Προς το περιεχόμενο

Kumho Ελαστικά. Γνώμη;


AeonBeliever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα για αυτούς που γνωρίζουν για τη συγκεκριμένη μάρκα, δηλαδή κατά προτίμηση να την έχουν φορέσει ή κάποιος κοντινός τους να την έχει φορέσει, ποια είναι η άποψη τους για αυτά τα ελαστικά. 

Αυτό που γνωρίζω είναι ότι ειναι μια τεράστια εταιρία σε παγκόσμιο επίπεδο, τα περισσότερα εργοστάσια είναι Κορεάτικα με ότι αυτό συνεπάγεται, σε επίπεδο τιμής στο μεσαίο tier είναι φτηνότερη από σχεδόν όλους τους ανταγωνιστές της (Toyo, Yokohama, Dunlop, Hankook, Nexen, Falken), τα ελαστικά σε όποιο μαγαζί τη δουλεύει είναι πολύ value for money, έχει πολύ καλά πέλματα (PS71, PS91, ES31, MT51, KH27, HP91). Την έψαξα και σε facebook και έχει άπειρες πρώτες τοποθετήσεις, πρόσφατα μπήκε σαν πρώτη τοποθέτηση στο Audi Q5, στη Κορέα είναι τα τελευταία 2 χρόνια πρώτη σε αντικαταστάσεις ελαστικών..

Αλλά ουδέν σοφότερος αυτού που την έχει δοκιμάσει επί του πρακτέου. Γνώμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα είναι συνάρτηση κόστους και επιθυμητού αποτελέσματος.

Έχεις σημαντικό κέρδος αν τη επιλέξεις σε σχέση π.χ με Pirelli?

Αν ναι προχώρα άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι αξιόπιστη εταιρία.

Αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι περισσότερο ρολο έχει ο συνδιασμός αρκετών παραγόντων για το εαν μείνει κανεις ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα.

Εγώ βρήκα τα ελαστικα που ταιριάζουν για την δική μου περιπτωση κ είναι τα uniroyal rainsport 3(ίσως δοκιμασω και τα 5).

Αλλά μπορεί εσένα να μην σου κανουν καθόλου κοκ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...