Προς το περιεχόμενο

Ενημέρωση για τα Windows 10 προκαλεί προβλήματα «κρύβοντας» το προφίλ χρήστη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Rockdye είπε

Αντίθετα θα μπορούσε να σου απαντήσει ένας admin οπουδήποτε site και εδώ σε τι υπόγεια είναι το kvm. Τι διαβάζουμε στο insomnia Θεέ.

Σου παρέθεσα σοβαρές δυνατότητες των windows και εσυ περιορίστηκες να αναφέρεις κάτι τεχνολογίες του 2000 και κάτι office. Σοβαρά πράγματα. Σαν να λέμε αν ένα αμάξι έχει κλιματισμό ή a/c. Θα έκλεινα το post ενημερώνοντας σε με 10 τουλάχιστον σημαντικές και σοβαρές περιπτώσεις που υπερτερούν τα win αλλά είμαι certified και που να μοιράζομαι τα μυστικά. Στο εξής θα απαντώ με link στο forum γιατί πραγματικά όπως ειπώθηκε πιο πάνω το πλέξιμο φαίνεται πιο ελκυστικό. 

Αν εσύ θεωρείς τεχνολογίες 2000 το self virtualized kernel των windows 10, ενός λειτουργικού που είναι εγκατεστημένο στο 98% των υπολογιστών και server παγκοσμίως τότε είσαι πολύ μπροστά ρε φίλε. Αφού πραγματικά σκέφτομαι στις επόμενες λύσεις cluster, file server με DFS Namespaces και SQL High availability  που θα προτείνω σε εταιρίες να σου στείλω ένα pm να μου μεταφέρεις όλες τις ενναλακτικές που υπαρχουν. Ειδικά όμως σε περιπτώσεις automated scaling σε virtual vm's που βρίσκονται στο Azure θα χρειαστώ την βοήθεια σου γιατί φαίνεσαι γνώστης αυτών των τεχνολογιών που υπάρχουν από το 2000. 

Αντε καλο μεσημέρι φιλικά πάντα μην αρπάζεσαι. Αν βγάζεις ψωμάκι από τους υπολογιστές σου είπα τι πρέπει να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες πρωινές ώρες και έβλεπα βίντεο στο youtube ενός γνωστού στην Αμερική τεχνικού που είχε στήσει ένα ακριβό υπολογιστή είχε περάσει τα windows 10 και είχε πρόβλημα με τις ενημερώσεις των windows που κολλούσαν αν θυμάμαι στο 74%. Νομίζω μια μνήμη δεν είχε κάτσει καλά και του δημιουργούσε το πρόβλημα. Λέω ας κλείσω τον υπολογιστή να πέσω για ύπνο. Πατάω το κουμπί να κλείσει και βλέπω ότι αρχίζει η διαδικασία εγκατάστασης ενημέρωσης των windows. Ε λέω ssd έχω θα τελειώσει γρήγορα και πέφτω για ύπνο.

Που να τελειώσει.

Περνάει η ώρα η προφύλαξη οθόνης να σβήνει την οθόνη εγώ να έχω πέσει στο κρεβάτι περιμένοντας και λέω ήμαρτον.

Σηκώνομαι από το κρεβάτι μετακινώ το ποντίκι να ανάψει η οθόνη και βλέπω το κυκλάκι με τις τελίτσες να γυρνάει γύρω γύρω κάνα τέταρτο προσπαθώντας να με υπνωτίσει.

Ε δεν άντεξα άλλο πάτησα το κουμπί μέχρι να κάνει επανεκκίνηση λέω ότι βρέξει ας κατεβάσει.

Ευτυχώς άνοιξε κανονικά.

Πήγα να ξαναπεράσω την ενημέρωση μου έβγαζε ότι δεν μπορεί να την εγκαταστήσει.

Αριθμός ενημέρωσης ΚΒ4524244 ... γκουγκλάρω τον αριθμό και βλέπω ένα κάρο αγανακτισμένους που τους είχε προκαλέσει ποικίλα προβλήματα στους υπολογιστές μέχρι και να μην μπορούν να κάνουν εκκίνηση. 

