Προς το περιεχόμενο

Sapphire RX 5700 XT 8G Nitro+ 399€ Πλαίσιο


kostas7837aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον κατι δεν καταλαβες ή εγω :P 

Απο οτι ξερω σου δινει κωδικους για εξαργυρωση μεσω του amdrewards.com , απο εκει σου δινει τα κλειδια και τα βαζεις στην συνεργαζομενη πλατφορμα ( steam, epic κτλ ) . Τουλαχιστον ετσι ηταν πριν 3 μηνες.

 

Επεξ/σία από xSense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 minutes ago, phanispal said:

Ναι, για πείτε με τα παιχνίδια τι παίζει.

Δεν κατάλαβα αυτό που ειπώθηκε ότι θέλει να τους πιέσεις στο Πλαίσιο ή κάτι τέτοιο.

Με ποια λογική;

Παιδιά αποκλείεται να γίνεται αυτό που λέτε δεν δίνει κλειδιά το γράφω για τρίτη φορά. Το τι γινόταν πριν 3 μήνες δεν ξέρω τι σχέση έχει. Εμένα μπήκαν τα παιχνίδια απευθείας στο steam account ούτε άργησαν ούτε χρειάστηκα steam keys. Αν κάποιος πήρε τώρα κάρτα και δεν έγινε έτσι ας το γράψει, αλλά μου κάνει πολύ εντύπωση.

Το μόνο που χρειάστηκε ήταν να περιμένω ο υπάλληλος να στείλει email σε κάποιο τμήμα του πλαισίου και μέχρι να πάω στο ταμείο μου είχε εκτυπώσει τον κωδικό του amdrewards.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Περιλαμβάνει ΔΩΡΟ 2 παιχνίδια (Monster Hunter World: Iceborn Master Edition & Resident Evil 3) σε ψηφιακή μορφή. Πάτα ΕΔΩ για να κάνεις redeem το κουπόνι σου

Απευθειας quote απο την ιστοσελιδα του plaisiou , μου κανει εντυπωση που εστειλαν κατευθειαν τους κωδικους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδιά για παιχνίδια δεν δίνει το amdrewards γιατί δεν θέλουν να τα μεταπουλάνε. Ο κωδικός που δίνει το plaisio είναι για να τον βάλεις στο amdrewards και αφού επιλέξεις τα παιχνίδια, σου ζητάει να κάνεις login με το account σου στην ανάλογη πλατφόρμα (steam κτλ) για να τα ενεργοποιήσει αυτόματα.

Μπορείς φυσικά και πάλι να τα πουλήσεις αλλά έχει διαδικασία (θα πρέπει π.χ να δώσεις τον amdrewards λογαριασμό σου στον αγοραστή, ώστε να κάνει login ο ίδιος και να τα ενεργοποιήσει στο δικό του steam λογαριασμό).

Έτσι ήταν πριν κάτι μήνες και δεν νομίζω να το άλλαξαν γιατί όπως είπα προσπαθούν να το κάνουν όσο πιο δύσκολο για μεταπώληση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είδα ότι αυτά που παν στο steam κολλάνε με το account που κανείς login. Στο epic games store ήταν κωδικοί που είχα εγώ από αρχή Ιανουαρίου.

Επίσης για την κάρτα (online την πήρα) δεν είχαν στείλει μετά από μια βδομάδα και πήρα τηλέφωνο και ήρθαν αυθημερόν στο email.

Κάτι κωδικούς για ryzen που πήρα από το μαγαζί μου τους έδωσε επιτόπου αλλά στη σελίδα έλεγε ήταν χρησιμοποιημένοι οπότε πήγα πίσω στο μαγαζί και μου έδωσαν άλλους που δούλευαν.

Γενικά νομίζω αν δεν στους στείλουν σε μια βδομάδα πρέπει είτε να πας στο κατάστημα είτε να πάρεις τηλέφωνο και να βάλεις την ευθύνη σε κάποιον υπάλληλο που να ξέρεις το όνομα του ώστε να είναι δική του ευθύνη και να μπορείς να τον ζητήσεις εάν δεν έρθουν.

