Προς το περιεχόμενο

Sapphire RX 5700 XT 8G Nitro+ 399€ Πλαίσιο


kostas7837aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενα fresh fix που βρήκα για την κάρτα

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/f6ccqo/a_tale_of_radeon_adrenalin_2020_ver_2021_optional/

φτιάχνει λένε το stability και το shuttering, δεν το έχω δοκιμάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 23/2/2020 στις 3:19 ΜΜ, Luciddream είπε

Πας εδώ: https://www.amdrewards.com/ φτιάχνεις νεό account αν δεν έχεις, κάνεις verify απο το email σου ότι είσαι εσύ που έχεις το email αυτό, σε βάζει να κατεβάσεις ένα Desktop application για να κάνει verify ότι η κάρτα είναι στο PC σου. Αφού το κάνεις αυτό πατας πάνω στα παιχνίδια που θέλεις και σου ενεργοποιεί τα παιχνίδια στο account αυτό. Έπειτα πατάς να συνδέσεις το Steam account σου με το amd rewards account σου και έχεις τα Games.

Την 5700 την πήρε ένας φίλος και θέλει να μου πουλήσει το Resident Evil 3.

Γίνεται αυτό; Αν ναι, πώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, phanispal είπε

Την 5700 την πήρε ένας φίλος και θέλει να μου πουλήσει το Resident Evil 3.

Γίνεται αυτό; Αν ναι, πώς;

off-topic

απ'όσο θυμάμαι η amd τσεκάρει αν έχει amd hardware πριν ενεργοποιήσει τον κωδικό
οπότε η πιο απλή λύση
πας στο σπίτι του (βλέπεις και πως τα πάει η κάρτα απο επιδόσεις/θερμοκρασίες κλπ)
και αντί να βάλει το δικό του steam account στο amdrewards βάζεις το δικό σου

αν δεν είστε κοντά του δίνεις τα στοιχεία σου για το steam account (και μετά αλλάζεις κωδικό, γενικά καλή ιδέα να αλλάξεις κωδικό)
εξάλλου αν δεν θυμάμαι λάθος μπορείς να ενεργοποιήσεις το 1 game  σε ένα account και το άλλο σε διαφορετικό

/off-topic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοντά είναι και γίνεται να πάω σπίτι του και να γίνει από εκεί η δουλειά.

Γίνεται όμως να πάρω μόνο το RE3 στο δικό μου account αφού λέτε ότι δίνει ένα κωδικό και για τα δύο;

Επίσης, φαντάζομαι ότι δε θα φάω άκυρο όταν τρέξω το RE3 στο Steam στο PC μου που έχει nVIdia..

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, phanispal είπε

Κοντά είναι και γίνεται να πάω σπίτι του και να γίνει από εκεί η δουλειά.

Γίνεται όμως να πάρω μόνο το RE3 στο δικό μου account αφού λέτε ότι δίνει ένα κωδικό και για τα δύο;

Επίσης, φαντάζομαι ότι δε θα φάω άκυρο όταν τρέξω το RE3 στο Steam στο PC μου που έχει nVIdia..

Λογικα ειναι η ιδια διαδικασια που ειχαμε κανει οταν πηρες απο μενα το re2 ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dantε είπε

Λογικα ειναι η ιδια διαδικασια που ειχαμε κανει οταν πηρες απο μενα το re2 ;)

το amd rewards δεν κάνει ακόμα redeem το resident evil 3 μονο για το mhw iceborne μπορείς να κάνεις redeem στο account σου(steam).

Επεξ/σία από spigias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το RE3 αναμονη ηταν οπως τοτε με την 570 που εδινε το DMC 5 και το division 2. Το DMC 5 πηγαινε για αργοτερα και τοτε δωθηκαν τα κλειδια. Οταν βγει σε κυκλοφορια το παιχνιδι επισημα θα ερθουν και τα κλειδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, phanispal said:

Την 5700 την πήρε ένας φίλος και θέλει να μου πουλήσει το Resident Evil 3.

Γίνεται αυτό; Αν ναι, πώς;

Δεν νομίζω να γίνεται, ίσως η μόνη λύθση είναι να σου δώσει το account του AMDrewards του και θα το συνδέσεις με το δικό σου steam που θα σου δώσει και τα 2 Games. Δεν νομίζω να γίνεται κάτι άλλο.

15 minutes ago, phanispal said:

Πω ρε Δία, τι μπέρδεμα είναι αυτό.

Όσο πάνε και τα κάνουν όλα περισσότερο πολύπλοκα.

Ε πιο απλά τα έχουν κάνει, αυτός που αγοράζει την κάρτα κρατάει και τα Games 😛 That's their goal

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Δεν νομίζω να γίνεται, ίσως η μόνη λύθση είναι να σου δώσει το account του AMDrewards του και θα το συνδέσεις με το δικό σου steam που θα σου δώσει και τα 2 Games. Δεν νομίζω να γίνεται κάτι άλλο.

Και το τσεκάρισμα για το αν έχει AMD κάρτα θα γίνει όταν βάλει ο άλλος τον κωδικό στο AMDrewards;

43 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Ε πιο απλά τα έχουν κάνει, αυτός που αγοράζει την κάρτα κρατάει και τα Games 😛 That's their goal

Μαλακίες. Φέρτε φυσικά δισκάκια και αφήστε τα κλειδιά και τα link με accounts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, phanispal said:

Και το τσεκάρισμα για το αν έχει AMD κάρτα θα γίνει όταν βάλει ο άλλος τον κωδικό στο AMDrewards;

Ναι, τα rewards στα δίνει στο AMD account, μόνο εφόσον το Desktop application κάνει verify, δεν γίνεται μέσω web το verification. Υποθέτω μετά δεν θα έχει θέμα, θεωρητικά μπορείς να συνδέσεις το AMD account με όποιο steam account θέλεις.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι δε χρειάζεται να πάω από εκεί. Μου δίνει τους κωδικούς του AMD Rewards και μπαίνω απ' τον δικό μου και τον συνδέω με το δικό μου Steam account.

Αλλά θα μπορώ να επιλέξω μόνο το RE3 και μετά να κάνει ό,τι θέλει το άλλο, π.χ. να το πουλήσει σε άλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, phanispal said:

Αν είναι έτσι δε χρειάζεται να πάω από εκεί. Μου δίνει τους κωδικούς του AMD Rewards και μπαίνω απ' τον δικό μου και τον συνδέω με το δικό μου Steam account.

Αλλά θα μπορώ να επιλέξω μόνο το RE3 και μετά να κάνει ό,τι θέλει το άλλο, π.χ. να το πουλήσει σε άλλον;

Όχι, αφου συνδέεται με το AMD account το δικό σου Steam. Μάλλον η όλα η τίποτα, εκτός και αν έχει κάποιος άλλος κάποια άλλη ιδέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αν είναι έτσι δε χρειάζεται να πάω από εκεί. Μου δίνει τους κωδικούς του AMD Rewards και μπαίνω απ' τον δικό μου και τον συνδέω με το δικό μου Steam account.

Αλλά θα μπορώ να επιλέξω μόνο το RE3 και μετά να κάνει ό,τι θέλει το άλλο, π.χ. να το πουλήσει σε άλλον;

Αφού έχεις ξανακάνει τη διαδικασία με τον Dante.. τι σε κάνει να πιστεύεις ότι άλλαξε κάτι ? 

Όταν με το καλό βγει το RE3, θα το συνδέσει ο φίλος σου στο δικό σου steam account. Δεν είναι υποχρεωτικό να συνδεθούν όλα τα παιχνίδια στον ίδιο steam λογαριασμό..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...