Ούστ από εδώ λέω την βάζω στην λίστα Ignore.

Το πρωί ξαναψάχνοντας ανακάλυψα ότι την είχε αποσύρει η Microsoft.

Μερικές δεκαετίες με παράνομα windows και όλα τα προγράμματα πειρατικά μια χαρά ήμουν.

Φέτος που έβαλα τα windows 10 νόμιμα και τα προγράμματα με serial number κανονικά μου έχουν πάει όλα στραβά ...

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Rockdye είπε

 

 

@gnsX https://inductiveautomation.com/ Το γιατί και πως τα σεμινάρια πλέον εντάσσουν ΚΑΙ το Linux είναι αυτονόητο. Less cost, security, stability. Αλλά που να ξέρουν κ αυτοί στα υπόγεια δουλεύουν  

live μια φωτό από υπόγειο της redhat

BB0EAFDD-ECEB-4E7A-B615-B28F2A790330.jpeg

Μου δίνεις link για ένα scada/hmi ώστε να στηρίξεις ότι στο Σχηματάρι η κοακολα έχει linux για τους αυτοματισμούς;

 

Επεξ/σία από gnsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, jimmakoss E30 είπε

Ωραια στατιστικα φιλε μονο που ειναι λιγο ασχετα... Μηπως εχεις τιποτα στατιστικα και για τους επαγγελματιες που ανεφερες με πυγμη και σιγουρια να παραθεσεις να μας "μαθεις" και κατι παραπανω?

Καποια στιγμη πρεπει να ξεκολλησεις απο το 2000 εχουμε 2020 και ολοι αυτοι που αναφερεις τουλαχιστον οι σοβαροι απο αυτους δεν εχουν τα ασταθη windows... Και πως αλλιως δλδ μπορεις να εισαι η να θες να λεγεσαι σοβαρος επαγγελματιας οταν εχεις ραντεβου με τον πελατη να του δειξεις τα σχεδια και καθεστε να περιμενετε τα update να τελειωσουν και μετα να ψαχνετε μαζι που σκατα εκρυψε η MS τα αρχεια σου?  Ο μοναδικος λογος να παραμεινεις σε windows στον χωρο εργασιας σου ειναι να MHN εχεις εναλλακτικη.

Ρε φιλαράκι βγές έξω και ρώτα 5-10 αρχιτέκτονες η μηχανικούς τι χρησιμοποιούν και άσε τις παπαγιές που έβγαλες ξαφνικά τα windows ασταθές λειτουργικό που το φοβούνται όλοι μην τους χάσει τα αρχεία, επίσης αυτό έγινε σε κάποια περιστατικά και αν δεν έχει λυθεί θα λυθεί άμεσα και έχει γίνει και στα καλύτερα σπίτι σφάλα σε υπολογιστή και είναι σπάνιο φενόμενο, προσωπικά έχω χάσει δεδομένα απο ελλατωματικά στικάκια και δίσκους που χάλασαν αλλά απο windows ΠΟΤΕ.

όσο για το update σε ρωτάει πρώτον για να κάνει επανεκκίνηση και δεν παίρνει και κανέναν αιώνα αν το πατήσεις καταλάθος , δηλαδή κάνεις ένα τσιγάρο 10 λεπτά και έχει τελειώσει λες και θα περιμένεις το επόμενο τρένο σε 2 ώρες.

μου γίνατε όλοι σχετικοί και γνώστες σε κλάδους που δεν γνωρίζετε καν πως δουλεύουν , βγήκα εγώ ποτέ να πω τίποτα για προγραμματιστή η web designer? η game developer ? η μουσικοσυνθέτη ? όχι αλλά εσείς προκειμένου να μην σας θείξουμε το linux που όπως είπα και πρίν είναι ένα εργαλείο όχι για όλους αλλά καλό για την χρήση που το έχει ο καθένας και τον ικανοποιεί.

