Προς το περιεχόμενο

Sapphire RX 5700 XT 8G Nitro+ 399€ Πλαίσιο


kostas7837aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

To καθενα ξεχωριστα?35το resident και 20 το monster(που εχει λιγοτερη ζητησ)και για να φυγουν και τα 2 μαζι 45-50ευρω σαν ειδικη τιμη.

Πάντως πέρσι το RE 2 Remake το έδιναν 15-20€ και μόλις είχε βγει. Κι εγώ τόσο το είχα πάρει από άτομο εδώ (δε θυμάμαι ακριβώς αν ήταν 15€ ή 20€).

Δε βλέπω το λόγο για 30€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

42 στο cd keys ακριβεστατος ο Fulgore παρακολουθει τα trend . 14 το RE2 οποτε χανουν την αξια τους πολυ γρηγορα .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το monster hunter iceborne ειναι η steam εκδοση? Αν ναι, εμενα με ψηνει το iceborne ανα δε το θες.

Το κακο ειναι οτι πανω απο 15 δε δινω. Δικαιη τιμη το 20ικο και σιγουρα θα βρεις ατομο να το δωσεις, αλλα τοσο πηρα το κυριως παιχνιδι* οποτε δε μ παει καρδια να παρω το expansion στα ιδια λεφτα.

 

* Παλι απο μελος του ινσομνια, απλα τοτε ηταν μεσω προωθητικης ενεργειας της nvidia. Αλλιως σιγα μη το βρισκα 20 γιουρια, 50 εκανε τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε την καραμέλα με την 3ετή εγγύση απο Πλαισιο. Και το Πλαισιο και το σκρουτζομάγαζο θα παει την κάρτα στον προμηθευτή τους. 3 χρόνια δίνουν όλοι. Επίσης την τιμή της 5700xt την έριξε μετα τον ντόρο που έχει γίνει στην κοινότητα των gamers για προβλήματα με τους drivers της AMD. Αν πούλαγε σαν ζεστο ψωμάκι η κάρτα, σιγά μην έριχνε την τιμή. Το πλαισιο πιστευετε πως θα σας πάρει τις καρτες πίσω αν εχετε black /blue sceen? xaxaxaxaaxax Καταρχάς καποιες καρτες βγαζουν θέματα μετα απο μισή με μια ωρα gaming. Στο Πλαισιο θα κανουν ενα stress test θα δουν οτι όλα ειναι καλα και θα σας την γυρίσουν πίσω.. . Για την ιστορία έχω εδω και ενα 1,5 μήνα ASUS rx5700xt και παει βούτηρο με Adrenaline 2020   Για όσους σκέφτονται αναβάθμιση σε παλίο σύστημα με κουρασμένο τροφοδοκτικό, ξανασκεφτειτε το. Η κάρτα θελει gold+ τροφοδοτικό με ελάχιστο τα 600w 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, badbad είπε

Αφήστε την καραμέλα με την 3ετή εγγύση απο Πλαισιο. Και το Πλαισιο και το σκρουτζομάγαζο θα παει την κάρτα στον προμηθευτή τους. 3 χρόνια δίνουν όλοι. Επίσης την τιμή της 5700xt την έριξε μετα τον ντόρο που έχει γίνει στην κοινότητα των gamers για προβλήματα με τους drivers της AMD. Αν πούλαγε σαν ζεστο ψωμάκι η κάρτα, σιγά μην έριχνε την τιμή. Το πλαισιο πιστευετε πως θα σας πάρει τις καρτες πίσω αν εχετε black /blue sceen? xaxaxaxaaxax Καταρχάς καποιες καρτες βγαζουν θέματα μετα απο μισή με μια ωρα gaming. Στο Πλαισιο θα κανουν ενα stress test θα δουν οτι όλα ειναι καλα και θα σας την γυρίσουν πίσω.. . Για την ιστορία έχω εδω και ενα 1,5 μήνα ASUS rx5700xt και παει βούτηρο με Adrenaline 2020   Για όσους σκέφτονται αναβάθμιση σε παλίο σύστημα με κουρασμένο τροφοδοκτικό, ξανασκεφτειτε το. Η κάρτα θελει gold+ τροφοδοτικό με ελάχιστο τα 600w 