Όλα αυτά το black Friday έγιναν οπότε τώρα μπορεί να υπάρχει λιγότερη καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το amd awards επισης τσεκαρει το hardware . Αν δεν υπαρχει το αντιστοιχη gpu στο συστημα τρως ακυρο . Μονο σε κανα φιλο αν τα δωσετε βαζοντας το steam account του στο pc σας. 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, LaMereda είπε

Κλειδιά για παιχνίδια δεν δίνει το amdrewards γιατί δεν θέλουν να τα μεταπουλάνε. Ο κωδικός που δίνει το plaisio είναι για να τον βάλεις στο amdrewards και αφού επιλέξεις τα παιχνίδια, σου ζητάει να κάνεις login με το account σου στην ανάλογη πλατφόρμα (steam κτλ) για να τα ενεργοποιήσει αυτόματα.

Μπορείς φυσικά και πάλι να τα πουλήσεις αλλά έχει διαδικασία (θα πρέπει π.χ να δώσεις τον amdrewards λογαριασμό σου στον αγοραστή, ώστε να κάνει login ο ίδιος και να τα ενεργοποιήσει στο δικό του steam λογαριασμό).

Έτσι ήταν πριν κάτι μήνες και δεν νομίζω να το άλλαξαν γιατί όπως είπα προσπαθούν να το κάνουν όσο πιο δύσκολο για μεταπώληση.

Ναι, έτσι ήταν τουλάχιστον μέχρι πέρσι τον Ιούνιο. Στο Borderlands/Breakpoint είναι με κλειδί για κάθε παιχνίδι ή αντικείμενο. Αφότου ενεργοποιηθεί πρώτα το amd reward key πρώτα μετά δίνει τα άλλα. Σημειώνεται ότι ενδεχομένως να αλλάζει η διαδικασία ανά bundle. Στο τελευταίο ήταν με κλειδί όπως στη φωτογραφία 

Έτσι το πούλησα εύκολα κ στο reddit

5W5iuyI.png

12 ώρες πριν, xSense είπε

Εγω ρωτησα 2 ατομα για τα παιχνιδια στο καταστημα, ειπαν οτι διαδικασια ειναι αυτοματη και θα πρεπει την αλλη εβομαδα να παραλαβω ολους τους κωδικους . Για να εχω ησυχο το κεφαλι μου εστειλα και ενα email με το παραστατικο της αγορας και βλεπουμε.

** Η αγορα εγινε απο το καταστημα και οχι ηλεκτρονικα.

Εγώ με την 5700ΧΤ μου ήρθαν αφού μίλησα με την υποστήριξη στη σελίδα του καταστήματος, στο ειδικό section ( όχι στο fb, τη κανονική ). Την επόμενη μέρα στο μέιλ μου ο κωδικός.  Ενώ σε ξαδέρφου 5700 απλή ήρθαν την επόμενη μέρα της αγοράς. 

( προσφορά black Friday τότε )

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παπαρια διαδικασια   . Ειχαν πεσει αρκετα τηλεφωνα μετα απο 2 - 3 ασχετους βρηκα ενα μου εστειλε game pass . Επέμεινα με αλλο μου εστειλε παλι κωδικο για game pass ... Στο 3ο -4o  μου εστειλε το σωστο κωδικο για το game . Μαλιστα μου ειχαν δωσει και ενα χρησιμοποιημενο κωδικο .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Mhlogiatros said:

Παπαρια διαδικασια   . Ειχαν πεσει αρκετα τηλεφωνα μετα απο 2 - 3 ασχετους βρηκα ενα μου εστειλε game pass . Επέμεινα με αλλο μου εστειλε παλι κωδικο για game pass ... Στο 3ο -4o  μου εστειλε το σωστο κωδικο για το game . Μαλιστα μου ειχαν δωσει και ενα χρησιμοποιημενο κωδικο .