δεν είπα κάτι κακό για το linux αλλά το γεγονός ότι δεν καλύπτει πολλούς κλάδους λόγο έλειψης προγραμμάτων ,όχι λειτουργικού , αν δεν θέλετε να το παραδεχτήτε πρόβλημα σας, σαν τον άλλο που μας έβγαλε το autocad ότι δεν χρησιμοποιείται κιόλας απο τους περισσότερους στον κλάδο για σχέδια, στο μόνο που έχει φάει φόλα το autocad είναι στο 3D απο άλλα όπως solidworks,sketchup κλπ λόγο ευχρηστίας και δυνατοτήτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgepppo είπε

έβγαλες ξαφνικά τα windows ασταθές λειτουργικό

ΕΓΩ??? οντως? Το αρθρο το διαβασες? Η ηρθες για τα σχολια? Που ξερεις εσυ τι δουλεια κανω?

 

2 λεπτά πριν, georgepppo είπε

μου γίνατε όλοι σχετικοί και γνώστες σε κλάδους που δεν γνωρίζετε καν πως δουλεύουν

Ελα ρε μηχανικατζα, θα σε παρω να μου φτιαξεις τον βοθρο κατω απ το σπιτι μου με τα win σου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, MINDER είπε

Πρώτες πρωινές ώρες και έβλεπα βίντεο στο youtube ενός γνωστού στην Αμερική τεχνικού που είχε στήσει ένα ακριβό υπολογιστή είχε περάσει τα windows 10 και είχε πρόβλημα με τις ενημερώσεις των windows που κολλούσαν αν θυμάμαι στο 74%. Νομίζω μια μνήμη δεν είχε κάτσει καλά και του δημιουργούσε το πρόβλημα. Λέω ας κλείσω τον υπολογιστή να πέσω για ύπνο. Πατάω το κουμπί να κλείσει και βλέπω ότι αρχίζει η διαδικασία εγκατάστασης ενημέρωσης των windows. Ε λέω ssd έχω θα τελειώσει γρήγορα και πέφτω για ύπνο.

Που να τελειώσει.

Περνάει η ώρα η προφύλαξη οθόνης να σβήνει την οθόνη εγώ να έχω πέσει στο κρεβάτι περιμένοντας και λέω ήμαρτον.

Σηκώνομαι από το κρεβάτι μετακινώ το ποντίκι να ανάψει η οθόνη και βλέπω το κυκλάκι με τις τελίτσες να γυρνάει γύρω γύρω κάνα τέταρτο προσπαθώντας να με υπνωτίσει.

Ε δεν άντεξα άλλο πάτησα το κουμπί μέχρι να κάνει επανεκκίνηση λέω ότι βρέξει ας κατεβάσει.

Ευτυχώς άνοιξε κανονικά.

Πήγα να ξαναπεράσω την ενημέρωση μου έβγαζε ότι δεν μπορεί να την εγκαταστήσει.

Αριθμός ενημέρωσης ΚΒ4524244 ... γκουγκλάρω τον αριθμό και βλέπω ένα κάρο αγανακτισμένους που τους είχε προκαλέσει ποικίλα προβλήματα στους υπολογιστές μέχρι και να μην μπορούν να κάνουν εκκίνηση. 

Ούστ από εδώ λέω την βάζω στην λίστα Ignore.

Το πρωί ξαναψάχνοντας ανακάλυψα ότι την είχε αποσύρει η Microsoft.

Μερικές δεκαετίες με παράνομα windows και όλα τα προγράμματα πειρατικά μια χαρά ήμουν.

Φέτος που έβαλα τα windows 10 νόμιμα και τα προγράμματα με serial number κανονικά μου έχουν πάει όλα στραβά ...