τα λές καλά, όποιος τελικά πάρει την κάρτα αυτή θα πρέπει να έχει σοβαρό psu , updated bios και drivers ,και να κάνει ddu πριν απο το install των gpu drivers, εγώ έχω την κάρτα(5700xt pulse) μερικούς μήνες τώρα και δεν είχα ποτέ θέμα με black screens,reboots και έχω φορέσει όλες τις εκδώσεις adrenalin της amd , σημείωση έχω Seasonic Focus Plus 750 Platinum

είναι πραγματικά κρίμα μια τόσο καλή και προσιτή GPU να έχει τόσο σοβαρά προβλήματα σε κάποιους. Όπως είπε ένα γνωστό τεχνολογικό site ο μεγαλύτερος εχθρός της amd δεν είναι η nvidia αλλά ο εαυτός της.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, badbad είπε

Αφήστε την καραμέλα με την 3ετή εγγύση απο Πλαισιο. Και το Πλαισιο και το σκρουτζομάγαζο θα παει την κάρτα στον προμηθευτή τους. 3 χρόνια δίνουν όλοι. Επίσης την τιμή της 5700xt την έριξε μετα τον ντόρο που έχει γίνει στην κοινότητα των gamers για προβλήματα με τους drivers της AMD. Αν πούλαγε σαν ζεστο ψωμάκι η κάρτα, σιγά μην έριχνε την τιμή. Το πλαισιο πιστευετε πως θα σας πάρει τις καρτες πίσω αν εχετε black /blue sceen? xaxaxaxaaxax Καταρχάς καποιες καρτες βγαζουν θέματα μετα απο μισή με μια ωρα gaming. Στο Πλαισιο θα κανουν ενα stress test θα δουν οτι όλα ειναι καλα και θα σας την γυρίσουν πίσω.. . Για την ιστορία έχω εδω και ενα 1,5 μήνα ASUS rx5700xt και παει βούτηρο με Adrenaline 2020   Για όσους σκέφτονται αναβάθμιση σε παλίο σύστημα με κουρασμένο τροφοδοκτικό, ξανασκεφτειτε το. Η κάρτα θελει gold+ τροφοδοτικό με ελάχιστο τα 600w 

Όχι δεν δίνουν 3 χρόνια όλοι. Πολλές AMD κάρτες έχουν 2 χρόνια εγγύηση και δίνει και 1 επιπλέον το Πλαίσιο. Τα σκρουτζομάγαζα δίνουν ένα χρόνο, τον δεύτερο χρόνο ή τον τρίτο (αν έχει η κάρτα 3 χρόνια εγγύηση) πρέπει μόνος σου να κάνεις τη διαδικασία..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Όχι δεν δίνουν 3 χρόνια όλοι. Πολλές AMD κάρτες έχουν 2 χρόνια εγγύηση και δίνει και 1 επιπλέον το Πλαίσιο. Τα σκρουτζομάγαζα δίνουν ένα χρόνο, τον δεύτερο χρόνο ή τον τρίτο (αν έχει η κάρτα 3 χρόνια εγγύηση) πρέπει μόνος σου να κάνεις τη διαδικασία..

Η κάρτα ή θα σου βγαλει προβλήματα μεσα στον πρωτο χρόνο ή δεν θα σου βγαλει ποτε. Εμενα η αποδειξη απο το σκρουτζομαγαζο λεει 3 χρόνια εγγυηση. Κανεις δεν δίνει ενα χρόνο ασχετα με το τι λενε. Πρεπει να ξερεις τα δικαιωματα σου. Το απαγορευει η Ευρωπαική νομοθεσία, 2 χρόνια ειναι το λιγότερο.  Διαβαστε και εδω γιατι ενας με προσωπικα μηνυματα μου εγραψε τα δικα του σχετικα με την υποχρεωτικη διετη εγγυηση 

31 λεπτά πριν, spigias είπε

τα λές καλά, όποιος τελικά πάρει την κάρτα αυτή θα πρέπει να έχει σοβαρό psu , updated bios και drivers ,και να κάνει ddu πριν απο το install των gpu drivers, εγώ έχω την κάρτα(5700xt pulse) μερικούς μήνες τώρα και δεν είχα ποτέ θέμα με black screens,reboots και έχω φορέσει όλες τις εκδώσεις adrenalin της amd , σημείωση έχω Seasonic Focus Plus 750 Platinum

είναι πραγματικά κρίμα μια τόσο καλή και προσιτή GPU να έχει τόσο σοβαρά προβλήματα σε κάποιους. Όπως είπε ένα γνωστό τεχνολογικό site ο μεγαλύτερος εχθρός της amd δεν είναι η nvidia αλλά ο εαυτός της.

