Προς το περιεχόμενο

ΑΛΛΑΓΗ ROUTER ΣΕ VODAFONE


fire1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ VODAFONE ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΧΩ ΜΙΚΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ.ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ZTE ZXHN H108N.ΛΕΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΗΠΩΣ ΔΩ ΚΑΠΟΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.   ΤΙ ΡΟΥΤΕΡ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΦΘΗΝΟ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ VOICE IP.  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΠΟΙΟΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Στιγμιότυπο οθόνης (19).png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fire1 είπε

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ VODAFONE ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΧΩ ΜΙΚΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ.ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ZTE ZXHN H108N.ΛΕΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΗΠΩΣ ΔΩ ΚΑΠΟΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.   ΤΙ ΡΟΥΤΕΡ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΦΘΗΝΟ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ VOICE IP.  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΠΟΙΟΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Στιγμιότυπο οθόνης (19).png

1ον Το οτι δεν εχεις voip ειναι προφανες λογω του router που εχεις

2ον)Όσον αφορά την ταχύτητα ,δεν αξίζει να αλλάξεις router διότι δεν θα αλλάξει ο συχρονισμός σου.Υπάρχει μόνο μια μικρή διακύμανση (είτε προς τα κάτω - είτε προς τα πάνω). Γενικά router δεν αλλάζουμε για τον συγχρονισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fire1 είπε

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ VODAFONE ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΧΩ ΜΙΚΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ.ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ZTE ZXHN H108N.ΛΕΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΗΠΩΣ ΔΩ ΚΑΠΟΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ.   ΤΙ ΡΟΥΤΕΡ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΦΘΗΝΟ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ VOICE IP.  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΠΟΙΟΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

Στιγμιότυπο οθόνης (19).png

Τι σημαινει φτηνο για εσενα; Δωσε μας ενα ταβανι για να σου πουμε.

Ωστοσο, οπως ειπε ο @phantomas, δεν θα δεις τρελη διαφορα στο συγχρονισμο. Υπαρχουν περιπτωσεις που θα ανεβει 1-3 mbps αλλα δεν ειναι κατι εγγυημενο.

Αυτο που θα κερδισεις απο ενα aftermarket modem ειναι την σταθεροτητα της γραμμης (βασει τις δυνατοτητες της καθε συσκευης παντα) και καλυτερες καταστασεις wifi σε θεμα εμβελειας, αποδοσης και τροπο διαμοιρασμου σε ολους τους χρηστες (αν ειστε πολλες συσκευες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...