Χαχαχα αυτό ξαναπες το φίλε. Θυμάμαι μάτι εκδόσεις dark xp και ένα σωρό κιτς καταστάσεις και εκδόσεις και όλα φτουράγανε. Έβαλα κ γώ τα 10 και είχα ανοιχτή επικοινωνία όλη την ώρα με amd και Intel. Σκέψου με τα windows 10 ανακάλυψα τα helpdesk στους vendors 😂😂

14 λεπτά πριν, gnsX είπε

Μου δίνεις link για ένα scada/hmi ώστε να στηρίξεις ότι στο Σχηματάρι η κοακολα έχει linux για τους αυτοματισμούς;

Δεν είπα ότι η κοακολα έχει Linux στο Σχηματαρι αλλά ότι τα σεμινάρια που γίνονται πλέον στα Βαλκάνια που τους στέλνουν είναι ΚΑΙ σε linux. Τι φάση ούτε με google translate να τα έβαζα. Θες να καταλήξεις κάπου; 

12 λεπτά πριν, georgepppo είπε

όσο για το update σε ρωτάει πρώτον για να κάνει επανεκκίνηση 

Ναι αλλά δεν σε ρωτάει αν θες να κανείς update. Εκτός κ αν προτιμάς να απενεργοποιήσεις για λίγες μέρες το drover update, το οποίο είναι μπακαλίστικη λυση

Αναφορά σε κείμενο

σαν τον άλλο που μας έβγαλε το autocad ότι δεν χρησιμοποιείται κιόλας απο τους περισσότερους στον κλάδο για σχέδια, στο μόνο που έχει φάει φόλα το autocad είναι στο 3D απο άλλα όπως solidworks,sketchup κλπ λόγο ευχρηστίας και δυνατοτήτων.

Ο «αλλος» σου είπε ότι από το 90% των εν ενέργεια windows users, αυτοί που χρησιμοποιούν το AutoCAD είναι λίγοι. Κ αυτό γιατί αυτό το 90% δεν είναι όλοι επαγγελματίες, όχι γιατί δεν είναι καλό το AutoCAD. Δεν ξέρω πώς να το κάνω translate κ αυτό.  

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Rockdye είπε

😂😂

Δεν είπα ότι η κοακολα έχει Linux στο Σχηματαρι αλλά ότι τα σεμινάρια που γίνονται πλέον στα Βαλκάνια που τους στέλνουν είναι ΚΑΙ σε linux. Τι φάση ούτε με google translate να τα έβαζα. Θες να καταλήξεις κάπου; 

Είπες επακριβώς:

Αυτοματισμοί, πήγαινε μια βόλτα στην cocacola στο σχηματαρι ας πουμε και ρωτα τους τεχνικούς τι σεμινάρια περνάνε στην ρουμανια για τους αυτοματισμους και σε τι λειτουργικό δουλεύουν"

Τι σεμινάρια αυτοματισμού περνάνε στην Ρουμανία για αυτοματισμούς σε Linux; Σε τι λειτουργικό δουλεύουν;

 

Δεν θέλω να καταλήξω κάπου, προσπαθώ να πάρω απάντηση στις δύο αυτές ερωτήσεις.

Προφανώς το scada που έβαλες link δεν απαντάει, γιατί είναι.....scada, δεν αφορά αυτοματισμό

 

Επεξ/σία από gnsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, jimmakoss E30 είπε

ΕΓΩ??? οντως? Το αρθρο το διαβασες? Η ηρθες για τα σχολια? Που ξερεις εσυ τι δουλεια κανω?

Ελα ρε μηχανικατζα, θα σε παρω να μου φτιαξεις τον βοθρο κατω απ το σπιτι μου με τα win σου... 

Το διάβασα και έχει ένα bug ένα update το οποίο θα λυθεί δεν θα αφεθεί έτσι , δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις αλλά όταν γράφεις παπαγιές εκτήθεσαι όπως όλοι οι σοβαροί δεν έχουν windows...... στον χώρο καθαρά της πληροφορικής μπορεί να επικρατεί το linux και τονίζω καθαρά πληροφορικής δηλαδή προγραμματιστές, web developers, game developers κλπ δεν αφμιβάλω αλλά στα περισσότερα άλλα επαγγέλματα όχι.

