Προς το περιεχόμενο

Η οθόνη του Galaxy Z Flip της Samsung δεν είναι και τόσο ανθεκτική τελικά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Αυτό φθείρεται με τα δάχτυλα. Ποιο σπαθί λες εσύ. Και ψίχουλα να κάτσουν μέσα στο δίπλωμα πάλι θα φθαρεί. 

Δεν υπάρχει γυαλί (ακόμη) που να λυγίζει. Νόμοι της φυσικής. Αηδιες μας πασάρει η Σαμ

ουτε το tempered glass ειναι γυαλι,ουτε η εξυπνη σιτα ειναι πραγματικα εξυπνη.

μας εχουν φλομωσει στις αηδιες.😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, eko13 είπε

Τι ακριβώς περιμένουν από μία οθόνη που ανοιγοκλείνει? Ούτε γυαλί θα είναι, και προφανώς με την χρήση θα κάνει τσακιση.

Τσάκιση υπάρχει ήδη πριν καν το βγάλει από την σφραγισμένη συσκευασία ο χρήστης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, insomnianoex είπε

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο, το ότι η samsung σου το ψέματα για το headphone jack .

Και το ότι πήρε για μόνιμη συσκευή δυστυχώς δεν μπορώ να το ξέρω εσείς οι paparazzi κάτι ξέρετε παραπάνω

Η πρώτη πρόταση δεν βγαζει νόημα, το δεύτερο το γνωρίζουν όλοι που παρακολουθούν το κανάλι του διότι το είπε ο ίδιος.

Επεξ/σία από JcD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, insomnianoex είπε

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο, το ότι η samsung σου το ψέματα για το headphone jack .

 

Μάστορα, δεν βγαινει νόημα τι να σου πω δλδ ότι καταλαβαίνω τι έγραψες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Socratis_g είπε

Εντάξει οκ, Samsung ολόκληρος κολοσσος, "σπάμε τους κανόνες της φύσης", "γυαλί που διπλώνει" και τρελό marketing.

Και δεν έχουν προνοήσει οτι θα βγει ένας Jerryrig στο ΥΤ και θα τους αδειάσει μέσα σε 10 λεπτά βιντεάκι?

 

Αν όλοι αυτοί οι loosers που μεσα από ενα κανάλι στο youtube κακοποιούν τις ιδέες άλλων, ηταν τόσο καλοί η ικανοί, θα είχαν μια καλύτερη καριέρα όπου θα έκαναν κάτι πραγματικά σημαντικό αντί να αποτελούν δορυφόρους και θλιβερη κουστωδία άλλων ικανων ανθρώπων που πραγματικά κάνουν την διαφορά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως σε λιγα χρονια θα εχει λυθει το προβλημα και θα υπαρχει ανθεκτικο αναδιπλουμενο γυαλι.Δωστε τους λιγο χρονο καινουργια ιδεα στην αγορα ειναι, τα "λαθη" επιτρεπονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Bluedive είπε

Αν όλοι αυτοί οι loosers που μεσα από ενα κανάλι στο youtube κακοποιούν τις ιδέες άλλων, ηταν τόσο καλοί η ικανοί, θα είχαν μια καλύτερη καριέρα όπου θα έκαναν κάτι πραγματικά σημαντικό αντί να αποτελούν δορυφόρους και θλιβερη κουστωδία άλλων ικανων ανθρώπων που πραγματικά κάνουν την διαφορά.

Loosers ο συγκεκριμένος youtuber? Δεν θα το έλεγα. Προσφέρει έργο και ξεστραβωνει κόσμο ώστε να κάνει σωστές επιλογές. 

Οι υπόλοιποι απλά πέφτουν στις λουμπες της κάθε Σαμ που ψάχνει για δωρεάν πειραματόζωα ... 

Και η Σαμ δεν είναι ένας είναι πολλοί. Είναι διαφορετικό κάπως. Δεν είναι και η τρομερή ανακάλυψη το αναδιπλούμενο κινητό. Έλεος. Από την στιγμή που έφτιαξαν τις oled με τις ελαστικές τους ιδιότητες ο καθένας θα μπορούσε να αδράξει την ιδέα. 

Το θέμα είναι πόσο ηθική θα είναι αυτή η ιδέα απέναντι στον καταναλωτή. Σιγά 5α ωα με τα αναδιπλούμενα κινητά μας έχουν πρήξει το συκώτι. Όταν κι αν εφεύρουν υλικό να μην φθείρεται τόσο εύκολα και να έχει ελαστικές ιδιότητες τότε τα ξαναλέμε. Τώρα είναι μουφα από τις μεγαλύτερες. 