Την πέρασα με clean install σε νεα windows. Και εγω με corsair 600 platinum την τρεχω και ποτε κανενα πρόβλημα.  Πολλοι πεφτουν στην παγίδα με παλια 850αρια τροφοδοτικά και σου λενε εχω αρκετή δύναμη. Αν δεν μπορει το τροφοδοτικό να κρατήσει σταθερά την τροφοδοσία της καρτας, οταν αυτή τα δίνει όλα, τα κρασαρίσματα είναι λογικά. Θεωρώ πως μεσα στους επόμενους μήνες θα έχουν λυθέι όλα τα προβλήματα με τους drivers γιατί ειναι ενα προβλημα που έχει παραδεχτει η amd . Η συγκεκριμένη κάρτα δεν ειναι plug & play ακριβως. Μπορέι να χρειαστεί αρκετούς πειραματισμούς μέχρι να έρθει στα μετρα σου. Στην δική μου υλοποιηση σε stress test ανεβαζει 95βαθμούς.   Στα 1440 gaming μου δίνει 90fps και δεν έχω ανάγκη τίποτα παραπάνω για τα επόμενα 5-7 χρόνια   

Επεξ/σία από badbad
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, badbad είπε

Η κάρτα ή θα σου βγαλει προβλήματα μεσα στον πρωτο χρόνο ή δεν θα σου βγαλει ποτε. Εμενα η αποδειξη απο το σκρουτζομαγαζο λεει 3 χρόνια εγγυηση. Κανεις δεν δίνει ενα χρόνο ασχετα με το τι λενε. Πρεπει να ξερεις τα δικαιωματα σουτ. Το απαγορευει η Ευρωπαική νομοθεσία, 2 χρόνια ειναι το λιγότερο.  

Την πέρασα με clean install σε νεα windows. Και εγω με corsair 600 platinum την τρεχω και ποτε κανενα πρόβλημα.  Πολλοι πεφτουν στην παγίδα με παλια 850αρια τροφοδοτικά και σου λενε εχω αρκετή δύναμη. Αν δεν μπορει το τροφοδοτικό να κρατήσει σταθερά την τροφοδοσία της καρτας, οταν αυτή τα δίνει όλα, τα κρασαρίσματα είναι λογικά. Θεωρώ πως μεσα στους επόμενους μήνες θα έχουν λυθέι όλα τα προβλήματα με τους drivers γιατί ειναι ενα προβλημα που έχει παραδεχτει η amd . Η συγκεκριμένη κάρτα δεν ειναι plug & play ακριβως. Μπορέι να χρειαστεί αρκετούς πειραματισμούς μέχρι να έρθει στα μετρα σου. Στην δική μου υλοποιηση σε stress test ανεβαζει 95βαθμούς.   Στα 1440 gaming μου δίνει 90fps και δεν έχω ανάγκη τίποτα παραπάνω για τα επόμενα 5-7 χρόνια   

να προσθέσω και ότι καλό είναι τις 2 επιπλέον παροχές ρεύματος της gpu καλό είναι να είναι διαφορετικά καλώδια και αν είναι δυνατόν και διαφορετικό rail .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 minutes ago, badbad said:

Η κάρτα ή θα σου βγαλει προβλήματα μεσα στον πρωτο χρόνο ή δεν θα σου βγαλει ποτε. Εμενα η αποδειξη απο το σκρουτζομαγαζο λεει 3 χρόνια εγγυηση. Κανεις δεν δίνει ενα χρόνο ασχετα με το τι λενε. Πρεπει να ξερεις τα δικαιωματα σου. Το απαγορευει η Ευρωπαική νομοθεσία, 2 χρόνια ειναι το λιγότερο.  Διαβαστε και εδω γιατι ενας με προσωπικα μηνυματα μου εγραψε τα δικα του σχετικα με την υποχρεωτικη διετη εγγυηση

Καλά αυτό δεν ισχύει με τίποτα, αν είναι να χαλάσει κάτι θα χαλάσει όταν θέλει. Μου έχει χαλάσει και κάρτα γραφικών στα 3,5 χρόνια. Οι RAM έχουν Lifetime εγγύηση (10 χρόνια) γιατί υπάρχει η πιθανότητα να χαλάσουν ανα πάσα στιγμή. Κάποια πράγματα απλά χαλάνε πιο αργά απο τα άλλα. Έχω κάτι ηχεία (Logitech) πάνω απο 15 χρόνια δεν λένε να χαλάσουν με τίποτα. Περιμένω πως και πως να χαλάσουν να το γιορτάσω. Η εγγύηση είναι απο τα πιο σημαντικά πράγματα να την έχεις.