  

14 λεπτά πριν, Rockdye είπε

 

Ναι αλλά δεν σε ρωτάει αν θες να κανείς update. Εκτός κ αν προτιμάς να απενεργοποιήσεις για λίγες μέρες το drover update, το οποίο είναι μπακαλίστικη λυση

Ο «αλλος» σου είπε ότι από το 90% των εν ενέργεια windows users, αυτοί που χρησιμοποιούν το AutoCAD είναι λίγοι. Κ αυτό γιατί αυτό το 90% δεν είναι όλοι επαγγελματίες, όχι γιατί δεν είναι καλό το AutoCAD. Δεν ξέρω πώς να το κάνω translate κ αυτό.  

Εσείς οι linux users που θεωρείστε πιο ψαγμένοι και σκαλίζετε θα έπρεπε να ξέρετε πως τα windows με μια μόντα των 5 λεπτών κλείνουν τα updates σε χειροκίνητο  και όποτε θες πατάς update, εγώ έτσι το έχω εδω και 1.5 χρόνο και μια χαρά ούτε με ζαλίζει ούτε τίποτα.

Αμα τα γράφεις μπερδεμένα αυτά γινονται.......

επίσης κάτι είχες αναφέρει για το manjaro σε γραφείο που είναι τοπογράφος μια κοπέλα αν δεν κάνω λάθος που φαντάζομαι θα δουλεύει κάποια εναλλακτική λύση για το autocad.

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gnsX είπε

Είπες επακριβώς:

Αυτοματισμοί, πήγαινε μια βόλτα στην cocacola στο σχηματαρι ας πουμε και ρωτα τους τεχνικούς τι σεμινάρια περνάνε στην ρουμανια για τους αυτοματισμους και σε τι λειτουργικό δουλεύουν"

Τι σεμινάρια αυτοματισμού περνάνε στην Ρουμανία για αυτοματισμούς σε Linux;

Δεν θέλω να καταλήξω κάπου, προσπαθώ να πάρω απάντηση στην ερώτηση. Προφανώς το scada που έβαλες link δεν απαντάει, γιατί είναι scada, δεν αφορά αυτοματισμό

Σε 9 μήνες στη Ρουμανία γνωρίζω ότι εκτός από τις υφιστάμενες services, εκπαιδεύονται και στην ανάπτυξη αυτοματισμών σε Linux. Το link μάλιστα που παρέθεσα δεν είναι δικιά μου αναζήτησή, αλλά πρόσφατη συνομιλία με άνθρωπο που τα λέμε. Αν σε ενδιαφέρει να ενημερωθώ για περισσότερα και να στα μεταδώσω ευχαρίστως, δεν είμαι των αυτοματισμών, το σχόλιο έγινε για την ευρεία χρήση που έχει ένα Linux και ένα Unix σύστημα, 

11 λεπτά πριν, georgepppo είπε.

 

Εσείς οι linux users που θεωρείστε πιο ψαγμένοι και σκαλίζετε θα έπρεπε να ξέρετε πως τα windows με μια μόντα των 5 λεπτών κλείνουν τα updates σε χειροκίνητο  και όποτε θες πατάς update, εγώ έτσι το έχω εδω και 1.5 χρόνο και μια χαρά ούτε με ζαλίζει ούτε τίποτα.

Η λύση για τους χρήστες home edition είναι να τα σπάσουν με σφυρί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Rockdye είπε

 

Η λύση για τους χρήστες home edition είναι να τα σπάσουν με σφυρί;

ωραία για home user η λύση είναι το linux ! δεν αρνήθηκα ποτέ ότι θα ήταν μια καλή εναλλακτική άλλωστε ίσως και καλύτερη απο windows , δεν έχω κάτι με το linux αντιθέτως ξέρω ότι είναι χρήσιμο αλλά όχι για όλους τους κλάδους λόγο έλειψης προγραμμάτων.