1 ώρα πριν, CHR1Sgr είπε

προφανως σε λιγα χρονια θα εχει λυθει το προβλημα και θα υπαρχει ανθεκτικο αναδιπλουμενο γυαλι.Δωστε τους λιγο χρονο καινουργια ιδεα στην αγορα ειναι, τα "λαθη" επιτρεπονται.

Όταν όμως τα "λάθη" κοστίζουν στα "θύματα" χιλιάδες ευρώ τότε δεν είναι λάθη είναι ΑΠΆΤΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tsarouc είπε

Loosers ο συγκεκριμένος youtuber? Δεν θα το έλεγα. Προσφέρει έργο και ξεστραβωνει κόσμο ώστε να κάνει σωστές επιλογές. 

Οι υπόλοιποι απλά πέφτουν στις λουμπες της κάθε Σαμ που ψάχνει για δωρεάν πειραματόζωα ... 

Και η Σαμ δεν είναι ένας είναι πολλοί. Είναι διαφορετικό κάπως. Δεν είναι και η τρομερή ανακάλυψη το αναδιπλούμενο κινητό. Έλεος. Από την στιγμή που έφτιαξαν τις oled με τις ελαστικές τους ιδιότητες ο καθένας θα μπορούσε να αδράξει την ιδέα. 

Το θέμα είναι πόσο ηθική θα είναι αυτή η ιδέα απέναντι στον καταναλωτή. Σιγά 5α ωα με τα αναδιπλούμενα κινητά μας έχουν πρήξει το συκώτι. Όταν κι αν εφεύρουν υλικό να μην φθείρεται τόσο εύκολα και να έχει ελαστικές ιδιότητες τότε τα ξαναλέμε. Τώρα είναι μουφα από τις μεγαλύτερες. 

Όταν όμως τα "λάθη" κοστίζουν στα "θύματα" χιλιάδες ευρώ τότε δεν είναι λάθη είναι ΑΠΆΤΗ. 

νομιζω εισαι πολυ αυστηρος.Ας περιμενουμε να δουμε και τις κριτικες του απλου κοσμου. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tsarouc είπε

Loosers ο συγκεκριμένος youtuber? Δεν θα το έλεγα. Προσφέρει έργο και ξεστραβωνει κόσμο ώστε να κάνει σωστές επιλογές. 

Οι υπόλοιποι απλά πέφτουν στις λουμπες της κάθε Σαμ που ψάχνει για δωρεάν πειραματόζωα ... 

Και η Σαμ δεν είναι ένας είναι πολλοί. Είναι διαφορετικό κάπως. Δεν είναι και η τρομερή ανακάλυψη το αναδιπλούμενο κινητό. Έλεος. Από την στιγμή που έφτιαξαν τις oled με τις ελαστικές τους ιδιότητες ο καθένας θα μπορούσε να αδράξει την ιδέα. 

Το θέμα είναι πόσο ηθική θα είναι αυτή η ιδέα απέναντι στον καταναλωτή. Σιγά 5α ωα με τα αναδιπλούμενα κινητά μας έχουν πρήξει το συκώτι. Όταν κι αν εφεύρουν υλικό να μην φθείρεται τόσο εύκολα και να έχει ελαστικές ιδιότητες τότε τα ξαναλέμε. Τώρα είναι μουφα από τις μεγαλύτερες. 

Όταν όμως τα "λάθη" κοστίζουν στα "θύματα" χιλιάδες ευρώ τότε δεν είναι λάθη είναι ΑΠΆΤΗ. 

Ειμαι αρκετα χρονια στον χωρο ωστε να ξερω αν ολοι αυτοι οι διαδικτυακοι "αποστολοι" της τεχνολογιας προωθουν κατι αλλο εκτος απο οποιον εννιοτε τους τα σκαει η το φουσκωμενο εγω τους. Αν επιλεγεις να τους βλεπεις ως τους τιμητες των συμφεροντων του απλου κοσμου, εχεις καθε δικαιωμα. Ωστοσο η αληθεια απεχει πολυ απο αυτο. Δεν ξερω και δεν με νοιαζει τι κανει η καθε εταιρεια. Εγω κρινω υποκειμενικα, πριν αγορασω καθε προιον, με βαση τις αναγκες και τις δυνατοτητες μου. Επιπλεον, δεν απαξιωνω τα προιοντα καμιας εταιρειας πισω απο τα οποια εχουν πεσει εκατονταδες εκατομμυρια σε  R&D. Κατι τετοιο θα ηταν παιδιαστικο. Αν θεωρω το προιον ανωριμο τεχνολογικα για τα δικα μου κριτηρια, απλα δεν το αγοραζω μεχρι να γινει ωριμο για μενα.  Δεν υπαρχουν ουτε ζητηματα ηθικης, ουτε δρακοι. Αν καποιος ειναι early adopter, παιρνει τα ρισκα του και αυτο ισχυει ειτε αγοραζεις κινητο, ειτε καρφιτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Bluedive είπε