Πως καταλαβες οτι ο κωδικος ηταν χρησιμοποιημενος; Σου εβγαλε καποιο μηνυμα;

Επισης, σχετικα με το game pass. Εχω 2 game pass να λαβω απο μητρικη και καρτα γραφικων και εχω ηδη ενα game pass ενεργοποιημενο για 1 τριμηνο με την προσφορα του black friday. Για τα καινουρια game pass, πρεπει να φτιαξω και καινουριους λογαριασμους ή απλα κανω επεκταση του υπαρχον;

Οποτε οσοι λενε οτι συμφερει αν πουλησεις και τα παιχνιδια, προφανως και δεν το εχουν δοκιμασει οι ιδιοι, αφου καταλαβαινω οτι ειναι κατι δυσκολο. Βασικα πλεον το εκαναν δυσκολο, παλαιοτερα ισως να ηταν πιο απλη η διαδικασια, οπως γραφετε.

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την 5700xt Red Dragon της Powercolor , η οποια ειναι εξαιρετικη καρτα και δεν ειχα ουτε εχω κανενα προβλημα με drivers. Η 5700 xt ειναι η καλυτερη καρτα της αγορας στα επιπεδα της 2070 super. Τρεξτε να αγορασετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Έχω τον ryzen 2600 και αυτό

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/Builder-Series™-CX600-V2-—-80-PLUS®-Certified-Power-Supply/p/CMPSU-600CXV2

Ερώτηση πρώτη αν γνωρίζει κάποιος πόσο θα bottleneck θα έχουν gpu με cpu

Δεύτερη το τροφοδοτικό είναι επαρκές για την κάρτα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, YellowBlackGod είπε

Εχω την 5700xt Red Dragon της Powercolor , η οποια ειναι εξαιρετικη καρτα και δεν ειχα ουτε εχω κανενα προβλημα με drivers. Η 5700 xt ειναι η καλυτερη καρτα της αγορας στα επιπεδα της 2070 super. Τρεξτε να αγορασετε.

Δεν είναι η καλύτερη κάρτα της αγοράς, κόψε κάτι, έχω και εγώ την Nitro+, είναι μια τούμπανο κάρτα αλλά δεν είναι και 2080TI

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Δεν είναι η καλύτερη κάρτα της αγοράς, κόψε κάτι, έχω και εγώ την Nitro+, είναι μια τούμπανο κάρτα αλλά δεν είναι και 2080TI

Που ειδες φιλε να γραφω για 2080 ti ή εστω για 2080 super? Ειναι η καλυτερη καρτα της αγορας στα επιπεδα της 2070 super το γραφω ξεκαθαρα. Συνεπως ειναι κατωτερη απο 2080 super ή 2080 ti, ξεκαθαρα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 18/02/2020 at 22:40, Luciddream said:

κάτι που παρατήρησα στα 20 λεπτά που έπαιξα ήταν stuttering σε Assassins Creed Origins αλλα υποθέτω θα είναι κάτι κλασσικό της Ubisoft αυτό.

Αν και την έχω μερικές μέρες την κάρτα δεν είχα προλάβει να παίξω τίποτα λόγω δουλειάς.. Τελικά έπεσα τυχαία σε ένα ποστ που έλεγε να απενεργοποιήσουμε το HDCP απο τα AMD settings και απο ότι βλέπω έφυγε το stutter. Βέβαια βλέπω 75+ FPS σε 1080p (Very High) - και μεγάλο CPU / GPU usage... δεν ξέρω αν ειναι καλά νούμερα για την κάρτα και το Game. Απο αύριο λογικά θα βρώ λίγο χρόνο για Gaming να δω πως τα πάει και στα άλλα παιχνίδια.

Σε Linux γενικά τόσες μέρες είμαι OK με hardware acceleration ON και είχα μόνο ένα crash χτες το βράδυ το οποίο ηταν crash του Window manager, δηλαδή συνέχισε να λειτουργεί κανονικά το σύστημα. Βέβαια έχει παλιους drivers 19.x το Linux.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...