κάποτε έτρεχα παράλληλα windows και ubuntu εγκατεστημένα στο PC και δεν υπήρχε κάτι να μην μπορώ να το κάνω και στο linux που το έκανα στα windows αλλά τότε δεν ήμουν επαγγελματίας με τόσες ανάγκες σε προγράμματα που δεν υπάρχουν στο linux. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, georgepppo είπε

Εσείς οι linux users που θεωρείστε πιο ψαγμένοι και σκαλίζετε θα έπρεπε να ξέρετε πως τα windows με μια μόντα των 5 λεπτών κλείνουν τα updates σε χειροκίνητο  και όποτε θες πατάς update, εγώ έτσι το έχω εδω και 1.5 χρόνο και μια χαρά ούτε με ζαλίζει ούτε τίποτα.

Αλλάζοντας το Configure σε disabled μέσω gpedit;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, leonidas_ είπε

Αλλάζοντας το Configure σε disabled μέσω gpedit;

δεν θυμάμαι τι είχα πατήσει πριν 1.5 χρόνο είχα ρίξει λίγο ψάξιμο στο google , το έφτιαξα τέλος αυτό που ξέρω τώρα είναι πως δουλεύει έτσι ακόμα αλλά δεν είναι πυρηνική φυσική ούτε κάτι που πρέπει να βγάλεις PHD πληροφορικής να το κάνεις, απλά να το έχεις λίγο με τους υπολογιστές.

αυτό που ξέρω είναι ότι μου δείχνει πως είναι ενημερωμένο και δεν κάθεται να ψάξει αν δεν του πατήσω 

image.png.46317e9d06f6cc0eaf2b4c266d7bc532.png

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgepppo είπε

δεν θυμάμαι τι είχα πατήσει πριν 1.5 χρόνο είχα ρίξει λίγο ψάξιμο στο google , το έφτιαξα τέλος αυτό που ξέρω τώρα είναι πως δουλεύει έτσι ακόμα 

Οκ, απλά έλεγα μήπως θυμόσουν κανέναν πιο "σωστό" τρόπο, αλλά μάλλον έτσι θα χε γίνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, georgepppo είπε

όταν γράφεις παπαγιές εκτήθεσαι

  εκτιθεσαι ειναι το σωστο, οι τονοι δεν σε σωζουν....

18 ώρες πριν, georgepppo είπε

αγορίνα μου πάρε επαγγέλματα μηχανολόγοι μηχανικοί, τοπογράφοι, αρχιτέκτονες, πολιτικοί μηχανικοί,αυτοματιστές , ηλεκτρολόγοι,φωτογράφοι, γραφίστες.....  και πάσης φύσεως επαγγελματίες είναι εξαρτημένοι απο τα windows/mac και δεν πάνε στο linux,

Χμμμμμμμμ

Επεξ/σία από jimmakoss E30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, georgepppo είπε

ωραία για home user η λύση είναι το linux ! δεν αρνήθηκα ποτέ ότι θα ήταν μια καλή εναλλακτική άλλωστε ίσως και καλύτερη απο windows , δεν έχω κάτι με το linux αντιθέτως ξέρω ότι είναι χρήσιμο αλλά όχι για όλους τους κλάδους λόγο έλειψης προγραμμάτων.

κάποτε έτρεχα παράλληλα windows και ubuntu εγκατεστημένα στο PC και δεν υπήρχε κάτι να μην μπορώ να το κάνω και στο linux που το έκανα στα windows αλλά τότε δεν ήμουν επαγγελματίας με τόσες ανάγκες σε προγράμματα που δεν υπάρχουν στο linux. 

Thanks god καταλήγουμε κάπου και συμφωνούμε!

Προφανως ούτε εγώ έχω κάτι με τα Windows, και σε δουλειά χρησιμοποιώ Windows και πίστεψε με έχω ένα part time που θα μπορούσαμε όχι με Linux να ξεμπερδεύουμε αλλά ακόμα κ με Ms-dos. 
πάντως ενημερωτικά, όταν γίνεται μια αντιπαράθεση με Linux μπορείτε να δίνετε αυτή τη λίστα, δημιουργείς ενός hardcore linuxα.

 

https://itvision.altervista.org/why.linux.is.not.ready.for.the.desktop.current.html

 Αυτά είναι σοβαρά προβληματα έναντι των win και όχι τα office και το virtual που ανακάλυψε ο αλλος το 2020. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...