Ειμαι αρκετα χρονια στον χωρο ωστε να ξερω αν ολοι αυτοι οι διαδικτυακοι "αποστολοι" της τεχνολογιας προωθουν κατι αλλο εκτος απο οποιον εννιοτε τους τα σκαει η το φουσκωμενο εγω τους. Αν επιλεγεις να τους βλεπεις ως τους τιμητες των συμφεροντων του απλου κοσμου, εχεις καθε δικαιωμα. Ωστοσο η αληθεια απεχει πολυ απο αυτο. Δεν ξερω και δεν με νοιαζει τι κανει η καθε εταιρεια. Εγω κρινω υποκειμενικα, πριν αγορασω καθε προιον, με βαση τις αναγκες και τις δυνατοτητες μου. Επιπλεον, δεν απαξιωνω τα προιοντα καμιας εταιρειας πισω απο τα οποια εχουν πεσει εκατονταδες εκατομμυρια σε  R&D. Κατι τετοιο θα ηταν παιδιαστικο. Αν θεωρω το προιον ανωριμο τεχνολογικα για τα δικα μου κριτηρια, απλα δεν το αγοραζω μεχρι να γινει ωριμο για μενα.  Δεν υπαρχουν ουτε ζητηματα ηθικης, ουτε δρακοι. Αν καποιος ειναι early adopter, παιρνει τα ρισκα του και αυτο ισχυει ειτε αγοραζεις κινητο, ειτε καρφιτσα.

Συμφωνώ σε όλα όσα λες αλλά ο συγκεκριμένος Youtuber δεν τα παίρνει από κανέναν και δεν έχει καμία απολύτως ανάγκη να τα πάρει από κανέναν. Αγοράζει τα πάντα από την τσέπη του γιατί μπορεί. Και οι δοκιμές που κάνει είναι πραγματικές και όχι μούφα.

2 ώρες πριν, CHR1Sgr είπε

νομιζω εισαι πολυ αυστηρος.Ας περιμενουμε να δουμε και τις κριτικες του απλου κοσμου. :)

Αυστηρός που είμαι? Δεν συμφωνείς ότι ακόμη και με το νύχι φθείρεται το πλαστικό? Απλό δεν είναι? Και στην σκέψη και στην πράξη. Όλες οι οθόνες που κάμπτονται είναι πλαστικές. Οπότε δεν έχει να κάνει με την γνώμη του καθένα. Έχει να κάνει με την λογική και την φυσική. Φθείρονται. ΦΥσικά στην εδώ περίπτωση έχουν κάνει κάποιες αλχημίες και έχουν μεγαλύτερη αντοχή από τις πρώτες που είδαμε. Και? Θα δώσεις 2000 ευρώ για κάτι που έστω θα αφήσει μια αμυδρή αμυχή από το νύχι ???? Γιατί δεν μιλάμε να ακουμπήσει σε μέταλο η οτιδήποτε άλλο εκεί καταστροφή με τη μία.  ΕΓώ προσωπικά δε πα να έχει gg 6 η οθόνη του κινητού? Με το που βγει από την συσκευασία κατευθείαν τζαμάκι. Αν η συσκευή είναι πολύ καινούρια η σπάνια στην αγορά και δεν υπάρχουν τζαμάκια απλά δεν το αγοράζω. Αν βγουν τζαμάκια τότε αγοράζω πρώτα τα τζαμάκια και μετά το κινητό.

Τι να κάνουμε.. είμαστε μεν λάτρεις της τεχνολογίας αλλά και χαμηλού οικονομικού εισοδήματος και είμαστε ψείρες σε κάτι τέτοια. Τώρα ο σείχης η ο βιομήχανος που θέλει να κάνει το κομμάτι του και που σε αυτούς απευθύνεται η σαμι είναι μια άλλη ιστορία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...