2 hours ago, Fulgore said:

Αγγελιες για τα παιχνιδια παιδια :)

Νομίζω δεν έχει νόημα βασικά, εμένα δεν μου δίνει κλειδιά. Μόνο Redeem μέσω steam account αφήνει.

Επεξ/σία από Luciddream
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, badbad είπε

Η κάρτα ή θα σου βγαλει προβλήματα μεσα στον πρωτο χρόνο ή δεν θα σου βγαλει ποτε. Εμενα η αποδειξη απο το σκρουτζομαγαζο λεει 3 χρόνια εγγυηση. Κανεις δεν δίνει ενα χρόνο ασχετα με το τι λενε. Πρεπει να ξερεις τα δικαιωματα σου. Το απαγορευει η Ευρωπαική νομοθεσία, 2 χρόνια ειναι το λιγότερο.  Διαβαστε και εδω γιατι ενας με προσωπικα μηνυματα μου εγραψε τα δικα του σχετικα με την υποχρεωτικη διετη εγγυηση

Ναι 3 χρόνια, αλλά μέχρι τον πρώτο χρόνο αναλαμβάνει την διαδικασία το μαγαζί. Τον 2 και τον 3 χρόνο πρέπει να την στείλεις εσύ πίσω στην εταιρεία. Όχι ότι είναι και τίποτα φοβερό βέβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να αναφέρω ότι εκτός απο τα 2 Games δίνει και 3μηνο Xbox Game pass που είναι εξίσου δυνατό δώρο.. τζακπότ χτυπήσαμε 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ναι 3 χρόνια, αλλά μέχρι τον πρώτο χρόνο αναλαμβάνει την διαδικασία το μαγαζί. Τον 2 και τον 3 χρόνο πρέπει να την στείλεις εσύ πίσω στην εταιρεία. Όχι ότι είναι και τίποτα φοβερό βέβαια..

Η ευρωπαική νομοθεσία είναι ξεκάθαρη. 2 χρόνια είναι το ελάχιστο. Δεν μπορεί ελληνικό μαγαζί να πουλάει προιόντα με 1 χρόνο εγγυηση. Ειναι γνωστό πως πολλά σκρουτζομάγαζα λειτουργούν με αυτή την στρέβλωση αλλα είναι στο χέρι του καταναλωτή να γνωρίζει τα δικαιώματα του και να τα απαιτεί.  Σε κάθε περίπτωση όταν η καρτα μου δίνει απο τον κτασκευαστη 3 χρόνια εγγυηση, αν πάθει κατι μεσα σε αυτό το διάστημα θα επισκευαστει /αντικατασταθει. Το παρακάτω παραδειγμα ειναι απο την σελίδα της ευρωπαικής ενωσης που εχω παραθεσει λινκ στο προηγουμενο ποστ

Παράδειγμα

Η 2ετής νόμιμη εγγύηση δεν μπορεί να μειωθεί λόγω της εμπορικής εγγύησης

Η Κάρλα αγόρασε ένα πιστολάκι μαλλιών με 6μηνη εγγύηση από τον πωλητή. Όταν χάλασε μετά από 8 μήνες, το πήγε πίσω στο κατάστημα. Ο υπάλληλος του καταστήματος τής είπε ότι η εγγύησή της είχε λήξει και ότι δεν δικαιούταν επιστροφή χρημάτων.

Η Κάρλα ορθώς του υπέδειξε ότι σύμφωνα με τη νομοθεσία της ΕΕ περί προστασίας των καταναλωτών, είχε δικαίωμα σε δωρεάν πλήρη 2ετή εγγύηση και ότι η 6μηνη εγγύηση που παρείχε ο έμπορος παρείχε μόνο πρόσθετες υπηρεσίες. Το κατάστημα συμφώνησε να αντικαταστήσει το πιστολάκι.

Επεξ/σία από badbad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, spigias said:

να προσθέσω και ότι καλό είναι τις 2 επιπλέον παροχές ρεύματος της gpu καλό είναι να είναι διαφορετικά καλώδια και αν είναι δυνατόν και διαφορετικό rail .

Φιλε το εξηγείς λίγο αυτό; 8pin και το τροφοδοτικό βγάζει 1 8pin και 1 4+4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...