/menu της, να μην γκαριζει το fan (οποτε παλι το slim περιμενουμε) και αλλα πολλα που εχει δειξει η ιστορια, θα περιμενουμε. 

Πειραματα να κανουν αυτοι που αγοράζουν πρωτοι/χρηματοδοτουν την εταιρεία ωστε να βελτιώσει το προϊόν της και τοτε ερχόμαστε εμεις οι εγκρατεις καταναλωτες και το αγοραζουμε ολο μαζι και σωστα!

  • Like 1
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα το ps4 200 ευρω και παιζω παιχνιδακια μια χαρα με 15 ευρω. δε θελω απλα να παρω μια κονσολα που θα εχει σχεδον τα ιδια γραφικα και απλα θα παιζει 60 fps 4k. δε με νοιαζει. πιστεψτε με τα γραφικα ελαχιστη διαφορα θα εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, jimd6776 είπε

εγω πηρα το ps4 200 ευρω και παιζω παιχνιδακια μια χαρα με 15 ευρω. δε θελω απλα να παρω μια κονσολα που θα εχει σχεδον τα ιδια γραφικα και απλα θα παιζει 60 fps 4k. δε με νοιαζει. πιστεψτε με τα γραφικα ελαχιστη διαφορα θα εχουν

Γιατί να σε πιστέψουμε φίλε? Είσαι κάποιος ειδικός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, jimd6776 είπε

εγω πηρα το ps4 200 ευρω και παιζω παιχνιδακια μια χαρα με 15 ευρω. δε θελω απλα να παρω μια κονσολα που θα εχει σχεδον τα ιδια γραφικα και απλα θα παιζει 60 fps 4k. δε με νοιαζει. πιστεψτε με τα γραφικα ελαχιστη διαφορα θα εχουν

Ειδικα τωρα με 5-10€ τον μηνα παιζεις τα παντα με τα καλυτερα γραφικα μεσω stream Nvidia geForce Now.

Προϋπόθεση βεβαια να εχεις καλη συνδεση 100MB/s και πανω.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 600 να έχει για day one μια χαρά είναι . Θα την πάρεις και θα την έχεις για 7 χρόνια . Εδώ δίνουν ο κόσμος 1κ για κινητό και το αλλάζει σε 1-2 χρόνια .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Darky είπε

Καλα κοψε κατι, 1TB SSD μαξ θα ελεγα και cpu σιγουρα κομενη σε cache. 

Λογικη τιμη για launch κονσολας θα ειναι στα 500€ με αυτα τα specs που εχουμε ακουσει, που ειναι αρκετα καλα. Αν βγει με αυτα τα specs σε 400-450€ θα ειναι δυνατο deal αλλα μπα.

Δεν ειμαστε καλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Γιατί να σε πιστέψουμε φίλε? Είσαι κάποιος ειδικός?

Μολις δεις τα gameplay των παιχνιδιων θα καταλαβεις. Επισης ειναι γνωστο οτι το ray tracing (που εχει επενδυσει το Ps5) μικρη διαφορα εχει στο visual. (δες Battefield 5)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, music_lover είπε

Αυτό που κάθε λίγο και λιγάκι σε κάθε θέμα σχετικό με κονσόλες διαβάζεις ότι τα pc είναι ισχυρότερα και κάνουν πολλές δουλειές, ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω. Σας αρέσει να γράφετε τα αυτονόητα ή πιστεύετε ότι δεν τα ξέρουμε? Σ' ένα θέμα σχετικό με την τιμή μιας κονσόλας διαβάζεις για το πόσο cool και δυνατό είναι ένα pc. Χαίρω πολύ. Η γη γυρίζει γύρω από τον εαυτό της. Το θέμα είναι ότι δεν αγοράζουμε κονσόλα μόνο και μόνο για την δύναμη της. Να δούμε πότε θα το καταλάβετε ορισμένοι. Γιατί την αγοράζουμε? Ρωτήστε τα 110 εκατομμύρια κατόχους του PS4. Του στυλ: γιατί ρε φίλε πήρες κονσόλα αφού το pc είναι master race? Έλα ντε, γιατί άραγε?

 

Αν δεις τα σχόλια όπου προσπαθούν να μας πείσουν πως μια κονσόλα των 500 ευρώ θα έχει ανώτερα γραφικά από ένα PC που μόνο η κάρτα κάνει 800 τότε ναι μάλλον οι περισσότεροι δεν τα ξέρουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diver_Gr είπε

Ανέκαθεν οι κονσόλες ήταν, είναι και θα εξακολουθούν για λίγο ακόμα τουλάχιστον να είναι ποιο vfm όσο αφορά το gaming. 

Επίσης έχω βαρεθεί να ακούω και να διαβάζω ότι δεν παίζουν ultra settings όταν με βάση επίσημα στοιχεία πχ από τη βάση δεδομένων του steam οι high end pc users ειναι μετρημενοι στα δάχτυλα. 

Καλός η κακός ως fixed hardware τα παιχνίδια έχουν καλύτερο optimisation,  αποτέλεσμα με χειρότερο hardware έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. 

Επίσης διαβάζω πολλές φορές εδώ μέσα στο forum να γράφει ο άλλος για παιχνίδια 70-80? Και συνδρομές 60 ευρώ? Είστε σε τεχνολογικό Forum η μόλις βρήκατε από σπηλιά;  έχει αμέτρητα site πλέον που αγοράζεις digital με 20-30 ευρώ,  προσφορές ακόμα και στα 10-15 ευρώ,  όπως και συνδρομές στα 30. 

Εκτός αν είναι καθαρά για εντυπωσιασμο,  να γράψω ότι οι κονσόλα έχει 70 ευρώ παιχνίδια και 60 ευρώ συνδρομή ώστε το pc να φαίνεται καλύτερο;;;;;  θα κερδίσεις κάτι εσύ που το γράφεις αυτό; το δικό σου είναι καλύτερο από το δικό μου; 

 

Πραγματικά ούτε μετοχές να έχετε,  ανέκαθεν δεν μπορώ να καταλάβω τη προσπάθεια κάποιου να απόδειξη ότι το pc είναι καλύτερο....  Έλεος ότι το PC είναι και θα είναι καλύτερο είναι fact,  τώρα αν έχεις ανασφάλεια γράφτο καμία 50αρια φορές για να ηρεμησεις.... 

Χάνετες όμως την ουσία η οποία είναι να απολαύσετε το gaming.  Τη με νοιάζει εμένα από ποια εταιρεία είναι και πως λέγεται; αν είναι pc η κονσόλα;  αν είναι XBOX η Ps4  από τη στιγμή που το απολαμβάνω όλα τα αλά είναι περιττά. 

P. S: Εγω προσωπικά έχω τα πάντα,  PC,  Ps4 και Xbox one X και απολαμβάνω ότι έχει να προσφέρει  το καθένα,  so simple. 

 

στα περισσότερα που λες συμφωνώ (μιας και είμαι μια από τα ίδια με εσένα φίλε μου)

προφανώς αναφέρονται στα επίσημα καταστήματα της Microsoft (XBOX) και της Sony (PS)

δεν αναφέρονται στις γνωστές ιστοσελίδες που αγοράζεις "κλειδιά/κωδικούς" για ψηφιακό περιεχόμενο που αφορά παιχνίδια ή συνδρομές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...